2020-2023 UEFA Avrupa Konferans Ligi

              
2022–23 UEFA Avrupa Konferans Ligi, UEFA tarafından düzenlenen Avrupa'nın üçüncül kulüp futbol turnuvası olan UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin ikinci sezonu olacak.

Final, Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentindeki Sinobo Stadı'nda oynanacak. 2022–23 UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin galipleri, 2023–24 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmayı başaramadıkları takdirde, otomatik olarak 2023–24 UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına geçecekler.
2022-2023 Sezonu
Turnuva Bilgileri
Tarih

Eleme Aşaması
07 Temmuz– 25 Ağustos 2022
Grup/Final Aşaması : 08 Eylül 2022 – 01 Haziran 2023

Takım sayısı Toplam 181
Final sıralaması
Şampiyon  
İkinci  
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı  
Gol Sayısı  
Seyirci  
Gol Kralı  
MVP  

Katılım Sağlayan Takımlar

Giriş TuruÜlke (Kota)Katılım Sağlayan Takımlar
Eleme turu play-off’ları8 Takım (UEFA Avrupa Ligi Gruplarından gelecek.)
Grup Aşaması10 Takım (UEFA Avrupa Ligi play-off’larında kaybedecek takımlar.)
Play-off TuruWest Ham United (Premier Lig 7.)
Villarreal CF (La Liga 7.)
ACF Fiorentina (Seri A 7.)
1. FC Köln (Bundesliga 7.)
OGC Nice (Ligue 1 5.)
3. Eleme TuruGil Vicente (Portekiz Lig 5.)
R.S.C. Anderlecht (Belçika Ligi 3.)
Zorya Luhansk (Ukrayna Lig 4.)
Twente (Hollanda Lig 4.)
Wolfsberger AC (Avusturya Lig 4.)
FC Lugano (İsviçre Kupa Şampiyonu)
Panathinaikos (Yunanistan Kupa Şampiyonu)
Dundee United (İskoçya Ligi 5.)
HNK Hajduk Split (Hırvatistan Kupa Şampiyonu)
2. Eleme TuruVitoria de Guimaraes (Portekiz Lig 6.)
Royal Antwerp F.C. (Belçika Ligi 4.)
Vorskla Poltava (Ukrayna Lig 5.)
AZ Alkmaar (Hollanda Lig 5.)
İttifak Holding Konyaspor (Süper Lig 3.)
Medipol Başakşehir FK (Süper Lig 4.)
Rapid Wien (Avusturya Lig 5.)
Brøndby IF (Danimarka Lig 3.)
Viborg FF (Danimarka Lig 3.)
Motherwell (İskoçya Lig 5.)
Aberdeen (İskoçya Lig 4.)
Slavia Prague (Çekya Ligi 2.)
Sparta Prague (Çekya Ligi 3.)
Apollon Limassol (Kıbrıs Lig 3.)
Aris Limassol (Kıbrıs Lig 4.)
FK Cukaricki (Sırbistan Lig 3.)
FK Radnički Niš (Sırbistan Lig 4.)
NK Osijek (Hırvatistan Ligi 3.)
HNK Rijeka (Hırvatistan Ligi 4.)
FC Basel (İsviçre Lig 2.)
BSC Young Boys (İsviçre Lig 3.)
Aris Thessaloniki (Yunanistan Lig 3.)
PAOK (Yunanistan Lig 2.)
Hapoel Be’er Sheva (İsrail Kupa Şampiyonu)
Maccabi Tel Aviv (İsrail Lig 3.)
Maccabi Netanya (İsrail Lig 4.)
AIK Fotball (İsveç Lig 2.)
Djurgårdens IF (İsveç Lig 3.)
(İsveç Kupa Şampiyonu)
Molde FK (Norveç Ligi 2.)
Viking FK (Norveç Ligi 3.)
Lilleström (Norveç Ligi 4.)
CSKA Sofya (Bulgaristan Lig 2.)
Botev Plovdiv (Bulgaristan Lig 3.)
Levski Sofya (Bulgaristan Kupa Şampiyonu)
Sepsi Sfântu Gheorghe (Romanya Kupa Şampiyonu)
FC Steau Bucuresti (Romanya Lig 2.)
Universitatea Craiova (Romanya Lig 3.)
Astana FC (Kazakistan Lig 2.)
FC Kairat (Kazakistan Kupa Şampiyonu)
FC Kyzylzhar SK (Kazakistan Lig 4.)
FK Zira (Azerbaycan Kupa Şampiyonu)
Neftchi Bakü (Azerbaycan Lig 2.)
Gabala FK (Azerbaycan Lig 4.)
FC Gomel (Belarus Kupa Şampiyonu)
BATE Borisov (Belarus Lig 2.)
Raków Częstochowa (Polonya Kupa Şampiyonu)
NK Koper (Slovenya Kupa Şampiyonu)
Spratak Trnava (Slovakya Lig 2.Kupa Şampiyonu)
FC Vaduz (Lienchestein Kupa Şampiyonu)
FK Suduva (Litvanya Lig 2.)
FC Racing Union (Lüksemburg Kupa Şampiyonu)
Velez Mostar (Bosna Hersek Kupa Şampiyonu)
St Patrick’s Athletic (İrlanda Kupa Şampiyonu)
Makedonija Gjorče Petrov (Kuzey Makedonya Kupa Şampiyonu)
Noravank Sport Club (Ermenistan Kupa Şampiyonu)
Valmiera FC (Letonya Kupa Şampiyonu)
KF Vllaznia (Arnavutluk Kupa Şampiyonu)
1. Eleme Turu

Eleme Turları

1. Eleme Turu

1. TakımSkor2. Takım1. Maç2. Maç
Alashkert Ħamrun Spartans
Lechia Gdańsk Akademija Pandev
Inter Turku Drita
Dinamo Tbilisi Paide Linnameeskond
Panevėžys Milsami Orhei
Laçi Iskra
Liepāja Gjilani
Sfîntul Gheorghe Mura
KuPS Dila Gori
Ružomberok Kauno Žalgiris
Budućnost Podgorica Llapi
Gżira United Atlètic Club d’Escaldes
Borac Banja Luka B36 Tórshavn
Olimpija Ljubljana Differdange 03
Larne St Joseph’s
Breiðablik UE Santa Coloma
DAC Dunajská Streda Cliftonville
Víkingur Europa
Bala Town Sligo Rovers
Tre Fiori Fola Esch
Dinamo Minsk Dečić
Tre Penne Tuzla City
Saburtalo Tbilisi Partizani
Shkëndija Ararat Yerevan
Floriana Petrocub Hîncești
Pogoń Szczecin KR
HB Newtown
Bruno’s Magpies Crusaders
FC Flora SJK
Derry City Riga FC

2. Eleme Turu

Şampiyonlar Yolu
1. TakımSkor2. Takım1. Maç2. Maç
Ana Yol
1. TakımSkor2. Takım1. Maç2. Maç
 Radnički Niš
FC Gomel Aris
Botev Plovdiv APOEL
Fehérvár Gabala
Medipol Başakşehir FKMaccabi Netanya
Aris Limassol Neftçi Baku
Velež Mostar 
FC Steau Bucuresti
CSKA Sofia Makedonija Gjorče Petrov
Hapoel Be’er Sheva 
Zira Maccabi Tel Aviv
Vllaznia Universitatea Craiova
Ararat-Armenia 
FC KairatKisvárda
BATE Borisov İttifak Holding Konyaspor 
Sepsi Sfântu Gheorghe 
Kyzylzhar NK Osijek 
Young Boys
Rapid Wien 
Lillestrøm
St Patrick’s Athletic 
Slavia Prague
Spartak Trnava 
Sūduva Viborg FF
Brøndby IF 
AZ Alkmaar
Motherwell 
Molde FKElfsborg
Koper Vaduz
Basel 
Royal Antwerp F.C.
Racing Union Čukarički
Levski Sofia PAOK
Vitoria de GuimaraesPuskás Akadémia
HNK RijekaDjurgårdens IF
AIK Vorskla Poltava
Valmiera 
Raków Częstochowa Astana
Sparta Prague Viking FK

3. Eleme Turu

2021-222023-24

UEFA Konferans Ligi