2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları

Resmi olarak XXII İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları olarak bilinen ve yaygın olarak Birmingham 2022 olarak bilinen 2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları, 28/29 Temmuz - 8/9 tarihleri ​​arasında İngiltere'nin Birmingham kentinde yapılması planlanan İngiliz Milletler Topluluğu üyeleri için uluslararası bir çok sporlu etkinliktir. Ağustos 2022 – Manchester 2002 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarından yirmi yıl sonra ve Londra 2012 Yaz Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın onuncu yıldönümünde.[1] Birmingham, 21 Aralık 2017'de İngiltere'nin Londra 1934 ve Manchester 2002'den sonra İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'na üçüncü kez ve Londra ve Manchester, Cardiff 1958, Edinburgh 1970 ve 1986 ve Glasgow 2014'ten sonra Birleşik Krallık'taki yedinci Oyunlara ev sahipliği yaptığı ilan edildi.
Ev Sahibi Şehir, Ülke Birmingham, İngiltere
Motto Games for Everyone
Katılan Ülke Sayısı 72 (İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri)
Katılan Atlet Sayısı 5,054
Kategori 280  , 20 spor
Açılış Seromenisi 28/29 Temmuz
Kapanış Seromenisi 8/9 Ağustos
Queen’s Baton Final Runner Denise Lewis
Marş Şampiyon, UB40 featuring Dapz on the Map and Gilly G
Ana Stadyum Alexander Stadium
Website Birmingham2022.com

Maskot

                                        
Birmingham 2022 Commonwealth Games'in resmi maskotu, çok renkli bir boğa olan Perry'dir. Perry, adını Perry Park ve ana atletizm stadyumu Alexander Stadyumu'nun bulunduğu Birmingham, Perry Barr bölgesinden almıştır. Boğa, Birmingham'ın bir sembolü olmakla uzun bir geçmişe sahiptir ve piyasaya sürüldüğünde halk tarafından olumlu karşılanmıştır. Perry, Bolton'dan on yaşındaki Emma Lou tarafından tasarlandı.

Mekanlar

Birmingham
  • Alexander Stadium – Açılış – Kapanış Seromenisi, Atletizm
  • Arena Birmingham – Jimnastik
  • Edgbaston Cricket Ground  – Kriket
  • Smithfield  – 3×3 Basketbol, 3×3 Wheelchair Basketbol, Plaj Voleybolu
  • Sutton Park – Triathlon
  • University of Birmingham – Hokey, Squash
  • Victoria Square – Marathon (Bitiş)
West Midlands Region
  • Cannock Chase District: Cannock Chase – Bisiklet (Dağ Bisikleti, Yol, Zamana Karşı)
  • Coventry: Coventry Arena – Rugby Yedili, Judo, Güreş
  • Leamington Spa: Victoria Park  – Lawn Bowls
  • Sandwell: Sandwell Aquatics Centre  – Aquatics
  • Solihull: National Exhibition Centre
    • Hall 1 – Halter, Para Powerlifting
    • Hall 3 – Masa Tenisi, Para Masa Tenisi
    • Hall 4 – Boks
    • Hall 5 – Badminton
  • Solihull: NEC Arena  – Netball
  • Warwick: St. Nicholas’ Park  – Bisiklet (Yol Yarışı)
  • Wolverhampton: West Park  – Bisiklet (Zamana Karşı)
Greater London
  • London: Lee Valley VeloPark – Bisiklet (Track)

Sporlar

  • Su Sporları
    •  Atlama (12) 
    •  Yüzme (52)
  •  Atletizm (58)
  •  Badminton (6)
  •  3×3 Basketbol(4)
  •  Plaj Voleybolu (2)
  •  Boks (16) 
  •  Kriket (1)
  •  Bisiklet
    •  Dağ Bisikleti (2)
    •  Yol Bisikleti (4)
    •  Track Bisikleti (20)
  •  Jimnastik
    •  Artistik Jimnastik(14)
    •  Ritmik Jimnastik(6)
  •  Çim Hokeyi (2)
  •  Judo (14)
  •  Lawn bowls (11)
  •  Netball (1)
  •  Para powerlifting (4)
  •  Rugby Yedili (2)
  •  Squash (5)
  •  Masa Tenisi (11)
  •  Triathlon (5)
  •  Halter (16)
  •  Güreş (12) 

Takvim

Temmuz/Ağustos 2022 Temmuz Ağusots Kategori
28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
Commonwealth Games Federation symbol (2019- Till Date) Black.svg Seromoni AS                     KS
Su Sporları Diving pictogram.svg Atlama               2 3 3 2 2 12
Swimming pictogram.svg Yüzme   7 10 8 8 10 9           52
Athletics pictogram.svg Atletizm     4     6 7 7 4 15 15   58
Badminton pictogram.svg Badminton   1 5 6
3x3 basketball pictogram.svg 3×3 Basketbol   4             4
Volleyball (beach) pictogram.svg Plaj Voleybolu     2   2
Boxing pictogram.svg Boks     16   16
Cricket pictogram.svg Kriket       1   1
Bisiklet
Cycling (mountain biking) pictogram.svg Dağ Bisiklet             2           26
Cycling (road) pictogram.svg Yol Bisikleti               2     2  
Cycling (track) pictogram.svg Track Bisiklet   6 4 6 4              
Jimnastik Gymnastics (artistic) pictogram.svg Artistik   1 1 2 5 5             20
Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Ritmik               1 1 4    
Field hockey pictogram.svg Çim Hokeyi   1 1 2
Judo pictogram.svg Judo         5 4 5           14
Lawn bowls pictogram.svg Lawn bowls   2 3 1 2 3     11
Netball pictogram.svg Netball   1   1
Powerlifting pictogram (Paralympics).svg Para powerlifting               4         4
Rugby sevens pictogram.svg Rugby yedili   2                 2
Squash pictogram.svg Squash   2 1 2 5
Table tennis pictogram.svg Masa Tenisi   1 1 3 4 2 11
Triathlon pictogram.svg Triathlon   2   3                 5
Weightlifting pictogram.svg Halter     4 3 3 3 3           16
Wrestling pictogram.svg Güreş                 6 6     12

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Avustralya675754178
2İngiltere576653176
3Kanada26323492
4Hindistan22162361
5Yeni Zelenda20121749
6İskoçya13112751
7Nijerya1291435
8Galler861428
9Güney Afrika791127
10Malezya78823
11Kuzey İrlanda77418
12Jamaika66315
13Kenya651021
14Singapur44412
15Trinidad Tobago3216
16Uganda3025
17Kıbrıs23611
18Pakistan2338
19Samoa1405
20Barbados
Kamerun
Zambiya
1113
23Bahamalar
Grenada
1102
25Bermuda1012
26British Virgin Adaları1001
27Mauritius0325
28Gana0235
29Fiji0224
30Mozambik0213
31Sri Lanka0134
32Tanzania0123
33Botswana
Guernsey
0112
35Dominik
Papua Yeni Gine
St. Lucia
Gambiya
0101
39Namibya0044
40Malta
Nauru
Niue
Vanuatu
0011
Toplam (43 ülke)280282315877

Madalya Özeti

3 X 3 Basketbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 3 X 3 Basketbolİngiltere
Jamell Anderson
Kayne Henry
Myles Hesson
Orlan Jackman
Avustralya
Greg Hire
Daniel Johnson
Jesse Wagstaff
Thomas Wright
Kanada
Bikramjit Gill
Alex Johnson
Jordan Jensen-Whyte
Adam Paige
Kadınlar 3 X 3 BasketbolKanada
Taya Hanson
Rosalie Mercille
Sarah Te-Biasu
Tara Wallack
İngiltere
Shanice Beckford-Norton
Cheridene Green
Chantelle Handy
Hannah Jump
Avustralya
Lauren Mansfield
Lauren Scherf
Marena Whittle
Alex Wilson
Erkekler 3 X 3 Tekerlekli Sandalye BasketbolAvustralya
Luke Pople
Lachlin Dalton
Kurt Thompson
Jake Kavanagh
Kanada
Vincent Dallaire
Colin Higgins
Robert Hedges
İngiltere
Tyler Baines
Lee Manning
Charlie McIntyre
Abderrahim Taghrest
Kadınlar 3 X 3 Tekerlekli Sandalye BasketbolKanada
Kady Dandeneau
Tara Llanes
Tamara Steeves
Elodie Tessier
Avustralya
Hannah Dodd
Georgia Inglis
Amber Merritt
Ella Sabljak
İngiltere
Jade Atkin
Amy Conroy
Joy Haizelden
Charlotte Moore

Atlama

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 1 m springboardJack Laugher (İngiltere)Li Shixin (Avustralya)Jordan Houlden (İngiltere)
Erkekler 3 m springboardDaniel Goodfellow (İngiltere) Jordan Houlden (İngiltere)Jack Laugher (İngiltere)
Erkekler 10 m platformCassiel Rousseau (Avustralya)Rylan Wiens (Kanada)Matty Lee (İngiltere)
Erkekler Synchronised 3 m springboardİngiltere
Jack Laugher
Anthony Harding
Malezya
Muhammad Syafiq Puteh
Gabriel Gilbert Daim
Avustralya
Li Shixin
Sam Fricker
Erkekler Synchronised 10 m platformİngiltere
Matty Lee
Noah Williams
Kanada
Rylan Wiens
Nathan Zsombor-Murray
Avustralya
Domonic Bedggood
Cassiel Rousseau
Kadınlar 1 m springboardMia Vallée (Kanada)Brittany O’Brien (Avustralya)Amy Rollinson (İngiltere)
Kadınlar 3 m springboardMaddison Keeney (Avustralya)Nur Dhabitah Sabri (Malezya)Mia Vallée (Kanada)
Kadınlar 10 m platformAndrea Spendolini-Sirieix (İngiltere)Lois Toulson (İngiltere)Caeli McKay (Kanada)
Kadınlar Synchronised 3 m springboardAvustralya
Maddison Keeney
Anabelle Smith
Malezya
Ng Yan Yee
Nur Dhabitah Sabri
Kanada
Margo Erlam
Mia Vallée
Kadınlar Synchronised 10 m platformAvustralya
Charli Petrov
Melissa Wu
İngiltere
Eden Cheng
Andrea Spendolini-Sirieix
İngiltere
Robyn Birch
Emily Martin
Karışık Synchronised 3 m springboardİskoçya
James Heatly
Grace Reid
Avustralya
Li Shixin
Maddison Keeney
Malezya
Muhammad Syafiq Puteh
Nur Dhabitah Sabri
Karışık Synchronised 10 m platformİngiltere
Noah Williams
Andrea Spendolini-Sirieix
İngiltere
Kyle Kothari
Lois Toulson
Avustralya
Cassiel Rousseau
Emily Boyd

Atletizm

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 100 metreFerdinand Omanyala (Kenya)Akani Simbine (Güney Afrika)Yupun Abeykoon (Sri Lanka)
Erkekler 200 metreJereem Richards (Trinidad Tobago)Zharnel Hughes (İngiltere)Joseph Amoah (Gana)
Erkekler 400 metreMuzala Samukonga (Zambiya)Matthew Hudson-Smith (İngiltere)Jonathan Jones (Barbados)
Erkekler 800 metreWyclife Kinyamal (Kenya)Peter Bol (Avustralya)Ben Pattison (İngiltere)
Erkekler 1500 metreOliver Hoare (Avustralya)Timothy Cheruiyot (Kenya)Jake Wightman (İskoçya)
Erkekler 5.000 metreJacob Kiplimo (Uganda)Nicholas Kimeli (Kenya)Jacob Krop (Kenya)
Erkekler 10.000 metreJacob Kiplimo (Uganda)Daniel Ebenyo (Kenya)Kibiwott Kandie (Kenya)
Erkekler 110 metre engelliRasheed Broadbell (Jamaika)Shane Brathwaite (Barbados)Andrew Pozzi (İngiltere)
Erkekler 400 metre engelliKyron McMaster (British Virgin Adaları)Jaheel Hyde (Jamaika)Alastair Chalmers (Guemsey)
Erkekler 3000 metre steeplechaseAbraham Kibiwot (Kenya)Avinash Sable (Hindistan)Amos Serem (Kenya)
Erkekler 4 × 100 metre bayrakİngiltere
Jona Efoloko
Zharnel Hughes
Nethaneel Mitchell-Blake
Ojie Edoburun
Trinidad Tobago
Jerod Elcock
Eric Harrison Jr.
Kion Benjamin
Kyle Greaux
Nijerya
Udodi Onwuzurike
Favour Ashe
Alaba Akintola
Raymond Ekevwo
Erkekler 4 × 400 metre bayrakTrinidad Tobago
Dwight St. Hillaire
Asa Guevara
Machel Cedenio
Jereem Richards
Bortwana
Leungo Scotch
Zibane Ngozi
Anthony Pesela
Bayapo Ndori
Kenya
Wiseman Mukhobe
Mike Nyang’au
William Rayian
Boniface Mweresa
Erkekler MarathonVictor Kiplangat (Uganda)Alphonce Simbu (Tanzanya)Michael Githae (Kenya)
Erkekler 10,000 metre yürüyüşEvan Dunfee (Kanada)Declan Tingay (Avustralya)Sandeep Kumar (Hindistan)
Erkekler Yüksek AtlamaHamish Kerr (Yeni Zelenda)Brandon Starc (Avustralya)Tejaswin Shankar (Hindistan)
Erkekler Sırıkla Yüksek AtlamaKurtis Marschall (Avustralya)Adam Hague (İngiltere)Harry Coppell (İngiltere)
Erkekler Uzun AtlamaLaQuan Nairn (Bahamalar)Murali Sreeshankar (Hindistan)Jovan van Vuuren (Güney Afrika)
Erkekler 3 Adım AtlamaEldhose Paul (Hindistan)Abdulla Aboobacker (Hindistan)Jah-Nhai Perinchief (Bermuda)
Erkekler Gülle AtmaTom Walsh (Yeni Zelenda)Jacko Gill (Yeni Zelenda)Scott Lincoln (İngiltere)
Erkekler Disk AtmaMatthew Denny (Avustralya)Lawrence Okoye (İngiltere)Traves Smikle (Jamaika)
Erkekler Çekiç AtmaNick Miller (İngiltere)Ethan Katzberg (Kanada)Alexandros Poursanidis (Kıbrıs)
Erkekler Cirit AtmaArshad Nadeem (Pakistan)Anderson Peters (Grenada)Julius Yego (Kenya)
Erkekler DecathlonLindon Victor (Grenada)Daniel Golubovic (Avustralya)Cedric Dubler (Avustralya)
Kadınlar 100 metreElaine Thompson-Herah (Jamaika)Julien Alfred (Saint Lucia)Daryll Neita (İngiltere)
Kadınlar 200 metreElaine Thompson-Herah (Jamaika)Favour Ofili (Nijerya)Christine Mboma (Namibya)
Kadınlar 400 metreSada Williams (Barbados)Victoria Ohuruogu (İngiltere)Jodie Williams (İngiltere)
Kadınlar 800 metreMary Moraa (Kenya)Keely Hodgkinson (İngiltere)Laura Muir (İskoçya)
Kadınlar 1500 metreLaura Muir (İskoçya)Ciara Mageean (Kuzey İrlanda)Abbey Caldwell (Avustralya)
Kadınlar 5.000 metreBeatrice Chebet (Kenya)Eilish McColgan (İskoçya)Selah Busieni (Kenya)
Kadınlar 10.000 metreEilish McColgan (İskoçya)Irene Chepet Cheptai (Kenya)Sheila Chepkirui (Kenya)
Kadınlar 100 metre engelliTobi Amusan (Nijerya)Devynne Charlton (Bahamalar)Cindy Sember (İngiltere)
Kadınlar 400 metre engelliJanieve Russell (Jamaika)Shiann Salmon (Jamaika)Zeney van der Walt (Güney Afrika)
Kadınlar 3000 metre steeplechaseJackline Chepkoech (Kenya)Elizabeth Bird (İngiltere)Peruth Chemutai (Uganda)
Kadınlar 4 × 100 metre bayrakNijerya
Tobi Amusan
Favour Ofili
Rosemary Chukwuma
Nzubechi Grace Nwokocha
İngiltere
Asha Philip
Imani-Lara Lansiquot
Bianca Williams
Daryll Neita
Jamaika
Kemba Nelson
Natalliah Whyte
Remona Burchell
Elaine Thompson-Herah
Kadınlar 4 × 400 metre bayrakKanada
Natassha McDonald
Aiyanna Stiverne
Micha Powell
Kyra Constantine
Jamaika
Shiann Salmon
Junelle Bromfield
Roneisha McGregor
Natoya Goule
İskoçya
Zoey Clark
Beth Dobbin
Jill Cherry
Nicole Yeargin
Kadınlar MarathonJessica Stenson (Avustralya)Margaret Muriuki (Kenya)Helalia Johannes (Namibya)
Kadınlar 10,000 metre yürüyüşJemima Montag (Avustralya)Priyanka Goswami (Hindistan)Emily Wamusyi Ngii (Kenya)
Kadınlar Yüksek AtlamaLamara Distin (Jamaika)Eleanor Patterson (Avustralya)Kimberly Williamson (Jamaika)
Kadınlar Sırıkla Yüksek AtlamaNina Kennedy (Avustralya)Molly Caudery (İngiltere)Imogen Ayris (Yeni Zelenda)
Kadınlar Uzun AtlamaEse Brume (Nijerya)Brooke Buschkuehl (Avustralya)Deborah Acquah (Gana)
Kadınlar 3 Adım AtlamaShanieka Ricketts (Jamaika)Thea LaFond (Dominik)Naomi Metzger (İngiltere)
Kadınlar Gülle AtmaSarah Mitton (Kanada)Danniel Thomas-Dodd (Jamaika)Maddison-Lee Wesche (Yeni Zelenda)
Kadınlar Disk AtmaChioma Onyekwere (Nijerya)Jade Lally (İngiltere)Obiageri Amaechi (Nijerya)
Kadınlar Çekiç AtmaCamryn Rogers (Kanada)Julia Ratcliffe (Yeni Zelenda)Jillian Weir (Kanada)
Kadınlar Cirit AtmaKelsey-Lee Barber (Avustralya)Mackenzie Little (Avustralya)Annu Rani (Hindistan)
Kadınlar HeptathlonKatarina Johnson-Thompson (İngiltere)Kate O’Connor (Kuzey İrlanda)Jade O’Dowda (İngiltere)

Badminton

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Tek ErkeklerLakshya Sen (Hindistan)Ng Tze Yong (Malezya)Srikanth Kidambi (Hindistan)
Çift ErkeklerHindistan
Satwiksairaj Rankireddy
Chirag Shetty
İngiltere
Ben Lane
Sean Vendy
Malezya
Aaron Chia
Soh Wooi Yik
Tek KadınlarPusarla Venkata Sindhu (Hindistan)Michelle Li (Kanada)Yeo Jia Min (Singapur)
Çift KadınlarMalezya
Pearly Tan
Thinaah Muralitharan
İngiltere
Chloe Birch
Lauren Smith
Hindistan
Treesa Jolly
Gayathri Gopichand
Karışık ÇiftlerSingapur
Terry Hee
Tan Wei Han
İngiltere
Marcus Ellis
Lauren Smith
Malezya
Tan Kian Meng
Lai Pei Jing
Karışık TakımMalezya
Ng Tze Yong
Aaron Chia
Soh Wooi Yik
Goh Jin Wei
Pearly Tan
Thinaah Muralitharan
Chan Peng Soon
Cheah Yee See
Tan Kian Meng
Lai Pei Jing
Hindistan
Lakshya Sen
Srikanth Kidambi
B. Sumeeth Reddy
Satwiksairaj Rankireddy
Chirag Shetty
P. V. Sindhu
Aakarshi Kashyap
Gayathri Gopichand
Treesa Jolly
Ashwini Ponnappa
Singapur
Loh Kean Yew
Yeo Jia Min
Terry Hee
Tan Wei Han
Loh Kean Hean
Crystal Wong
Jin Yujia
Andy Kwek
Jason Teh
Nur Insyirah Khan

Bisiklet

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Yol Bisikleti
Yol Bisikleti Erkekler Zamana KarşıRohan Dennis (Avustralya)Fred Wright (İngiltere)Geraint Thomas (Galler)
Yol Bisikleti Kadınlar Zamana KarşıGrace Brown (Avustralya)Anna Henderson (İngiltere)Georgia Williams (Yeni Zelenda)
Yol Bisikleti Erkekler Yol YarışıAaron Gate (Yeni Zelenda)Daryl Impey (Güney Afrika)Finn Crockett (İskoçya)
Yol Bisikleti Kadınlar Yol YarışıGeorgia Baker (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)Sarah Roy (Avustralya)
Track Cycling
Erkekler 1 km. zamana karşıMatthew Richardson (Avustralya)Nicholas Paul (Trinidad Tobago)Jack Carlin (İskoçya)
Erkekler 4000 m. bireysel takipAaron Gate (Yeni Zelenda)Tom Sexton (Yeni Zelenda)Conor Leahy (Avustralya)
Erkekler 4000 m. takım takipYeni Zelenda
Aaron Gate
Jordan Kerby
Tom Sexton
Campbell Stewart
İngiltere
Dan Bigham
Charlie Tanfield
Ethan Vernon
Oli Wood
Avustralya
Joshua Duffy
Graeme Frislie
Conor Leahy
Lucas Plapp
Erkekler keirinNicholas Paul (Trinidad Tobago)Jack Carlin (İskoçya)Shah Sahrom (Malezya)
Erkekler puan yarışıAaron Gate (Yeni Zelenda)Campbell Stewart (Yeni Zelenda)Oli Wood (İngiltere)
Erkekler stratch yarışCorbin Strong (Yeni Zelenda)John Archibald (İskoçya)William Roberts (Galler)
Erkekler sprintMatthew Richardson (Avustralya)Nicholas Paul (Trinidad Tobago)Jack Carlin (İskoçya)
Erkekler takım sprintAvustralya
Leigh Hoffman
Matthew Richardson
Matthew Glaetzer
İngiltere
Ryan Owens
Hamish Turnbull
Joe Truman
Yeni Zelenda
Bradly Knipe
Sam Dakin
Sam Webster
Kadınlar 500 m. zamana karşıKristina Clonan (Avustralya)Kelsey Mitchell (Kanada)Sophie Capewell (İngiltere)
Kadınlar 3000 m. bireysel takipBryony Botha (Yeni Zelenda)Maeve Plouffe (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)
Kadınlar 3000 m. takım takipAvustralya
Georgia Baker
Sophie Edwards
Chloe Moran
Maeve Plouffe
Yeni Zelenda
Ellesse Andrews
Bryony Botha
Michaela Drummond
Emily Shearman
İngiltere
Laura Kenny
Josie Knight
Maddie Leech
Sophie Lewis
Kadınlar keirinEllesse Andrews (Yeni Zelenda)Sophie Capewell (İngiltere)Kelsey Mitchell (Kanada)
Kadınlar puan yarışıGeorgia Baker (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)Eluned King (Galler)
Kadınlar stratch yarışLaura Kenny (İngiltere)Michaela Drummond (Yeni Zelenda)Maggie Coles-Lyster (Kanada)
Kadınlar sprintEllesse Andrews (Yeni Zelenda)Kelsey Mitchell (Kanada)Emma Finucane (Galler)
Dağ Bisikleti
Dağ Bisikleti Erkekler cross-countrySam Gaze (Yeni Zelenda)Ben Oliver (Yeni Zelenda)Alex Miller (Namibya)
Dağ Bisikleti Kadınlar cross-countryEvie Richards (İngiltere)Zoe Cuthbert (Avustralya)Candice Lill (Güney Afrika)

Boks

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Kategorisi
FlyweightAmit Panghal (Hindistan)Kiaran MacDonald (İngiltere)Patrick Chinyemba (Zambiya)
Jake Dodd (Galler)
BantamweightDylan Eagleson (Kuzey İrlanda)Abraham Mensah (Gana)Matthew McHale (İskoçya)
Owain Harris-Allan (Galler)
FeatherweightJude Gallagher (Kuzey İrlanda)Joseph Commey (Gana)Mohammad Hussamuddin (Hindistan)
Keoma-Ali Al-Ahmadieh (Kanada)
Light welterweightReese Lynch (İskoçya)Richarno Colin (Mauritius)Wyatt Sanford (Kanada)
Abdul Omar (Gana)
WelterweightIoan Croft (Galler)Stephen Zimba (Zambiya)Tyler Jolly (İskoçya)
Rohit Tokas (Hindistan)
Light middleweightAidan Walsh (Kuzey İrlanda)Tiago Muxanga (Mozambik)Garan Croft (Galler)
Kassim Mbundwike (Tanzanya)
MiddleweightSam Hickey (İskoçya)Callum Peters (Avustralya)Lewis Richardson (İngiltere)
Simnikiwe Bongco (Güney Afrika)
Light heavyweightSean Lazzerini (İskoçya)Taylor Bevan (Galler)Yusuf Changalawe (Tanzanya)
Aaron Bowen (İngiltere)
HeavyweightLewis Williams (İngiltere)Ato Plodzicki-Faoagali (Samoa)Edgardo Coumi (Avustralya)
Duken Tutakitoa-Williams (Niue)
Super heavyweightDelicious Orie (İngiltere)Sagar Ahlawat (Hindistan)Ifeanyi Onyekwere (Nijerya)
Leuila Mau’u (Yeni Zelenda)
Kadınlar Kategorisi
MinimumweightNitu Ghanghas (Hindistan)Demie-Jade Resztan (İngiltere)Priyanka Dhillon (Kanada)
Lethabo Modukanele (Botswana)
Light flyweightNikhat Zareen (Hindistan)Carly McNaul (Kuzey İrlanda)Teddy Nakimuli (Uganda)
Savannah Stubley (İngiltere)
FeatherweightMichaela Walsh (Kuzey İrlanda)Elizabeth Oshoba (Nijerya)Phiwokuhle Mnguni (Güney Afrika)
Tina Rahimi(Avustralya)
LightweightAmy Broadhurst (Kuzey İrlanda)Gemma Richardson (İngiltere)Jaismine Lamboria (Hindistan)
Cynthia Ogunsemilore (Nijerya)
Light middleweightRosie Eccles (Galler)Kaye Scott (Avustralya)Alcinda Panguana (Mozambik)
Eireann Nugent(Kuzey İrlanda)
MiddleweightTammara Thibeault (Kanada)Rady Gramane (Mozambik)Jacinta Umunnakwe (Nijerya)
Caitlin Parker (Avustralya)

Çim Hokeyi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiAvustralyaHindistanİngiltere
Kadınlar KategorisiİngiltereAvustralyaHindistan

Güreş

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Kategorisi
57 kgRavi Kumar Dahiya (Hindistan)Ebikewenimo Welson (Nijerya)Darthe Capellan (Kanada)
Ali Asad (Pakistan)
65 kgBajrang Punia (Hindistan)Lachlan McNeil (Kanada)Inayat Ullah (Pakistan)
George Ramm (İngiltere)
74 kgNaveen Malik (Hindistan)Muhammad Sharif Tahir (Pakistan)Ogbonna John (Nijerya)
Jasmit Phulka (Kanada)
86 kgDeepak Punia (Hindistan)Muhammad Inam (Pakistan)Alex Moore (Kanada)
Jayden Lawrence (Avustralya)
97 kgNishan Randhawa (Kanada)Nicolaas de Lange (Güney Afrika)Deepak Nehra (Hindistan)
Thomas Barns (Avustralya)
125 kgAmar Dhesi (Kanada)Zaman Anwar (Pakistan)Mandhir Kooner (İngiltere)
Mohit Grewal (Hindistan)
Kadınlar Kategorisi
50 kgMercy Genesis (Nijerya)Madison Parks (Kanada)Pooja Gehlot (Hindistan)
53 kgVinesh Phogat (Hindistan)Samantha Stewart (Kanada)
57 kgOdunayo Adekuoroye (Nijerya)Anshu Malik (Hindistan)Hannah Taylor (Kanada)
Nethmi Poruthotage (Sri Lanka)
62 kgSakshi Malik (Hindistan)Ana Godinez (Kanada)Esther Kolawole (Nijerya)
Berthe Etane Ngolle
68 kgBlessing Oborududu (Nijerya)Linda Morais (Kanada)Divya Kakran (Hindistan)
Tayla Ford (Yeni Zelenda)
76 kgJustina Di Stasio (Kanada)Hannah Rueben (Nijerya)Georgina Nelthorpe (İngiltere)
Pooja Sihag (Hindistan)

Halter

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Kategorisi
55 kgAniq Kasdan (Malezya)Sanket Mahadev Sargar (Hindistan)Dilanka Isuru Kumara (Sri Lanka)
61 kgMuhamad Aznil Bidin (Malezya)Morea Baru (Papua New Guinea)Gururaja Poojary (Hindistan)
67 kgJeremy Lalrinnunga (Hindistan)Vaipava Nevo Ioane (Samoa)Edidiong Joseph Umoafia (Nijerya)
73 kgAchinta Sheuli (Hindistan)Muhammad Erry Hidayat (Malezya)Shad Darsigny (Kanada)
81 kgChris Murray (İngiltere)Kyle Bruce (Avustralya)Nicolas Vachon (Kanada)
96 kgDon Opeloge (Samoa)Vikas Thakur (Hindistan)Taniela Rainibogi (Fiji)
109 kgJunior Ngadja Nyabeyeu (Kamerun)Jack Opeloge (Samoa)Lovepreet Singh (Hindistan)
+109 kgNooh Dastgir Butt (Pakistan)David Liti (Yeni Zelenda)Gurdeep Singh (Hindistan)
Kadınlar Kategorisi
49 kgSaikhom Mirabai Chanu (Hindistan)Roilya Ranaivosoa(Mauritius)Hannah Kaminski (Kanada)
55 kgAdijat Olarinoye (Nijerya)Bindyarani Sorokhaibam (Hindistan)Fraer Morrow (İngiltere)
59 kgRafiatu Lawal (Nijerya)Jessica Gordon Brown (İngiltere)Tali Darsigny (Kanada)
64 kgMaude Charron (Kanada)Sarah Cochrane (Avustralya)Islamiyat Yusuf (Nijerya)
71 kgSarah Davies (İngiltere)Alexis Ashworth (Kanada)Harjinder Kaur (Hindistan)
76 kgMaya Laylor (Kanada)Taiwo Liadi (Nijerya)Maximina Uepa (Nauru)
87 kgEileen Cikamatana (Avustralya)Kristel Ngarlem (Kanada)Mary Osijo (Nijerya)
+ 87 kgEmily Campbell (İngiltere)Feagaiga Stowers (Samoa)Charisma Amoe Tarrant (Avustralya)

Jimnastik

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Artistik Jimnastik
Erkekler Team all-aroundİngiltere
Joe Fraser
James Hall
Jake Jarman
Giarnni Regini-Moran
Courtney Tulloch
Kanada
Félix Dolci
Mathys Jalbert
Chris Kaji
Jayson Rampersad
Kenji Tamane
Kıbrıs
Georgios Angonas
Michalis Chari
Ilias Georgiou
Marios Georgiou
Sokratis Pilakouris
Erkekler Individual all-aroundJake Jarman (İngiltere)James Hall (İngiltere)Marios Georgiou (Kıbrıs)
Erkekler Floor exerciseJake Jarman (İngiltere)Félix Dolci (Kanada)Giarnni Regini-Moran (İngiltere)
Erkekler Pommel horseJoe Fraser (İngiltere)Rhys McClenaghan (Kuzey İrlanda)Jayson Rampersad (Kanada)
Erkekler RingsCourtney Tulloch (İngiltere)Sokratis Pilakouris (Kıbrıs)Chris Kaji (Kanada)
Erkekler VaultJake Jarman (İngiltere)Giarnni Regini-Moran (İngiltere)James Bacueti (Avustralya)
Erkekler Parallel barsJoe Fraser (İngiltere)Giarnni Regini-Moran (İngiltere)Marios Georgiou (Kıbrıs)
Erkekler Horizontal barIlias Georgiou (Kıbrıs)Tyson Bull (Avustralya)Marios Georgiou (Kıbrıs)
Kadınlar Team all-aroundİngiltere
Ondine Achampong
Georgia-Mae Fenton
Claudia Fragapane
Alice Kinsella
Kelly Simm
Avustralya
Romi Brown
Georgia Godwin
Kate McDonald
Breanna Scott
Emily Whitehead
Kanada
Laurie Denommée
Jenna Lalonde
Cassie Lee
Emma Spence
Maya Zonneveld
Kadınlar Individual all-aroundGeorgia Godwin (Avustralya)Ondine Achampong (İngiltere)Emma Spence (Kanada)
Kadınlar VaultGeorgia Godwin (Avustralya)Laurie Denommée (Kanada)Shannon Archer (İskoçya)
Kadınlar Uneven barsGeorgia-Mae Fenton (İngiltere)Georgia Godwin (Avustralya)Caitlin Rooskrantz (Güney Afrika)
Kadınlar Balance beamKate McDonald (Avustralya)Georgia Godwin (Avustralya)Emma Spence (Kanada)
Kadınlar Floor exerciseAlice Kinsella (İngiltere)Ondine Achampong (İngiltere)Emily Whitehead (Avustralya)
Ritmik Jimnastik
Team all-aroundKanada
Tatiana Cocsanova
Carmel Kallemaa
Suzanna Shahbazian
Avustralya
Ashari Gill
Lidiia Iakovleva
Alexandra Kiroi-Bogatyreva
İngiltere
Marfa Ekimova
Alice Leaper
Saffron Severn
Individual all-aroundMarfa Ekimova (İngiltere)Anna Sokolova (Kıbrıs)Alexandra Kiroi-Bogatyreva (Avustralya)
HoopGemma Natascha Frizzelle (Galler)Anna Sokolova (Kıbrıs)Carmel Kallemaa (Kanada)
BallNg Joe Ee (Malezya)Suzanna Shahbazian (Kanada)Anna Sokolova (Kıbrıs)
ClubsAlexandra Kiroi-Bogatyreva (Avustralya)Carmel Kallemaa (Kanada)Izzah Amzan (Malezya)
RibbonNg Joe Ee (Malezya)Louise Christie (İskoçya)Carmel Kallemaa (Kanada)

Judo

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 60 Kg.Ashley McKenzie (İngiltere)Samuel Hall (İngiltere)Josh Katz (Avustralya)
Vijay Kumar Yadav (Hindistan)
Erkekler 66 Kg.Georgios Balarjishvili (Kıbrıs)Finlay Allan (İskoçya)Nathan Katz (Avustralya)
Nathon Burns (Kuzey İrlanda)
Erkekler 73 Kg.Daniel Powell (İngiltere)Faye Njie (Gambiya)Jake Bensted (Avustralya)
Amir Majeed (Malezya)
Erkekler 81 Kg.Lachlan Moorhead (İngiltere)François Gauthier-Drapeau (Kanada)Mohab El Nahas (Kanada)
Uros Nikolic (Avustralya)
Erkekler 90 Kg.Jamal Petgrave (İngiltere)Remi Feuillet (Mauritius)Shah Hussain Shah (Pakistan)
Harrison Cassar (Avustralya)
Erkekler 100 Kg.Shady El Nahas (Kanada)Kyle Reyes (Kanada)Rhys Thompson (İngiltere)
Harry Lovell-Hewitt (İngiltere)
Erkekler + 100 Kg.Marc Deschenes (Kanada)Kody Andrews (Yeni Zelenda)Sebastien Perrinne (Mauritius)
Liam Park (Avustralya)
Kadınlar 46 Kg.Geronay Whitebooi (Güney Afrika)Shushila Likmabam (Hindistan)Amy Platten (İngiltere)
Katryna Esposito (Malta)
Kadınlar 52 Kg.Tinka Easton (Avustralya)Kelly Deguchi (Kanada)Yasmin Javadian (Kuzey İrlanda)
Charne Griesel (Güney Afrika)
Kadınlar 57 Kg.Christa Deguchi (Kanada)Acelya Toprak (İngiltere)Christianne Legentil (Mauritius)
Malin Wilson (İskoçya)
Kadınlar 63 Kg.Catherine Beauchemin-Pinard (Kanada)Gemma Howell (İngiltere)Katharina Haecker (Avustralya)
Jasmine Hacker-Jones (Galler)
Kadınlar 70 Kg.Aoife Coughlan (Avustralya)Ebony Drysdale Daley (Jamaika)Katie-Jemima Yeats-Brown (İngiltere)
Kelly Petersen-Pollard (İngiltere)
Kadınlar 78 Kg.Emma Reid (İngiltere)Natalie Powell (Galler)Moira de Villiers (Yeni Zelenda)
Rachel Tytler (İskoçya)
Kadınlar + 78 Kg.Sarah Adlington (İskoçya)Tulika Maan (Hindistan)Sydnee Andrews (Yeni Zelenda)
Abigail Paduch (Avustralya)

Kriket

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Kadınlar KategorisiAvustralyaHindistanYeni Zelenda

Lawn Bowls

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madaly
Tek ErkeklerAaron Wilson (Avustralya)Gary Kelly (Kuzey İrlanda)Iain McLean (İskoçya)
Çift ErkeklerGaller
Daniel Salmon
Jarrad Breen
İngiltere
Jamie Walker
Sam Tolchard
İskoçya
Paul Foster
Alex Marshall
Üçlü Erkeklerİngiltere
Louis Ridout
Nick Brett
Jamie Chestney
Avustralya
Barrie Lester
Carl Healey
Ben Twist
Galler
Owain Dando
Ross Owen
Jonathan Tomlinson
Dörtlü ErkeklerKuzey İrlanda
Sam Barkley
Adam McKeown
Ian McClure
Martin McHugh
Hindistan
Sunil Bahadur
Navneet Singh
Chandan Kumar Singh
Dinesh Kumar
İngiltere
Louis Ridout
Nick Brett
Jamie Chestney
Sam Tolchard
Tek KadınlarEllen Ryan (Avustralya)Lucy Beere (Guemsey)Siti Zalina Ahmad (Malezya)
Çift KadınlarAvustralya
Kristina Krstic
Ellen Ryan
İngiltere
Amy Pharaoh
Sophie Tolchard
Yeni Zelenda
Katelyn Inch
Selina Goddard
Üçlü Kadınlarİngiltere
Jamie-Lea Winch
Natalie Chestney
Sian Honnor
Malezya
Nur Ain Nabilah Tarmizi
Syafiqa Haidar Afif Abdul Rahman
Azlina Arshad
Yeni Zelenda
Nicole Toomey
Tayla Bruce
Val Smith
Dörtlü KadınlarHindistan
Rupa Rani Tirkey
Nayanmoni Saikia
Lovely Choubey
Pinki Singh
Güney Afrika
Thabelo Muvhango
Bridget Calitz
Esme Kruger
Johanna Snyman
Yeni Zelenda
Selina Goddard
Nicole Toomey
Tayla Bruce
Val Smith

Masa Tenisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Tek ErkeklerSharath Kamal (Hindistan)Liam Pitchford (İngiltere)Sathiyan Gnanasekaran (Hindistan)
Tek KadınlarFeng Tianwei (Singapur)Zeng Jian (Singapur)Liu Yangzi (Avustralya)
Çift Erkeklerİngiltere
Paul Drinkhall
Liam Pitchford
Hindistan
Sharath Kamal
Sathiyan Gnanasekaran
Singapur
Poh Shao Feng Ethan
Clarence Chew
Çift KadınlarSingapur
Feng Tianwei
Zeng Jian
Avustralya
Jee Minhyung
Jian Fang Lay
Galler
Charlotte Carey
Anna Hursey
Karışık ÇiftlerHindistan
Sharath Kamal
Sreeja Akula
Malezya
Choong Javen
Karen Lyne
Singapur
Clarence Chew
Zeng Jian
Erkekler TakımHindistan
Harmeet Desai
Sathiyan Gnanasekaran
Sharath Kamal
Sanil Shetty
Singapur
Clarence Chew
Poh Shao Feng Ethan
Pang Yew En Koen
Izaac Quek
İngiltere
Paul Drinkhall
Tom Jarvis
Liam Pitchford
Sam Walker
Kadınlar TakımSingapur
Zeng Jian
Zhou Jing Yi
Feng Tianwei
Wong Xin Ru
Malezya
Tee Ai Xin
Alice Chang
Karen Lyne
Ho Ying
Avustralya
Feng Chunyi
Jian Fang Lay
Jee Minhyung
Liu Yangzi

Netball

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Kadınlar KategorisiAvustralyaJamaikaYeni Zelenda

Plaj Voleybolu

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiAvustralya
Paul Burnett
Chris McHugh
Kanada
Daniel Dearing
Sam Schachter
İngiltere
Javier Bello
Joaquin Bello
Kadınlar KategorisiKanada
Melissa Humana-Paredes
Sarah Pavan
Avustralya
Mariafe Artacho del Solar
Taliqua Clancy
Vanuatu
Miller Pata
Sherysyn Toko

Ragbi Yedili

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiGüney AfrikaFijiYeni Zelenda
Kadınlar KategorisiAvustralyaFijiYeni Zelenda

Squash

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Tek ErkeklerPaul Coll (Yeni Zelenda)Joel Makin (Galler)Saurav Ghosal (Hindistan)
Çift Erkeklerİngiltere
James Willstrop
Declan James
İngiltere
Adrian Waller
Daryl Selby
İskoçya
Greg Lobban
Rory Stewart
Tek KadınlarGeorgina Kennedy (İngiltere)Hollie Naughton (Kanada) Sarah-Jane Perry (İngiltere)
Çift KadınlarYeni Zelenda
Joelle King
Amanda Landers-Murphy
İngiltere
Sarah-Jane Perry
Alison Waters
Malezya
Rachel Arnold
Aifa Azman
Karışık ÇiftlerYeni Zelenda
Joelle King
Paul Coll
İngiltere
Alison Waters
Adrian Waller
Hindistan
Dipika Pallikal
Saurav Ghosal

Triathlon

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler BireyselAlex Yee (İngiltere)Hayden Wilde (Yeni Zelenda)Matt Hauser (Avustralya)
Kadınlar BireyselFlora Duffy (Bermuda)Georgia Taylor-Brown (İngiltere)Beth Potter (İskoçya)
Karışık Bayrakİngiltere
Alex Yee
Sophie Coldwell
Samuel Dickinson
Georgia Taylor-Brown
Galler
Iestyn Harrett
Olivia Mathias
Dominic Coy
Non Stanford
Avustralya
Jacob Birtwhistle
Natalie van Coevorden
Matthew Hauser
Sophie Linn

Yüzme

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 50 m. SerbestBenjamin Proud (İngiltere)Lewis Burras (İngiltere)Joshua Liendo (Kanada)
Erkekler 100 m. SerbestKyle Chalmers (Avustralya)Tom Dean (İngiltere)Duncan Scott (İskoçya)
Erkekler 200 m. SerbestDuncan Scott (İskoçya)Tom Dean (İngiltere)Elijah Winnington (Avustralya)
Erkekler 400 m. SerbestElijah Winnington (Avustralya)Samuel Short (Avustralya)Mack Horton (Avustralya)
Erkekler 1500 m. SerbestSamuel Short (Avustralya)Daniel Wiffen (Kuzey İrlanda)Luke Turley (İngiltere)
Erkekler 50 m. sırtüstüAndrew Jeffcoat (Yeni Zelenda)Pieter Coetze (Güney Afrika)Javier Acevedo (Kanada)
Erkekler 100 m. sırtüstüPieter Coetze (Güney Afrika)Brodie Williams (İngiltere)Bradley Woodward (Avustralya)
Erkekler 200 m. sırtüstüBrodie Williams (İngiltere)Bradley Woodward (Avustralya)Pieter Coetze (Güney Afrika)
Erkekler 50 m. kurbağalamaAdam Peaty (İngiltere)Samuel Williamson (Avustralya)Ross Murdoch (İskoçya)
Erkekler 100 m. kurbağalamaJames Wilby (İngiltere)Zac Stubblety-Cook (Avustralya)Samuel Williamson (Avustralya)
Erkekler 200 m. kurbağalamaZac Stubblety-Cook (Avustralya)James Wilby (İngiltere)Ross Murdoch (İskoçya)
Erkekler 50 m. KelebekBenjamin Proud (İngiltere)Tzen Wei Teong (Singapur)Cameron Gray (Yeni Zelenda)
Erkekler 100 m. KelebekJoshua Liendo (Kanada)James Guy (İngiltere)
Matthew Temple
Erkekler 200 m. KelebekLewis Clareburt (Yeni Zelenda)Chad Le Clos (Güney Afrika)James Guy (İngiltere)
Erkekler 200 m. bireysel karışıkDuncan Scott (İskoçya)Tom Dean (İngiltere)Lewis Clareburt (Yeni Zelenda)
Erkekler 400 m. bireysel karışıkLewis Clareburt (Yeni Zelenda)Brendon Smith (Avustralya)Duncan Scott (İskoçya)
Erkekler 4 X 100 m. SerbestAvustralya
Flynn Southam
Zac Incerti 
William Yang
Kyle Chalmers
İngiltere
Lewis Burras
Jacob Whittle 
James Guy 
Tom Dean
Kanada
Joshua Liendo
Ruslan Gaziev
Finlay Knox
Javier Acevedo
Erkekler 4 X 200 m. SerbestAvustralya
Elijah Winnington
Flynn Southam
Zac Incerti
Mack Horton
İngiltere
James Guy
Jacob Whittle
Joe Litchfield
Tom Dean
İskoçya
Stephen Milne
Evan Jones
Mark Szaranek
Duncan Scott
Erkekler 4 X 100 m. karışık bayrakİngiltere
Brodie Williams
James Wilby
James Guy
Tom Dean
Avustralya
Bradley Woodward
Zac Stubblety-Cook
Matthew Temple
Kyle Chalmers
İskoçya
Craig McNally
Ross Murdoch
Duncan Scott
Evan Jones
Kadınlar 50 m. SerbestEmma McKeon (Avustralya)Meg Harris (Avustralya)Shayna Jack (Avustralya)
Kadınlar 100 m. SerbestMollie O’Callaghan (Avustralya)Shayna Jack (Avustralya)Emma McKeon (Avustralya)
Kadınlar 200 m. SerbestAriarne Titmus (Avustralya)Mollie O’Callaghan (Avustralya)Madison Wilson (Avustralya)
Kadınlar 400 m. SerbestAriarne Titmus (Avustralya)Summer McIntosh (Kanada)Kiah Melverton (Avustralya)
Kadınlar 800 m. SerbestAriarne Titmus (Avustralya)Kiah Melverton (Avustralya)Lani Pallister (Avustralya)
Kadınlar 50 m. sırtüstüKylie Masse (Kanada)Mollie O’Callaghan (Avustralya)Kaylee McKeown (Avustralya)
Kadınlar 100 m. sırtüstüKaylee McKeown (Avustralya)Kylie Masse (Kanada)Medi Harris (Galler)
Kadınlar 200 m. sırtüstüKaylee McKeown (Avustralya)Kylie Masse (Kanada)Katie Shanahan (İskoçya)
Kadınlar 50 m. kurbağalamaLara van Niekerk (Güney Afrika)Imogen Clark (İngiltere)Chelsea Hodges (Avustralya)
Kadınlar 100 m. kurbağalamaLara van Niekerk (Güney Afrika)Tatjana Schoenmaker (Güney Afrika)Chelsea Hodges (Avustralya)
Kadınlar 200 m. kurbağalamaTatjana Schoenmaker (Güney Afrika)Jenna Strauch (Avustralya)Kaylene Corbett (Güney Afrika)
Kadınlar 50 m. KelebekEmma McKeon (Avustralya)Erin Gallagher (Güney Afrika)
Holly Barratt (Avustralya)
Kadınlar 100 m. KelebekMaggie Mac Neil (Kanada)Emma McKeon (Avustralya)Brianna Throssell (Avustralya)
Kadınlar 200 m. KelebekElizabeth Dekkers (Avustralya)Laura Stephens (İngiltere)Brianna Throssell (Avustralya)
Kadınlar 200 m. bireysel karışıkSummer McIntosh (Kanada)Kaylee McKeown (Avustralya)Abbie Wood (İngiltere)
Kadınlar 400 m. bireysel karışıkSummer McIntosh (Kanada)Kiah Melverton (Avustralya)Katie Shanahan (İskoçya)
Kadınlar 4 X 100 m. Serbest bayrakAvustralya
Madison Wilson
Shayna Jack
Mollie O’Callaghan
Emma McKeon
İngiltere
Anna Hopkin
Abbie Wood
Isabella Hindley
Freya Anderson
Kanada
Summer McIntosh
Katerine Savard
Rebecca Smith
Maggie Mac Neil
Kadınlar 4 X 200 m. Serbest bayrakAvustralya
Madison Wilson
Kiah Melverton
Mollie O’Callaghan
Ariarne Titmus
Kanada
Summer McIntosh
Ella Jansen
Mary-Sophie Harvey
Katerine Savard
İngiltere
Freya Colbert 
Tamryn van Selm
Abbie Wood
Freya Anderson
Kadınlar 4 X 100 m. karışık bayrakAvustralya
Kaylee McKeown
Chelsea Hodges
Emma McKeon
Mollie O’Callaghan
Kanada
Kylie Masse
Sophie Angus
Maggie Mac Neil
Summer McIntosh
İngiltere
Lauren Cox
Molly Renshaw
Laura Stephens
Anna Hopkin
Kadınlar 4 X 100 m. Karışık Serbest bayrakAvustralya
William Yang
Kyle Chalmers
Mollie O’Callaghan
Emma McKeon
İngiltere
Lewis Burras
Tom Dean
Anna Hopkin
Freya Anderson
Kanada
Javier Acevedo
Joshua Liendo
Rebecca Smith
Maggie Mac Neil
Kadınlar 4 X 100 m. Karışık Serbest karışık bayrakAvustralya
Kaylee McKeown
Zac Stubblety-Cook
Matthew Temple
Emma McKeon
Kanada
Kylie Masse
James Dergousoff
Maggie Mac Neil
Ruslan Gaziev
İngiltere
Lauren Cox
James Wilby
James Guy
Freya Anderson
20182026

İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.