2022-23 Ziraat Türkiye Kupası

2022-23 Türkiye Kupası veya sponsorluk anlaşması gereği 2022-23 Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 61. organizasyonudur.

Sezon 2022-23
Ülke Türkiye
Tarih 13 Eylül 2022 – 1 Haziran 2023
Takımlar 148

Turnuva takvimi

AşamaKura çekim tarihiMaç tarihleri
1. Tur5 Eylül 202213-15 Eylül 2022
2. Tur16 Eylül 202227-29 Eylül 2022
3. Tur30 Eylül 202218-20 Ekim 2022
4. Tur21 Ekim 20228-10 Kasım 2022
5. Tur20-22 Aralık 2022
Son 16 turu17-19 Ocak 2023
Çeyrek finalOcak 202328 Şubat-2 Mart 2023
Yarı finalOcak 20231. Maçlar: 4-6 Nisan 2023
2. Maçlar: 25-27 Nisan 2023
Final1 Haziran 2023

Turnuva formatı

Karşılaşmalar yarı finaller hariç tek maç üzerinden oynayacak ve 90 dakikada eşit bozulmaması durumda 15’er dakikadan iki uzatma oynanacak ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışları yapılacak. Yarı final eşleşmelerinde deplasman golü kuralı uygulanmayacak ve 2 maç toplamında atılan goller eşitse uzatma oynanacaktır.

1. Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
13 EylülSerhat Ardahanspor2-4Kars 36 Spor
13 EylülBeyoğlu Yeni Çarşı2-2
(3-5 pen.)
Ergene Velimeşe
13 EylülBilecik 19691-1
(1-4 pen.)
Yalovaspor
13 EylülBigaspor1-0Akhisar Belediyespor
13 EylülKarabük İdman Yurdu0-0
(1-4 pen.)
Bartınspor
14 EylülFatsa Belediyespor0-1Yomraspor
14 EylülErbaaspor0-1Gümüşhanespor
14 Eylül12 Bingölspor1-10Ağrı 1970
14 Eylül1954 Kelkit Belediyespor3-0Dersimspor
14 EylülElazığ Karakoçan1-0Elazığspor
14 EylülKaraköprü Belediyespor3-0 (Hükmen)Cizre Serhatspor
14 EylülSiirt İl Özel İdaresi2-0Yüksekova Belediyespor
14 EylülKilis Belediyespor0-0
(4-3 pen.)
Osmaniyespor
14 EylülHacettepe 19453-0Kırıkkale Büyük Anadoluspor
14 Eylül1922 Konyaspor2-0Alanya Kestelspor
14 EylülŞile Yıldızspor1-1
(4-3 pen.)
Darıca Gençlerbirliği
14 EylülTurgutluspor1-1
(2-4 pen.)
Kuşadasıspor
14 EylülBüyükçekmece Tepecikspor2-0Bayrampaşa
14 EylülBergama Belediyespor1-2Karşıyaka
14 EylülEskişehirspor2-1Çankaya
15 EylülNiğde Anadolu3-2Kahramanmaraşspor
15 EylülMazıdağı Fosfatspor3-0 (Hükmen)Bitlis Özgüzelderespor
15 EylülNevşehir Belediyespor3-1Yozgatspor 1959
15 EylülKaraman2-0 Burdur MAKÜ Gençlikspor
15 Eylül1074 Çankırıspor0-4Boyabat 1868
15 EylülÇatalcaspor4-1Edirnespor

2. Tur

27-29 Eylül1. TakımSkor2. Takım
27-29 Eylülİnegölspor1-2Ağrı 1970
27-29 EylülKırklarelispor5-0Siirt İl Özel İdaresi
27-29 EylülEskişehirspor2-3Muş 1984 Muşspor
27-29 EylülPazarspor1-0Mazıdağı Fosfatspor
27-29 EylülKırşehir2-1Kilis Belediyespor
27-29 EylülAnkaraspor5-2Kepez Belediyespor
27-29 EylülSarıyer3-0Büyükçekmece Tepecikspor
27-29 EylülÇatalcaspor2-3Sapanca Gençlikspor
27-29 EylülNazilli Belediyespor2-1Şile Yıldızspor
27-29 EylülSerik Belediyespor1-01954 Kelkit Belediyespor
27-29 EylülŞanlıurfaspor4-2Karşıyaka
27-29 EylülNiğde Anadolu2-1Yomraspor
27-29 EylülBelediye Derincespor0-1Amasyaspor
27-29 EylülBalıkesirspor2-1Hacettepe 1945
27-29 EylülAnkara Demirspor0-2Karaman
27-29 EylülAdıyaman1-0Bartınspor
27-29 EylülErgene Velimeşe0-1Elazığ Karakoçan
27-29 EylülKastamonuspor 19660-0
(4-5 pen.)
Nevşehir Belediyespor
27-29 EylülUşakspor2-1Malatya Arguvan
27-29 EylülZonguldak Kömürspor0-1Gümüşhanespor
27-29 EylülAfjet Afyonspor2-4Eynesil Belediyespor
27-29 EylülSomaspor2-2
(4-5 pen.)
Efeler 09
27-29 EylülBursaspor0-1Boyabat 1868
27-29 Eylül1922 Konyaspor1-2Karaköprü Belediyespor
27-29 EylülKuşadasıspor0-1Bulvarspor
27-29 EylülMenemenspor3-2Bigaspor
27-29 EylülKocaelispor1-4Ayvalıkgücü Belediyespor
27-29 EylülEtimesgut Belediyespor3-1Yalovaspor
29 EylülDiyarbekirspor3-0Kars 36 Spor

3. Tur

4. Tur

5. Tur

Son 16 Turu

Çeyrek Final

28 Şubat-02 Mart 2023
28 Şubat-02 Mart 2023
28 Şubat-02 Mart 2023
28 Şubat-02 Mart 2023

Yarı Final

1. TakımToplam
skor  
2. Takım1. Maç2. Maç
4-6 Nisan 202325-27 Nisan 2023
4-6 Nisan 202325-27 Nisan 2023

Final

01 Haziran 2023
2021-222023-24

Türkiye Kupası