2022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi

2022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi, 8 Ekim 2022 - 14 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında EHF'nin ikinci kademe bayanlar hentbol müsabakasının 42. sezonu olacak.

SG BBM Bietigheim son şampiyon ve önümüzdeki sezon EHF Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak.
Spor Hentbol
Tarih 8 Ekim 202214 Mayıs 2023
Takım Sayısı 33 (Eleme Aşaması)
16 (Grup Aşaması)
Website eurohandball.com

Katılım Sağlayan Takımlar

Grup Aşaması
Ikast HåndboldDVSC SchaefflerParis 92Molde Elite
3. Tur
HC Podravka VegetaViborg HKESBF Besançon FemininNeptunes de Nantes
BV Borussia 09 DortmundBuxtehuder SVMotherson Mosonmagyarovari KCPraktiker-Váci NKSE
Sola HKZagłębie LubinMăgura CisnădieSCM Râmnicu Vâlcea
Super Amara Bera BeraH 65 HöörIK Sävehof
2. Tur
Hypo NiederösterreichHC Dalmatinka PloceŽRK BjelovarDHC Plzen
Nykøbing Falster HåndboldklubChambray Touraine HandballThüringer HCVfL Oldenburg
Siófok KC HungaryFana Handball EliteMKS LublinSCM Gloria Buzău
ŽRK Železničar InđijaMálaga Costa del SolRocasa Gran CanariaLC Brühl
Spono EaglesYalıkavak SK

Takvim

Aşama Tur Kura Tarihi 1. Maçlar 2. Maçlar
Elemeler 2. Eleme Turu 19 Temmuz 2022 8–9 Ekim 2022 15–16 Ekim 2022
3. Eleme Turu 18 Ekim 2022 3–4 Aralık 2022 10–11 Aralık 2022
Grup Aşaması 1. Maç Günü 15 Kasım 2022 7–8 Ocak 2023
2. Maç Günü 14–15 Ocak 2023
3. Maç Günü 21–22 Ocak 2023
4. Maç Günü 4–5 Şubat 2023
5. Maç Günü 11–12 Şubat 2023
6. Maç Günü 18–19 Şubat 2023
Final Aşaması Çeyrek Final 18–19 Mart 2023 25–26 Mart 2023
Yarı Final 28 Mart 2023 13 Mayıs 2023
Final 14 Mayıs 2023

Eleme Turu

2. Eleme Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Yalıkavak SK45–66Nykøbing Falster Håndboldklub21–2924–37
Rocasa Gran Canaria79–41ZRK Bjelovar42–1937–22
SPONO Eagles56–61Fana Handball Elite21–3631–28
Hypo Niederösterreich49–57VfL Oldenburg26–3323–24
Chambray Touraine Handball52–58Thüringer HC28–3124–27
SCM Gloria Buzau56–61Costa del Sol Malaga32–3124–30
MKS FunFloor Perla Lublin50–58Siófok KC18–2732–31
HC Dalmatinka Ploce55–61ZRK Zeleznicar – Indjija25–3230–29
LC Brühl Handball58–52DHC Plzen30–2728–25

3. Eleme Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
H65 Höörs HK 24–31SCM Râmnicu Vâlcea24–31
Siófok KC33–24CS Măgura Cisnădie33–24
Nykøbing Falster Håndboldklub34–21Viborg HK34–21
Motherson Mosonmagyarovari KC29–26Málaga Costa del Sol29–26
MKS Zagłębie Lubin24–24HC Podravka Vegeta24–24
IK Sävehof22–30Thüringer HC22–30
Rocasa Gran Canaria29–32Sola HK29–32
BV Borussia 09 Dortmund74-37ZRK Zeleznicar – Indjija43–2231–15
Fana Handball Elite28–21Buxtehuder SV28–21
ESBF Besançon Feminin32–29Super Amara Bera Bera32–29
VfL Oldenburg27–34Neptunes de Nantes27–34
Praktiker-Váci NKSE68-55LC Brühl Handball30–2638–29

Ayrıca :

2020-23 Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi

2022-23 Kadınlar EHF Avrupa Kupası

2021-222022-23

Kadınlar EHF Avrupa Ligi