2022-23 UEFA Gençlik Ligi

2022-23 UEFA Gençlik Ligi, UEFA tarafından düzenlenen bir Avrupa gençlik kulüpleri futbol yarışması olan UEFA Gençlik Ligi'nin dokuzuncu sezonudur.

Son şampiyon, önceki sezonun finalinde Salzburg'u 6-0 mağlup eden Benfica.
Turnuva Bilgileri
Tarih 06 Eylül 2022 – 24 Nisan 2023
Takım Sayısı 64 (39 federasyon)
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 8
Gol Sayısı 33 (4.13 maç başı)
Gol Kralı Carlos Borges
(3 gol)

Turnuva Takvimi

Yol Round Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
UEFA Şampiyonlar Ligi Path
Grup Aşaması
Matchday 1 25 Ağustos 2022 06-07 Eylül 2022
Matchday 2 13-14 Eylül 2022
Matchday 3 04-05 Ekim 2022
Matchday 4 11-12 Ekim 2022
Matchday 5 25-26 Ekim 2022
Matchday 6 01-02 Kasım 2022
Yerel Şampiyonlar Yolu First round 31 Ağustos 2022 14 Eylül 2022 05 Ekim 2022
Second round 26 Ekim 2022 02 Kasım 2022
Final Aşması Play-offs 08 Kasım 2022 7-8 Şubat 2023
Round of 16 13 Şubat 2023 28 Şubat-01 Mart 2023
Quarter-finals 14–15 Mart 2023
Semi-finals 21 Nisan 2023, Colovray Stadium, Nyon
Final 24 Nisan 2023, Colovray Stadium, Nyon

UEFA Şampiyonlar Ligi Yolu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Liverpool22006:16Round 16
2AFC Ajax21012:53Play-off
3Rangers FC21014:43
4SSC Napoli20023:50
07-09-2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC Ajax2-1
Skye Vink, Stanis Idumbo-Muzambo / Lewis MacKinnon
Rangers FC
07-09-2022Stadio Diego Armando Maradona, NaplesSSC Napoli1-2
Gennaro Iaccarino / Ben Doak, Oakley Cannonier
Liverpool
13-09-2022Anfield, LiverpoolLiverpool4-0
Oakley Cannonier (3), Lewis Koumas
AFC Ajax
13-09-2022Ibrox Stadium, GlasgowRangers FC3-2
Mackenzie Strachan, Jason Lindsay, Robbie Ure / Enrico Giannini, Leonardo Rossi
SSC Napoli
04-10-2022Anfield, LiverpoolLiverpoolRangers FC
04-10-2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC AjaxSSC Napoli
12-10-2022Stadio Diego Armando Maradona, NaplesSSC NapoliAFC Ajax
12-10-2022Ibrox Stadium, GlasgowRangers FCLiverpool
26-10-2022Stadio Diego Armando Maradona, NaplesSSC NapoliRangers FC
26-10-2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC AjaxLiverpool
01-11-2022Anfield, LiverpoolLiverpoolSSC Napoli
01-11-2022Ibrox Stadium, GlasgowRangers FCAFC Ajax

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atletico Madrid22004:06Round 16
2FC Porto21012:23Play-off
3Club Brugge KV21015:33
4Bayer Leverkusen20021:70
07-09-2022Metropolitano Stadium, MadridAtletico Madrid1–0
Adrián Niño Heredia
FC Porto
07-09-2022Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KV4–1
Jorne Spileers, Romeo Vermant, Chemsdine Talbi, Keano Van Rafelghem / Zidan Sertdemir
Bayer Leverkusen
13-09-2022Estádio do Dragão, PortoFC Porto2–1
Jorge Meireles, Martim Fernandes / Denzel De Roeve
Club Brugge KV
13-09-2022BayArena, LeverkusenBayer Leverkusen0–3
Adrián Niño Heredia, Abde Raihani, Roy Steur
Atletico Madrid
04-10-2022Estádio do Dragão, PortoFC PortoBayer Leverkusen
04-10-2022Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KVAtletico Madrid
12-10-2022Metropolitano Stadium, MadridAtletico MadridClub Brugge KV
12-10-2022BayArena, LeverkusenBayer LeverkusenFC Porto
26-10-2022Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KVBayer Leverkusen
26-10-2022Metropolitano Stadium, MadridAtletico MadridClub Brugge KV
01-11-2022Estádio do Dragão, PortoFC PortoAtletico Madrid
01-11-2022BayArena, LeverkusenBayer LeverkusenClub Brugge KV

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1FC Barcelona21106:34Round 16
2İnter Milan21105:24Play-off
3Bayern München20205:52
4FC Viktoria Plzeň20020:60
07-09-2022Camp Nou, BarcelonaFC Barcelona3–0
Victor Barberá, Ilias Akomach, Ángel Alarcón
FC Viktoria Plzeň
07-09-2022San Siro, Milanİnter Milan2–2
Valentín Carboni, Dennis Curatolo / Arijon Ibrahimović, Yusuf Kabadayı
Bayern München
13-09-2022Doosan Arena, PlzeňFC Viktoria Plzeň0–3
İnter Milan
13-09-2022Allianz Arena, MunichBayern München3–3
FC Barcelona
04-10-2022Allianz Arena, MunichBayern MünchenFC Viktoria Plzeň
04-10-2022San Siro, Milanİnter MilanFC Barcelona
12-10-2022Camp Nou, BarcelonaFC Barcelonaİnter Milan
12-10-2022Doosan Arena, PlzeňFC Viktoria PlzeňBayern München
26-10-2022San Siro, Milanİnter MilanFC Viktoria Plzeň
26-10-2022Camp Nou, BarcelonaFC BarcelonaBayern München
01-11-2022Allianz Arena, MunichBayern Münchenİnter Milan
01-11-2022Doosan Arena, PlzeňFC Viktoria PlzeňFC Barcelona

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Sporting CP21103:14Round 16
2Tottenham Hotspur 21013:23Play-off
3Eintracht Frankfurt20203:32
4Marsilya 20113:61
07-09-2022Waldstadion, FrankfurtEintracht Frankfurt1–1
Gianluca Schäfer / Rodrigo Ribeiro
Sporting CP
07-09-2022Tottenham Hotspur Stadium, LondonTottenham Hotspur 3–0
Jamie Donley, Jaden Williams (2)
Marsilya 
13-09-2022Estádio José Alvalade, LisbonSporting CP2–0
Mateus Fernandes, Rodrigo Ribeiro
Tottenham Hotspur 
13-09-2022Stade Vélodrome, MarseilleMarsilya 2–2
Yakine Said M’Madi, Jelle van Neck / Marcel Wenig, Divaio Bobson
Eintracht Frankfurt
04-10-2022Stade Vélodrome, MarseilleMarsilya Sporting CP
04-10-2022Waldstadion, FrankfurtEintracht FrankfurtTottenham Hotspur 
12-10-2022Tottenham Hotspur Stadium, LondonTottenham Hotspur Eintracht Frankfurt
12-10-2022Estádio José Alvalade, LisbonSporting CPMarsilya 
26-10-2022Tottenham Hotspur Stadium, LondonTottenham Hotspur Sporting CP
26-10-2022Waldstadion, FrankfurtEintracht FrankfurtMarsilya 
01-11-2022Estádio José Alvalade, LisbonSporting CPEintracht Frankfurt
01-11-2022Stade Vélodrome, MarseilleMarsilya Tottenham Hotspur 

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1AC Milan21104:14Round 16
2GNK Dinamo Zagreb21014:53Play-off
3Red Bull Salzburg20202:22
4Chelsea FC20113:51
06-09-2022Stadion Maksimir, ZagrepGNK Dinamo Zagreb4-2
Lovro Gubijan, Gabrijel Rukavina, Anes Krdžalić, Fran Topić / Leo Castledine (2)
Chelsea FC
06-09-2022Red Bull Arena, SalzburgRed Bull Salzburg1-1
Karim Konaté / Andrei Coubiṣ
AC Milan
14-09-2022San Siro, MilanAC Milan3–0
Gabriele El Hilali, Chaka Traorè, Marko Lazetić
GNK Dinamo Zagreb
14-09-2022Stamford Bridge, LondonChelsea FC1-1
Lewis Hall / Federico Crescenti
Red Bull Salzburg
05-10-2022Red Bull Arena, SalzburgRed Bull SalzburgGNK Dinamo Zagreb
05-10-2022Stamford Bridge, LondonChelsea FCAC Milan
11-10-2022Stadion Maksimir, ZagrepGNK Dinamo ZagrebRed Bull Salzburg
11-10-2022San Siro, MilanAC MilanChelsea FC
25-10-2022Red Bull Arena, SalzburgRed Bull SalzburgChelsea FC
25-10-2022Stadion Maksimir, ZagrepGNK Dinamo ZagrebAC Milan
02-11-2022Stamford Bridge, LondonChelsea FCGNK Dinamo Zagreb
02-11-2022San Siro, MilanAC MilanRed Bull Salzburg

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Shakhtar Donetsk22004:16Round 16
2Real Madrid21107:14Play-off
3RB Leipzig20111:31
4Celtic FC20021:80
06-09-2022Celtic Park, GlasgowCeltic FC0-6
Pol Fortuny, Youssef Enríquez, Enrique Herrero, Nico Paz (2), César Palacios Pérez
Real Madrid
06-09-2022Red Bull Arena, LeipzigRB Leipzig0-2
Andriy Buleza, Kyrylo Siheiev
Shakhtar Donetsk
14-09-2022Stadion Wojska Polskiego, WarsawShakhtar Donetsk2–1
Oleksnadr Yushchenko, Dylan Corr (k.k.) / Adam Brooks
Celtic FC
14-09-2022Santiago Bernabéu, MadridReal Madrid1–1
César Palacios Pérez / Ohene Köhl
RB Leipzig
05-10-2022Red Bull Arena, LeipzigRB LeipzigCeltic FC
05-10-2022Santiago Bernabéu, MadridReal MadridShakhtar Donetsk
11-10-2022Stadion Wojska Polskiego, WarsawShakhtar DonetskReal Madrid
11-10-2022Celtic Park, GlasgowCeltic FCRB Leipzig
25-10-2022Celtic Park, GlasgowCeltic FCShakhtar Donetsk
25-10-2022Red Bull Arena, LeipzigRB LeipzigReal Madrid
02-11-2022Santiago Bernabéu, MadridReal MadridCeltic FC
02-11-2022Stadion Wojska Polskiego, WarsawShakhtar DonetskRB Leipzig

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Manchester City22008:36Round 16
2FC Copenhagen 22006:16Play-off
3Borussia Dortmund20022:50
4Sevilla FC20022:90
06-09-2022Westfalenstadion, DortmundBorussia Dortmund0-2
Orri Óskarsson, Emil Rohd Schlichting
FC Copenhagen 
06-09-2022Ramón Sánchez Pizjuán, SevilleSevilla FC1-5
Diego Hormigo / Carlos Borges (3), Adedire Mebude, William Dickson
Manchester City
14-09-2022City of Manchester Stadium, ManchesterManchester City3–2
Nico O’Reilly, Oscar Bobb, Joel Ndala / Vasco Walz, Julian Rijkhoff
Borussia Dortmund
14-09-2022Parken Stadium, CopenhagenFC Copenhagen 4–1
Noah Sahsah (2), Emil Rohd Schlichting, Valdemar Lund / Darío Benavides
Sevilla FC
05-10-2022City of Manchester Stadium, ManchesterManchester CityFC Copenhagen 
05-10-2022Ramón Sánchez Pizjuán, SevilleSevilla FCBorussia Dortmund
11-10-2022Parken Stadium, CopenhagenFC Copenhagen Manchester City
11-10-2022Westfalenstadion, DortmundBorussia DortmundSevilla FC
25-10-2022Ramón Sánchez Pizjuán, SevilleSevilla FCFC Copenhagen 
25-10-2022Westfalenstadion, DortmundBorussia DortmundManchester City
02-11-2022City of Manchester Stadium, ManchesterManchester CitySevilla FC
02-11-2022Parken Stadium, CopenhagenFC Copenhagen Borussia Dortmund

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Paris Saint Germain220010:36Round 16
2Maccabi Haifa FC21011:53Play-off
3SL Benfica20110:11
4Juventus20114:61
06-09-2022Parc des Princes, ParisParis Saint Germain5-3
Ilyes Housni (2), Warren Zaïre-Emery, Ismaël Gharbi, Noha Lemina / Samuel Mbangula, Luis Hasa, Dean Huijsen
Juventus
06-09-2022Estádio da Luz, LisbonSL Benfica0-1
Sapir Razon
Maccabi Haifa FC
14-09-2022Juventus Stadium, TurinJuventus1–1
Samuel Mbangula / Luís Semedo
SL Benfica
14-09-2022Sammy Ofer Stadium, HaifaMaccabi Haifa FC0–5
Ilyes Housni, Ismaël Gharbi (2), Noha Lemina (2)
Paris Saint Germain
05-10-2022Juventus Stadium, TurinJuventusMaccabi Haifa FC
05-10-2022Estádio da Luz, LisbonSL BenficaParis Saint Germain
11-10-2022Sammy Ofer Stadium, HaifaMaccabi Haifa FCJuventus
11-10-2022Parc des Princes, ParisParis Saint GermainSL Benfica
25-10-2022Parc des Princes, ParisParis Saint GermainMaccabi Haifa FC
25-10-2022Estádio da Luz, LisbonSL BenficaJuventus
02-11-2022Juventus Stadium, TurinJuventusParis Saint Germain
02-11-2022Sammy Ofer Stadium, HaifaMaccabi Haifa FCSL Benfica

Yerel Şampiyonlar Yolu

1. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Red Star Belgrade 1-0 Omonia14 Eylül
1-0
Luka Stojsavljević
05 Ekim
Young Boys 3-0 NK Domžale14 Eylül
3-0
Miguel Chaiwa, Elias Maluvunu (2)
05 Ekim
KRC Genk 1-2 Slavia Prague14 Eylül
1-2
Dario Cutillas Carpe / Mikuláš Konečný, Matěj Zachoval
05 Ekim
FC Nantes 2–0 Pyunik14 Eylül
2–0
Edoly Lukoki Mateso, Stredair Appuah
05 Ekim
AZ Alkmaar5–0 Shamrock Rovers14 Eylül
5–0
Ernest Poku, Dave Kwakman, Mexx Meerdink, Daniël Beukers, Jayden Addai
04 Ekim
AIK 5–0 Racing Union14 Eylül
5–0
Victor Andersson (3), Amadou-David Sanyang, Hugo Aviander
05 Ekim
Molde FK1–0 Hibernian14 Eylül
1–0
Johan Bakke
05 Ekim
Coleraine 0-0 Pobeda21 Eylül05 Ekim
MTK Budapest 3–0 Jelgava14 Eylül
3–0
Mátyás Kovács, Ádám Merényi, Ádin Molnár
05 Ekim
Žalgiris 2–1 Trenčín14 Eylül
2–1
Kajus Bička, Romualdas Jansonas / Artur Gajdoš
05 Ekim
Hajduk Split 3-0 FK Gabala14 Eylül
3–0
Jere Vrcić, Marin Ćalušić, Krešimir Nazor
04 Ekim
Rukh Lviv 1–0 Zagłębie Lubin14 Eylül
1–0
Ruslan Nepeipiiev
05 Ekim
FC Ashdod 2–0 Borac Banja Luka14 Eylül
2–0
Ravid Hay Abergel, Noam Muche
12 Ekim
Panathinaikos 8–0 Slavia Sofia14 Eylül
8–0
Bilal Abdelrahman Zeeni (5), Leandro Frroku (2), Athanasios Ntampizas
05 Ekim
FC Astana 1–1 Apolonia14 Eylül
1–1
Salamat Zhumabekov / Alvi Mezani
05 Ekim
Csíkszereda Miercurea Ciuc 1–1 Galatasaray14 Eylül
1–1
Omar El Sawy / Ali Turap Bülbül
05 Ekim

2. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
05 Ekim02 Kasım


Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Bilal Abdelrahman Zeeni (Panathinaikos)5
2Víctor Barberá (Barcelona)
Oakley Cannonier (Liverpool)
4
2021-222023-24

UEFA Gençlik Ligi