2022 Dünya U-20 Atletizm Şampiyonası

Dünya Gençler Şampiyonası olarak da bilinen 2022 Yaş Altı Dünya Atletizm Şampiyonası, 1 - 6 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Estadio Olímpico Pascual Guerrero'da düzenlenen ve 1 Ocak 2003'ten önce doğmuş olmayan sporcular için uluslararası bir atletizm yarışmasıdır. Cali, Kolombiya'da. Cali daha önce 2015 Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştı.
Ev Sahibi Şehir, Ülke Cali, Kolombiya
Katılan Ülke 145
Katılan Atlet 1533
Kategori 45
Tarih 1–6 Ağustos 2022
Resmi Açılışı Yapan Kolombiya Cumhurbaşkanı
Ana Stadyum Estadio Olímpico Pascual Guerrero
Website worldathletics.org

Madalya Tablosu

Yarışma Sonuçları

Erkekler Yarışma Sonuçları

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
100 metreLetsile Tebogo (Botswana)Bouwahjgie Nkrumie (Jamaika)Benjamin Richardson (Güney Afrika)
200 metreBlessing Afrifah (İsrail)Letsile Tebogo (Botswana)Calab Law (Avustralya)
400 metreLythe Pillay (Güney Afrika)Steven McElroy (ABD)Yusuf Ali Abbas (Bahreyn)
800 metre
1500 metreReynold Cheruiyot (Kenya)Ermias Girma (Etiopya)Daniel Kimaiyo (Kenya)
3000 metre
5000 metreAddisu Yihune (Etiopya)Merhawi Mebrahtu (Eritre)Habtom Samuel (Eritre)
110 metre EngelliAntoine Andrews (Bahamalar)Malik Mixon (ABD)Matthew Sophia (Hollanda)
400 metre Engelli
3000 metre steeplechase
4×100 metre bayrak
4×400 metre bayrak
10,000 m yürüyüş
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Yüksek Atlama
Sırıkla Yüksek AtlamaAnthony Ammirati (Fransa)Juho Alasaari (Finlandiya)Michał Gawenda (Polonya)
Uzun AtlamaErwan Konaté (Fransa)Alejandro Parada (Küba)Gabriel Luiz Boza (Brezilya)
3 Adım Atlama
Gülle Atma (6kg)Tarik Robinson-O’Hagan (ABD)Kobe Lawrence (Jamaika)Tizian Lauria (Almanya)
Disk Atma 
Çekiç Atma (6kg)Ioannis Korakidis (Yunanistan)Max Lampinen (Finlandiya)Iosif Kesidis (Kıbrıs)
Cirit Atma 
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
DecathlonGabriel Emmanuel (Hollanda)Jacob Thelander (İsveç)Elliot Duvert (İsveç)

Kadınlar Yarışma Sonuçları

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
100 metreTina Clayton (Jamaika)Serena Cole (Jamaika)Shawnti Jackson (ABD)
N’Ketia Seedo (Hollanda)
200 metre
400 metreYemi Mary John (Büyük Britanya)Damaris Mutunga (Kenya)Rupal (Hindistan)
800 metreRolsin Willis (ABD)Audrey Werro (İsviçre)Juliette Whittaker (ABD)
1500 metre
3000 metreBetty Chelangat (Kenya)Tsiyon Abebe (Etiopya)Nancy Cherop (Kenya)
5000 metre
100 metre Engelli
400 metre EngelliAkala Garrett (ABD)Hanna Karlsson (İsveç)Michaela Rose (ABD)
3000 metre steeplechaseFaith Cherotich (Kenya)Sembo Almayew (Etiopya)Meseret Yeshaneh (Etiopya)
4×100 metre bayrak
4×400 metre bayrak
10,000 m yürüyüş
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Yüksek Atlama
Sırıkla Yüksek AtlamaHana Moll (ABD)Chiara Sistermann (Almanya)Janne Sophie Ohrt (Almanya)
Uzun Atlama
3 Adım Atlama
Gülle AtmaMiné de Klerk (Güney Afrika)Pınar Akyol (Türkiye)Zuzanna Maślana (Polonya)
Disk Atma Emma Sralla (İsveç)Despoina Filippidou (Yunanistan)Miné de Klerk (Güney Afrika)
Çekiç Atma
Cirit Atma Adriana Vilagoš (Sırbistan)Valentina Barrios (Kolombiya)Manuela Rotundo (Uruguay)
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
HeptathlonSaga Vanninen (Finlandiya)Serina Riedel (Almanya)Sandrina Sprengel (Almanya)
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
4×400 metre karışık bayrakAmerika Birleşik Devletleri
Charlie Batholomew
Madison Whyte
Will Sumner
Kennedy Wade
Hindistan
Barath Sridhar
Priya Mohan
Kapil
Rupal
Jamaika
Jasauna Dennis
Abigail Campbell
Malachi Johnson
Alliah Baker

20212024

Dünya U-20 Atletizm Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.