2022-23 LEN Şampiyonlar Ligi

2020–21 LEN Şampiyonlar Ligi, LEN’in erkek sutopu kulüpleri düzenlediği turnuva 60. sezonu oynanmaktadır.

Katılım Sağlayan Takımlar

Grup Aşaması

1. Eleme Turu

Steau Bucharest (Romanya)ASA Tel Aviv (İsrail)A HID Vasa Plaket (Macaristan)RN Savona (İtalya)
Primorac Kotor (Karadağ)G. Saray SK (Türkiye)ZPC HET Ravijn (Hollanda)CSM Oradea (Romanya)
KVIK Kastrup (Danimarka)EVK Zaibas (Karadağ)Vitoria Guimaraes (Portekiz)KVP Novaky (Slovakya)
EN Tourcoing (Fransa)Enka Spor Kulübü (Türkiye)Panionios GSS (Yunanistan)Jadran Herceg Novi (Karadağ)
VK Invictum Sarajevo (Bosna Hersek)VK Banja Luka (Bosna Hersek)HAVK Mladost Zagrep (Hırvatistan)

2. Eleme Turu

NC Vouliagmeni (Yunanistan)CN Noisy-LE-SEC (Fransa)Jadran Split (Hırvatistan)
HAVK Mladost Zagrep (Hırvatistan)Genesys OSC Budapest (Macaristan)AN Brescia (İtalya)
ASC Duisburg (Almanya)VK Sabac (Sırbistan)CN Barcelona (İspanya)

Eleme Turu

1. Eleme Turu

A Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaVASKOTSTEARAVJSARA
1A HID Vasa Plaket (Macaristan)440075:21122. Eleme Turu13-1010-315-637-2
2Primorac Kotor (Karadağ)430176:3592. Eleme Turu10-1314-1116-736-4
3Steau Bucharest (Romanya)420258:3562. Eleme Turu3-1011-1415-929-2
4ZPC HET Ravijn (Hollanda)410353:4932022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası6-157-169-1531-3
5VK Invictum Sarajevo (Bosna Hersek)400411:13302022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası2-374-362-293-31
B Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaORASAVGSAASA
1CSM Oradea (Romanya)330034-1892. Eleme Turu10-712-812-3
2RN Savona (İtalya)320141-2462. Eleme Turu7-1010-624-8
3G. Saray SK (Türkiye)310229-2532022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası8-126-1015-3
4ASA Tel Aviv (İsrail)300314-5102022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası3-128-243-15
C Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaZAGJADEVKENKANOVA
1HAVK Mladost Zagrep (Hırvatistan)440056:23122. Eleme Turu9-715-716-616-3
2Jadran Herceg Novi (Karadağ)430154:2792. Eleme Turu7-912-219-816-8
3EVK Zaibas (Karadağ)420236:4262. Eleme Turu7-152-1213-914-6
4Enka Spor Kulübü (Türkiye)401334:5912022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası6-168-199-1311-11
5KVP Novaky (Slovakya)401328:5712022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası3-168-166-1411-11
D Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTOURPANİGUİKASTBANJ
1EN Tourcoing (Fransa)440108:16122. Eleme Turu10-528-529-441-2
2Panionios GSS (Yunanistan)4301102:2092. Eleme Turu5-1021-634-242-2
3Vitoria Guimaraes (Portekiz)420251:6462. Eleme Turu5-286-2111-629-9
4KVIK Kastrup (Danimarka)410335:8232022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası4-292-346-1123-8
5VK Banja Luka (Bosna Hersek)400402022-23 Avrupa Erkekler Challenger Kupası2-412-429-298-23

2. Eleme Turu

A Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaJADVASSAVSABSTEA
1Jadran Split (Hırvatistan)440057:36123. Eleme Turu
2A HID Vasa Plaket (Macaristan)430151:3893. Eleme Turu
3RN Savona (İtalya)420238:3562022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
4VK Sabac (Sırbistan)410342:4732022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
5Steau Bucharest (Romanya)400435:6702022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
B Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTOURPANİGUİKASTBANJ
14123. Eleme Turu
2493. Eleme Turu
3462022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
4432022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
5402022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
C Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTOURPANİGUİKAST
14123. Eleme Turu
2493. Eleme Turu
3462022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
4432022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
D Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTOURPANİGUİKASTBANJ
14123. Eleme Turu
2493. Eleme Turu
3462022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
4432022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu
5402022-23 LEN Euro Cup 2. Eleme Turu

3. Eleme Turu

TarihHavuz, Şehir1. TakımSkor2. Takım
29-10-2022Panionios GSS29-18
(17-7, 12-11)
Genesys OSC Budapest
29-10-2022NC Vouliagmeni23-26
(11-17, 12-9)
CN Noisy-LE-SEC
29-10-2022AN Brescia 18-23
(10-12, 8-11)
A HID Vasa Plaket
29-10-2022CSM Oradea21-14
(9-3, 12-11)
Jadran Split

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Zodiac CNAB
2Jadran Split
3Olympiacos Piraeus
4VK Radnicki
5NC Vouliagmeni
6Waspo98 Hannover
7Pro Recco
8Dinamo Tiflis

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1VK Novi Beograd
2AN Brescia
3FTC Telekom Budapest
4CN Marseille
5Genesys OSC Budapest
6Astralpool Sadabell
7JUG Adriatic Osıg
8Spandau 04 Berlin

Resmi website :

championsleague.len.eu

2021-222023-24

LEN Şampiyonlar Ligi