2022 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası

18. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın 18-20 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde yapılması planlanıyor.
Tarih 18–20 Mart 2022
Ev Sahibi Şehir, Ülke Belgrade, Sırbistan
Stadyum Štark Arena
Kategori 26

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Etiopya4329
2ABD37919
3Belçika2002
4İsviçre1203
5İsveç1113
6Bahamalar
Brezilya
Fransa
Portekiz
İspanya
Ukrayna
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
2
2
2
2
2
2
12Jamaika1023
13İtalya1012
14Kanada
Küba
Yunanistan
Sırbistan
Güney Kore
Trinidad Tobago
Venezuella
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
1
1
1
1
1
21Hollanda0224
22Avustralya
Kenya
Polonya
0
0
0
1
1
1
1
1
1
2
2
2
25Nijerya
Norveç
0
0
1
1
0
0
1
1
27Büyük Britanya
Yeni Zelenda
0
0
0
0
2
2
2
2
29Kazakistan
Slovenya
Uganda
0
0
0
0
0
0
1
1
1
1
1
1
Toplam : 31 ülke26262779

Yarışma Sonuçları

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
60 metreMarcell Jacobs (İtalya)Christian Coleman (ABD)Marvin Bracy (ABD)
400 metreJereem Richards (Trinidad Tobago)Trevor Bassitt (ABD)Carl Bengtström (İsveç)
800 metreMariano García (İspanya)Noah Kibet (Kenya)Bryce Hoppel (ABD)
1500 metreSamuel Tefera (Etiopya)Jakob Ingebrigtsen (Norveç)Abel Kipsang (Kenya)
3000 metreSelemon Barega (Etiopya)Lamecha Girma (Etiopya)Marc Scott (Büyük Britanya)
60 metre engelliGrant Holloway (ABD)Pascal Martinot-Lagarde (Fransa)Jarret Eaton (ABD)
4 × 400 metre bayrakBelçika
Julien Watrin
Alexander Doom
Jonathan Sacoor
Kevin Borlée
Dylan Borlée
İspanya
Bruno Hortelano
Iñaki Cañal
Manuel Guijarro
Bernat Erta
Hollanda
Taymir Burnet
Nick Smidt
Terrence Agard
Tony van Diepen
Isayah Boers
Jochem Dobber
Yüksek AtlamaWoo Sang-hyeok (Güney Kore)Loïc Gasch (İsviçre)Hamish Kerr (Yeni Zelenda)
Gianmarco Tamberi (İtalya)
Sırıkla Yüksek AtlamaArmand Duplantis (İsveç)Thiago Braz (Brezilya)Christopher Nilsen (ABD)
Uzun AtlamaMiltiadis Tentoglou (Yunanistan)Thobias Montler (İsveç)Marquis Dendy (ABD)
3 Adım AtlamaLázaro Martínez (Küba)Pedro Pichardo (Portekiz)Donald Scott (ABD)
Gülle AtmaDarlan Romani (Brezilya)Ryan Crouser (ABD)Tomas Walsh (Yeni Zelenda)
HeptathlonDamian Warner (Kanada)Simon Ehammer (İsviçre)Ashley Moloney (Avustralya)

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
60 metreMujinga Kambundji (İsviçre)Mikiah Brisco (ABD)Marybeth Sant-Price (ABD)
400 metreShaunae Miller-Uibo (Bahamalar)Femke Bol (Hollanda)Stephenie Ann McPherson (Jamaika)
800 metreAjeé Wilson (ABD)Freweyni Hailu (Etiopya)Halimah Nakaayi (Uganda)
1500 metreGudaf Tsegay (Etiopya)Axumawit Embaye (Etiopya)Hirut Meshesha (Etiopya)
3000 metreLemlem Hailu (Etiopya)Elinor Purrier St. Pierre (ABD)Ejgayehu Taye (Etiopya)
60 metre engelliCyréna Samba-Mayela (Fransa)Devynne Charlton (Bahamalar)Gabbi Cunningham (ABD)
4 × 400 metre bayrakJamaika
Junelle Bromfield
Janieve Russell
Roneisha McGregor
Stephenie Ann McPherson
Tiffany James
Hollanda
Lieke Klaver
Eveline Saalberg
Lisanne de Witte
Femke Bol
Andrea Bouma
Polonya
Natalia Kaczmarek
Iga Baumgart-Witan
Kinga Gacka
Justyna Święty-Ersetic
Aleksandra Gaworska
Yüksek AtlamaYaroslava Mahuchikh (Ukrayna)Eleanor Patterson (Avustralya)Nadezhda Dubovitskaya (Kazakistan)
Sırıkla Yüksek AtlamaSandi Morris (ABD)Katie Nageotte (ABD)Tina Šutej (Slovenya)
Uzun AtlamaIvana Vuleta (Sırbistan)Ese Brume (Nijerya)Lorraine Ugen (Büyük Britanya)
3 Adım AtlamaYulimar Rojas (Venezuella)Maryna Bekh-Romanchuk (Ukrayna)Kimberly Williams (Jamaika)
Gülle AtmaAuriol Dongmo (Portekiz)Chase Ealey (ABD)Jessica Schilder (Hollanda)
PentathlonNoor Vidts (Belçika)Adrianna Sułek (Polonya)Kendell Williams (ABD)
20182023

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir