2022-23 Erkekler CEV Challenge Kupası

Challenge Cup - Erkekler, CEV'in Avrupa Kupaları yapısında üçüncü seviyedir. 56 üye federasyonun tamamından kulüpler, ulusal müsabakaları aracılığıyla ve CEV Avrupa Kupaları Sıralamasına göre Challenge Cup'a katılma fırsatına sahiptir. 2022-23 sezonu 11 Ekim 2022 tarihinde başladı.
Lig CEV Challenge Cup
Spor Voleybol
Duration 11 Ekim 2022 – Mart 2023
Finallers
Şampiyon  
Final MVP  

Format

Eleme turu (İç saha ve deplasman maçları):

32. Finaller
Ana aşama (Ev ve deplasman maçları):

16. Finaller → 8. Finaller → 4. Finaller
Final aşaması (Ev ve deplasman maçları):

Yarı Finaller → Finaller
Toplam puan şu şekilde sayılır: 3-0 veya 3-1 galibiyet için 3 puan, 3-2 galibiyet için 2 puan, 2-3 kayıp için 1 puan.
İki ayaktan sonra takımların berabere kalması durumunda, ikinci ayağın bitiminde hemen bir Altın Set oynanır.

Eleme Turu

1 / 32 Turu

Ana Aşama

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
VCA Amstetten NÖ2-4Hapoel Yoav Kfar Saba11-10-2022
1-3
(25-21, 20-25, 21-25, 18-25)
12-10-2022
3-2
(27-29, 22-25, 25-19, 25-20, 15-7)
Spartak Myjava0-6Panathinaikos11-10-2022
1-3
(16-25, 11-25, 25-21, 14-25)
12-11-2022
1-3
(16-25, 17-25, 28-26, 23-25)
Luboteni Ferizaj0-6Maccabi Yeadim Tel Aviv11-10-2022
0-3
(5-25, 9-25, 9-25)
12-10-2022
0-3
(2-25, 14-25, 11-25)
Epicentr-Podolyany Horodok3-0Merkur Maribor12-10-2022
3-0
(25-12, 25-16, 25-18)
20-10-2022
Guaguas Las Palmas3-3
Altın Set : 15-13
Deya Volley Burgas12-10-2022
3-1
(23-25, 30-28, 25-23, 25-13)
20-10-2022
1-3
(25-23, 22-25, 18-25, 22-25)
Altın Set : 15-13
PAOK Thessaloniki6-0Biogas Volley Nafels12-10-2022
3-1
(20-25, 25-20, 25-15, 25-13)
19-10-2022
3-1
(25-16, 20-25, 23-25, 25-18)
Rieker UJS Komarno6-0SK Tirana12-10-2022
3-1
(25-21, 25-12, 20-25, 25-18)
19-10-2022
3-1
(18-25, 25-16, 25-19, 25-21)
Panvita Pomgrad Murska Sobota2-4Tiikerit Kokkola12-10-2022
3-2
(19-25, 20-25, 25-22, 26-24, 18-16
20-10-2022
1-3
(16-25, 25-20, 18-25, 21-25)
Volley Bartreng0-6VC Stroossen12-10-2022
1-3
(22-25, 18-25, 25-14, 17-25)
19-10-2022
1-3
(23-25, 25-13, 21-25, 20-25)
McDonalds RİED IM Innkreis0-6Omonia Nicosia12-10-2022
1-3
(19-25, 26-24, 22-25, 14-25)
19-10-2022
1-3
(18-25, 28-30, 25-22, 20-25)
Aons Milon Athens1-5Hapoel Mate-Asher Akko12-10-2022
2-3
(25 – 17, 18 – 25, 25 – 16, 14 – 25, 8 – 15)
20-10-2022
1-3
(13-25, 16-25, 25-18, 25-23)
Kitro Varazdin0-6Darius Dumitru Mesca19-10-2022
3-0
(25-19, 25-18, 25-20)
20-10-2022
1-3
(25-23, 18-25, 20-25, 17-25)

1 / 16 Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Mirad Unipo Presov2–4SC Duo Tartu08-11-2022
3 – 2
(22-25, 23-25, 26-24, 25-20, 15-10)
16-11-2022
0-3
(23-25, 14-25, 23-25)
Deya Volley BURGAS6–0Lausanne UC08-11-2022
3 – 1
(27-25, 25-12, 19-25, 25-17)
16-11-2022
3-1
(22-25, 25-16, 25-15, 25-19)
UVC Holding GRAZ0-6Murov Bakü08-11-2022
0 – 3
(13-25, 18-25, 23-25)
09-11-2022
3 – 0
(13-25, 12-25, 23-25)
Hapoel Yoav KFAR SABA0-6Lindemans Aalst09-11-2022
1 – 3
(23-25, 18-25, 26-24, 23-25
16-11-2022
0-3
(18-25, 17-25, 20-25)
Epicentr – Podolyany HORODOK0-6CV Melilla09-11-2022
0 – 3
(15-25, 21-25, 22-25)
16-11-2022
0-3
(19-25, 21-25, 21-25)
PAOK THESSALONIKI6-0Montana Volley09-11-2022
3 – 0
(25-19, 25-15, 25-16)
16-11-2022
3-1
(25-20, 25-16, 23-25, 25-20)
Parnu VC0-6Sporting CP Lisboa09-11-2022
0 – 3
(17-25, 12-25, 14-25)
16-11-2022
0-3
(17-25, 15-25, 19-25)
Rieker UJS KOMÁRNO0-6Olympiacos Piraeus09-11-2022
1 – 3
(18-25, 25-16, 24-26, 19-25)
16-11-2022
0-3
(12-25, 21-25, 21-25)
Tiikerit KOKKOLA1-5Steau Bucuresti09-11-2022
2 – 3
(20-25, 25-16, 18-25, 25-23, 9-15)
16-11-2022
0-3
(17-25, 17-25, 21-25)
VC STROOSSEN0-6Orion Doetinchem09-11-2022
0 – 3
(20-25, 20-25, 22-25)
16-11-2022
0-3
(18-25, 8-25, 13-25)
Viking TIF Bergen6-0Borac Banja Luka09-11-2022
3 – 0
(25-18, 25-16, 25-18)
10-11-2022
3 – 0
(25-16, 25-16, 25-18)
GreenPlan-VRCK Kazincbarcika0-6Maccabi Yeadim TEL-AVIV16-11-2022
1 – 3
(25 – 22, 21 – 25, 16 – 25, 16 – 25)
17-11-2022
1-3
(25-23, 16-25, 13-25, 19-25)
Panathinaikos ATHENS6-0Aero Odolena Voda09-11-2022
3 – 0
(25-19, 25-14, 25-19)
16-11-2022
3-1
(15-25, 25-21, 25-21, 25-19)
A.J. Fonte Bustardo6-0Akaa Volley09-11-2022
3 – 0
(26-24, 25-18, 25-20)
16-11-2022
3-0
(25-21, 25-22, 25-22)
Omonia NICOSIA5-1Ribola Castela15-11-2022
3-2
(20-25, 25-19, 23-25, 25-16, 15-12)
16-11-2022
3-1
(25-20, 25-21, 18-25, 25-22)
Hapoel MATE-ASHER AKKO6–0SC Prometey DNIPRO08-11-2022
3 – 1
(25-16, 25-21, 21-25, 25-20)
16-11-2022
3-1
(30-32, 25-20, 25-20, 28-26)

1 / 8 Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Omonia NICOSIA3-0Lindemans AALST29-11-2022
3-1
(25-19, 27-25, 16-25, 25-22)
CV Melilla2-1Sporting CP Lisboa30-11-2022
3-2
(21 – 25, 32 – 30, 25 – 21, 19 – 25, 15 – 11)
SC Duo Tartu0-3A.J. FONTE BASTARDO30-11-2022
1-3
(21 – 25, 14 – 25, 25 – 20, 19 – 25)
Olympiacos PIRAEUS3-0Deya Volley BURGAS30-11-2022
3-0
(25 – 19, 25 – 22, 25 – 18)
Maccabi Yeadim TEL-AVIV3-0PAOK THESSALONIKI01-12-2022
3-1
(25-27, 25-22, 25-17, 32-30)
Hapoel MATE-ASHER AKKO2-1Steaua BUCURESTI01-12-2022
3-2
(19-25, 15-25, 25-23, 25-19, 15-13)
Orion DOETINCHEM3-0Murov Bakü01-12-2022
3-1
(29-27, 19-25, 25-12, 25-19)
Viking TIF BERGEN0-3Panathinaikos ATHENS01-12-2022
0-3
(20-25, 17-25, 23-25)

Çeyrek Final

2021-222023-24

Erkekler CEV Challenge Kupası