Ziraat Bankası SK

Ziraat Bankası (erkek voleybol takımı), T.C Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün voleybol takımı. Kulüp 1981 yılında kurulmuştur. Ankara’da faaliyet göstermektedir. Renkleri kırmızı, yeşil ve beyazdır. Maçlarını, 7,600 kişi kapasiteli Başkent Voleybol Salonu’nda oynamaktadır. Efeler Ligi’nde mücadele etmektedir.

{{{ad}}} arması
Tam adı Ziraat Bankası (erkek voleybol takımı)
Kısaltması Ziraat Bankası
Lig Efeler Ligi
Kuruluş 1981
Salon Başkent Voleybol Salonu
Yer Ankara, Türkiye
Renkler Kırmızı, Yeşil ve Beyaz
Başkan Hüseyin Aydın
Koç Mustafa Kavaz
Kaptan Arslan Ekşi
2020-2021 Şampiyon
Web sitesi ziraatbankvoleybol

Başarıları

  • Efeler Ligi
  • Kupa Voley
    • Şampiyon (1): 2010
    • Finalist (3): 1990, 1991, 2009
  • Şampiyonlar Kupası
    • Şampiyon (3) : 2010, 2021,  2022,
  • CEV Kupası
    • Finalist (1): 2018
  • Balkan Kupası
    • Şampiyon (1): 2018, 
  • CEV Challenge Kupası

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (27-09-2022)
Baş Antrenör : Ali Kazım Hidayetoğlu
(Sezon Sonu Ayrıldı.)
Baş Antrenör : Giampaolo MedeiBaş Antrenör : Giampaolo Medei
(Sezon sonu ayrıldı)
Baş Antrenör : Roberto Santilli (İtalya)
Karşılıklı Anlaşma (24-02-2022)
Baş Antrenör : Mustafa Kavaz
Baş Antrenör : Mustafa Kavaz
UMUT ŞAHİN
Arhavi SK (Haziran 2019)
Muhammed Ertuğrul
Afyon Bld.Yüntaş (Temmuz 2019)
Muhammed ErtuğrulMuhammed Ertuğrul
Allpower Akü Cizre Belediyespor (Haziran 2022)
Oğulcan Yatgın 
Fenerbahçe HDI Sigorta (Temmuz 2022)
Enes AtlıEnes Atlı
Haliliye Belediye (July 2020)
Can Ayvazuğlu
Afyon Bld. Yüntaş (Aralık 2020)
Cizre Belediyesi (Mayıs 2021)
Tuinstra Bennie (Hollanda)
Lycurgus Volleyball (Eylül 2021)
Tuinstra Bennie (Hollanda)
OĞUZHAN DOĞRULUK
İnegöl Bld. (Haziran 2019)

Berkay Bayraktar (L)
İnegöl Bld. (July 2019)
Berkay Bayraktar (L) Berkay Bayraktar (L)Berkay Bayraktar (L)
Ümit DemirÜmit Demir
Sorgun Belediyesi (July 2020)
Arslan Ekşi
Spor Toto SK (May 2020)
Arslan EkşiArslan Ekşi
FARHAD GHAEMİ
Urmia Municipality VC (Haziran 2019)
Kadir Gürkan Uz
Sorgun Belediyesi (Temmuz 2020)
Wouter Ter Maat (Hollanda)
F.Bahçe (May 2020)
Wouter Ter Maat (Hollanda)Wouter Ter Maat (Hollanda)
MİCHAL FİNGER (Czech)
Olympiacos (Haziran 2019) Ayrıldı.
Yadrian Escobar Silva (Cuba)
Bolivar Voley (Haziran 2019)
Minas Tenis Clube (August 2020) Left.
Burakhan Tosun
Plevne Belediyespor (June 2020)
Bursa Büyükşehir Belediyespor (May 2020)
Murat Tokgöz 
Spor Toto Spor Kulübü (Mayıs 2021)
Murat Tokgöz 
VAHİT EMRE SAVAŞ
G.Saray (Mayıs 2019) Ayrıldı.
Cristian Poglajen (Argentina)
Consar Ravenna (Haziran 2019) katıldı.
Afyon Belediye Yüntaş (Temmuz 2020) ayrıldı.
Bedirhan Bülbül
Plevne Belediyespor (June 2020)
Bedirhan BülbülBedirhan Bülbül
NİKOLA JOVOVİÇ (SRB)
Ural Ufa (Haziran 2019)

Maarten van Garderen (Netherlands)
Top Volley Cisterna (July 2020)
Olympiacos (Mayıs 2021)
Burak Topçu
TED Ankara Kolejliler (Ağustos 2021)
İstanbul BBSK (Haziran 2022)
Hacı Şahin 
Tokat Belediye Plevnespor (Temmuz 2022)
KEMAL KAYHAN
Halkbank (06-01-2019)
Raydel Hierrezuelo Aguirre (CUB)
Bolivar Volley (Mayıs 2019) Katıldı.
Gas Sales Piacenza (Yemmuz 2020)
Martin Atanasov (Bulgaristan)
Chaumont Volley-Ball 52 (July 2020)
Martin Atanasov (Bulgaristan)Martin Atanasov (Bulgaristan)
BURHAN ZORLUER
Seydişehir Bld. Sanayispor (07-01-2019 Ayrıldı.)
Halil İbrahim Yücel
Maliye Piyango (Mayıs 2019)
Halil İbrahim YücelHalil İbrahim YücelHalil İbrahim Yücel
Selim DemirSelim Demir
Sorgun Belediyesi (July 2020)
İzzet Alp Akkuş
Maliye İhtisas (July 2020)
İzzet Alp Akkuş
Türşad (Temmuz 2022)
Ahmet Samet BaltacıAhmet Samet Baltacı
Sorgun Belediyesi (July 2020)
Aykut Gedik
Genç Takım (Haziran 2020)
Aykut Gedik 
Jeopark Kula Voleybol (Temmuz 2021)
Aykut Gedik 
Jeopark Kula Voleybol (Temmuz 2022)
YUNUS EMRE TAYAZ
İnegöl Bld. (July
2019)
Emin Gök
G.Saray (July 2019)
Emin Gök
Cizre Belediyesi (Mayıs 2021)
Faik Samet Güneş
Halkbank (Ağustos 2021)
Faik Samet Güneş
Koray SahinKoray Sahin
Sorgun Belediyesi (July 2020)
Hilmi Şahin
Altyapı (Ocak 2021)
Hilmi Şahin
Allpower Akü Cizre Belediyespor (Haziran 2022)
Ediz Kaan Fırıncıoğlu
Solhan Spor Kulübü (Mayıs 2022)
Cafer KırkıtCafer KırkıtCafer Kırkıt
TFL Altekma (Ağustos 2021)
Oreol Camejo Durruthy (Küba)
Zenit St. Petersburg (Ağustos 2021)

Cheonan Hyundai Capital Skywalkers (Haziran 2022)
Burakhan Tosun
Bursa Büyükşehir Belediyespor (Mayıs 2022)
SABER KAZEMİ
Foolad Sirjan Iranian (July 2019)
Mustafa Cervatoğlu
Junior Team
Mustafa Cervatoğlu
Tokat Belediye Plevnespor (Mayıs2021)
Ahmet Samet Baltacı
Sorgun Belediyesi (Temmuz 2021)
Develi Belediyespor (Mayıs 2022)
Yusuf EkenYusuf EkenYusuf Eken
Afyon Bld. Yüntaş (Ağustos 2021)
VOLKAN DÖNE
Halkbank (July 2019) Ayrıldı.
Çağatay Zeka Kır
Junior Team
Çağatay Zeka Kır
Afyon Bld. Yüntaş (Ağustos 2021)