2022-23 CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi

2022-23 CEV Şampiyonlar Ligi, Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından düzenlenen en üst düzey Avrupa voleybol kulüpleri şampiyonasının 64. sezonu olacak.
Lig CEV Şampiyonlar Ligi
Spor Voleybol
Tarihler Qualifying round:
20 Eylül – Ekim 2022
Grup ve Finaller :
Kasım 2022 – Mayıs 2023
Takım Sayısı 29 (11 Elemeler + 18 Grup aşaması)

Katılım Sağlayan Takımlar

SıraÜlkeGrup AşamasıEleme AşamasıToplamTakımlar
1İtalya33– Cucine Lube Civitanova
– Sir Sicoma Monini Perugia
– Itas Trentino Volley
3Polonya33– Jastrzębski Węgiel
– Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
– Aluron CMC Warta Zawiercie
4Almanya22– Berlin Recycling Volleys
– VfB Friedrichshafen
– SWD Powervolleys Düren
5Belçika22– Knack Roeselare
– Decospan VT Menen
6Türkiye22– Ziraat Bankası
– 
7Fransa22Montpellier HSC VB
Tours VB
8Slovenya11– ACH Volley Ljubljana
9Çek Cumhuriyeti11– CEZ Karlovarsko
10Sırbistan11– Vojvodina NS Seme NOVİ SAD
12Hırvatistan11– Mladost Zagrep
13Portekiz11– Sport Lisboa e Benfica
14Finlandiya11– Ford Levoranta Sastamala
15Romanya11– CSM Arcada Galați
16Bulgaristan11– Hebar Pazardzhik
17Avusturya11– SK Zadruga Aich/Dob
20Hollanda11– Dynamo Apeldoorn
21İsviçre11– Lindaren Volley Amriswil
23Bosna Hersek11– Mladost Brčko
25Karadağ11– OK Budva
47Kuzey Makedonya11– OK Strumica

Elemeler

2022-23 CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi Elemeleri

Lig Round

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Jastrzębski Węgiel66018:218Çeyrek Final
2VfB Friedrichshafen64213:1110Play-off
3Montpellier HSC VB6129:155En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Vojvodina NS Seme NOVİ SAD6154:163
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
8 KasımJastrzębski Węgiel3–0Vojvodina NS Seme Novi Sad25–2325–1925–20  
10 KasımVfB Friedrichshafen 3–2Montpellier HSC VB20–2520–2525–2225–2315–11
16 KasımMontpellier HSC VB1–3Jastrzębski Węgiel25–2319–2523–2520–25 
16 KasımVojvodina NS Seme Novi Sad 0–3VfB Friedrichshafen20–2517–2517–25  
29 KasımVfB Friedrichshafen 1–3Jastrzębski Węgiel25–1831–3314–2522–25 
30 KasımVojvodina NS Seme Novi Sad 3–1Montpellier HSC VB19–2530–2825–1725–23 
13 AralıkJastrzębski Węgiel3–0Montpellier HSC VB25–2327–2525–20  
13 AralıkVfB Friedrichshafen 3–1Vojvodina NS Seme Novi Sad20–2525–1725–1625–23 
10 OcakMontpellier HSC VB2–3VfB Friedrichshafen26–2825–2223–2525–2313–15
11 OcakVojvodina NS Seme Novi Sad 0–3Jastrzębski Węgiel22–2516–2514–25  
25 OcakJastrzębski Węgiel3–0VfB Friedrichshafen25–2226–2428–26  
25 OcakMontpellier HSC VB3–0Vojvodina NS Seme Novi Sad25–1925–2125–16  

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Halkbankası65116:813Çeyrek Final
2Berlin Recycling Volleys64213:911Play-off
3Aluron Virtu CMC Zawiercie63312:1110En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Hebar Pazardzhik6065:182
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
8 KasımBerlin Recycling Volleys 3–2Hebar Pazardzhik23–2523–2525–1728–2615–12
10 KasımAluron Virtu CMC Zawiercie3–1Halkbankası23–2526–2425–2125–15 
16 KasımHalkbankası3–1Berlin Recycling Volleys25–2125–1922–2525–23 
 16 KasımHebar Pazardzhik 1–3Aluron Virtu CMC Zawiercie22–2525–2118–2526–28 
30 KasımAluron Virtu CMC Zawiercie1–3Berlin Recycling Volleys21–2525–2027–2925–27 
 30 KasımHebar Pazardzhik 2–3Halkbankası19–2520–2525–1925–227–15
13 AralıkBerlin Recycling Volleys 0–3Halkbankası16–2533–3522–25  
14 AralıkAluron Virtu CMC Zawiercie0–3Hebar Pazardzhik26–2425–1525–17  
11 OcakHebar Pazardzhik 0–3Berlin Recycling Volleys20–2516–2520–25  
11 OcakHalkbankası3–2Aluron Virtu CMC Zawiercie21–2525–2323–2525–2319–17
25 OcakHalkbankası3–0Hebar Pazardzhik25–2227–2525–19  
25 OcakBerlin Recycling Volleys 3–0Aluron Virtu CMC Zawiercie25–2225–1725–19  

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Cucine Lube Civitanova66018:617Çeyrek Final
2Tours VB63312:1010Play-off
3Knack Roeselare63312:138En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Sport Lisboa e Benfica6065:182
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
9 KasımCucine Lube Civitanova3–2Sport Lisboa e Benfica23–2521–2525–1925–2215–13
10 KasımKnack Roeselare 0–3Tours VB22–2519–2520–25  
16 KasımTours VB1–3Cucine Lube Civitanova25–2020–2522–2513–25 
16 KasımSport Lisboa e Benfica 2–3Knack Roeselare25–2324–2623–2525–229–15 
29 KasımSport Lisboa e Benfica 1–3Tours VB30–2821–2519–2521–25
30 KasımKnack Roeselare 1–3Cucine Lube Civitanova19–2525–2123–2527–29 
13 AralıkKnack Roeselare 3–0Sport Lisboa e Benfica25–1825–2225–16  
14 AralıkCucine Lube Civitanova3–0Tours VB25–2325–1325–17  
10 OcakSport Lisboa e Benfica 0–3Cucine Lube Civitanova18–2519–2518–25  
11 OcakTours VB2–3Knack Roeselare23–2526–2423–2530–289–15
25 OcakCucine Lube Civitanova3–2Knack Roeselare25–2326–2823–2525–1715–9
25 OcakTours VB3–0Sport Lisboa e Benfica27–2525–1025–18  

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Itas Trentino Volley66018:417Çeyrek Final
2Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle64215:912Play-off
3ČEZ Karlovarsko62410:127En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Decospan VT Menen6060:180
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
9 KasımGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3–1ČEZ Karlovarsko25–2225–2124–2626–24 
10 KasımItas Trentino Volley3–0Decospan VT Menen25–1625–1725–12  
16 KasımČEZ Karlovarsko 1–3Itas Trentino Volley19–2520–2525–2113–25 
16 KasımDecospan VT Menen 0–3Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle17–2522–2521–25  
29 KasımItas Trentino Volley3–1Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle25–2017–2526–2425–23 
30 KasımČEZ Karlovarsko 3–0Decospan VT Menen28–2626–2425–17  
14 AralıkGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3–0Decospan VT Menen25–1625–1725–21  
15 AralıkItas Trentino Volley3–0ČEZ Karlovarsko25–1725–1525–17  
11 OcakČEZ Karlovarsko 2–3Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle25–2321–2518–2525–2313–15
11 OcakDecospan VT Menen 0–3Itas Trentino Volley15–2519–2516–25  
25 OcakGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle2–3Itas Trentino Volley25–1725–1518–2523–2512–15
25 OcakDecospan VT Menen 0–3ČEZ Karlovarsko24–2620–2517–25  

E Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sir Sicoma Monini Perugia 66018:418Çeyrek Final
2Ziraat Bankası63312:137Play-off
3ACH Volley Ljubljana62411:148En İyi Üçüncüler Sıralaması
4SWD Powervolleys Düren6156:163
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
9 NovSir Sicoma Monini Perugia 3–0ACH Volley Ljubljana25–1925–1625–19  
9 NovSWD Powervolleys Düren 3–1Ziraat Bankası25–2325–1821–2525–16 
16 NovACH Volley Ljubljana 3–1SWD Powervolleys Düren25–2025–2221–2525–13 
16 NovZiraat Bankası1–3Sir Sicoma Monini Perugia26–2422–2520–2523–25 
29 NovSWD Powervolleys Düren 0–3Sir Sicoma Monini Perugia17–2523–2521–25
30 NovACH Volley Ljubljana 2–3Ziraat Bankası17–2525–2025–2323–2512–15
14 DecSir Sicoma Monini Perugia 3–1Ziraat Bankası25–1719–2525–1725 17– 
14 DecSWD Powervolleys Düren 1–3ACH Volley Ljubljana21–2520–2525–1916–25 
11 JanACH Volley Ljubljana 1–3Sir Sicoma Monini Perugia21–2515–2525–2315–25 
11 JanZiraat Bankası3–0SWD Powervolleys Düren27–2525–2125–13  
25 JanZiraat Bankası3–2ACH Volley Ljubljana23–2525–2322–2525–2115–8
25 JanSir Sicoma Monini Perugia 3–1SWD Powervolleys Düren28–3026–2425–2025–19 

En Üçüncüler Sıralaması

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Aluron Virtu CMC Zawiercie63312:1110Play-off
2Knack Roeselare63312:1382022-23 CEV Kupası Çeyrek Final
3ACH Volley Ljubljana62411:1482022-23 CEV Kupası Çeyrek Final
4ČEZ Karlovarsko62410:1272022-23 CEV Kupası Çeyrek Final
5Montpellier HSC VB6159:1552022-23 CEV Kupası Çeyrek Final

Playoff

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Aluron Virtu CMC ZawiercieGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Ziraat BankasıBerlin Recycling Volleys
Tours VBVfB Friedrichshafen

Çeyrek Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Itas Trentino Volley
Sir Sicoma Monini Perugia
HalkbankasıCucine Lube Civitanova
Jastrzębski Węgiel

Yarı Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç

Final

TarihSalon, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım
2021-222023-24

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi