2022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi

2022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi, 8 Ekim 2022 - 14 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında EHF'nin ikinci kademe bayanlar hentbol müsabakasının 42. sezonu olacak.

SG BBM Bietigheim son şampiyon ve önümüzdeki sezon EHF Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak.
Turnuva Bilgileri
Spor Handball
Tarih 8 Ekim 202214 Mayıs 2023
Takım Sayısı 33 (Eleme Aşaması)
16 (Grup Aşaması)
Website ehfel.com
Final sıralaması
Şampiyon Ikast Håndbold (1. şampiyonluğu)
İkinci Nykøbing Falster Håndboldklub
Turnuva İstatistikleri
MVP Emma Friis (Ikast Handbold)
Gol Kralı Annika Lott (Buxtehuder SC) (86 gol)

Katılım Sağlayan Takımlar

Grup Aşaması
Ikast HåndboldDVSC SchaefflerParis 92Molde Elite
3. Tur
HC Podravka VegetaViborg HKESBF Besançon FemininNeptunes de Nantes
BV Borussia 09 DortmundBuxtehuder SVMotherson Mosonmagyarovari KCPraktiker-Váci NKSE
Sola HKZagłębie LubinMăgura CisnădieSCM Râmnicu Vâlcea
Super Amara Bera BeraH 65 HöörIK Sävehof
2. Tur
Hypo NiederösterreichHC Dalmatinka PloceŽRK BjelovarDHC Plzen
Nykøbing Falster HåndboldklubChambray Touraine HandballThüringer HCVfL Oldenburg
Siófok KC HungaryFana Handball EliteMKS LublinSCM Gloria Buzău
ŽRK Železničar InđijaMálaga Costa del SolRocasa Gran CanariaLC Brühl
Spono EaglesYalıkavak SK

Takvim

Aşama Tur Kura Tarihi 1. Maçlar 2. Maçlar
Elemeler 2. Eleme Turu 19 Temmuz 2022 8–9 Ekim 2022 15–16 Ekim 2022
3. Eleme Turu 18 Ekim 2022 3–4 Aralık 2022 10–11 Aralık 2022
Grup Aşaması 1. Maç Günü 15 Kasım 2022 7–8 Ocak 2023
2. Maç Günü 14–15 Ocak 2023
3. Maç Günü 21–22 Ocak 2023
4. Maç Günü 4–5 Şubat 2023
5. Maç Günü 11–12 Şubat 2023
6. Maç Günü 18–19 Şubat 2023
Final Aşaması Çeyrek Final 18–19 Mart 2023 25–26 Mart 2023
Yarı Final 28 Mart 2023 13 Mayıs 2023
Final 14 Mayıs 2023

Eleme Turu

2. Eleme Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Yalıkavak SK45–66Nykøbing Falster Håndboldklub21–2924–37
Rocasa Gran Canaria79–41ZRK Bjelovar42–1937–22
SPONO Eagles56–61Fana Handball Elite21–3631–28
Hypo Niederösterreich49–57VfL Oldenburg26–3323–24
Chambray Touraine Handball52–58Thüringer HC28–3124–27
SCM Gloria Buzau56–61Costa del Sol Malaga32–3124–30
MKS FunFloor Perla Lublin50–58Siófok KC18–2732–31
HC Dalmatinka Ploce55–61ZRK Zeleznicar – Indjija25–3230–29
LC Brühl Handball58–52DHC Plzen30–2728–25

3. Eleme Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
H65 Höörs HK 48–63SCM Râmnicu Vâlcea24–3124–32
Siófok KC61–52CS Măgura Cisnădie33–2428–28
Nykøbing Falster Håndboldklub64–51Viborg HK34–2130–30
Motherson Mosonmagyarovari KC52–51SCM Gloria Buzău29–2623–25
MKS Zagłębie Lubin48–50HC Podravka Vegeta24–2424–26
IK Sävehof52–65Thüringer HC22–3030–35
Rocasa Gran Canaria57–66Sola HK29–3228–34
BV Borussia 09 Dortmund74-37ZRK Zeleznicar – Indjija43–2231–15
Fana Handball Elite51–46Buxtehuder SV28–2123–25
ESBF Besançon Feminin59–53Super Amara Bera Bera32–2927–24
VfL Oldenburg51–69Neptunes de Nantes27–3424–35
Praktiker-Váci NKSE68-55LC Brühl Handball30–2638–29

Grup Aşaması

Grup aşaması için kura çekimi 15 Aralık 2022 Perşembe günü yapılacak. Her grupta takımlar, iç saha ve deplasman maçları ile çift devreli bir formatta birbirlerine karşı oynayacak.

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaDORSİOBESMOL
1BV Borussia 09 Dortmund6501176:15410Çeyrek Final26–2331–2133–32
2Siófok KC Hungary6402153:1498Çeyrek Final27–2420–1830–22
3ESBF Besançon Feminin6303172:163627–3030–2135–32
4Molde Elite6006168:203024–3229-3229–41

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaIKANANMOSFAN
1Ikast Håndbold6600189:14712Çeyrek Final30–2028-2629–23
2Neptunes de Nantes6303174:1736Çeyrek Final28–3336–2929-21
3Motherson Mosonmagyarovari KC6204174:185426–3430–3335–29
4Fana Handball Elite6105152:184224–3530–2825–28

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaNYKSOLDVSCPOD
1Nykøbing Falster Håndboldklub6402172:1516Çeyrek Final26–2834–2228–23
2Sola HK6402171:1564Çeyrek Final26–2830–2535–29
3DVSC Schaeffler6402158:163228–2725–2132–31
4RK Podravka Vegeta6006150:181024–2923–3120–26

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTHURAMPARVAC
1Thüringer HC6411188:1629Çeyrek Final38–3128–2431–21
2SCM Râmnicu Vâlcea6312183:1787Çeyrek Final32-3230-2840–30
3Paris 926303154:156626-2524–2226-24
4Praktiker-Váci NKSE6105156:185228–3426-2827–26

Çeyrek Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Neptunes de Nantes50–51BV Borussia 09 Dortmund18–19 Mart
Complexe Sportif Mangin-Beaulieu, Nantes
28–19
25–26 Mart
Westpress Arena, Hamm
22–32
Siófok KC Hungary41–61Ikast Håndbold17 Mart
Kiss Szilárd Sportcsarnok, Siófok
20-30
25–26 Mart
IBF Arena, Ikast
21–31
SCM Râmnicu Vâlcea 61–67Nykøbing Falster Håndboldklub17 Mart
Traian Sports Hall, Râmnicu Vâlcea
32-29
25–26 Mart
 Vâlcea, Næstved
29–38
Sola HK59–62Thüringer HC18–19 Mart
Stavanger Idrettshall, Stavanger
35–35
25–26 Mart
Wiedigsburghalle, Nordhausen
24–27

Final Four

Final four, 13 ve 14 Mayıs 2023 tarihlerinde Avusturya'nın Graz kentindeki Raiffeisen Sportpark'ta yapılacak.

Yarı Final

13 Mayıs 2023Raiffeisen Sportpark, GrazIkast Håndbold31–26Thüringer HC
13 Mayıs 2023Raiffeisen Sportpark, GrazBV Borussia 09 Dortmund33–35 (Uz.)Nykøbing Falster Håndboldklub

03/04 Maçı

14 Mayıs 2023Raiffeisen Sportpark, GrazBV Borussia 09 Dortmund28–23Thüringer HC

Final

14 Mayıs 2023Raiffeisen Sportpark, GrazNykøbing Falster Håndboldklub24–31Ikast Håndbold

Final MVP : Emma Friis (Ikast Handbold)

Gol Krallığı

SıraSporcuTakımıGol
1Annika LottThüringer HC86
2Elma HalilcevicNykøbing Falster Håndbold82
3Iryna GlibkoSCM Râmnicu Vâlcea72
4Nathalie HendrikseThüringer HC64
5Asma ElghaouiSCM Râmnicu Vâlcea61

Ayrıca :

2020-23 Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi

2022-23 Kadınlar EHF Avrupa Kupası

2021-222022-23

Kadınlar EHF Avrupa Ligi