2022 Avrupa Üniversite Spor Oyunları


2022 Avrupa Üniversite Oyunları, yılda iki kez düzenlenen beşinci Avrupa Üniversite Oyunları (EUG) oldu. 17-30 Temmuz tarihleri ​​arasında Polonya'nın Lodz kentinde gerçekleştiriliyor ve Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) ve Polonya Üniversite Sporları Federasyonu (FADU) tarafından düzenleniyor.

Sporlar ve Yarışma Takvimi

Spor/Tarih
(Temmuz 2022)
161718192021222324252627282930
3×3 BasketballXXXX
BadmintonXXXXXX
BasketballXXXXXXX
Beach HandballXXX
Beach VolleyballXXXXX
ChessXXXX
FootballXXXXXX
FutsalXXXXXXXX
HandballXXXXXX
JudoXXX
KarateXXX
KickboxingXXX
Sport ClimbingXXX
SwimmingXXX
Table TennisXXXXX
TaekwondoXXX
TennisXXXXXXXX
VolleyballXXXXXXXX
Water PoloXXXXXXX

Madalya Tablosu

ÜlkeAltınGümüşBronzToplam
Polonya24273283
Türkiye2219647
Ukrayna19251862
Fransa17181853
Macaristan15122249
Büyük Britanya1151733
Portekiz672235
Çek Cumhuriyeti62917
Litvanya55818
Hırvatistan44917
Almanya3102033
Avusturya37818
İspanya32611
Bosna Hersek3126
Romanya3014
İrlanda2136
Gürcistan2114
Kuzey Makedonya2013
Norveç2013
Slovakya1359
İtalya1225
Hollanda1124
Ermenistan1012
Finlandiya1012
Kosova0202
İsviçre0156
Slovenya0123
Kıbrıs0011
Letonya0011
Yunanistan0011

Madalya Özetli

3 X 3 Basketbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 3 X 3 BasketbolVytautas Magnus University (Litvanya)
Amandas Urkis
Justinas Ramanauskas
Ernestas Sederevicius
Tomas Zdanavicius
Vytautas Magnus University (Litvanya)
Kipras Urbanavicius
Tautvydas Rimkus
Vytautas Saulis
Dominykas Bucas
University of Vienna (Avusturya)
Nico Kaltenbrunner
Jakob Wonisch
Elias Wlasak
Steven Kaltenbrunner
Kadınlar 3 X 3 BasketbolVasyl Stefanyk Precarpathian National University (Ukrayna)
Veronika Kosmach
Miriam Uro-nilie
Olha Alekseichyk
Tetiana Yurkevichus
University of Ljubljana (Slovenya)
Ursa Zibert
Lea Mehle
Ema Lapajne
Maja Jakobcic
University of Vienna (Avusturya)
Anja Fuchs-robetin
Simone Sill
Tereza Sedlakova
Petra Pammer

Badminton

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Tek ErkeklerJohn Torjussen (Büyük Britanya)Valentin Singer (Fransa)Jiri Kral (Çek Cumhuriyeti)
Oleksandr Shmundiak (Litvanya)
Tek KadınlarRosy Pancasari (Fransa)Daniella Csilla Gonda (Macaristan)Brid Stepper (Almanya)
Kate Frost (İrlanda)
Çift ErkeklerUniversity of Strasbourg MD 2 (Fransa)
Thomas Baures
Mateo Martinez
University of Nottingham MD 3 (Büyük Britanya)
Samuel Smith
John Torjussen
University of Lausanne MD 2 (İsviçre)
Robin William Gerber
Nicolas Dimitri Gerber
Çift KadınlarUniversity of Nottingham MD 3 (Büyük Britanya)
Sian Kelly
Rachael Woods
Admiral Makarov National University of Shipbuilding (Ukrayna)
Valyeriya Masaylo
Polina Tkach
German Sport University Cologne (Almanya)
Katja Holenz
Brid Stepper
Karışık ÇiftlerThe University of Nottingham (Büyük Britanya)
Samuel Smith
Sian Kelly
Technological University of Dublin XD (İrlanda)
Kate Frost
David Walsh
Gdansk University of Technology (Polonya)
Krzysztof Jakowczuk
Magdalena Witek
National Technical University Kharkiv Polytechnic Institute (Ukrayna)
Mykhaylo Makhnovskyy
Valeriia Rudakova

Basketbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler BasketbolBeykent Üniversitesi (Türkiye)Vytautas Magnus University (Litvanya)Masaryk University (Çek Cumhuriyeti)
Kadınlar BasketbolUniversity of Pitesti (Romanya)Vasyl Stefanyk Precarpathian National University (Ukrayna)Charles University (Çek Cumhuriyeti)

Futbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler FutbolWest University of Timisoara (Romanya)State University of Trade and Economics (Ukrayna)University of Split (Hırvatistan)
Kadınlar FutbolUniversity of Bordeaux (Fransa)Pavlo Tychyna Uman State Pedagogical University (Ukrayna)University of Coimbra (Portekiz)

Futsal

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler FutsalUniversity of Zagreb (Hırvatistan)University of Reims Champagne Ardenne (Fransa)University of Beira Interior (Portekiz)
Kadınlar FutsalRey Juan Carlos University (İspanya)Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics (Ukrayna)University of Munster (Almanya)

Hentbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler HentbolStefan cel Mare University of Suceava (Romanya)University of Granada (İspanya)University of Bordeaux (Fransa)
Kadınlar HentbolLviv State University of Physical Culture (Ukrayna)University of Zagreb (Hırvatistan)University of Minho (Portekiz)

Judo

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 60 Kg.Francisco Simoes Mendes (Portekiz)Kyryl Samotug (Ukrayna)Luis Barroso Lopez (İspanya)
Marton Andrasi (Macaristan)
Erkekler 66 Kg.Adam Stodolski (Polonya)Enzo Toriti (Fransa)Adam Bydzovsky (Çek Cumhuriyeti)
Anton Shuhalieiev (Ukrayna)
Erkekler 73 Kg.Giorgi Sherazadishvili (Gürcistan)Mikulas Mesko (Çek Cumhuriyeti)Emil Hennebach (Almanya)
Zsombor Kurtan (Macaristan)
Erkekler 81 Kg.Lucas Duchaussoy (Fransa)Baptiste Pazmandy (Fransa)Yoann Benezra (Fransa)
Tomasz Szczepaniak (Polonya)
Kadınlar 48 Kg.Buketnur Karabulut (Türkiye)Zeliha Cinci (Türkiye)Cloe Riboulon (Fransa)
Franka Van Der Salm (Hollanda)
Kadınlar 57 Kg.Anastasiia Antipina (Ukrayna)Brigitta Timea Varga (Macaristan)Anna Dabrowska (Polonya)
Aida Vasiliauskaite (Litvanya)
Kadınlar 63 Kg.Aleksandra Samardzic (Bosna Hersek)Nataliia Chystiakova (Ukrayna)Jennifer Stephanie Czerlau (Macaristan)
Raffaella Lelia Ciano (İtalya)
Kadınlar + 78 Kg.Tahina Durand (Fransa)Paulien Sweers (Hollanda)Tina Radic (Hırvatistan)
Khrystyna Homan (Ukrayna)
Karışık TakımSumy State University (Ukrayna)
Daryna Liashuk
Mykyta Holoborodko
Nataliia Chystiakova
Vladyslav Kolobov
Khrystyna Homan
Alexsandr Cherkai
University School of Physical Education in Wroclaw (Polonya)
Tamara Anoshkina
Konrad Szatkowski
Anna Dyba
Tomasz Szczepaniak
Julia Jaskiewicz
Lithuanian Sports University (Litvanya)
Aida Vasiliauskaite
Kestutis Vitkauskas
Kostas Butkus
Migle Julija Dudenaite
Titas Kasparavicius
University of Grenoble Alpes (Fransa)

Katell Jehannin Chartier
Tristan Dufourt
Fiona Tolf
Maxence Roustan
Emma Reydet
Mohamed Montassar Rouahi

Karate

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KataEnes Özdemir (Türkiye)Yaroslav Fedorov (Ukrayna)Matteo Tamborlani (Ukrayna)
Erkekler Takım KataGazi Üniversitesi (Türkiye)İstanbul Ticaret Üniversitesi (Türkiye)Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (Polonya)
Kumite Erkekler -60 kgBurak Ozdemir (Türkiye)Yurii Mosiichuk (Ukrayna)Dominik Imrich (Slovakya)
Matteo Landi (İtalya)
Kumite Erkekler -67 kgDavid Petkov (Kuzey Makedonya)Gabriel Matias Paula (Portekiz)Valentyn Naida (Ukrayna)
Cyrille Maillefer (İsviçre)
Kumite Erkekler -75 kgDavit Makyan (Ermenistan)Betim Maliqi (Kosova)Viktor Shevchenko (Ukrayna)
Erik Rahozenko (Ukrayna)
Kumite Erkekler -84 kgAndrii Toroshanko (Ukrayna)Hasan Arslan (Türkiye)Devid Shatokhin (Ukrayna)
Oleksandr Karas (Ukrayna)
Kumite Erkekler +84 kgRijad Dzuho (Bosna Hersek)Dnylson Jacquet (Fransa)Maciej Gebka (Polonya)
Erkekler Takım KumiteSt. Cyril and Methodius University of Skopje (Kuzey Makedonya)Kharkiv State Academy of Physical Culture (Ukrayna)Marmara Üniversitesi (Türkiye)
The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo (Ukrayna)
Kadınlar KataZuzana Augustinova (Çek Cumhuriyeti)Sara Malcec (Hırvatistan)Patricia Bahledova (Avusturya)
Kumite Kadınlar -50 kgYuliia Palashevska (Ukrayna) Ariadna Panchuk (Ukrayna)Selva Nur Akkurt (Türkiye)
Irene Kontou (Kıbrıs)
Kumite Kadınlar -55 kgDiana Shostak (Ukrayna)Hana Kuklova (Slovakya)Marija Luize Muizniece (Letonya)
Tylla Levacher (Fransa)
Kumite Kadınlar -61 kgAysima Karakaya (Türkiye)Lejla Topalovic (Avusturya)Dariia Yervachova (Ukrayna)
Weronika Mikulska (Polonya)
Kumite Kadınlar -68 kgElina Sieliemienieva (Ukrayna)Sara Krivdova (Slovakya)Angela Mojsovska (Kuzey Makedonya)
Ilma Rahmanovic (Bosna Hersek)
Kumite Kadınlar +68 kgKinga Harast (Polonya)Meryem Yıldırım (Türkiye)Maria Korpela (Finlandiya)
Clemence Pea (Fransa)
Kadınlar Takım KumiteOdesa Mechnikov National University KW (Ukrayna)University of Pristina (Kosova)University of Zagreb (Hırvatistan)
University of Linz (Avusturya)

Masa Tenisi

Tek ErkeklerJakub Folwarski (Polonya)İbrahim Gündüz (Türkiye)Adam Dosz (Polonya)
Mateusz Ufnal (Polonya)
Tek KadınlarEce Harac (Türkiye)Anna Wegrzyn (Polonya)Katarzyna Wegrzyn (Polonya)
Katarina Strazar (Slovenya)
Çift ErkeklerNişantaşı Üniversitesi (Türkiye)
Abdullah Taha Yiğenler
İbrahim Gündüz
University of Pecs (Macaristan)
David Molnar
Sebestyen Kovacs
University of Economy Bydgoszcz (Polonya)
German Sport University Cologne (Almanya)
Çift KadınlarNişantaşı Üniversitesi (Türkiye)
Simay Kulakçeken
Ece Harac
University of Ostrava (Çek Cumhuriyeti)
Zdena Blaskova
Gabriela Stepanova
University of Nottingham (Büyük Britanya)
Wroclaw University of Economic (Polonya)

Plaj Hentbolu

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Plaj HentboluUniversity of Zagreb (Hırvatistan)German Sport University Cologne (Almanya)Özyeğin Üniversitesi (Türkiye)
Kadınlar Plaj HentboluUniversity of Zagreb (Hırvatistan)Karoli Gaspar University of the Reformed Church (Macaristan)University of Goettingen (Almanya)

Plaj Voleybolu

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Plaj VoleyboluUniversity of Frankfurt (Almanya)
Peter Winfried Wolf
Georg Wolf
Vytautas Magnus University (Litvanya)
Arnas Rumsevicius
Artur Vincelovic
Medical University of Bialystok (Polonya)
Michal Glowacki
Michal Witkos
Kadınlar Plaj VoleyboluMendel University in Brno (Çek Cumhuriyeti)
Miroslava Dunarova
Daniela Resova
Adam Mickiewicz University (Polonya)
Weronika Antczak
Justyna Kozlowska
Vilnius University (Litvanya)
Jekaterina Kovalskaja
Dominyka Nauduzaite

Satranç

Erkekler Bireysel Blitz (Yıldırım)Paulius Pultinevicius (Litvanya)Igor Kowalski (Polonya)Tomas Laurusas (Litvanya)
Kadınlar Bireysel Blitz (Yıldırım)Alicja Sliwicka (Polonya)Giedre Vanagaite (Litvanya)Elise Tomasi (Fransa)
Erkekler Takım Blitz (Yıldırım)Mykolas Romeris University (Litvanya)
Paulius Pultinevicius
Tomas Laurusas
Özyeğin Üniversitesi (Türkiye)
Tuna Tuncer
Doğukan Aslan
Kozminski University (Polonya)
Marcin Molenda
Igor Kowalski
Kadınlar Takım Blitz (Yıldırım)Nicolaus Copernicus University in Torun (Polonya)
Alicja Sliwicka
Monika Rykala
University of Silesia in Katowice (Polonya)
Anna Rudnik
Wiktoria Cieslak
Hungarian University of Sports Science (Macaristan)
Erkekler Takım Rapid (Hızlı)Kozminski University (Polonya)
Igor Kowalski
Marcin Molenda
Georgian State Teaching University of Physical Education and Sport (Gürcistan)
Nikoloz Petriashvili
Giorgi Sibashvili
SKEMA Business School (Fransa)
Yovann Gatineau
Alexandre Houhou
Kadınlar Takım Rapid (Hızlı)Hungarian University of Sports Science (Macaristan)
Julianna Terbe
Zsuzsanna Terbe
Nicolaus Copernicus University in Torun (Polonya)
Alicja Sliwicka
Monika Rykala
West University of Timisoara (Romanya)
Andreea Cosman
Petronela Paraschiv

Sutopu

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler SutopuBudapeşte Business School (Macaristan)Lviv State University of PC (Ukrayna)Corvinus University of Budapeşte (Macaristan)

Tekvando

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 54 Kg.Oleksandr Toropov (Ukrayna)Mehmet Okan Dinçsoy (Türkiye)Ilyas Hussain (Büyük Britanya)
Joao Pedro Calu Hazakis (Portekiz)
Erkekler 58 Kg.Aymen Achnine (Hollanda) Henrique Cortes Lopes Da Luz (Portekiz) Iker Unanue Navarro (İspanya)
Vasyl Kotiash (Ukrayna)
Erkekler 63 Kg.Oleksandr Dziuba (Ukrayna)Oğulcan Çalık (Türkiye)Jan Gasiorowski (Polonya)
Kevin Cesljar (Hırvatistan)
Erkekler 68 Kg.Matthew Howell (Büyük Britanya)Sebastian Uscimiuk (Polonya) Jona Poersch (Almanya)
Krisztian Szucs (Macaristan)
Erkekler 74 Kg.Mehmet Kani Polat (Türkiye)Manuel Pacheco Martinho (Portekiz)Xabier Mediavilla Lopez (İspanya)
Lucian Procopciuc (Büyük Britanya)
Erkekler 80 Kg.Konstiantyn Kostenevych (Ukrayna)Adrian Wojtkowiak (Polonya)Tiago Lucas Alves (Portekiz)
Erkekler 87 Kg.Kelen Bailey (Macaristan)Artem Harbar (Ukrayna)Franjo Gucic (Hırvatistan)
Youssef Mkaddem (Almanya)
Erkekler + 87 Kg.Andrii Harbar (Ukrayna)Krystian Haremza (Polonya)Walid Hashimi (Almanya)
Muhammed Emin Açıkgöz (Türkiye)
Kadınlar 46 Kg.Seher Şen (Türkiye)Katharina Lazic (Avusturya)Isra Ilyas (Büyük Britanya)
Saihra Abid (Büyük Britanya)
Kadınlar 53 Kg.Paula Temina Monleon (İspanya)Gabriela Briskarova (Slovakya)Mafalda Barbosa Pacheco Soares (Portekiz)
Robin Didden (Hollanda)
Kadınlar 57 Kg.Luca Marta Patakfalvy (Macaristan)Lea Violetta Hoeglinger (Avusturya)Maialen Renteria Perez (İspanya)
Ruth May (Büyük Britanya)
Kadınlar 62 Kg.Ivana Arelic (Hırvatistan)Csenge Eleonora Patakfalvy (Macaristan)Ella Sands (Büyük Britanya)
Mariia Labuzova (Ukrayna)
Kadınlar 67 Kg.Simone Abley (Büyük Britanya)Yelyzaveta Khrystenko (Ukrayna)Robyn Blake-rath (Almanya)
Ann-christin Dorow (Almanya)
Kadınlar 73 Kg.Rebeka Furedi (Macaristan)Dora Marusic (Bosna Hersek)Kathrin Jirka (Avusturya)
Grace Gambrill (Büyük Britanya)
Kadınlar + 73 Kg.Dagmara Haremza (Polonya)Yevheniia Zhyla (Ukrayna)Soraya Martin Parra (İspanya)
Chloe Dutton (Büyük Britanya)

Tenis

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler TenisKozminski University (Polonya)
Maksymilian Samojlowicz
Szymon Kielan
University of Zurich (İsviçre)
Ilias Zimmermann
Daniel Valent
University of Bordeaux (Fransa)
Thomas Chibrac
Adrien,ji-hoo Gobat
Kadınlar TenisUniversity of Innsbruck (Avusturya)
Livia Kraus
Nadja Ramskogler
Kozminski University (Polonya)
Aleksandra Buczynska
Martyna Kubka
Kodolányi János University (Macaristan)
Paloma Keresztes
Vanda Lukacs

Tırmanma

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler BoulderLeo – Paul Larzul (Fransa)Iker Ortiz Tudela (İspanya)Gregor Struwe (Almanya)
Kadınlar BoulderPaloma Necol (Fransa)Florence Brailsford (Büyük Britanya)Florence Gruenewald (Almanya)
Erkekler SpeedIker Ortiz Tudela (İspanya)Leo – Paul Larzul (Fransa)Hippolyte Larzul (Fransa)
Kadınlar SpeedAleksandra Kalucka (Ukrayna)Natalia Kalucka (Ukrayna)Agata Lesiewicz (Polonya)

Yüzme

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Serbest 100 m.Emmanuel Limozin (Fransa)Emmanuel Limozin (Almanya)Julius Backulis (Litvanya)
Erkekler Sırtüstü 100 m.Muammer Baran Efendioglu (Türkiye)Jean Lamorisse (Fransa)Jan Krol (Polonya)
Erkekler 200 m. KelebekSamet Alkan (Türkiye)Paul Espernberger (Avusturya)Fynn Niclas Mohlfeld (Almanya)
Erkekler Kurbağalama 200 m.Justin Bott (Almanya)Jan Kalusowski (Polonya)Alexander Kuehling (Almanya)
Erkekler 4X 100 m. SerbestYeditepe University (Türkiye)
Ekin Demirbas
Bora Gulşen
Derin Hansoy
Mert Efe Comertel
University of Lyon (Fransa)
Serguei Comte
Jean Lamorisse
Julien Ballouard
Jeremy Leterme
University of Lisbon (Portekiz)
Rodrigo Reis Dias
Rodrigo Alves Esteves De Almeida Cabrito
Joao Esteves Padrela
Paulo Vakulyuk
Kadınlar Serbest 100 m.Amel Melih (Fransa)Isabel Porfirio Marques Pego (Portekiz)Natalia Lewandowska (Polonya)
Kadınlar Sırtüstü 100 m.Dominika Kulaga (Polonya)Reka Vecsei (Macaristan)Ugne Mazutaityte (Litvanya)
Kadınlar Kurbağalama 200 m.Kotryna Teterevkova (Litvanya)Raquel Gomes Ramos Pereira (Portekiz)Madalena Reis Cerdeira (Portekiz)
Kadınlar 200 m. KelebekFrancisca Salvador Mesquita (Portekiz)Duygu Doğulu (Türkiye)Rebecca Gensane (Fransa)
Kadınlar 4X 100 m. SerbestUniversity of Lyon (Fransa)
Elizabeth Philippon
Amel Melih
Rebecca Gensane
Maud Raynert
Aix-Marseille University (Fransa)
Mathilde Cini
Pauline Viste
Anouchka Martin
Lisa Nembrini
Nova University of Lisbon (Portekiz)
Raquel Gomes Ramos Pereira
Francisca Salvador Mesquita
Sofia Gomes Nunes
Ana Freitas Guedes

Voleybol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler VoleybolBeykent Üniversitesi (Türkiye)Ankara Gazi Üniversitesi (Türkiye)Masaryk Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti)
Kadınlar VoleybolBologna Üniversitesi (İtalya)Venice Üniversitesi (İtalya)Zagrep Üniversitesi (Hırvatistan)

Avrupa Üniversite Spor Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.