2022–23 Norveç Kadınlar REMA 1000-ligaen

2022–23 REMA 1000-ligaen, Norveç'in önde gelen hentbol ligi olan REMA 1000-ligaen'in 56. sezonudur.
Sezon 2022–23
Şampiyon  
Küme Düşenler  
EHF Şampiyonlar Ligi  
EHF Avrupa Ligi  
Gol Kralı  

Takım Bilgileri

TakımBaş AntrenörSalon, ŞehirKapasite2022-23 Avrupa Kupaları Durumu
Aker TopphåndballLars Harald AbelsenUllern Flerbrukshall, Oslo250
Byåsen Håndball EliteValery PutansTrondheim Spektrum, Trondheim8900
Fana Handball EliteErlend LyssandFana Arena, Bergen13002022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi
Fredrikstad BKElias Mar HaldorssonKongstenhallen1500
Larvik HKEirik HaugdalJotron Arena Larvik, Larvik4000
Molde HKTor Odvar MoenMolde Arena, Molde 20002022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi
Romerike RavensAne MällbergMarikollhallen, Raelingen175
Sola HKSteffen StegavikÅsenhallen, Sola 1200
Storhamar Håndball EliteKenneth GabrielsenBoligpartner Arena, Mahar16502022–23 Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi
Tertnes EliteTore JohannessenHaukelandshallen, Bergen5000
Vipers KristiansandOle Gustav GjekstadAquarama, Kristiansand22002022–23 Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi
Volda HandballHalldór Stefán HaraldssonVolda Campus Sparebank1 Arena, Volda2200

Puan Durumu ve Sonuçlar

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Vipers Kristiansand13130026Şampiyonluk Play-off
2Storhamar HE1390220Şampiyonluk Play-off
3Larvik HK1371515Şampiyonluk Play-off
4Sola HK1371515Şampiyonluk Play-off
5Fana Handball1370614Şampiyonluk Play-off
6Molde HK1370614Şampiyonluk Play-off
7Fredrikstad BK1370614Şampiyonluk Play-off
8Byåsen HE1351711Şampiyonluk Play-off
9Romerike Ravens1351711Play-off Turnuvası
10Aker Topphåndball1330106Play-off Turnuvası
11Tertnes HE1330106Play-off Turnuvası
12Volda Handball1320114Küme Düşme 1. Ligi
Ev \ DeplasmanAKTBYÅFANFBKLHKMOLRHKSOLSTOTERVIPVOL
Aker Topphåndball25-3127-3629-3525-2026-3822-21
Byåsen Elite29-3423-2628-2526-2939-3121-3733-23
Fana35-1928-2729-3030-2627-2828-27
Fredrikstad BK33-2628-3537-2622-2722-3228-3325-24
Larvik HK37-3126-2930-2623-2229-2918–3535-26
Molde Elite38-2538-2829-3034-2727-3425-2731-28
Romerike Ravens29-3826-2632-2228-3230-2731-2925-40
Sola HK31-2332-2525-2629-2328-2735-2525-18
Storhamar Håndball Elite33-2430-2734-2033-3634-2927-27
Tertnes Håndball Elite27-3130-2727-3022-2724-3429-31
Vipers Kristiansand41-1936-2032-2940-3236-2535-30
Volda Handball18-2923-2122-3825-2922-3625-34
Güncelleme : 25-01-2023

İstatistikler

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Jana Knedlíková (Vipers Kristiansand)6

Ayrıca :

2022-23 Kadınlar Norveç Kupası

Resmi website :

handball.no

2021-222023-24

Norveç Kadınlar REMA 1000-ligaen