2022-2023 FİBA Kadınlar EuroCup

Basket Lattes Montpellier

EuroCup Women, kıtanın dört bir yanından takımların 2022-23 sezonunda mücadele ettiği Avrupa'nın ikinci kademe kadın kulüpleri yarışmasıdır.

Takvim

Eleme Turu

Konferans 1 Elemeleri

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Elitzur HolonEsperides Kallitheas Athens
Hatay BŞB.Dafni Agiou Dimitriou
KS Basket 25 BydgoszczOmilos Antisfairisis Chanion
AC Eleftheria MoschatouSlavia Banska Bystrica
Ludovika-FCSM CsataRamat Hasharon

Konferans 2 Elemeleri

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Banco di Sardegna SassariHouse of Talents Spurs
Basket Lattes MontpellierZKK Plamen Pozega
Lointek Gernika BizkaiaPhantoms Basket Boom
BBC Grengewald HueschtertSportiva Azoris Hotels

Grup Aşaması

Konferans 1 Grupları

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1AZS UMCS Lublin (Polonya)Play-off 1. Tur
2Panathinaikos AC (Yunanistan)Play-off 1. Tur
3Kadınlar EuroLig A Eleme Turnuvası 3.
4

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1NKA Universitas PEAC (Macaristan)Play-off 1. Tur
2Beroe Stara Zagora (Bulgaristan)Play-off 1. Tur
3
4Kadınlar EuroLig B Eleme Turnuvası 2.

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Galatasaray SK (Türkiye)Play-off 1. Tur
2InvestInTheWest Enea Gorzow (Polonya)Play-off 1. Tur
3Piestanske Cajky (Slovakya)
4

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1VBW Arka Gdynia (Polonya)Play-off 1. Tur
2OGM Orman Gençlik (Türkiye)Play-off 1. Tur
3FCC UAV Arad (Romanya)
4

E Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Nesibe Aydın GSK (Türkiye)Play-off 1. Tur
2Bursa BSB (Türkiye)Play-off 1. Tur
3 Elitzur Holon (ISR) v Esperides Kallitheas Athens (GRE) Galibi
4Kadınlar EuroLig A Eleme Turnuvası 2.

F Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Uni Gyor (Macaristan)Play-off 1. Tur
2Maccabi Bnot Ashdod (İsrail)Play-off 1. Tur
3Kibirkstis (Litvanya)
4Kadınlar EuroLig B Eleme Turnuvası 3.

Konferans 2 Grupları

G Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1BCF Elfic Fribourg (İsviçre)Play-off 1. Tur
2Basket Namur Capitale (Belçika)Play-off 1. Tur
3SL Benfica (Portekiz)
4Basket T71 Diddeleng (Lüksemburg)

H Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Umana Reyer Venezia (İtalya)Play-off 1. Tur
2Rutronik Stars Keltern (Almanya)Play-off 1. Tur
3Movistar Estudiantes (İspanya)
4(Lointek Gernika Bizkaia v Phantoms Basket Boom ) Galibi

I Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Mithra Castors Braine (Belçika)Play-off 1. Tur
2Cadí La Seu (İspanya)Play-off 1. Tur
3Casademont Zaragoza (İspanya)
4(BBC Grengewald Hueschtert v Sportiva Azoris Hotels) Galibi

J Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1La Roche Vendee BC (Fransa)Play-off 1. Tur
2London Lions (Büyük Britnya))Play-off 1. Tur
3(Villeneuve v Girona) Mağlubu
4(Banco di Sardegna Sassari  v House of Talents Spurs) Galibi

K Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1LDLC ASVEL Féminin  (Fransa)Play-off 1. Tur
2Zabiny Brno (Çek Cumhuriyeti)Play-off 1. Tur
3IDK Euskotren Gipuzkoa (İspanya)
4

L Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Flammes Carolo Basket (Fransa)Play-off 1. Tur
2KP Brno (Çek Cumhuriyeti)Play-off 1. Tur
3UFAB 49 (Fransa)
4ZKK Ragusa (Hırvatistan))

Ayrıca :

2022-23 Kadınlar EuroLig

2021-222023-24

FİBA Kadınlar EuroCup