2022 FİBA U1-7 Basketbol Dünya Kupası

2022 FIBA ​​17 Yaş Altı Basketbol Dünya Kupası, U17 ulusal takımının iki yılda bir düzenlenen uluslararası erkekler basketbol şampiyonası FIBA ​​17 Yaş Altı Basketbol Dünya Kupası'nın 7.'si olacak. 

2-10 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında İspanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Başlangıçta La Nucia ve Alicante'de oynanması planlanmıştı, şimdi Malaga'da yapılacak.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke İspanya
Tarih 02-10 Temmuz
Takım Sayısı 16 (5 konfederasyon)
Salon 1
Şampiyon Amerika Birleşik Devletleri (6. şampiyonluğu)
MVP Izan Almansa (İspanya)
Turnuva Liderleri
  Players Teams
Sayı    
Ribaunt    
Asist    
Resmi website
fiba.basketball/world/u17/2022

Elemeler

Eleme Turnuvaları Tarih Ev Sahibi Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi     1 İspanya
2021 FIBA U-16 Afrika Şampiyonası 6–15 Ağustos 2021 Kahire, Mısır 2 Mısır
Mali
2021 FIBA U16 Avrupa Challengers 16–21 August 2021 5 Fransa
Litvanya
Polonya
Sırbistan
Slovenya
2021 FIBA U-16 Amerika Şampiyonası 23–29 August 2021 Xalapa, Meksika 4 Arjantin
Kanada
Dominik Cumhuriyeti
Amerika Birleşik Devletleri
2022 FIBA U16 Asya Şampiyonası 12–19 June 2022 Doha, Katar 4 Avustralya
Japonya
Lübnan
Yeni Zelenda
Toplam   16

Salon

Martín CarpenaMalagaKapasite : 11,300

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımO GLAS/YSPuanAçıklama
1Fransa330272:1586
2Sırbistan321274:2205
3Kanada312216:2194
4Yeni Zelenda303153:3183
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreYeni Zelenda46–94Kanada
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreFransa81–68Sırbistan
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSırbistan120–72Yeni Zelenda
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreKanada55–87Fransa
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreYeni Zelenda35–104Fransa
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSırbistan86–67Kanada

B Grubu

SıraTakımO GLAS/YSPuanAçıklama
1Litvanya330252:1916
2İspanya321250:1865
3Dominik Cumhuriyeti312196:2504
4Japonya303192:2633
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreDominik Cumhuriyeti81–69Japonya
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la Torreİspanya68–71Litvanya
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreLitvanya108–60Dominik Cumhuriyeti
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreJaponya60–109İspanya
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreJaponya63–73Litvanya
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la Torreİspanya73–55Dominik Cumhuriyeti

C Grubu

SıraTakımO GLAS/YSPuanAçıklama
1Amerika Birleşik Devletleri330320:1636
2Slovenya321204:1955
3Mali312213:2254
4Lübnan303143:2973
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreMali56–65Slovenya
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAmerika Birleşik Devletleri120–44Lübnan
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreLübnan48–93Mali
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSlovenya55–88Amerika Birleşik Devletleri
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSlovenya84–51Lübnan
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAmerika Birleşik Devletleri112–64Mali

D Grubu

SıraTakımO GLAS/YSPuanAçıklama
1Avustralya330262:1646
2Polonya321223:1985
3Arjantin312157:2074
4Mısır303161:2343
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAvustralya85–68Polonya
02 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreArjantin59–50Mısır
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreMısır46–91Avustralya
03 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorrePolonya71–48Arjantin
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAvustralya86–50Arjantin
05 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreMısır65–84Polonya

Final Round

Round 16

06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreFransa108–43Japonya
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSlovenya69–55Arjantin
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreKanada63–87İspanya
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreLübnan43–93Avustralya
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSırbistan107–77Dominik Cumhuriyeti
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAmerika Birleşik Devletleri103–48Mısır
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreYeni Zelenda48–61Litvanya
06 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreMali58–76Polonya

09/16 Play-off

08 Temmuz09/16 Çeyrek FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreJaponya66–80Arjantin
08 Temmuz09/16 Çeyrek FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreKanada94–41Lübnan
08 Temmuz09/16 Çeyrek FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreDominik Cumhuriyeti55–61Mısır
08 Temmuz09/16 Çeyrek FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreYeni Zelenda80–59Mali
09 Temmuz13/16 Yarı FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreJaponya77–71Lübnan
09 Temmuz13/16 Yarı FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreDominik Cumhuriyeti62–52Mali
09 Temmuz09/12 Yarı FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreArjantin80–91Kanada
09 Temmuz09/12 Yarı FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreMısır82–54Yeni Zelenda
10 Temmuz15/16 MaçıPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreLübnan54–75Mali
10 Temmuz13/14 MaçıPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreJaponya68–85Dominik Cumhuriyeti
10 Temmuz11/12 MaçıPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreArjantin80–70Yeni Zelenda
10 Temmuz09/10 MaçıPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreKanada92–70Mısır

Çeyrek Final

08 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreFransa83–63Slovenya
08 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la Torreİspanya70–68Avustralya
08 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSırbistan80–106Amerika Birleşik Devletleri
08 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreLitvanya73–44Polonya

05/08 Sıralama Maçları

09 Temmuz05/08 Yarı FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSlovenya74–86Avustralya
09 Temmuz05/08 Yarı FinalPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSırbistan105–75Polonya
10 Temmuz07/08 MaçıPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreSlovenya77–74Polonya
10 Temmuz05/06 MaçıPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAvustralya67–69Sırbistan

Yarı Final

09 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreFransa53–68İspanya
09 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreAmerika Birleşik Devletleri89–62Litvanya

03/04 Maçı

10 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la TorreFransa66–58Litvanya

Final

10 TemmuzPolideportivo Municipal El Limón, Alhaurín de la Torreİspanya67-79Amerika Birleşik Devletleri

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)Amerika Birleşik Devletleri 6. şampiyonluk
2nd place, silver medalist(s)İspanya
3rd place, bronze medalist(s)Fransa
4Litvanya
5Sırbistan
6Avustralya
7Slovenya
8Polonya
9Kanada
10Mısır
11Arjantin
12Yeni Zelenda
13Dominik Cumhuriyeti
14Japonya
15Mali
16Lübnan
Amerika Birleşik Devletleri (6. şampiyonluğu)
Cooper Flagg, Koa Peat, Karter Knox, Jeremy Fears Jr., Johnuel Omari Fland, DJ Wagner, Sean Stewart, Asa Newell, DennisJames Evans, Ian Jackson, David Castillo, Ronald Holland
Baş Antrenör : Sharman Lamar White

Turnuva Ödülleri

MVPIzan Almansa (İspanya)
Turnuva All StarIzan Almansa (İspanya)
Lucas Langarita (İspanya)
Ilane Fibleuil (Fransa)
Cooper Flagg (ABD)
Koa Peat (ABD)
20172024

FİBA Erkekler U-17 Dünya Kupası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.