2022 Avrupa Su Sporları Şampiyonası

2022 Avrupa Su Sporları Şampiyonası, 11-21 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Roma kentinde yapılacak. Etkinlik, 2022 Avrupa Şampiyonası ile tam olarak örtüşecek, ancak resmi olarak onun bir parçası olmayacak. Bu, ilk 2018 Avrupa Şampiyonası'nın bir parçası olarak düzenlenen 2018 baskısının birleştirilmiş formatından farklıydı.
Ev Sahibi Şehir, Ülke Roma, İtalya
Tarihler 11–21 Ağustos 2022
Havuz Foro Italico (yüzme, atlama, artistik yüzme)
Ostia (Açık su yüzme)
Website https://www.roma2022.eu/en/

Takvim

  • Yüzme : 11–17 August
  • Açık Su Yüzme : 18–21 August
  • Artistik Yüzme : 11–15 August
  • Atlama : 15–21 August
  • Yüksek Atlama : 18–20 August
Ağustos11 Ağu12 Ağu13 Ağu14 Ağu15 Ağu16 Ağu17 Ağu18 Ağu19 Ağu20 Ağu21 AğuToplam
Yüzme367567943
Açık Su Yüzme22217
Artistik Yüzme1323312
Atlama122222213
Yüksek Atlama112
Toplam499810911455377

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın Gümüş BronzToplam
1İtalya24241967
2Büyük Britanya108927
3Ukrayna106117
4Almanya62715
5Macaristan58316
6Hollanda51612
7İsveç4228
8Fransa381021
9Romanya3104
10İsviçre1405
11Yunanistan1124
12Litvanya1034
13Bosna Hersek1012
14İsrail1001
15İspanya0505
16Avusturya0246
17Polonya0112
18Danimarka
Finlandiya
0101
20Portekiz0033
21Slovakya0022
22Sırbistan
Türkiye
0011
Toplam (23 ülke)757575225

Madalya Özeti

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestBen Proud (Büyük Britanya)Leonardo Deplano (İtalya)Kristian Golomeev (Yunanistan)
100 m serbestDavid Popovici (Romanya)Kristóf Milák (Macaristan)Alessandro Miressi (İtalya)
200 m serbestDavid Popovici (Romanya)Antonio Djakovic (İsviçre)Felix Auböck (Avusturya)
400 m serbestLukas Märtens (Almanya)Antonio Djakovic (İsviçre)Henning Mühlleitner (Almanya)
800 m serbestGregorio Paltrinieri (İtalya)Lukas Märtens (Almanya)Lorenzo Galossi (İtalya)
1500 m serbestMykhailo Romanchuk (Ukrayna)Gregorio Paltrinieri (İtalya)Damien Joly (Fransa)
50 m sırtüstüApostolos Christou (Yunanistan)Thomas Ceccon (İtalya)Ole Braunschweig (Almanya)
100 m sırtüstüThomas Ceccon (İtalya)Apostolos Christou (Yunanistan)Yohann Ndoye Brouard (Fransa)
200 m sırtüstüYohann Ndoye Brouard (Fransa)Benedek Kovács (Macaristan)Luke Greenbank (Büyük Britanya)
50 m KurbağalamaNicolò Martinenghi (İtalya)Simone Cerasuolo (İtalya)Lucas Matzerath (Almanya)
100 m KurbağalamaNicolò Martinenghi (İtalya)Federico Poggio (İtalya)Andrius Šidlauskas (Litvanya)
200 m KurbağalamaJames Wilby (Büyük Britanya)Matti Mattsson (Finlandiya)Luca Pizzini (İtalya)
50 m kelebekThomas Ceccon (İtalya)Maxime Grousset (Fransa)Diogo Ribeiro (Portekiz)
100 m kelebekKristóf Milák (Macaristan)Noè Ponti (İsviçre)Jakub Majerski (Polonya)
200 m kelebekKristóf Milák (Macaristan)Richárd Márton (Macaristan)Alberto Razzetti (İtalya)
200 m bireysel karışıkHubert Kós (Macaristan)Alberto Razzetti (İtalya)Gabriel Lopes (Portekiz)
400 m bireysel karışıkAlberto Razzetti (İtalya)Dávid Verrasztó (Macaristan)Pier Andrea Matteazzi (İtalya)
4×100 m serbest bayrakİtalya
Alessandro Miressi
Thomas Ceccon
Lorenzo Zazzeri
Manuel Frigo
Macaristan
Nandor Nemeth
Szebasztián Szabó
Dániel Mészáros
Kristóf Milák
Büyük Britanya
Jacob Whittle
Matthew Richards
Thomas Dean
Edward Mildred
4×200 m serbest bayrakMacaristan
Nándor Németh
Richárd Márton
Balázs Holló
Kristóf Milák
İtalya
Marco De Tullio
Lorenzo Galossi
Gabriele Detti
Stefano Di Cola
Fransa
Hadrien Salvan
Wissam-Amazigh Yebba
Enzo Tesic
Roman Fuchs 
4×100 m karışık bayrakİtalya
Thomas Ceccon
Nicolò Martinenghi
Matteo Rivolta
Alessandro Miressi
Fransa
Yohann Ndoye-Brouard
Antoine Viquerat
Clément Secchi
Maxime Grousset
Avusturya
Bernhard Reitshammer
Valentin Bayer
Simon Bucher
Heiko Gigler

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestSarah Sjöström (İsveç)Katarzyna Wasick (Polonya)Valerie van Roon (Hollanda)
100 m serbestMarrit Steenbergen (Hollanda)Charlotte Bonnet (Fransa)Freya Anderson (Büyük Britanya)
200 m serbestMarrit Steenbergen (Hollanda)Freya Anderson (Büyük Britanya)Isabel Marie Gose (Almanya)
400 m serbestIsabel Marie Gose (Almanya)Simona Quadarella (İtalya)Ajna Késely (Macaristan)
800 m serbestSimona Quadarella (İtalya)Isabel Marie Gose (Almanya)Merve Tuncel (Türkiye)
1500 m serbestSimona Quadarella (İtalya)Viktória Mihályvári-Farkas (Macaristan)Martina Caramignoli (İtalya)
50 m sırtüstüAnalia Pigrée (Fransa)Silvia Scalia (İtalya)Maaike de Waard (Hollanda)
100 m sırtüstüMargherita Panziera (İtalya)Medi Harris (Büyük Britanya)Kira Toussaint (Hollanda)
200 m sırtüstüMargherita Panziera (İtalya)Katie Shanahan (Büyük Britanya)Dóra Molnár (Macaristan)
50 m kurbağalamaRūta Meilutytė (Litvanya)Benedetta Pilato (İtalya)Imogen Clark (Büyük Britanya)
100 m kurbağalamaBenedetta Pilato (İtalya)Lisa Angiolini (İtalya)Rūta Meilutytė (Litvanya)
200 m kurbağalamaLisa Mamié (İsviçre)Martina Carraro (İtalya)Kotryna Teterevkova (Litvanya)
50 m kelebekSarah Sjöström (İsveç)Marie Wattel (Fransa)Maaike de Waard (Hollanda)
100 m kelebekLouise Hansson (İsveç)Marie Wattel (Fransa)Lana Pudar (Bosna Hersek)
200 m kelebekLana Pudar (Bosna Hersek)Helena Rosendahl Bach (Danimarka)Ilaria Cusinato (İtalya)
200 m bireysel karışıkAnastasia Gorbenko (İsrail)Marrit Steenbergen (Hollanda)Sara Franceschi (İtalya)
400 m bireysel karışıkViktória Mihályvári-Farkas (Macaristan)Zsuzsanna Jakabos (Macaristan)Freya Colbert (Büyük Britanya)
4×100 m serbest bayrakBüyük Britanya
Freya Colbert
Anna Hopkin
Medi Harris
Freya Anderson
İsveç
Sarah Sjöström
Louise Hansson
Sara Junevik
Sofia Astedt
Hollanda
Kim Busch
Tessa Giele
Valerie van Roon
Marrit Steenbergen
4×200 m serbest bayrakHollanda
Imani de Jong
Silke Holkenborg
Janna van Kooten
Marrit Steenbergen
Büyük Britanya
Freya Colbert
Lucy Hope
Medi Harris
Freya Anderson
Macaristan
Nikolett Pádár
Katinka Hosszú
Ajna Késely
Lilla Minna Ábrahám
4×100 m karışık bayrakİsveç
Hanna Rosvall
Sophie Hansson
Louise Hansson
Sarah Sjöström
Fransa
Pauline Mahieu
Charlotte Bonnet
Marie Wattel
Béryl Gastaldello
Hollanda
Kira Toussaint
Tes Schouten
Maaike de Waard
Marrit Steenbergen

Karışık Kategori

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
4×100 m karışık serbest bayrakFransa
Maxime Grousset
Charles Rihoux
Charlotte Bonnet
Marie Wattel
Büyük Britanya
Thomas Dean
Matthew Richards
Anna Hopkin
Freya Anderson
İsveç
Björn Seeliger
Robin Hanson
Sarah Sjöström
Louise Hansson
4×200 m karışık serbest bayrakBüyük Britanya
Tom Dean
Matthew Richards
Freya Colbert
Freya Anderson
Fransa
Hadrien Salvan
Wissam-Amazigh Yebba
Charlotte Bonnet
Lucile Tessariol
İtalya
Stefano Di Cola
Matteo Ciampi
Alice Mizzau
Noemi Cesarano
4×100 m karışık karışık bayrakHollanda
Kira Toussaint
Arno Kamminga
Nyls Korstanje
Marrit Steenbergen 
İtalya
Thomas Ceccon
Nicolò Martinenghi
Elena Di Liddo
Silvia Di Pietro
Büyük Britanya
Medi Harris
James Wilby
Jacob Peters
Anna Hopkin

Atlama

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1 m springboardJack Laugher (Büyük Britanya)Lorenzo Marsaglia (İtalya)Giovanni Tocci (İtalya)
3 m springboardLorenzo Marsaglia (İtalya)Jordan Houlden (Büyük Britanya)Giovanni Tocci (İtalya)
3 m springboard synchroBüyük Britanya
Anthony Harding
Jack Laugher
İtalya
Lorenzo Marsaglia
Giovanni Tocci
Ukrayna
Oleksandr Gorshkovozov
Oleg Kolodiy
10 m platformOleksii Sereda (Ukrayna)Noah Williams (Büyük Britanya)Ben Cutmore (Büyük Britanya)
10 m platform synchroBüyük Britanya
Ben Cutmore
Kyle Kothari
Ukrayna
Kirill Boliukh
Oleksiy Sereda
Almanya
Timo Barthel
Jaden Eikermann

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1 m springboardElena Bertocchi (İtalya)Emma Gullstrand (İsveç)Chiara Pellacani (İtalya)
3 m springboardChiara Pellacani (İtalya)Michelle Heimberg (İsviçre) Yasmin Harper (Büyük Britanya)
3 m springboard synchroAlmanya
Lena Hentschel
Tina Punzel
İtalya
Elena Bertocchi
Chiara Pellacani
İsveç
Emilia Nilsson
Elna Widerström
10 m platformAndrea Spendolini-Sirieix (Büyük Britanya)Sofiya Lyskun (Ukrayna) Christina Wassen (Almanya)
10 m platform synchroBüyük Britanya
Andrea Spendolini-Sirieix
Lois Toulson
Ukrayna
Kseniia Bailo
Sofiia Lyskun
Almanya
Christina Wassen
Elena Wassen

Karışık Kategori

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Mixed 3 m springboard synchroAlmanya
Tina Punzel
Lou Massenberg
Büyük Britanya
James Heatly
Grace Reid
İtalya
Chiara Pellacani
Matteo Santoro
Mixed 10 m platform synchroBüyük Britanya
Kyle Kothari
Lois Toulson
Ukrayna
Sofiya Lyskun
Oleksiy Sereda
İtalya
Sarah Jodoin Di Maria
Eduard Timbretti Gugiu 
Team eventİtalya
Eduard Timbretti Gugiu
Sarah Jodoin Di Maria
Andreas Sargent Larsen
Chiara Pellacani
Ukrayna
Kseniya Baylo
Kirill Boliukh
Viktoriya Kesar
Danylo Konovalov
Büyük Britanya
James Heatly
Noah Williams
Andrea Spendolini-Sirieix
Grace Reid

Yüksek Dalış

KategorisiAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiConstantin Popovici (Romanya)Catalin-Petru Preda (Romanya)Alessandro De Rose (İtalya)
Kadınlar KategorisiIris Schmidbauer (Almanya)Antonina Vyshyvanova (Ukrayna)Elisa Cosetti (İtalya)

Açık Su Yüzme

Erkekler Kategorisi

KategorisiAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
5 kmGregorio Paltrinieri (İtalya)Domenico Acerenza (İtalya)Marc-Antoine Olivier (Fransa)
10 kmDomenico Acerenza (İtalya)Marc-Antoine Olivier (Fransa)Logan Fontaine (Fransa)
25 kmAşırı hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi

Kadınlar Kategorisi

KategorisiAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
5 kmSharon van Rouwendaal (Hollanda)María de Valdés (İspanya)Giulia Gabbrielleschi (İtalya)
10 kmLeonie Beck (Almanya)Ginevra Taddeucci (İtalya)Angélica André (Portekiz)
25 kmAşırı hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi

Karışık Kategori

KategorisiAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Takımİtalya
Rachele Bruni
Ginevra Taddeucci
Gregorio Paltrinieri
Domenico Acerenza
Macaristan
Réka Rohács
Anna Olasz
Dávid Betlehem
Kristóf Rasovszky
Fransa
Madelon Catteau
Aurélie Muller
Axel Reymond
Logan Fontaine

Artistik Yüzme Şampiyonası

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Solo free routineMarta Fiedina (Ukrayna)Linda Cerruti (İtalya)Vasiliki Alexandri (Avusturya)
Men solo free routineGiorgio Minisini (İtalya)Fernando Díaz del Río (İspanya)Quentin Rakotomalala (Fransa)
Solo technical routineMarta Fiedina (Ukrayna)Linda Cerruti (İtalya)Vasiliki Alexandri (Avusturya)
Men solo technical routineGiorgio Minisini (İtalya)Fernando Díaz del Río (İspanya)Ivan Martinović (Sırbistan)
Duet free routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Avusturya
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
İtalya
Linda Cerruti
Costanza Ferro
Duet technical routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Avusturya
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
İtalya
Linda Cerruti
Costanza Ferro
Team free routineUkrayna
Maryna Aleksiyiva
Vladyslava Aleksiyiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Anhelina Ovchynnikova
Anastasiia Shmonina
Valeriya Tyshchenko
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Enrica Piccoli
Francesca Zunino
Fransa
Ambre Esnault
Laura González
Mayssa Guermoud
Oriane Jaillardon
Maureen Jenkins
Romane Lunel
Eve Planeix
Charlotte Tremble
Team technical routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Anhelina Ovchynnikova
Anastasiia Shmonina
Valeriya Tyshchenko
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Marta Murru
Enrica Piccoli
Fransa
Ambre Esnault
Laura González
Mayssa Guermoud
Oriane Jaillardon
Maureen Jenkins
Romane Lunel
Eve Planeix
Charlotte Tremble
Combination routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Sofiia Matsiievska
Daria Moshynska
Anhelina Ovchynnikova
Anastasiia Shmonina
Valeriya Tyshchenko
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Marta Murru
Enrica Piccoli
Federica Sala
Francesca Zunino
Yunanistan
Zoi Agrafioti
Maria Alzigkouzi Kominea
Eleni Fragkaki
Krystalenia Gialama
Zoi Karangelou
Maria Karapanagiotou
Danai Kariori
Ifigeneia Krommydaki
Sofia Malkogeorgou
Andriana Misikevych
Highlights routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Sofiia Matsiievska
Daria Moshynska
Anhelina Ovchynnikova
Anastasiia Shmonina
Valeriya Tyshchenko
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Marta Murru
Enrica Piccoli
Federica Sala
Francesca Zunino
Fransa
Camille Bravard
Manon Disbeaux
Ambre Esnault
Laura González
Mayssa Guermoud
Maureen Jenkins
Romane Lunel
Eve Planeix
Charlotte Tremble
Mathilde Vigneres
Mixed free routineİtalya
Giorgio Minisini
Lucrezia Ruggiero
İspanya
Emma García
Pau Ribes
Slovakya
Jozef Solymosy
Silvia Solymosyová
Mixed technical routineİtalya
Giorgio Minisini
Lucrezia Ruggiero
İspanya
Emma García
Pau Ribes
Slovakya
Jozef Solymosy
Silvia Solymosyová
20202024

Avrupa Yüzme Şampiyonası (YüzmeAçık Suda YüzmeSenkronize Yüzme)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.