2021 Allsvenskan

Allsvenskan İsveç’te oynanan en üst düzey futbol ligidir. Kuruluş yılı 1924 olan ligde 16 takım yer almaktadır. 2021 sezonu 10 Nisan 2021’de oynanacak maçlar ile başlayacaktır.

Katılım Sağalayan Takım Bilgileri

TakımManagerTakım KaptanıStadyum, Şehir
AIK FotballBartosz GrzelakHenok GoitomFriends Arena, Solna
BK HäckenAndreas AlmRasmus LindgrenBravida Arena, Gothenburg
Djurgårdens IFKim Bergstrand
Thomas Lagerlöf
Jesper KarlströmTele2 Arena, Stockholm
Degerfors IFHans EklundTibor JozaFalcon Alkoholfri Arena, Falkenberg
Hammarby IFStefan BillbornJeppe AndersenTele2 Arena, Stockholm
Halmstads BKMagnus HaglundAndreas JohanssonTele2 Arena, Halmstad
IF ElfsborgJimmy ThelinSivert Heltne NilsenBorås Arena, Boras
IFK GöteborgRoland NilssonRobin SöderGamla Ullevi, Gothenburg
IFK NorrköpingRikard NorlingAlexander FranssonNya Parken,Norrköping
IK SiriusHenrik RydströmNiklas ThorNya Studenternas, Uppsala
Kalmar FFHenrik RydströmViktor ElmGuldfågeln Arena, Kalmar
Malmö FFJon Dahl TomassonAnders ChristiansenStadion, Malmö
Mjällby AIFMarcus LantzDavid LöfquistStrandvallen, Hallevik
Varbergs BoISJoakim PerssonAstrit SelmaniPåskbergsvallen, Varberg
Örebro SKAxel KjällNordin GerzićEyravallen, Örebro
Östersunds FKAmir AzrafshanAly KeitaJämtkraft Arena, Östersunds

Puan Durumu

TeamOGBMAG/YGPuanAçıklama
Djurgårdens IF54019-4122022-23 UEFA Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu
Malmö FF531110-9102022-23 UEFA Konferans Ligi 2. Eleme Turu
Kalmar FF52305-392022-23 UEFA Konferans Ligi 2. Eleme Turu
AIK43015-29
IK Sirius52217-68
IFK Norrköping42116-37
IF Elfsborg52126-67
Hammarby IF52128-87
Mjällby AIF52122-37
IFK Göteborg51316-56
Degerfors IF52035-66
Östersunds FK51227-45
Halmstads BK51133-54
Varbergs BoIS51136-104
Örebro SK51131-94
BK Häcken50234-72

2021 Allsvenskan Lig Maç Sonuçları

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takım)Gol
1Samuel Adegbenro (IFK Norrköping)
Marokhy Ndione (IF Elfsborg)
Blair Sebastian Turgott (Östersunds FK)
Nicklas Barkoth (Djurgarden IF)
Aslak Fonn Witry (Djurgarden IF)
3
2021 Allsvenskan Takım Gol İstatistikleri
Ayrıca:
20202022

İsveç Allsvenskan Ligi

İsveç’te Futbol

Futbol Arşiv