2021-2022 UEFA Konferans Ligi

2021–22 UEFA Avrupa Konferans Ligi, UEFA tarafından düzenlenen Avrupa'nın üçüncül kulüp futbol turnuvası olan UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin ilk sezonu olacak. Final, Tiran, Arnavutluk'taki Arena Kombëtare'de oynanacak. 2021-22 UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin kazananları, 2022-23 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmayı başaramazlarsa, otomatik olarak 2022-23 UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazanacaklar. Bu sezon, UEFA tarafından düzenlenen üç büyük Avrupa kulüp yarışmasının (UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi) gerçekleştiği 1998-99'dan (UEFA Kupa Galipleri Kupası'nın oynandığı son sezon) bu yana ilk sezon olacak.
 
Turnuva Bilgileri
Tarih

Eleme Aşaması
8 Temmuz– 26 Ağustos 2021
Grup/Final Aşaması : 16 Eylül 2021 – 25 Mayıs 2022

Takım sayısı Toplam 184
Final sıralaması
Şampiyon  
İkinci  
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı  
Gol Sayısı  
Seyirci  
Gol Kralı  
MVP

Katılım Sağlayan Takımlar

Giriş TuruÜlke (Kota)Katılım Sağlayan Takımlar
Eleme turu play-off’ları
Grup Aşaması
Play-off TuruTottenham Hotspur (İngiltere Lig 6.)
Union Berlin (Bundesliga 7.)
AS Roma (Seri A 7.)
Stade Rennais FC (Fransa Lig 6.)
3. Eleme TuruPaços de Ferreira (Portekiz Lig 5.)
Rubin Kazan (Rusya Lig 3.)
R.S.C. Anderlecht (Belçika Ligi 4.)
Kolos Kovalivka (Ukrayna Lig 4.)
SBV Vitesse (Hollanda Lig 4.)
Trabzonspor A.Ş. (Süper Lig 4.)
LASK Linz (Avusturya Lig 4.)
FC Luzern (İsviçre Kupa Şampiyonu)
PAOK FC (Yunanistan Kupa Şampiyonu)
2. Eleme TuruSanta Clara (Portekiz Lig 6.)
Sochi (Rusya Lig 5.)
K.A.A. Gent (Belçika Ligi 5.)
Vorskla Poltava (Ukrayna Lig 5.)
Feyenoord (Hollanda Lig 5.)
DG Sivasspor (Süper Lig 4.)
Austria Wien (Avusturya Lig 5.)
FC Kobenhavn (Danimarka Lig 3.)
AGF Aarhus (Danimarka Lig 3.)
Hibernian (İskoçya Lig 3.)
Aberdeen (İskoçya Lig 4.)
1. FC Slovácko (Çekya Ligi 3.)
FC Viktoria Plzeň (Çekya Ligi 4.)
Apollon Limassol
(Kıbrıs Lig 2.)
AEL Limassol (Kıbrıs Lig 3.)
FC Basel (İsviçre Lig 2.)
Servette FC (İsviçre Lig 2.)
Aris Thessaloniki (Yunanistan Lig 3/4.)
AEK Athens (Yunanistan Lig 3/4.)
Partizan (Sırbistan Lig 2.)
FK Cukaricki (Sırbistan Lig 3.)
FK Vojvodina (Sırbistan Lig 4.)
NK Osijek (Hırvatistan Ligi 2.)
HNK Rijeka (Hırvatistan Ligi 3.)
IF Elfsborg (İsveç Lig 2.)
BK Häcken (İsveç Lig 3.)
Hammarby IF (İsveç Kupa Şampiyonu)
Molde FK (Norveç Ligi 2.)
Vålerenga (Norveç Ligi 3.)
Rosenborg BK (Norveç Ligi 4.)
Maccabi Tel Aviv (İsrail Kupa Şampiyonu)
F.C. Ashdod (İsrail Lig 3.)
Hapoel Be’er Sheva (İsrail Lig 4.)
FC Tobol (Kazakistan Lig 2.)
Astana FC (Kazakistan Lig 3.)
Shakhter Karagandy (Kazakistan Lig 4.)
BATE Borisov (Belarus Kupa Şampiyonu)
FC Torpedo-BelAZ Zhodino (Belarus Lig 3.)
FC Dynamo Brest (Belarus Lig 4.)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaristan Lig 2.)
FC Arda 1924 Kardzhali (Bulgaristan Kupa Şampiyonu)
U Craiova 1948 CS (Romanya Kupa Şampiyonu)
FC Steau Bucuresti (Romanya Lig 2.)
Sepsi OSK (Romanya Lig 3.)
Raków Częstochowa (Polonya Kupa Şampiyonu)
MKS Pogoń Szczecin (Polonya Lig 3.)
FC DAC 1904 Dunajská Streda (Slovakya Lig 2.)
FC Vaduz (Lienchestein Kupa Şampiyonu)
NK Olimpija Ljubljana (Slovenya Kupa Şampiyonu)
Ujpest FC (Macaristan Kupa Şampiyonu)
F91 Dudalenge (Lüksemburg Lig 2.)
FK Panevėžys (Litvanya Kupa Şampiyonu)
1. Eleme Turu

Eleme Turları

1. Eleme Turu

1. TakımToplam2. Takım1. Maç
(08 Temmuz 2021)
2. Maç
(15 Temmuz 2021)
FCI Levadia 3-1St Joseph’s3-1
Zakaria Beglarishvili, Ernest Agyiri, Marko Putincanin / Cristian Pecci
Inter Turku 1-1Puskás Akadémia1-1
Benjamin Kallman / Jakub Plsek
Drita 2-1Dečić2-1
Almir Ajzeraj , Marko Simonovski / Ilir Camaj
Sūduva 2-1Valmiera2-1
Nicolas Gorobsov, Alexandros Gkargkalatzidis / Raimonds Krollis
Birkirkara1-0La Fiorita 1-0
Yankam Yannick
Mons Calpe 1-1FC Santa Coloma1-1
Aritz Hernandez / Xavi Puerto
Velež Mostar 2-1Coleraine2-1
Brandao (2) / Ben Doherty
Domžale 1-0Swift Hesperange1-0
Andraz Zinic
Shkupi 2-0Llapi2-0
Kire Markoski, Abdul Rwatubyaye
Tre Penne0-4Dinamo Batumi 0-4
Giorgi Pantsulaia, Vladimer Mamuchashvili, Jambul Jighauri, Giorgi Zaria
Partizani 5-2Sfîntul Gheorghe5-2
Lucas (2), Stenio Junior (2), Tedi Cara / Roman Volkov, Nicolai Solodovnicov
Maribor 1-0Urartu1-0
Nino Zugelj 
Podgorica1-0Laçi 1-0
Jovan Vujovic
Milsami Orhei 0-0Sarajevo0-0
Noah 1-0KuPS1-0
Anton Popovitch (og)
Žilina 5-1Dila Gori5-1
Benson Anang, David Duris (2), Vahan Bichakhchyan, Taofiq Jibril / Andro Nemsadze
FH 1-0Sligo Rovers1-0
Steven Lennon
Paide Linnameeskond 1-2Śląsk Wrocław1-2
Wojciech Golla (og) / Fabian Piasecki, Mark Tamas
Rīgas 2-32-3
Ziga Lipuscek, Arturs Zjuzins / Heini Vatnsdal, Bubacarr Sumareh, Pall Klettskard
Bala Town 0-1Larne0-1
David McDaid
Fehérvár 1-1Ararat Yerevan1-1
Marcel Heister / Dimitrije Pobulic
Sutjeska1-0Gagra 1-0
Marko Vukovic
Sileks 1-1Petrocub Hîncești1-1
Kristijan Dodevski / Sergiu Platica
Široki Brijeg 3-1Vllaznia3-1
Mato Stanic (2), Daniel Lukic / Mehdi Coba
Stjarnan 1-1Bohemians1-1
Emil Atlason / Tyreke Wilson
Glentoran 1-1The New Saints1-1
Jamie McDonagh / Leo Smith
Sant Julià 0-0Gżira United0-0
Europa 0-0Kauno Žalgiris0-0
Dundalk 4-0Newtown4-0
Michael Duffy, David McMillan, William Patching, Han Jeongwoo
Mosta3-2Spartak Trnava 3-2
Christ Ememe, Clayton Failla, Nsumoh Kalu / Filip Twardzik, Martin Mikovic
Liepāja 1-1Struga1-1
Dodo / Besir Iseni
Racing Luxembourg 2-3Breiðablik2-3
Yann Mabella (2) / Gisli Eyjolfsson, Thomas Mikkelsen, Damir Muminovic
Honka 0-0NSÍ Runavík0-0

2. Eleme Turu

3. Eleme Turu

Play-off Turu

2022-23

UEFA Konferans Ligi