2021 Copa Sudamericana

2021 Copa CONMEBOL Sudamericana, CONMEBOL tarafından organize edilen Güney Amerika'nın ikinci kulüp futbol turnuvası CONMEBOL Sudamericana'nın 20'nci sezonu oynanacaktır. 2021 şampiyonu 2021 Copa Libertadores şampiyonu ile 2020 Recopa Sudamericano finali oynayacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 220px-CONMEBOL_Sudamericana_logo_2017.svg_.png

Turnuva Takvimi

EtapKura Tarihleri1. Ayak Maçları2. Ayak Maçları
1. TurTBC16–18 Mart 20216–8 Nisan 2021
Grup Etabı14 Nisan 20211. Maç Günü : 20–22 Nisan 20212. Maç Günü : 27–29 Nisan 20213. Maç Günü : 4–6 Mayıs 20214. Maç Günü : 11–13 Mayıs 20215. Maç Günü : 18–20 Mayıs 20216. Maç Günü : 25–27 Mayıs 2021
1/16 Turu2 Haziran 202113–15 Temmuz 202120–22 Temmuz 2021
Çeyrek Final10–12 Ağustos 202117–19 Ağustos 2021
Yarı Final21–23 Eylül 202128–30 Eylül 2021
Final6 Kasım 2021

Katılım Sağlayan Takımlar

SıraÜlkeKatılacak Takımlar
1Arjantin
(6 Kontenjan)
1. Newell’s Old Boys (Grup Aşaması)
2. Talleres (Grup Aşaması)
3. CA Lanus (Grup Aşaması)
4. Rosario Central (Grup Aşaması)
5. Arsenal (Grup Aşaması)
6. İndependiente (Grup Aşaması)
2Brezilya
(6 Kontenjan)
1. Atletico Paranaense (Grup Aşaması)
2. RB Bragantino (Grup Aşaması)
3. Ceara (Grup Aşaması)
4. Corinthians (Grup Aşaması)
5. Atlético Goianiense (Grup Aşaması)
6. Bahia (Grup Aşaması)
3Bolivya
(4 Kontenjan)
1. Jorge Wilstermann
2. Guabirá
3. Nacional Potosí
4. Atlético Palmaflor
4Şili
(4 Kontenjan)
1. Palestino
2. Deportes Antofagasta
3. Cobresal
4. Huachipato 
5Ekvator
(4 Kontenjan)
1. Emelec
2. Guayaquil City
3. Macara
4. Aucas
6Kolombiya
(4 Kontenjan)
1. Deportes Tolima
2. La Equidad
3. Deportivo Pasto
4. Deportivo Cali 
7Paraguay
(4 Kontenjan)
1. Nacional
2. Guairena
3. 12 de Octubre
4. River Plate
8Peru
(4 Kontenjan)
1. Carlos A. Mannucci 
2. Sport Huancayo
3. Universidad Técnica de Cajamarca
4. Melgar
9Uruguay
(4 Kontenjan)
1. Peñarol
2. Montevideo City Torque
3. Cerro Largo F.C.
4. CA Fénix
10Venezuela
(4 Kontenjan)
1. Academia Puerto Cabello
2. Aragua
3. Metropolitans
4. Mineros

2021 Copa Libertadores’ten Gelecek Takımlar

2021 Copa Libertadores 3. TurGiriş Etabı
LibertadGrup Aşaması
GremioGrup Aşaması
Club BolivarGrup Aşaması
San LorenzoGrup Aşaması
2021 Copa Libertadores Grup Aşaması 3. Olan Takımlar
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu

1. Tur

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
17-03-2021
07-04-2021
Guabirá 6-2 Nacional Potosí4-1
Luis Enrigue Hurtado, Diego Hoyos, Gustavo Peredo, Juan Leandro Vogliotti / Gerardo Sebastián Gularte
2-1
Kevin Mina, E-Willian Alvarez / Ronald Cuellar
17-03-2021
07-04-2021
Jorge Wilstermann 4-2 Atlético Palmaflor2-1
Moisés Villarroel Angulo, Humberto Osorio / Fernando Saldias
2-1
Moises Villaroel, Humberto Osorio / Oswaldo Blanco
16-03-2021
06-04-2021
Deportes Antofagasta 0-4 Huachipato0-1
Claudio Elías Sepúlveda
0-3
Cris Robert Martínez, Walter Uriel Mazzantti, Nicolas Silva
18-03-2021
08-04-2021
Cobresal 1-2 Palestino0-01-2
Marcos Sebastián Pol / Marcos Sebastián Pol, Marcos Sebastián Pol
16-03-2021
06-04-2021
Deportes Tolima 3-0Deportivo Cali3-0
Luis Fernando Miranda, Sergio Mosquera, Jaminton Leandro Campaz
0-0
18-03-2021
08-04-2021
La Equidad 3-2Deportivo Pasto1-2
Jean Franco Alexi Fuentes / Jhon Edison Garcia (k.k.), Jeison Medina
2-0
John Edison Garcia, Jefferson Mena
16-03-2021
06-04-2021
Macará 2-4Emelec2-2
Muriel Orlando, Jhon Santacruz / Facundo Barceló, Alexis Zapata
0-2
Facundo Barceló, Jose Francisco Cavallos
18-03-2021
08-04-2021
Aucas 5-1Guayaquil City2-1
Francisco David Fydriszewski (2) / Miguel Enrique Parrales
3-0
Francisco David Fydriszewski, Luis Cano (2)
16-03-2021
06-04-2021
12 de Octubre 0-0
(5-4 pen.)
 Nacional0-00-0
(5-4 pen.)
18-03-2021
08-04-2021
Guaireña 3-6 River Plate1-2
Lucas David Gonzalez / Pablo Daniel Zeballos, Mario Otazu
2-4
Feliciano Brizuela, Jose Verdun / Pablo Daniel Zeballos, Marcelo Gonzalez, Diego Armando Godoy, Luis Nery Caballero
17-03-2021
07-04-2021
UTC 0-5 Sport Huancayo0-1
Víctor Julio Rodolfo Balta
0-4
Ellinton Antonio Costa Morais, Oscar Barreto, Jarlin Quintero, Marcio Andre Valverde
18-03-2021
08-04-2021
Carlos A. Mannucci 3-5 Melgar1-2
José Carlos “Zlatan” Fernández / Cristian Ariel Bordacahar (2)
2-3
Leonardo Mifflin (k.k.), José Carlos “Zlatan” Fernández / Alexis Arias, Luis Enrique Iberico, Bernardo Nicolás Cuesta
18-03-2021
14-04-2021
Montevideo City Torque0-0CA Fénix0-02-0
Gustavo Javier Del Prete, Franco Catarozzi
18-03-2021
13-04-2021
Cerro Largo F.C.2-2Peñarol2-2
Mauro Nahuel Estol Rodríguez, Enzo Araciel Borges / Fabricio Formiliano, Miguel David Terans
1-4
Mauro Nahuel Estol / Agustín Álvarez Martínez (2), Facundo Daniel Torres, Robinson Martín Ferreira (k.k.)
18-03-2021
08-04-2021
Metropolitanos 3-0Academia Puerto Cabello2-0
Christian Larotonda, Robinson Flores
1-0
Marco Antonio Bustillo
17-03-2021
07-04-2021
Aragua 2-1 Mineros0-1
Brayan Alcocer
2-1
Daniel Alejandro Rivillo, Alfredo Horacio Stephens / Ely Valderrey

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Huachipato31202-151/8 Turu
212 de Octubre31202-15
3Rosario Central31113-24
4San Lorenzo30121-41
20-04-2021Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa12 de Octubre1-0
Pablo César Leonardo Velázquez
Rosario Central
21-04-2021Estadio Pedro Bidegain, Buenos AiresSan Lorenzo0-1
Cris Robert Martínez
Huachipato
27-04-2021Estadio Gigante de Arroyito, RosarioRosario Central2-0
Facundo Ezequiel Almada, Lucas Gamba
San Lorenzo
27-04-2021Estadio CAP, TalcahuanoHuachipato0-012 de Octubre
05-05-2021Estadio CAP, TalcahuanoHuachipato1-1
Javier Adolfo Altamirano / Diego Martín Zabala
Rosario Central
06-05-2021Estadio Pedro Bidegain, Buenos AiresSan Lorenzo1-1
Franco Troyansky / José Ariel Núñez
12 de Octubre
12-05-2021Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa12 de OctubreHuachipato
12-05-2021Estadio Pedro Bidegain, Buenos AiresSan LorenzoRosario Central
19-05-2021Estadio Gigante de Arroyito, RosarioRosario CentralHuachipato
20-05-2021Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa12 de OctubreSan Lorenzo
26-05-2021Estadio Gigante de Arroyito, RosarioRosario Central12 de Octubre
26-05-2021Estadio CAP, TalcahuanoHuachipatoSan Lorenzo

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İndependiente32107-371/8 Turu
2EC Bahia31207-25
3Montevideo City Torque31116-44
4Guabira30031-120
21-04-2021Estadio Centenario, MontevideoMontevideo City Torque1-1
Franco Nicolás Pizzichillo / Rodriguinho
EC Bahia
21-04-2021Estadio Gilberto Parada, MonteroGuabira1-3
Bruno Pascua / Jonathan Carlos Herrera (3)
İndependiente
27-04-2021Estádio de Pituaçu, SalvadorEC Bahia5-0
Alesson (2), Juninho, Marcelo Ryan (2)
Guabira
28-04-2021Estadio Libertadores de América, Avellanedaİndependiente3-1
Silvio Ezequiel Romero, Jonathan Carlos Herrera, Matías Fernando Cóccaro (k.k.) / Gustavo Javier Del Prete
Montevideo City Torque
04-05-2021Estádio de Pituaçu, SalvadorEC Bahia2-2
Thaciano, Luiz Otavio / Jonathan Herrera, Alan Velasco
İndependiente
05-05-2021Estadio Centenario, MontevideoMontevideo City Torque4-0
Santiago Scotto, Gustavo Javier Del Prete (2), Sebastián Guerrero
Guabira
11-05-2021Estadio Centenario, MontevideoMontevideo City Torqueİndependiente
13-05-2021Estadio Gilberto Parada, MonteroGuabiraEC Bahia
18-05-2021Estadio Libertadores de América, AvellanedaİndependienteEC Bahia
20-05-2021Estadio Gilberto Parada, MonteroGuabiraMontevideo City Torque
26-05-2021Estadio Libertadores de América, AvellanedaİndependienteGuabira
26-05-2021Estádio de Pituaçu, SalvadorEC BahiaMontevideo City Torque

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Ceara SC31203-151/8 Turu
2Club Bolivar31202-15
3Arsenal FC31114-24
4Jorge Wilsterman30121-61
21-04-2021Estádio Castelão, FortalezaCeara SC3-1
Pedrinho, John Stiven Mendoza, Vinícius Goes Barbosa de Souza / Humberto Osorio
Jorge Wilsterman
21-04-2021Estadio Hernando Siles, La PazClub Bolivar2-1
Roberto Carlos Fernández, Erwin Mario Saavedra / Jonathan Pablo Bottinelli
Arsenal FC
27-04-2021Estadio Julio Humbert Grondona, SarandíArsenal FC0-0Ceara SC
29-04-2021Estadio Félix Capriles, CochabambaJorge Wilsterman0-0Club Bolivar
05-05-2021Estadio Hernando Siles, La PazClub Bolivar0-0Ceara SC
06-05-2021Estadio Julio Humbert Grondona, SarandíArsenal FC3-0
Lucas Gabriel Albertengo, Jhonatan Marcelo Candia (2)
Jorge Wilsterman
12-05-2021Estádio Castelão, FortalezaCeara SCArsenal FC
12-05-2021Estadio Hernando Siles, La PazClub BolivarJorge Wilsterman
19-05-2021Estadio Félix Capriles, CochabambaJorge WilstermanArsenal FC
20-05-2021Estádio Castelão, FortalezaCeara SCClub Bolivar
27-05-2021Estadio Félix Capriles, CochabambaJorge WilstermanCeara SC
27-05-2021Estadio Julio Humbert Grondona, SarandíArsenal FCClub Bolivar

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1FC Melgar33006-291/8 Turu
2Atletico Paranaense32012-16
3Metropolitanos31025-63
4SD Aucas30032-60
20-04-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasMetropolitanos2-3
Abraham Bahachille, Marco Antonio Bustillo / Bernardo Nicolás Cuesta, Luis Enrique Iberico, Jhonny Víctor Vidales
FC Melgar
20-04-2021Estadio Gonzalo Pozo Ripalda, QuitoSD Aucas0-1
Erick
Atletico Paranaense
28-04-2021Arena da Baixada, CuritibaAtletico Paranaense1-0
Renato Kayzer de Souza
Metropolitanos
28-04-2021TBC, LimaFC Melgar2-0
Bernardo Nicolás Cuesta (2)
SD Aucas
04-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasMetropolitanos3-2
Robinson Daniel Flores, Johan Moreno, Tomas Ezeguiel Pavone / Roberto Ordonez, Alex Jordan Carrera Pereira
SD Aucas
04-05-2021TBC, LimaFC Melgar1-0
Christian Bordacahar
Atletico Paranaense
11-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasMetropolitanosAtletico Paranaense
13-05-2021Estadio Gonzalo Pozo Ripalda, QuitoSD AucasFC Melgar
19-05-2021Arena da Baixada, CuritibaAtletico ParanaenseFC Melgar
19-05-2021Estadio Gonzalo Pozo Ripalda, QuitoSD AucasMetropolitanos
27-05-2021Arena da Baixada, CuritibaAtletico ParanaenseSD Aucas
27-05-2021TBC, LimaFC MelgarMetropolitanos

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Penarol330010-191/8 Turu
2River Plate31112-44
3Corinthians31113-24
4Sport Huancayo30032-100
22-04-2021Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPenarol5-1
Agustín Álvarez Martínez (2), Facundo Torres, Agustín Álvarez Martínez, Agustín Álvarez Martínez / Ellinton Antonio Costa
Sport Huancayo
22-04-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónRiver Plate (Paraguay)0-0Corinthians
29-04-2021TBC, LimaSport Huancayo1-2
Liliu / Marcelo Gonzalez (2)
River Plate
29-04-2021Arena Corinthians, São PauloCorinthians0-2
Giovanni Alessandro González, Miguel David Terans
Penarol
06-05-2021TBC, LimaSport Huancayo0-3
Luan Guilherme (2), Cauê Vinicius dos Santos
Corinthians
06-05-2021Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPenarol3-0
Gary Christofer Kagelmacher, Gary Christofer Kagelmacher, Agustín Canobbio
River Plate
13-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónRiver PlateSport Huancayo
13-05-2021Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPenarolCorinthians
18-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónRiver PlatePenarol
20-05-2021Arena Corinthians, São PauloCorinthiansSport Huancayo
26-05-2021Arena Corinthians, São PauloCorinthiansRiver Plate
26-05-2021TBC, LimaSport HuancayoPenarol

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atletico Goianiense32103-171/8 Turu
2Libertad32016-36
3Newell’s Old Boys31112-34
4Palestino30030-40
20-04-2021Estádio Serra Dourada, GoiâniaAtletico Goianiense0-0Newell’s Old Boys
22-04-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónLibertad2-0
Rodrigo Manuel Bogarín, Alfio Ovidio Oviedo 
Palestino
29-04-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoPalestino0-1
Ze Roberto
Atletico Goianiense
29-04-2021Estadio Marcelo Bielsa, Santa FeNewell’s Old Boys1-3
Maximiliano Rodríguez / Daniel Eduardo Bocanegra, Adrián Emmanuel Martínez, Antonio Bareiro
Libertad
04-05-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoPalestino0-1
Alexis Rodriguez
Newell’s Old Boys
06-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónLibertad1-2
Antonio Bareiro Álvarez / Ze Roberto, Arnaldo Manoel de Almeida
Atletico Goianiense
12-05-2021Estádio Serra Dourada, GoiâniaAtletico GoianiensePalestino
13-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónLibertadNewell’s Old Boys
19-05-2021Estádio Serra Dourada, GoiâniaAtletico GoianienseLibertad
20-05-2021Estadio Marcelo Bielsa, Santa FeNewell’s Old BoysPalestino
25-05-2021Estadio Marcelo Bielsa, Santa FeNewell’s Old BoysAtletico Goianiense
25-05-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoPalestinoLibertad

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Emelec32106-271/8 Turu
2CA Talleres31113-34
3Red Bull Bragantino31022-53
4Deportes Tolima30213-42
22-04-2021Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull Bragantino2-1
Nilson David Castrillón, Ytalo José Oliveira dos Santos / Sergio Mosguera
Deportes Tolima
22-04-2021Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaCA Talleres1-2
Franco Rodrigo Fragapane / Sebastián Javier Rodríguez, Facundo Barceló
Emelec
28-04-2021Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes Tolima1-1
Jaminton Leandro Campaz / Facundo Nahuel Tenaglia
CA Talleres
28-04-2021Estadio George Capwell, GuayaquilEmelec3-0
Aderlan de Lima Silva (k.k.), Alexis Zapata, Alejandro Jair Cabeza
Red Bull Bragantino
05-05-2021Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull Bragantino0-1
Diego Luis Valoyes
CA Talleres
06-05-2021Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes Tolima1-1
Sergio Mosguera / Alexis Zapata
Emelec
11-05-2021Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaCA TalleresDeportes Tolima
11-05-2021Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull BragantinoEmelec
18-05-2021Estadio George Capwell, GuayaquilEmelecDeportes Tolima
18-05-2021Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaCA TalleresRed Bull Bragantino
25-05-2021Estadio George Capwell, GuayaquilEmelecCA Talleres
25-05-2021Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes TolimaRed Bull Bragantino

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Gremio330012-291/8 Turu
2CA Lanus32013-26
3La Equidad31023-43
4Aragua FC30031-110
22-04-2021Arena do Grêmio, Porto AlegreGremio2-1
Diego Souza, Paulo Miranda / Omar Duarte
La Equidad
22-04-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasAragua FC0-1
José Manuel López
CA Lanus
29-04-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáLa Equidad2-1
Juan Colina, Carlos Mario Rodríguez / Roger Manrigue
Aragua FC
29-04-2021Estadio Ciudad de Lanús, LanúsCA Lanus1-2
Tomás Belmonte / Leonardo Augusto dos Santos, Aldemir dos Santos Ferreira
Gremio
06-05-2021Arena do Grêmio, Porto AlegreGremio8-0
Luiz Fernando (2), Diego de Souza Andrade, Aldemir dos Santos Ferreira (2), Arguimedes Hernandez (k.k.), Aldemir dos Santos Ferreira, Diego Churín
Aragua FC
06-05-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáLa Equidad0-1
Lucas Gabriel Vera
CA Lanus
13-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasAragua FCLa Equidad
13-05-2021Arena do Grêmio, Porto AlegreGremioCA Lanus
20-05-2021Estadio Ciudad de Lanús, LanúsCA LanusLa Equidad
20-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasAragua FCGremio
27-05-2021Estadio Ciudad de Lanús, LanúsCA LanusAragua FC
27-05-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáLa EquidadGremio

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Agustín Álvarez Martínez (Penarol)
Bernardo Cuesta (Melgar)
Jonathan Herrera (İndependiente)
4
2Facundo Barcelo (Emelec)
Francisco Fydriszewski (Aucas)
Marcelo Gonzalez (River Plate)
3

Ayrıca :

2021 Copa Libertadores

2021 Recopa Sudamericana

20202022

Copa Sudamericano

Futbol Arşiv Sayfası