2022-23 Avrupa Sutopu Challenger Kupası

Daha fazla oyun fırsatı ve daha dengeli bir oyun alanı sağlamak için LEN, Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Kupası açılış ön eleme turlarında mücadele eden ancak ilerleyemeyen alt sıradaki kulüpler için yeni bir turnuva oluşturdu.

Önceki yıllarda bu takımlar bir kez forma giydi ve Avrupa sezonları Ekim ortasında sona erdi; şimdi benzer statüdeki rakiplerine karşı başka bir şansa sahip olabilirler ve hatta Avrupa zaferini kendileri hayal edebilirler.

Yeni kurulan kupanın ön elemelerinde on beş takım yer aldı ve kura çekimi dört heyecan verici grup oluşturdu.

Ön Eleme Turu

A Grubu / Novaky – Slovakya

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTENGSAYDRNOV
1Tenerife Echeyde (İspanya)33040:306Çeyrek Final15-1113-1012-9
2G. Saray SK (Türkiye)320142:366Çeyrek Final11-1518-1513-6
3Ydraikos NC (Yunanistan)310244:49310-1315-1819-18
4KVP Novaky (Slovakya)300333:4409-126-1318-19

B Grubu / Terrassa – İspanya

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaTERRAVASA
1CN Terrassa (İspanya)22028:176Çeyrek Final16-1212-4
2Het Ravijn (Hollanda)210127:203Çeyrek Final12-1614-4
3ASA Tel-Aviv (İsrail)20028:2604-124-14

C Grubu / Sarajevo – Bosna Hersek

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaENKAKOSSARBANJ
1Enka Spor Kulübü (Türkiye)33074:229Çeyrek Final22-1019-633-6
2SKP Modri Daraci Kosice (Slovakya)320159:366Çeyrek Final10-2221-628-8
3Invictum Sarajevo (Bosna Hersek)310229:5236-196-2117-12
4Banja Luka (Bosna Hersek)300326:7806-338-2812-17

D Grubu / Kranj – Slovenya

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamaORASAVGSAASA
1Apollon Smyrnis (Yunanistan)330068:209Çeyrek Final11-1020-637-4
2SV Ludwigsburg 08 (Almanya)320141:286Çeyrek Final10-1113-1118-6
3AVK Triglav Kranj (Slovenya)310230:4236-2011-1313-9
4KVIK Kastrup (Danimarka)300319:6804-376-189-13

Final Turu

Çeyrek Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. MaçTur Atlayan Takım
Apollon Smyrnis (Yunanistan)9-5G. Saray SK (Türkiye)25-01-2023
9-5
08-02-2023
Enka Spor Kulübü (Türkiye)14-8Het Ravijn (Hollanda)25-01-2023
14-8
08-02-2023
SV Ludwigsburg 08 (Almanya)7-16CN Terrassa (İspanya)25-01-2023
7-16
08-02-2023
Tenerife Echeyde (İspanya)22-8SKP Modri Daraci Kosice (Slovakya)25-01-2023
22-8
08-02-2023

Yarı Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. MaçTur Atlayan Takım


Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. MaçTur Atlayan Takım


2023-24

Avrupa Sutopu Challenger Kupası