2022 Copa Libertadores

2022 Copa CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL tarafından düzenlenen Güney Amerika'nın önde gelen kulüp futbol turnuvası CONMEBOL Libertadores'in (Copa Libertadores olarak da anılır) 63. sezonu olacak.

2022 Copa Libertadores'in galipleri, 2023 Recopa Sudamericana'da 2022 Copa Sudamericana'nın galiplerine karşı oynama hakkını kazanacak. Ayrıca 2023 Copa Libertadores grup aşamasına otomatik olarak hak kazanacaklar.

14 Mayıs 2020'de CONMEBOL, 2021, 2022 ve 2023 kulüp yarışması finalleri için aday mekanlarını açıkladı. 13 Mayıs 2021'de CONMEBOL, finalin 29 Ekim 2022'de Ekvador Guayaquil'deki Estadio Monumental Isidro Romero Carbo'da oynanmasına karar verdi.

25 Kasım 2021'de CONMEBOL, 2005'ten beri kullanılan Copa Libertadores de dahil olmak üzere tüm kulüp müsabakalarında deplasman golü kuralının kaldırıldığını duyurdu. Buna göre, iki ayaklı bir beraberlikte iki takım aynı toplam gol sayısına sahipse, beraberliğin kazananı her iki takımın deplasmanda attığı gollerin sayısına göre değil, penaltı atışlarıyla belirlenecektir.

Palmeiras son şampiyondur.
Estadio BSC.jpg

Estadio Monumental Isidro Romero Carbo, Guayaquil
Turnuva Bilgileri
Tarihler 8 Şubat – 29 Ekim 2022
Takım Sayısı 47 (10 federasyon)

Katılım Sağlayan Takımlar

Ülke Takımm (Kota) Başlangıç turu Eleme Methodu
Arjantin
(6 kota)
CA Colón (Arjantin 1) Grup Aşaması 2021 Copa de la Liga Profesional Şampiyonu
River Plate (Arjantin 2) 2021 Primera División Şampiyonu
Boca Juniors (Arjantin 3) 2019–20 Copa Argentina Şampiyonu
Vélez Sarsfield (Arjantin 4) 2021 Copa de la Liga Profesional ve Primera División toplam puan durumu en iyileri
Talleres Cordoba (Arjantin 5) 2021 Copa de la Liga Profesional ve Primera División toplam puan durumu en iyileri
Estudiantes (Arjantin 6) 2. Tur 2021 Copa de la Liga Profesional ve Primera División toplam puan durumu en iyileri
Bolivya
(4 kota)
Independiente Petrolero (Bolivya 1) Grup Aşaması 2021 Primera División Şampiyonu
Always Ready (Bolivya 2) 2021 Primera División İkincisi
The Strongest  (Bolivya 3) 2. Tur 2021 Primera División Üçüncüsü
Bolívar (Bolivya 4) 1. Tur 2021 Primera División Dördüncüsü
Brezilya
(7 + 2 kota)
Palmerias (Brezilya 1, son şampiyon) Grup Aşaması 2021 Copa Libertadores Şampiyonu
Atletico Paranaense (Brezilya 2, Copa Sudamericana) 2021 Copa Sudamericana Şampiyonu
Atletico Mineiro (Brezilya 3) 2021 Campeonato Brasileiro Série A Şampiyonu
Flamengo RJ (Brezilya 4) 2021 Campeonato Brasileiro Série A İkincisi
Fortaleza (Brezilya 5) 2021 Campeonato Brasileiro Série A Dördünüsü
Corinthians (Brezilya 6) 2021 Campeonato Brasileiro Série A Beşincisi
Red Bull Bragantino (Brezilya 7) 2021 Campeonato Brasileiro Série A Altıncısı
Fluminense (Brezilya 8) 2. Tur 2021 Campeonato Brasileiro Série A Yedincisi
América Mineiro (Brezilya 9) 2021 Campeonato Brasileiro Série A Sekizincisi
Şili
(4 kota)
Universidad Católica (Şili 1) Grup Aşaması 2021 Primera División Şampiyonu
Colo-Colo (Şili 2) 2021 Primera División İkincisi
Audax Italiano (Şili 3) 2. Tur 2021 Primera División Üçüncüsü
Everton (Şili 4) 2021 Copa Chile İkincisi
Kolombiya
(4 kota)
Deportes Tolima (Kolombiya 1) Grup Aşaması 2021 Apertura Şampiyonu
(Kolombiya 2) 2021 Finalización Şampiyonu
(Kolombiya 3) 2. Tur 2021 Primera A toplam puan tablosu en iyileri
Atlético Nacional (Kolombiya 4) 2021 Copa Colombia Şampiyonu
Ekvator
(4 kota)
Independiente del Valle (Ekvator 1) Grup Aşaması 2021 Serie A Şampiyonu
Emelec  (Ekvator2) 2021 Serie A İkincisi
Universidad Católica (Ekvator3) 2. Tur 2021 Serie A toplam puan tablosu en iyileri
Barcelona SC (Ekvator4) 1. Tur 2021 Serie A toplam puan tablosu en iyileri
Paraguay
(4 kota)
Cerro Porteño (Paraguay 1) Grup Aşaması 2021 Primera División tournament (Apertura or Clausura) şampiyon
Club Libertad (Paraguay 2) 2021 Primera División turnuvası (Apertura veya Clausura) Şampiyonu
Club Guaraní (Paraguay 3) Grup Aşaması 2021 Primera División toplam puan tablosu en iyileri
Club Olimpia (Paraguay 4) 1. Tur 2021 Primera División toplam puan tablosu en iyileri
Peru
(4 kota)
Alianza Lima (Peru 1) Grup Aşaması 2021 Liga 1 Şampiyonu
Sporting Cristal (Peru 2) 2021 Liga 1 İkincisi
Universitario (Peru 3) 2. Tur 2021 Liga 1 toplam puan tablosu en iyileri
Universidad César Vallejo (Peru 4) 1. Tur 2021 Liga 1 toplam puan tablosu en iyileri
Uruguay
(4 kota)
Peñarol (Uruguay 1) Grup Aşaması 2021 Primera División Şampiyonu
Club Nacional (Uruguay 2) 2021 Primera División İkincisi
Plaza Colonia (Uruguay 3) 2. Tur 2021 Primera División toplam puan tablosu en iyileri
Montevideo City Torque (Uruguay 4) 1. Tur 2021 Primera División toplam puan tablosu en iyileri
Venezuela
(4 kota)
Deportivo Táchira (Venezuela 1) Grup Aşaması 2021 Primera División Şampiyonu
Caracas (Venezuela 2) 2021 Primera División İkincisi
Monagas (Venezuela 3) İkinci Tur 2021 Primera División Üçüncüsü
Deportivo Lara (Venezuela 4) 1. Tur 2021 Primera División Dördüncüsü

Takvim

Aşama Kura Tarihleri 1. Maçlar 2. Maçlar
1. Tur   8–10 Şubat 2022 15–17 Şubat 2022
2. Tur 22–24 Şubat 2022 1–3 Mart 2022
3. Tur 8–10 Mart 2022 15–17 Mart 2022
Grup Aşaması 23 Mart 2022
  • Hafta 1: 5–7 Nisan 2022
  • Hafta 2: 12–14 Nisan 2022
  • Hafta 3: 26–28 Nisan 2022
  • Hafta 4: 3–5 Mayıs 2022
  • Hafta 5: 17–19 Mayıs 2022
  • Hafta 6: 24–26 Mayıs 2022
Round 16 1 Haziran 2022 28–30 Haziran 2022 5–7 Temmuz 2022
Çeyrek final 2–4 Ağustos 2022 9–11 Ağustos 2022
Yarı final 30 Ağustos – 1 Eylül 2022 6–8 Eylül 2022
Final 29 Ekim 2022, Estadio Monumental Isidro Romero Carbo, Guayaquil

Eleme Aşaması

1. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
08-02-2022
15-02-2022
Montevideo City Torque1-1Barcelona SC1-1
Joaquin Zeballos / Gonzalo Mastriani
0-0
09-02-2022
16-02-2022
Deportivo Lara 2-7Club Bolívar2-3
Rodney Chirinos, Diego Meleán / Bruno Sávio, Chico (2)
0-4
José Sagredo, Bruno Sávio, Alberto Guitián, Bruno Miranda
09-02-2022
16-02-2022
Universidad César Vallejo 0-1Club Olimpia0-1
Jorge Eduardo Recalde Ramírez
0-2
Guillermo Paiva, Fernando Cardozo

2. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
22-02-2022
01-03-2022
Millonarios 1-4Fluminense1-2
Eduardo José Sosa / David Braz, Germán Ezequiel Cano
0-2
Willian, Jhon Arias
23-02-2022
02-03-2022
Audax Italiano 1-2Estudiantes1-0
Jorge Henríquez
0-2
Agustin Rogel, Leandro Díaz
23-02-2022
02-03-2022
Club Bolívar1-3Universidad Católica1-1
Francisco da Costa Aragão / Ismael Díaz
0-2
Santiago Zamora, Ismael Díaz
23-02-2022
02-03-2022
América Mineiro 3-3
(5-4 pen.)
Club Guaraní0-1
David Josué Colmán
3-2
Wellington Paulista (2), Devis Vasquez (og) / Marcos Caceres, Fernando Fernández (5-4 pen.)
23-02-2022
02-03-2022
Barcelona SC3-0Universitario2-0
Erick Leonel Castillo, Carlos Jhon Garcés
1-0
Leandro Emmanuel Martínez
22-02-2022
01-03-2022
Plaza Colonia2-3The Strongest2-0
Juan Cruz Mascia (2)
0-3
Rodrigo Amaral, Martin Prost (2)
22-02-2022
01-03-2022
Everton 3-1Monagas3-0
Lucas Gabriel Di Yorio (2), Víctor Ismael Sosa
0-1
Oscar Constantino Gonzalez Rengifo
24-02-2022
03-03-2022
Club Olimpia3-1Atlético Nacional3-1
Alejandro Daniel Silva, Fernando David Cardozo (2) / Jarlan Junior Barrera
1-1
Saul Salcedo / Andres Andrade

3. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
08-10/03/2022
15-17/03/2022
Fluminense3-3
(1-4 pen.)
Club Olimpia3-1
Germán Cano, Luiz Henrique (2) / Derlis González
0-2
Jorge Recalde, Guillermo Paiva (1-4 pen.)
08-10/03/2022
15-17/03/2022
Everton 0-2Estudiantes0-1
Matías Pellegrini
0-1
Agustín Rogel
08-10/03/2022
15-17/03/2022
Universidad Católica1-2The Strongest0-01-2
Ismael Diaz / Enrique Triverio, Rodrigo Amaral
08-10/03/2022
15-17/03/2022
América Mineiro 0-0Barcelona SC0-00-0
(5-4 pen.)

Grup Aşaması

2022 Copa Libertadores Grup Aşaması Fikstür

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Palmerias660025:318Round 1 / 16
2CS Emelec621214:78Round 1 / 16
3Deportivo Tachira62238:1472022 Copa Sudamericano
4Independiente Petrolero60153:261
06-04-2022Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San CristóbalDeportivo Tachira0-4
Dudu, Raphael Veiga, Rafael Navarro (2)
Palmerias
06-04-2022Estadio Olímpico Patria, SucreIndependiente Petrolero1-1
Jonatan Cristaldo / Mauro Quiroga
CS Emelec
12-04-2022Allianz Parque, São PauloPalmerias8-1
Ze Rafael, Rafael Navarro Leal (4), Rony, Raphael Veiga (2) / Jose Correa
Independiente Petrolero
14-04-2022Estadio George Capwell, GuayaquilCS Emelec1-1
Joao Rojas / Yerson Chacón
Deportivo Tachira
26-04-2022Estadio Olímpico Patria, SucreIndependiente Petrolero1-2
Jhasmani Campos / Anthony Chelin Uribe, Renny Simisterra
Deportivo Tachira
27-04-2022Estadio George Capwell, GuayaquilCS Emelec1-3
Joao Rojas / Rony, Gabriel Veron, Breno
Palmerias
03-05-2022Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San CristóbalDeportivo Tachira1-4
Anthony Chelin Uribe / Sebastian Rodriguez (3), Alejandro Cabeza
CS Emelec
03-05-2022Estadio Olímpico Patria, SucreIndependiente Petrolero0-5
Raphael Veiga (3), Rafael Navarro Leal, Murilo Cerqueira
Palmerias
18-05-2022Allianz Parque, São PauloPalmerias1-0
Danilo
CS Emelec
18-05-2022Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San CristóbalDeportivo Tachira3-0
Robert Enrique Hernandez (2), Renny Simisterra
Independiente Petrolero
24-05-2022Allianz Parque, São PauloPalmerias4-1
Gustavo Scarpa (3), Rony / Jean Gutierrez Abreu
Deportivo Tachira
24-05-2022Estadio George Capwell, GuayaquilCS Emelec7-0
Alejandro Cabeza (2), Sebastian Rodriguez, Jose Cevallos, Joao Rojas, Mauro Quiroga, Sebastian Rodriguez
Independiente Petrolero

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Club Libertad63128:610Round 1 / 16
2Atletico Paranaense63128:710Round 1 / 16
3The Strongest61328:762022 Copa Sudamericano
4Caracas61324:86
05-04-2022Estadio Olímpico de la UCV, CaracasCaracas0-0Atletico Paranaense
07-04-2022Estadio Hernando Siles, La PazThe Strongest1-1
Enrique Triverio / Bautista Merlini
Club Libertad
13-04-2022Estadio Defensores del Chaco, AsunciónClub Libertad2-1
Óscar Cardozo, Lorenzo Melgarejo / Kwaku Bonsu Osei
Caracas
14-04-2022Arena da Baixada, CuritibaAtletico Paranaense1-0
David Terans
The Strongest
26-04-2022Estadio Defensores del Chaco, AsunciónClub Libertad1-0
Cristian Riveros
Atletico Paranaense
27-04-2022Estadio Hernando Siles, La PazThe Strongest1-1
Martin Prost / Samson Olanrewaju Akinyoola
Caracas
03-05-2022Estadio Olímpico de la UCV, CaracasCaracas1-0
Samson Olanrewaju Akinyoola 
Club Libertad
03-05-2022Estadio Hernando Siles, La PazThe Strongest5-0
Enrique Triverio (2), Martin Prost, Juan Bautista Cascini, Erick (og)
Atletico Paranaense
17-05-2022Estadio Olímpico de la UCV, CaracasCaracas0-0The Strongest
18-05-2022Arena da Baixada, CuritibaAtletico Paranaense2-0
Tomas Esteban Cuello, Agustin Canobbio Graviz
Club Libertad
26-05-2022Arena da Baixada, CuritibaAtletico Paranaense5-1
Pablo Felipe (2), Christian (2), Pedro Rocha / Carlos Rivero
Caracas
26-05-2022Estadio Defensores del Chaco, AsunciónClub Libertad4-1
Lorenzo Melgarejo, William Mendieta (2), Adrian Jusino (og) / Luciano Ursino
The Strongest

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Estudiantes64118:513Round 1 / 16
2Vélez Sarsfield622212:118Round 1 / 16
3Club Nacional62237:772022 Copa Sudamericano
4Red Bull Bragantino61235:95
06-04-2022Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull Bragantino2-0
Ytalo, José Hurtado
Club Nacional
07-04-2022Estadio Jorge Luis Hirschi, La PlataEstudiantes4-1
Emmanuel Mas, Agustín Rogel, Gustavo Del Prete, Franco Zapiola / Lucas Janson
Vélez Sarsfield
13-04-2022Estadio Gran Parque Central, MontevideoClub Nacional0-0Estudiantes
14-04-2022Estadio José Amalfitani, Buenos AiresVélez Sarsfield2-2
Matías de los Santos, Natan Bernardo de Souza / Ytalo (2)
Red Bull Bragantino
26-04-2022Estadio José Amalfitani, Buenos AiresVélez Sarsfield1-2
Joel Sonora / Emanuel Gigliotti (2)
Club Nacional
26-04-2022Estadio Jorge Luis Hirschi, La PlataEstudiantes2-0
Agustin Rogel, Mauro Boselli
Red Bull Bragantino
03-05-2022Estadio Jorge Luis Hirschi, La PlataEstudiantes1-0
Manuel Castro
Club Nacional
05-05-2022Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull Bragantino1-1
José Hurtado / Lucas Pratto
Vélez Sarsfield
17-05-2022Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull Bragantino0-1
Gustavo Del Prete
Estudiantes
18-05-2022Estadio Gran Parque Central, MontevideoClub Nacional2-3
Diego Zabala, Emanuel Gigliotti / Lucas Janson, Matias De Los Santos, Maximo Perrone
Vélez Sarsfield
24-05-2022Estadio Gran Parque Central, MontevideoClub Nacional3-0
Alfonso Trezza, Camilo Candido, Cleiton (og)
Red Bull Bragantino
24-05-2022Estadio José Amalfitani, Buenos AiresVélez Sarsfield4-0
Lucas Pratto (3), Abiel Osorio
Estudiantes

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atletico MG632110:611Round 1 / 16
2Deportes Tolima632110:911Round 1 / 16
3Independiente del Valle62229:782022 Copa Sudamericano
4América Mineiro60246:132
06-04-2022Estádio Independência, Belo HorizonteAmérica Mineiro0-2
Junior Sornoza, Billy Arce
Independiente del Valle
06-04-2022Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes Tolima0-2
Ignacio Fernández, Tchê Tchê
Atletico MG
13-04-2022Mineirão, Belo HorizonteAtletico MG1-1
Ademir / Felipe Azevedo
América Mineiro
13-04-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoIndependiente del Valle2-2
Junior Sornoza (2) / Jeison Lucumí, Anderson Plata
Deportes Tolima
26-04-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoIndependiente del Valle1-1
Junior Sornoza / Hulk
Atletico MG
27-04-2022Estádio Independência, Belo HorizonteAmérica Mineiro2-3
Pedrinho, Junior Hernandez (og) / Anderson Plata (2), Julian Quinones
Deportes Tolima
03-05-2022Estádio Independência, Belo HorizonteAmérica Mineiro1-2
German Conti / Guilherme Arana, Ignacio Fernandez
Atletico MG
04-05-2022Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes Tolima1-0
Andrés Ibargüen
Independiente del Valle
18-05-2022Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes Tolima2-2
Anderson Plata, Michael Rangel / Marlon, Iago Maidana
América Mineiro
19-05-2022Mineirão, Belo HorizonteAtletico MG3-1
Hulk (2), Sávio / Willian Vargas
Independiente del Valle
25-05-2022Mineirão, Belo HorizonteAtletico MG1-2
Eduardo Sasha / Michael Rangel, Jeison Lucumi
Deportes Tolima
25-05-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoIndependiente del Valle3-0
Junior Sornoza, Fernando Gaibor, Jhoanner Chavez
América Mineiro

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Boca Juniors62125:510Round 1 / 16
2Corinthians62315:49Round 1 / 16
3Deportivo Cali62227:482022 Copa Sudamericano
4Always Ready61235:95
05-04-2022Estadio Hernando Siles, La PazAlways Ready2-0
Marcos Riquelme, Rodrigo Ramallo
Corinthians
05-04-2022Estadio Deportivo Cali, PalmiraDeportivo Cali2-0
Guillermo Burdisso, Jhon Vásquez
Boca Juniors
12-04-2022Estadio Alberto J. Armando, Buenos AiresBoca Juniors2-0
Darío Benedetto (2)
Always Ready
13-04-2022Neo Química Arena, São PauloCorinthians1-0
José Caldera
Deportivo Cali
26-04-2022Neo Química Arena, São PauloCorinthians2-0
Maycon (2)
Boca Juniors
28-04-2022Estadio Hernando Siles, La PazAlways Ready2-2
Marcos Riquelme, Juan Arce / Kevin Velasco, Guillermo Enio Burdisso
Deportivo Cali
04-05-2022Estadio Deportivo Cali, PalmiraDeportivo Cali0-0Corinthians
04-05-2022Estadio Hernando Siles, La PazAlways Ready0-1
Eduardo Salvio
Boca Juniors
17-05-2022Estadio Alberto J. Armando, Buenos AiresBoca Juniors1-1
Dario Benedetto / Du Queiroz
Corinthians
19-05-2022Estadio Deportivo Cali, PalmiraDeportivo Cali3-0
Jhon Vásquez (2), Santiago Mosquera
Always Ready
26-05-2022Estadio Alberto J. Armando, Buenos AiresBoca Juniors1-0
Alan Varela
Deportivo Cali
26-05-2022Neo Química Arena, São PauloCorinthians1-1
Adson / Jonathan Darwin Borja Colorado
Always Ready

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1River Plate641018:316Round 1 / 16
2Fortaleza 631210:910Round 1 / 16
3Colo-Colo62139:1372022 Copa Sudamericano
4Alianza Lima60154:161
06-04-2022Estadio Nacional, LimaAlianza Lima0-1
Matías Suárez
River Plate
07-04-2022Castelão, FortalezaFortaleza 1-2
Renato Kayzer / Juan Martín Lucero, Pablo Solari
Colo-Colo
13-04-2022Estadio Monumental David Arellano, SantiagoColo-Colo2-1
Juan Martín Lucero, Esteban Pavez / Édgar Benítez
Alianza Lima
13-04-2022Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate2-0
Enzo Fernández, Nicolás de la Cruz
Fortaleza 
27-04-2022Castelão, FortalezaFortaleza 2-1
Silvio Ezequiel Romero, Hercules Pereira / Pablo Lavandeira
Alianza Lima
27-04-2022Estadio Monumental David Arellano, SantiagoColo-Colo1-2
Juan Lucero / Matias Suarez, Ezequiel Barco
River Plate
05-05-2022Castelão, FortalezaFortaleza 1-1
Silvio Romero / Enzo Fernández
River Plate
05-05-2022Estadio Nacional, LimaAlianza Lima1-1
Wilmer Aguirre / Juan Martín Lucero
Colo-Colo
18-05-2022Estadio Nacional, LimaAlianza Lima0-2
Moises Vieira, Yago Pikachu
Fortaleza 
19-05-2022Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate4-0
Agustín Palavecino, Nicolás de la Cruz, David Martínez, Esequiel Barco
Colo-Colo
25-05-2022Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate8-1
Julian Alvarez (6), Santiago Simon, Elias Gomez / Pablo Lavandeira
Alianza Lima
25-05-2022Estadio Monumental David Arellano, SantiagoColo-Colo3-4
Brayan Andres Ceballos Jimenez (2), (og), Leonardo Gil / Silvio Ezequiel Romero, Moises Vieira (2), Yago Pikachu
Fortaleza 

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1CA Colón63128:810Round 1 / 16
2Cerro Porteño62225:48Round 1 / 16
3Club Olimpia61224:482022 Copa Sudamericano
4Peñarol 62135:67
05-04-2022Estadio Defensores del Chaco, AsunciónClub Olimpia0-0Cerro Porteño
05-04-2022Estadio Brigadier General Estanislao López, Santa FeCA Colón2-1
Luis Miguel Rodríguez, Facundo Farías / Pablo Ceppelini
Peñarol 
12-04-2022Estadio General Pablo Rojas, AsunciónCerro Porteño3-1
Fernando Romero (2), Alberto Espínola / Eric Meza
CA Colón
12-04-2022Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPeñarol 2-1
Juan Manuel Ramos, Federico Carrizo / Walter González
Club Olimpia
27-04-2022Estadio General Pablo Rojas, AsunciónCerro Porteño1-0
Angel Cardozo Lucena
Peñarol 
28-04-2022Estadio Defensores del Chaco, AsunciónClub Olimpia0-0CA Colón
04-05-2022Estadio Brigadier General Estanislao López, Santa FeCA Colón2-1
Facundo Farías, Christian Bernardi / Marcelo Martins Moreno
Cerro Porteño
04-05-2022Estadio Defensores del Chaco, AsunciónClub Olimpia1-0
Saúl Salcedo
Peñarol 
17-05-2022Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPeñarol 0-0Cerro Porteño
18-05-2022Estadio Brigadier General Estanislao López, Santa FeCA Colón2-1
Federico Lertora (2) / Hugo Quintana
Club Olimpia
25-05-2022Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPeñarol 2-1
Pablo Ceppelini, Hernan Menosse / Facundo Farias
CA Colón
25-05-2022Estadio General Pablo Rojas, AsunciónCerro Porteño0-1
Fernando Cardozo
Club Olimpia

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Flamengo RJ641015:616Round 1 / 16
2Talleres Cordoba63216:511Round 1 / 16
3Universidad Católica61145:1042022 Copa Sudamericano
4Sporting Cristal60243:82
05-04-2022Estadio Nacional, LimaSporting Cristal0-2
Bruno Henrique, Matheuzinho
Flamengo RJ
06-04-2022Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaTalleres Cordoba1-0
Héctor Fértoli
Universidad Católica
12-04-2022Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoUniversidad Católica2-1
Marcelino Núñez, Fernando Zampedri / Nilson Loyola
Sporting Cristal
12-04-2022Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFlamengo RJ3-1
Gabriel Barbosa, Éverton Ribeiro (2) / Héctor Fértoli
Talleres Cordoba
26-04-2022Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaTalleres Cordoba1-0
Matias Eduardo Esquivel
Sporting Cristal
28-04-2022Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoUniversidad Católica2-3
Mauricio Isla (og), Pablo Castro (og) / Gabriel Barbosa (2), Lazaro
Flamengo RJ
04-05-2022Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaTalleres Cordoba2-2
Willian Arao (og), Michael Santos / Giorgian De Arrascaeta, Pedro
Flamengo RJ
04-05-2022Estadio Nacional, LimaSporting Cristal1-1
Percy Liza / Fernando Zampedri
Universidad Católica
17-05-2022Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFlamengo RJ3-0
Willian Arao, Everton Ribeiro, Pedro 
Universidad Católica
17-05-2022Estadio Nacional, LimaSporting Cristal0-0Talleres Cordoba
24-05-2022Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFlamengo RJ2-1
Mauricio Isla, Pedro / Christofer Gonzales
Sporting Cristal
24-05-2022Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoUniversidad Católica0-1
Matias Eduardo Esquivel
Talleres Cordoba

Final Aşaması

GrupGrup KazananıGrup İkincisi
APalmeriasCS Emelec
BClub LibertadAtletico Paranaense
CEstudiantesVélez Sarsfield
DAtletico MineiroDeportes Tolima
EBoca JuniorsCorinthians
FRiver PlateFortaleza
GCA ColónCerro Porteño
HFlamengo RJTalleres Cordoba

Round 1 / 8

Atletico Paranaense3-2Club Libertad28 Haziran
2-1
Vitor Ferreira, Nicolas Hernandez / Hector Villalba
05 Temmuz
1-1
Rogue Santa Cruz / Romulo Cardoso
Deportes Tolima1-8Flamengo RJ29 Haziran
0-1
Andreas Pereira
06 Temmuz
1-7
Julián Quiñónes / Pedro (4), Julián Quiñónes (k.k.), Gabriel Barbosa, Matheus França
Vélez Sarsfield1-0River Plate29 Haziran
1-0
Lucas Janson
06 Temmuz
0-0
CS Emelec1-2Atletico Mineiro28-30 Haziran
1-1
Sebastian Rodriguez / Ademir
05 Temmuz
0-1
Hulk
Cerro Porteño0-8Palmerias29 Haziran
0-3
Rony, Murilo Cerqueira (2)
06 Temmuz
0-5
Rony (2), Braian Samudio (k.k.), Breno Lopes, Gustavo Gómez
Talleres Cordoba3-1CA Colón29 Haziran
1-1
Alan Franco / Ramón Ábila
06 Temmuz
2-0
Federico Girotti, Ángelo Martino
Corinthians0-0
(6-5 pen.)
Boca Juniors28-30 Haziran
0-0
05 Temmuz
0-0
(6-5 pen.)
Fortaleza1-1Estudiantes30 Haziran
1-1
Silvio Ezequiel Romero / Leandro Diaz
07 Temmuz
0-3
Manuel Castro (2), Franco Zapiola

Çeyrek Final

Atletico Paranaense1-0Estudiantes04 Ağustos
0-0
11 Ağustos
1-0
Vitor Roque
Corinthians0-3Flamengo RJ02 Ağustos
0-2
Giorgian De Arrascaeta, Gabriel Barbosa
09 Ağustos
0-1
Pedro
Vélez Sarsfield4-2Talleres Cordoba03 Ağustos
3-2
Lucas Janson (2), Julián Fernández / Michael Santos, Rodrigo Garro
10 Ağustos
1-0
Julián Fernández
Atletico Mineiro2-2
(5-6 pen.)
Palmerias03 Ağustos
2-2
Hulk, Murilo Cerqueira / Murilo Cerqueira, Danilo
10 Ağustos
0-0
(5-6 pen.)

Yarı Final

Atletico Paranaense3-2Palmerias30 Ağustos
1-0
Alex Santana
06 Eylül
2-2
Pablo Felipe, David Terans / Gustavo Scarpa, Gustavo Gomez
Vélez Sarsfield1-6Flamengo RJ31 Ağustos
0-4
Pedro (3), Everton Ribeiro
07 Eylül
1-2
Lucas Pratto / Pedro, Marinho

Final

01 Ekim 2022Estádio Nacional Mané Garrincha, BrasíliaAtletico ParanaenseFlamengo RJ

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Pedro (Flamengo)12
2Rafael Navarro (Palmerias)
Rony (Palmerias)
Lucas Jansson (Velez Sarsfield)
7
3Raphael Veiga (Palmerias)
Julián Álvarez (River Plate)
Sebastián Rodríguez (Emelec)
6

Ayrıca :

2022 Copa Sudamericano

2022 Recopa Sudamericana

20212023

Copa Libertadores