2021 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası

2021 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 04 - 07 Mart 2021 tarihleri ​​arasında Polonya'nın Toruń şehrinde yapıldı. Şampiyona sonunda Hollanda madalya tablosunun zirvesinde yer aldı.
2021 European Athletics Indoor Championships.svg
Tarih 4–7 Mart
Ev Sahibi Şehir Toruń, Poland
Salon Arena Toruń
Branş 26
Katılan ülke atlet sayısı 47 ülke, 733 atlet

Madalya Tablosu

 
Sıralama Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Hollanda 4 1 2 7
2 Portekiz 3 0 0 3
3 Büyük Britanya 2 4 6 12
4 Belçika 2 2 1 5
5 Fransa 2 2 0 4
6 Ukrayna 2 1 0 3
7 Norveç 2 0 0 2
isviçre 2 0 0 2
9 Polanya 1 5 4 10
10 İspanya 1 2 2 5
11 İsveç 1 2 1 4
12 Italya 1 1 1 3
13 Çekya 1 1 0 2
14 Belarus 1 0 1 2
15 Yunanistan 1 0 0 1
16 Almanya 0 2 4 6
17 Finlandiya 0 1 2 3
18 Azerbaycan 0 1 0 1
Slovenya 0 1 0 1
20 Hırvatistan 0 0 1 1
Macaristan 0 0 1 1
Slovakya 0 0 1 1
Toplam (22 ülke) 26 26 27 79

Erkekler Sonuçları

Pist Yarışları

Kategori Altın Gümüş Bronz
60 metre Marcell Jacobs (İtalya) 6.47 Kevin Kranz (Almanya) 6.60 Ján Volko (Slovakya) 6.61
400 metre Óscar Husillos (İspanya) 46.22 Tony van Diepen (Hollanda) 46.25 Liemarvin Bonevacia (Hollanda) 46.30
800 metre Patryk Dobek (Polonya) 1:46.81 Mateusz Borkowski (Polonya) 1:46.90 Jamie Webb (Büyük Britanya) 1:46.95
1500 metre Jakob Ingebrigtsen (Norveç) 3:37.56 Marcin Lewandowski (Polonya) 3:38.06 Jesus Gomez (İspanya) 3:38.47
3000 metre Jakob Ingebrigtsen (Norveç) 7:48.20 Isaac Kimeli (Belçika) 7:49.41 Adel Mechaal (İspanya) 7:49.47
60 metre engelli Wilhem Belocian (Fransa)   Andrew Pozzi (Büyük Britanya)   Paolo Dal Molin (İtalya)  
4 × 400 metre bayrak Hollanda
Jochem Dobber
Liemarvin Bonevacia
Ramsey Angela
Tony van Diepen
3:06.06 Çekya
Vít Müller
Pavel Maslák
Michal Desenský
Patrik Šorm
3:06.54 Büyük britanya
Joe Brier
Owen Smith
James Williams
Lee Thompson
3:06.70

 

Çim Yarışları

Kategori Altın Gümüş Bronz
Yüksek Atlama Maksim Nedesekau (Belarus) 2.37 Gianmarco Tamberi (İtalya) 2.35 Thomas Carmoy (Belçika) 2.26
Sırıkla Yüksek Atlama Armand Duplantis (İsveç) 6.05 Valentin Lavillenie (Fransa) 5.80 Piotr Lisek (Polonya) 5.80
Uzun Atlama Miltiadis Tentoglou (Yunanistan) 8.35 Thobias Montler (İsveç) 8.31 Kristian Pulli (Finlandiya) 8.24
3 Adım Atlama Pedro Pablo Pichardo (Portekiz) 17.30 Alexis Copello (Azerbaycan) 17.04 Max Hess (Almanya) 17.01
Gülle Atma Tomas Stanek (Çekya) 21.62 Michal Haratyk (Polonya) 21.47 Filip Mihaljevic (Hırvatistan) 21.31

 

Kombine Yarışları

Kategori Altın Gümüş Bronz
Heptathlon Kevin Mayer (Fransa) 6,392 Jorge Urena (İspanya) 6,158 Pawel Wiesiolek (Polonya) 6,133

Kadınlar Sonuçları

Pist Yarışları

Kategori Altın Gümüş Bronz
60 metre Ajla Del Ponte (İsviçre) 7.03 Lotta Kemppinen (Finlandiya) 7.22 Jamile Samuel (Hollanda) 7.22
400 metre Femke Bol (Hollanda) 50.63 Justyna Święty-Ersetic (Polonya) 51.41 Jodie Williams (Büyük Britanya) 51.73
800 metre Keely Hodgkinson (Büyük Britanya) 2:03.88 Joanna Jozwik (Polonya) 2:04.00 Angelika Cichocka (Polonya) 2:04.15
1500 metre Elise Vanderelst (Belçika) 4.18.44 Holly Archer (Büyük Britanya) 4:19.91 Hanna Klein (Almanya) 4:20.07
3000 metre Amy-Eloise Markovc (Büyük Britanya) 8.46.43 Alice Finot (Fransa) 8.46.54 Verity Ockenden (Büyük Britanya)  
60 metre engelli Nadine Visser (Hollanda) 7.77 Cindy Sember (Büyük Britanya) 7.89 Tiffany Porter (Büyük Britanya) 7.92
4 × 400 metre bayrak Hollanda
Lieke Klaver
Marit Dopheide
Lisanne de Witte
Femke Bol
3:27.15 Büyük Britanya
Zoey Clark
Jodie Williams
Ama Pipi
Jessie Knight
3:28.20 Polanya
Natalia Kaczmarek
Małgorzata Hołub-Kowalik
Kornelia Lesiewicz
Aleksandra Gaworska
3:29.94

 

Çim Yarışları

Kategori Altın Gümüş Bronz
Yüksek Atlama Yaroslava Mahuchikh (Ukrayna)   Iryna Herashchenko (Ukrayna)   Ella Junnila (Finlandiya)  
Sırıkla Yüksek Atlama Angelica Moser (İsviçre) 4.75 Tina Šutej (Slovenya) 4.70

Holly Bradshaw (Büyük Britanya)

Iryna Zhuk (Belarus)

4.65
Uzun Atlama Maryna Bekh-Romanchuk (Ukrayna) 6.92 Malaika Mihambo (Almanya) 6.88 Khaddi Sagnia (İsveç) 6.75
3 Adım Atlama Patricia Mamona (Portekiz) 14.53 Ana Peleteiro (İspanya) 14.52 Neele Eckhardt (Almanya) 14.52
Gülle Atma Auriol Dongmo (Portekiz) 19.34 Fanny Roos (İsveç) 19.29 Christina Schwanitz (Almanya) 19.04

 

Kombine Yarışları

Kategori Altın Gümüş Bronz
Pentathlon Nafissatou Thiam (Belçika)   Noor Vidts (Belçika)   Xénia Krizsán (Macaristan)  

Şampiyona Rekorları

20192023

Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası

Atletizm Arşiv Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.