2020–21 LNH LIDL Star Lig 1

2020–21 LNH Division 1, Fransa birinci hentbol ligi olan LNH Division 1'in 69. sezonu oynanmaktadır.

Takım Bilgileri

TakımlarBaş AntrenörSalon, ŞehirKapasite
Pays d’Aix Université ClubJérôme FernandezComplexe sportif du Val de l’Arc
Arena du Pays d’Aix
1,650
6,004
Cesson Rennes Métropole HBSébastien LerichePalais des sports de la Valette
Le Liberté
1,400
4,000
Chambéry Savoie Mt-Blanc HandballÉrick MathéLe Phare4,400
Limoges HandballTarik HayatouneStade des Flandres2,400
US Ivry HandballSébastien QuintalletGymnase Auguste-Delaune1,500
US Créteil handballPierre MontorierEspace Boisramé1,500
Montpellier HandballPatrice CanayerPalais des sports René-Bougnol
Sud de France Arena
3,000
8,000
HBC NantesAlberto EntrerríosPalais des Sports
Halle XXL de la Beaujoire
5,000
9,000
Dunkerque Handball Grand LittoralPatrick CazalStade des Flandres2,400
USAM NîmesFranck MauriceLe Parnasse3,391
Paris Saint-GermainRaúl GonzálezStade Pierre de Coubertin
Halle Georges Carpentier
3,402
4,300
Saint-Raphaël Var HandballDan Rares FortuneauPalais des sports J-F Krakowski2,000
Istres Provence HandballGilles DerotHalle polyvalente2,000
Fenix Toulouse HandballPhilippe GardentPalais des Sports André Brouat4,200
C’Chartres Métropole HandballAntoni GeronaHalle Jean Cochet, C’Chartres1,200
Tremblay en France HandballJoël Da SilvaPalais des sports1,020

Puan Durumu

SıraTakımlarOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Paris Saint-Germain242301462021/2022 EHF Şampiyonlar Ligi
2Montpellier Handball242022422021/2022 EHF Avrupa Ligi
3HBC Nantes241734372021/2022 EHF Avrupa Ligi
4USAM Nîmes221327282021/2022 EHF Avrupa Ligi
5Pays d’Aix Université Club211227262021/2022 EHF Avrupa Ligi
6Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball23113925
7Limoges Handball231031023
8Fenix Toulouse Handball251121224
9Saint-Raphaël Var Handball23931121
10C’Chartres Métropole Handball23901418
11Dunkerque Handball Grand Littoral24731417
12Cesson Rennes Métropole HB24551415
13Istres Provence Handball20531213
14US Créteil handball20501510
15US Ivry Handball20421410Küme Proligue
16Tremblay en France Handball2231187Küme Proligue
2020–21 LNH Division 1 Sonuçlar

Sezon İstatistikleri

Gol Krallığı

SıraHentbolcu (Takımı)Gol
1Dragan Gajic (Limoges Handball)120
2Raphael Caucheteux (Saint-Raphaël Var Handball)82
3Benjamim Richert (Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball)67

En İyi Kaleciler

SıraHentbolcu (Takımı)Kurtarış/Yüzde
1Wesley Pardin (Pays d’Aix Université Club)143 / 39
2Yassine Idrissi (Limoges Handball)130 / 34
3Vincent Gerard (Paris Saint-Germain)124 / 37
2019-202021-22

LNH Division 1