2022-23 EHF Avrupa Kupası

EHF Avrupa Kupası, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından düzenlenen yıllık bir erkek hentbol kulübü turnuvasıdır. 1993 yılında EHF Şehir Kupası olarak kurulan bu organizasyon, 2000 yılında EHF Challenge Cup olarak yeniden adlandırıldı ve 2020-21 sezonundan itibaren EHF Avrupa Kupası olarak devam etmektedir. Bu sezon 3’üncüsü düzenlenmektedir.

 
Turnuva Bilgileri
Spor Hentbol
Tarih 09 Eylül 2022 – Mayıs 2023
Takım Sayısı 49
Website eurohandball.com
Final sıralaması
Şampiyon  
Turnuva İstatistikleri
Gol Kralı  

1. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Maccabi Rishon Lezion63-65RK Slovenj Gradec17 Eylül 2022
31-27
18 Eylül 2022
32-38
Spor Toto SK52-50HB Dudelange17 Eylül 2022
25-26
18 Eylül 2022
27-24
A.E.S.H. Pylea60-33Apoel HC17 Eylül 2022
33-22
18 Eylül 2022
27-11
TJ Sokol Nove Veseli77-50HC Tallinn17 Eylül 2022
38-27
18 Eylül 2022
39-23
A.C. Diomidis Argous52-61HC Fivers WAT Margareten10 Eylül 2022
27-30
17 Eylül 2022
25-31
Raimond Sassari49-53SSV Brixen10 Eylül 2022
29-24
17 Eylül 2022
20-29
HC Linz AG69-70HC Izvidac10 Eylül 2022
34-32
17 Eylül 2022
35-38
HC Dukla Praha55-54SPD Radnicki Kragujevac10 Eylül 2022
31-29
17 Eylül 2022
24-25
HC Berchem56-61Drenth Groep Hurry-Up10 Eylül 2022
30-32
17 Eylül 2022
26-29
HC Dragunas Klaipeda52-58HC Dinamo Pancevo10 Eylül 2022
24-30
17 Eylül 2022
28-28
KH Kastrioti44-72RK Gracanica10 Eylül 2022
22-36
11 Eylül 2022
22-36
IBV Vestmannaeyjar74-67Holon HC10 Eylül 2022
41-35
11 Eylül 2022
33-32
İzmir BŞB. GSK.56-86HC Robe Zubri09 Eylül 2022
27-46
10 Eylül 2022
29-40

2. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
ZRHK TENAX Dobele56–57Talent tym Plzenskeho kraje31–2825–29
RK Gorenje Velenje59–55Bregenz Handball33–3026–25
SSV Brixen50–75Vojvodina23–3127–44
HV KRAS/Volendam52–54Wacker Thun27–3125–23
Pfadi Winterthur58–61AS SGS Ramhat Hashron34–3024–31
KH Rahoveci58–65HCB Karvina29–3329–32
HIFK Handball Helsinki60–62KH Besa Famgas28–2732–35
Nærbø IL58–55RK Slovenj Gradec29–2829–27
ØIF Arendal70–46HC Robe Zubri34–2036–26
HRK Gorica55–51TJ Sokol Nove Veseli27–2528–26
H7151–62RK Partizan21–2730–35
HC Fivers WAT Margareten59–56KA29–3030–26
RD Riko Ribnica68–49RK Borac m:tel40–1928–30
Runar Sandefjord Elite63–52HC Lovcen-Cetinje32–2131–31
HC Granitas-Karys Kaunas46–58Beşiktaş Yurtbay Seramik21–3125–27
Olympiacos SFP61–43RK Sloboda34–2427–19
Handball Esch63–66HC Dukla Praha31–3632–30
MSK Povazska Bystrica66–61HC Izvidac34–2532–36
Vilnius VHC Sviesa50–65HB Red Boys Differdange28–3122–34
BK-4680–43Spor Toto SK37–2043–23
HC Vise BM62–40Parnassos Strovolou38–2124–19
HC Dinamo Pancevo59–52ASD Accademia P. Conversano 201432–2227–30
Förthof UHK Krems68–55A.E.S.H. Pylea34–2534–30
Beykoz Bld. GSK49–78Alingsås HK28–3221–46
MRK Sesvete56–45A.C. PAOK29–2427–21
AEK Athens HC60–47Drenth Groep Hurry-Up35–3025–17
Donbas48–81IBV Vestmannaeyjar28–3620–45
Sabbianco Anorthosis Famagusta62–50Haukar26–2236–28
KEMBIT-LIONS78–36HC Lokomotiv G. Oryahovitsa39–1739–19
Junior Fasano64–59Hapoel Ashdod HC32–3332–26
RK Gracanica70–45HC Baki33–1737–28
Pölva Serviti60–54Viljandi HC27–2633–28

3. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
MRK Sesvete5950KH Besa Famgas04-12-2022
31-23
11-12-2022
28–27
RK Gorenje Velenje55–49RK Partizan04-12-2022
28-20
11-12-2022
27–29
IBV Vestmannaeyjar59–65HC Dukla Praha10-12-2022
34-33
11-12-2022
25-32
Talent tym Plzenskeho kraje61–73AS SGS Ramhat Hashron10-12-2022
28-39
11-12-2022
33-34
AEK Athens HC56–58Alingsås HK04-12-2022
32-27
11-12-2022
24-31
KEMBIT-LIONS0–0Sidea Group Junior Fasano09-12-202210-12-2022
35-27
HC Fivers WAT Margareten61–65RD Riko Ribnica03-12-2022
33-35
10-12-2022
28-30
MSK Povazska Bystrica57–48HRK Gorica03-12-2022
29-24
10-12-2022
28-24
HCB Karvina55–45RK Gracanica03-12-2022
22-18
10-12-2022
33-27
Förthof UHK Krems27-29Vojvodina03-12-2022
27-29
10-12-2022
Sabbianco Anorthosis Famagusta48–46HB Red Boys Differdange04-12-2022
23-20
10-12-2022
25-26
HC Vise BM54–64ØIF Arendal03-12-2022
24-35
10-12-2022
30-29
BK-4655–61Nærbø IL03-12-2022
28-26
10-12-2022
27-35
Runar Sandefjord Elite76–66Pölva Serviti04-12-2022
41-30
10-12-2022
35-36
Wacker Thun48–41Olympiacos SFP03-12-2022
24-22
10-12-2022
24-19
HC Dinamo Pancevo61-55Beşiktaş Yurtbay Seramik03-12-2022
30-28
10-12-2022
31-27

Round 16

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Runar Sandefjord EliteRD Riko Ribnica11-02-202318-02-2023
HC Dukla PrahaWacker Thun11-02-202318-02-2023
AS SGS Ramhat HashronAlingsås HK11-02-202318-02-2023
MSK Povazska BystricaNærbø IL11-02-202318-02-2023
HCB KarvinaHC Dinamo Pancevo11-02-202318-02-2023
Sidea Group Junior FasanoMRK Sesvete11-02-202318-02-2023
Sabbianco Anorthosis FamagustaRK Gorenje Velenje11-02-202318-02-2023
ØIF Arendal11-02-202318-02-2023

Çeyrek Final

Yarı Final

Final