Yaz Olimpiyat Oyunlar Artistik Jimnastik

Bu, jimnastikte erkekler olimpiyat madalyalı sporcularının tam listesidir.

Erkekler Madalya Listesi

Bireysel Çok Yönlü

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1900 ParisGustave Sandras (Fransa)Noël Bas (Fransa) Lucien Démanet (Fransa)
1904 St. LouisJulius Lenhart (ABD)Wilhelm Weber (Almanya) Adolf Spinnler (Finlandiya)
1908 LondonAlberto Braglia (İtalya)Walter Tysall (Büyük Britanya) Louis Ségura (Fransa)
1912 StockholmAlberto Braglia (İtalya) Louis Ségura (Fransa) Adolfo Tunesi (İtalya)
1920 AntwerpGiorgio Zampori (İtalya) Marco Torrès (Fransa) Jean Gounot (Fransa)
1924 ParisLeon Štukelj (Yugoslavya) Robert Pražák (Çekoslavakya)Bedřich Šupčík (Çekoslavakya)
1928 AmsterdamGeorges Miez (İsviçre) Hermann Hänggi (İsviçre) Leon Štukelj (Yugoslavya)
1932 Los AngelesRomeo Neri (İtalya) István Pelle (Macaristan)Heikki Savolainen (Finlandiya)
1936 BerlinAlfred Schwarzmann (Almanya)Eugen Mack (İsviçre) Konrad Frey (Almanya)
1948 LondonVeikko Huhtanen (Finlandiya) Walter Lehmann (İsviçre) Paavo Aaltonen (Finlandiya)
1952 HelsinkiViktor Chukarin (SSCB) Hrant Shahinyan (SSCB) Josef Stalder (İsviçre)
1956 MelbourneViktor Chukarin (SSCB) Takashi Ono (Japonya) Yuri Titov (SSCB)
1960 RomeBoris Shakhlin (SSCB) Takashi Ono (Japonya) Yuri Titov (SSCB)
1964 TokyoYukio Endo (Japonya) Viktor Lisitsky (SSCB)
Boris Shakhlin (SSCB)
Shuji Tsurumi (Japonya)
1968 Mexico CitySawao Kato (Japonya) Mikhail Voronin (SSCB) Akinori Nakayama (Japonya)
1972 MunichSawao Kato (Japonya) Eizo Kenmotsu (Japonya) Akinori Nakayama (Japonya)
1976 MontrealNikolai Andrianov (SSCB) Sawao Kato (Japonya) Mitsuo Tsukahara (Japonya)
1980 MoscowAlexander Dityatin (SSCB) Nikolai Andrianov (SSCB) Stoyan Deltchev (Bulgaristan)
1984 Los AngelesKōji Gushiken (Japonya) Peter Vidmar (ABD)Li Ning (Çin)
1988 SeoulVladimir Artemov (SSCB) Valeri Liukin (SSCB) Dmitry Bilozerchev (SSCB)
1992 BarcelonaVitaly Scherbo (SSCB) Grigory Misutin (SSCB) Valery Belenky (SSCB)
1996 AtlantaLi Xiaoshuang (Çin) Alexei Nemov (Rusya)Vitaly Scherbo (Belarus)
2000 SydneyAlexei Nemov (Rusya) Yang Wei (Çin) Oleksandr Beresh (Ukrayna)
2004 AthensPaul Hamm (ABD)Kim Dae-eun (Güney Kore)Yang Tae-young (Güney Kore)
2008 BeijingYang Wei (Çin) Kōhei Uchimura (Japonya) Benoît Caranobe (Fransa)
2012 LondonKōhei Uchimura (Japonya) Marcel Nguyen (Almanya)Danell Leyva
2016 Rio de JaneiroKōhei Uchimura (Japonya)Oleg Verniaiev (Ukrayna)Max Whitlock (Büyük Britanya)
2020 TokyoDaiki Hashimoto (Japonya)Xiao Ruoteng (Çin)Nikita Nagornyy (Rusya O.K.)
2024 Paris 
2028 Los Angeles

Takım Çok Yönlü

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1904 St. LouisABDABDABD
John GriebEmil BeyerJohn Duha
Anton HeidaJohn BissingerCharles Krause
Max HessArthur RosenkampffGeorge Mayer
Philip KasselJulian SchmitzRobert Maysack
Julius LenhartOtto SteffenPhilip Schuster
Ernst ReckewegMax WolfEdward Siegler
1908 London İsveç NorveçFinlandiya
Gösta ÅsbrinkArthur AmundsenEino Forsström
Carl BertilssonCarl Albert AndersenOtto Granström
Hjalmar CedercronaOtto AuthénJohan Kemp
Andreas CervinHermann BohneIivari Kyykoski
Rudolf DegermarkTrygve BøyesenHeikki Lehmusto
Carl FolckerOskar ByeJohn Lindroth
Sven ForssmanConrad CarlsrudYrjö Linko
Erik GranfeltSverre GrønerEdvard Linna
Carl HårlemanHarald HalvorsenMatti Markkanen
Nils HellstenHarald HansenKalle Mikkolainen
Gunnar HöjerPetter HolVeli Nieminen
Arvid HolmbergEugen IngebretsenKalle Kustaa Paasia
Carl HolmbergOle IversenArvi Pohjanpää
Oswald HolmbergPer Mathias JespersenAarne Pohjonen
Hugo JahnkeSigge JohannessenEino Railio
Johan JarlénNicolai KiærAle Riipinen
Gustaf JohnssonCarl KlæthArno Saarinen
Rolf JohnssonThor LarsenEinar Sahlstein
Nils von KantzowRolf LefdahlAarne Salovaara
Sven LandbergHans LemTorsten Sandelin
Olle LannerAnders MoenElis Sipilä
Axel LjungFrithjof OlsenViktor Smeds
Osvald MobergCarl Alfred PedersenKaarlo Soinio
Carl Martin NorbergPaul PedersenKurt Stenberg
Erik NorbergSigvard SivertsenVäinö Tiiri
Tor NorbergJohn SkrataasMagnus Wegelius
Axel NorlingHarald Smedvik
Daniel NorlingAndreas Strand
Gösta OlsonOlaf Syvertsen
Leonard PetersonThomas Thorstensen
Sven Rosén
Gustaf Rosenquist
Axel Sjöblom
Birger Sörvik
Haakon Sörvik
Karl Johan Svensson
Karl-Gustaf Vingqvist
Nils Widforss
1912 Stockholm İtalyaMacaristanBüyük Britanya
Pietro BianchiJózsef BittenbinderAlbert Betts
Guido BoniImre ErdődyWilliam Cowhig
Alberto BragliaSamu FótiSidney Cross
Giuseppe DomenichelliImre GellértHarold Dickason
Carlo FregosiGyőző HaberfeldHerbert Drury
Alfredo GolliniOttó HellmichBernard Franklin
Francesco LoiIstván HerczegLeonard Hanson
Luigi MaioccoJózsef KeresztessySamuel Hodgetts
Giovanni MangianteLajos KmetykóCharles Luck
Lorenzo MangianteJános KrizmanichWilliam MacKune
Serafino MazzarochiElemér PásztiRonald McLean
Guido RomanoÁrpád PéderyAlfred Messenger
Paolo SalviJenõ RittichHenry Oberholzer
Luciano SavoriniFerenc SzütsEdward Pepper
Adolfo TunesiÖdön TéryEdward Potts
Giorgio ZamporiGéza TuliReginald Potts
Umberto ZanoliniGeorge Ross
Angelo ZorziCharles Simmons
Arthur Southern
William Titt
Charles Vigurs
Samuel Walker
John Whitaker
1920 AntwerpİtalyaBelçikaFransa
Arnaldo AndreoliEugenius AuwerkerkenGeorges Berger
Ettore BellottoThéophile BauerÉmile Bouchès
Pietro BianchiFrançois ClaessensRené Boulanger
Fernando BonattiAugustus CootmansAlfred Buyenne
Luigi CambiasoFrans GibensEugène Cordonnier
Luigi ContessiAlbert HaepersLéon Delsarte
Carlo CostiglioloDomien JacobLucien Démanet
Luigi CostiglioloFélicien KempeneersPaul Durin
Giuseppe DomenichelliJules LabéeuVictor Duvant
Roberto FerrariHubert LafortuneFernand Fauconnier
Carlo FregosiAuguste LandrieuArthur Hermann
Romualdo GhiglioneCharles LannieAlbert Hersoy
Ambrogio LevatiConstant LoriotAlphonse Higelin
Francesco LoiNicolaas MoerloosAuguste Hoël
Vittorio LucchettiFerdinand MinnaertLouis Kempe
Luigi MaioccoLouis StoopGeorges Lagouge
Ferdinando MandriniJean Van GuyssePaulin Lemaire
Lorenzo MangianteAlphonse Van MeleErnest Lespinasse
Antonio MarovelliFrançois VerbovenÉmile Martel
Michele MastromarinoJean VerbovenJules Pirard
Giuseppe ParisJulien VerdonckEugène Pollet
Manlio PastoriniJoseph VerstraetenGeorges Thurnherr
Ezio RoselliGeorges VivexMarco Torrès
Paolo SalviJulianus WagemansFrançois Walker
Giovanni TubinoJulien Wartelle
Giorgio ZamporiPaul Wartelle
Angelo Zorzi
1924 ParisİtalyaFransa Switzİsviçreerland (SUI)
Luigi CambiasoEugène CordonnierHans Grieder
Mario LertoraLéon DelsarteAugust Güttinger
Vittorio LucchettiFrançois GangloffJean Gutweninger
Luigi MaioccoJean GounotGeorges Miez
Ferdinando MandriniArthur HermannOtto Pfister
Francesco MartinoAlphonse HigelinAntoine Rebetez
Giuseppe ParisJoseph HuberCarl Widmer
Giorgio ZamporiAlbert SéguinJosef Wilhelm
1928 AmsterdamİsviçreÇekoslavakyaYugoslavya
Hans GriederJosef EffenbergerEdvard Antonijevič
August GüttingerJan GajdošDragutin Cioti
Hermann HänggiJan KoutnýStane Derganc
Eugen MackEmanuel LöfflerBoris Gregorka
Georges MiezBedřich ŠupčíkAnton Malej
Otto PfisterLadislav TikalIvan Porenta
Eduard SteinemannLadislav VáchaJosip Primožič
Melchior WezelVáclav VeselýLeon Štukelj
1932 Los AngelesİtalyaABDFinlandiya
Oreste CapuzzoFrank HauboldMauri Nyberg-Noroma
Savino GuglielmettiFrank CumiskeyIlmari Pakarinen
Mario LertoraAl JochimHeikki Savolainen
Romeo NeriFred MeyerEinari Teräsvirta
Franco TogniniMichael SchulerMartti Uosikkinen
1936 Berlin Germany (GER)İsviçreFinlandiya
detailsFranz BeckertWalter BachMauri Nyberg-Noroma
Konrad FreyAlbert BachmannVeikko Pakarinen
Alfred SchwarzmannWalter BeckAleksanteri Saarvala
Willi StadelEugen MackHeikki Savolainen
Innozenz StanglGeorges MiezEsa Seeste
Walter SteffensMichael ReuschEinari Teräsvirta
Matthias VolzEduard SteinemannEino Tukiainen
Ernst WinterJosef WalterMartti Uosikkinen
1948 LondonFinlandiyaİsviçreMacaristan
Paavo AaltonenKarl FreiLászló Baranyai
Veikko HuhtanenChristian KipferJozsef Fekete
Kalevi LaitinenWalter LehmannGyözö Mogyorosi
Olavi RoveRobert LucyJános Mogyorósi-Klencs
Aleksanteri SaarvalaMichael ReuschFerenc Pataki
Sulo SalmiJosef StalderLajos Sántha
Heikki SavolainenEmil StuderLajos Tóth
Einari TeräsvirtaMelchior ThalmannFerenc Várkõi
1952 Helsinki SSCB İsviçreFinlandiya
detailsVladimir BelyakovHans EugsterPaavo Aaltonen
Iosif BerdievErnst FivianKalevi Laitinen
Viktor ChukarinErnst GebendingerOnni Lappalainen
Yevgeny KorolkovJack GünthardKaino Lempinen
Dmytro LeonkinHans SchwarzentruberBerndt Lindfors
Valentin MuratovJosef StalderOlavi Rove
Mikhail PerlmanMelchior ThalmannHeikki Savolainen
Hrant ShahinyanJean TschaboldKalevi Viskari
1956 Melbourne SSCB JaponyaFinlandiya
Albert AzaryanNobuyuki AiharaRaimo Heinonen
Viktor ChukarinAkira KonoOlavi Laimuvirta
Valentin MuratovMasami KubotaOnni Lappalainen
Boris ShakhlinTakashi OnoBerndt Lindfors
Pavel StolbovMasao TakemotoMartti Mansikka
Yuri TitovShinsaku TsukawakiKalevi Suoniemi
1960 RomeJaponya SSCB İtalya
Nobuyuki AiharaAlbert AzaryanGiovanni Carminucci
Yukio EndoValery KerdemilidiPasquale Carminucci
Takashi MitsukuriNikolai MiliguloGianfranco Marzolla
Takashi OnoVladimir PortnoiFranco Menichelli
Masao TakemotoBoris ShakhlinOrlando Polmonari
Shuji TsurumiYuri TitovAngelo Vicardi
1964 TokyoJaponya SSCB Almanya
Yukio EndoSergey DiomidovSiegfried Fülle
Takuji HayataViktor LeontyevPhilipp Fürst
Takashi MitsukuriViktor LisitskyErwin Koppe
Takashi OnoBoris ShakhlinKlaus Köste
Shuji TsurumiYuri TitovGünter Lyhs
Haruhiro YamashitaYury TsapenkoPeter Weber
1968 Mexico CityJaponya SSCB Doğu Almanya
Yukio EndoSergey DiomidovGünter Beier
Sawao KatoValery IljinykhMatthias Brehme
Takeshi KatōValery KarasevGerhard Dietrich
Eizo KenmotsuViktor KlimenkoSiegfried Fülle
Akinori NakayamaVictor LisitskyKlaus Köste
Mitsuo TsukaharaMikhail VoroninPeter Weber
1972 MunichJaponya SSCB Doğu Almanya
Shigeru KasamatsuNikolai AndrianovMatthias Brehme
Sawao KatoViktor KlimenkoWolfgang Klotz
Eizo KenmotsuAlexander MaleevKlaus Köste
Akinori NakayamaEdvard MikaelianJürgen Paeke
Teruichi OkamuraVladimir SchukinReinhard Rychly
Mitsuo TsukaharaMikhail VoroninWolfgang Thüne
1976 MontrealJaponya SSCB Doğu Almanya
Shun FujimotoNikolai AndrianovRoland Brückner
Hisato IgarashiAlexander DityatinRainer Hanschke
Hiroshi KajiyamaGennady KrysinBernd Jäger
Sawao KatoVladimir MarchenkoWolfgang Klotz
Eizo KenmotsuVladimir MarkelovLutz Mack
Mitsuo TsukaharaVladimir TikhonovMichael Nikolay
1980 Moscow SSCB Doğu AlmanyaMacaristan
Nikolai AndrianovRalf-Peter HemmannFerenc Donath
Eduard AzaryanLutz HoffmannGyörgy Guczoghy
Alexander DityatinLutz MackZoltan Kelemen
Bohdan MakutsMichael NikolayPeter Kovacs
Vladimir MarkelovAndreas BronstZoltán Magyar
Aleksandr TkachyovRoland BrücknerIstvan Vamos
1984 Los AngelesABDÇinJaponya
Bart ConnerLi NingKōji Gushiken
Tim DaggettLi XiaopingNoritoshi Hirata
Mitch GaylordLi YuejiuNobuyuki Kajitani
Jim HartungLou YunShinji Morisue
Scott JohnsonTong FeiKoji Sotomura
Peter VidmarXu ZhiqiangKyoji Yamawaki
1988 Seoul SSCB Doğu AlmanyaJaponya
Vladimir ArtemovHolger BehrendtYukio Iketani
Dmitry BilozerchevRalf BüchnerHiroyuki Konishi
Vladimir GogoladzeUlf HoffmannKoichi Mizushima
Sergey KharkovSylvio KrollDaisuke Nishikawa
Valeri LiukinSven TippeltToshiharu Sato
Vladimir NouvikovAndreas WeckerTakahiro Yameda
1992 BarcelonaSSCBÇinJaponya
Valery BelenkyGuo LinyaoYutaka Aihara
Ihor KorobchynskyiLi ChunyangTakashi Chinen
Hrihoriy MisyutinLi DashuangYoshiaki Hatakeda
Vitaly ScherboLi GeYukio Iketani
Rustam SharipovLi JingMasayuki Matsunaga
Aleksey VoropayevLi XiaoshuangDaisuke Nishikawa
1996 AtlantaRusyaÇinUkrayna
Sergey KharkovFan BinIhor Korobchynskyi
Nikolai KryukovFan HongbinOleg Kosiak
Alexei NemovHuang HuadongHrihoriy Misyutin
Yevgeni PodgornyHuang LipingVladimir Shamenko
Dmitri TrushLi XiaoshuangRustam Sharipov
Dmitri VasilenkoShen JianOlexander Svitlichni
Aleksey VoropayevZhang JinjingYuri Yermakov
2000 SydneyÇinUkraynaRusya
Huang XuAlexander BereschMaxim Aleshin
Li XiaopengValeriy HoncharovAlexei Bondarenko
Xiao JunfengRuslan MezentsevDmitri Drevin
Xing AoweiValeri PereshkuraNikolai Kryukov
Yang WeiOlexander SvitlichniAlexei Nemov
Zheng LihuiRoman ZozulyaYevgeni Podgorny
2004 AthensJaponyaABDRomanya
Takehiro KashimaJason GatsonMarian Drăgulescu
Hisashi MizutoriMorgan HammIlie Daniel Popescu
Daisuke NakanoPaul HammDan Nicolae Potra
Hiroyuki TomitaBrett McClureRăzvan Dorin Şelariu
Naoya TsukaharaBlaine WilsonIoan Silviu Suciu
Isao YonedaGuard YoungMarius Urzică
2008 BeijingÇinJaponyaABD
Chen YibingTakehiro KashimaAlexander Artemev
Huang XuTakuya NakaseRaj Bhavsar
Li XiaopengMakoto OkiguchiJoe Hagerty
Xiao QinKoki SakamotoJonathan Horton
Yang WeiHiroyuki TomitaJustin Spring
Zou KaiKōhei UchimuraKai Wen Tan
2012 LondonÇinJaponyaBüyük Britanya
Chen YibingRyohei KatoSam Oldham
Feng ZheKazuhito TanakaDaniel Purvis
Guo WeiyangYusuke TanakaLouis Smith
Zhang ChenglongKōhei UchimuraKristian Thomas
Zou KaiKoji YamamuroMax Whitlock
2016 Rio de JaneiroJaponyaRusyaÇin
Kenzō ShiraiDenis AblyazinDeng Shudi
Yūsuke TanakaDavid BelyavskiyLin Chaopan
Koji YamamuroIvan StretovichLiu Yang
Kōhei UchimuraNikolai KuksenkovYou Hao
Ryōhei KatōNikita NagornyyZhang Chenglong
2020 TokyoRusya O.K.
Denis Ablyazin
David Belyavskiy
Artur Dalaloyan
Nikita Nagornyy
Japonya
Daiki Hashimoto
Kazuma Kaya
Takeru Kitazono
Wataru Tanigawa
Çin
Lin Chaopan
Sun Wei
Xiao Ruoteng
Zou Jingyuan
2024 Paris
2028 Los Angeles

Floor Exercise

OyunlarAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1932 Los AngelesIstván Pelle (Macaristan)Georges Miez (İsviçre)Mario Lertora (İtalya)
1936 BerlinGeorges Miez (İsviçre) Josef Walter (İsviçre) Konrad Frey (Almanya)
Eugen Mack (İsviçre)
1948 LondonFerenc Pataki (Macaristan) János Mogyorósi-Klencs (Macaristan) Zdenek Ruzicka (Çekoslavakya)
1952 HelsinkiWilliam Thoresson (İsveç)Jerzy Jokiel (Polonya)
Tadao Uesako (Japonya)
1956 MelbourneValentin Muratov (SSCB) Nobuyuki Aihara (Japonya)
William Thoresson (İsveç)
Viktor Chukarin (SSCB)
1960 RomeNobuyuki Aihara (Japonya) Yuri Titov (SSCB) Franco Menichelli (İtalya)
1964 TokyoFranco Menichelli (İtalya)Yukio Endo (Japonya)
Viktor Lisitsky (SSCB)
1968 Mexico CitySawao Kato (Japonya) Akinori Nakayama (Japonya) Takeshi Katō (Japonya)
1972 MunichNikolai Andrianov (SSCB) Akinori Nakayama (Japonya) Shigeru Kasamatsu (Japonya)
1976 MontrealNikolai Andrianov (SSCB) Vladimir Marchenko (SSCB) Peter Kormann (ABD)
1980 MoscowRoland Brückner (Doğu Almanya)Nikolai Andrianov (SSCB) Alexander Dityatin (SSCB)
1984 Los AngelesLi Ning (Çin) Lou Yun (Çin) Koji Sotomura (Japonya)
Philippe Vatuone (Fransa)
1988 SeoulSergei Kharkov (SSCB) Vladimir Artemov (SSCB)Yukio Iketani (Japonya)
Lou Yun (Çin)
1992 BarcelonaLi Xiaoshuang (Çin) Yukio Iketani (Japonya)
Hrihoriy Misyutin (Unified Team)
1996 AtlantaIoannis Melissanidis (Yunanistan)Li Xiaoshuang (Çin) Alexei Nemov (Rusya)
2000 SydneyIgors Vihrovs (Letonya)Alexei Nemov (Rusya) Yordan Yovchev (Bulgaristan)
2004 AthensKyle Shewfelt (Kanada)Marian Drăgulescu (Romanya)Yordan Yovchev (Bulgaristan)
2008 BeijingZou Kai (Çin) Gervasio Deferr (İspanya)Anton Golotsutskov (Rusya)
2012 LondonZou Kai (Çin) Kōhei Uchimura (Japonya) Denis Ablyazin (Rusya)
2016 Rio de JaneiroMax Whitlock (Büyük Britanya) Diego Hypólito (Brezilya)Arthur Mariano (Brezilya)
2020 TokyoArtem Dolgopyat (İsrail) Rayderley Zapata (İspanya) Xiao Ruoteng (Çin)
2024 Paris

Horizontal Bar

GamesGoldSilverBronze
1896 AthensHermann WeingärtnerAlfred Flatownone awarded
details Germany Germany
1900 Parisnot included in the Olympic program
1904 St. LouisAnton Heidanone awardedGeorge Eyser
details United States United States
Edward Hennig
 United States
1908–1920not included in the Olympic program
1924 ParisLeon ŠtukeljJean GutweningerAndré Higelin
details Yugoslavia Switzerland France
1928 AmsterdamGeorges MiezRomeo NeriEugen Mack
details Switzerland Italy Switzerland
1932 Los AngelesDallas BixlerHeikki SavolainenEinari Teräsvirta
details United States Finland Finland
1936 BerlinAleksanteri SaarvalaKonrad FreyAlfred Schwarzmann
details Finland Germany Germany
1948 LondonJosef StalderWalter LehmannVeikko Huhtanen
details Switzerland Switzerland Finland
1952 HelsinkiJack GünthardAlfred Schwarzmannnone awarded
details Switzerland Germany
Josef Stalder
 Switzerland
1956 MelbourneTakashi OnoYuri TitovMasao Takemoto
details Japan Soviet Union Japan
1960 RomeTakashi OnoMasao TakemotoBoris Shakhlin
details Japan Japan Soviet Union
1964 TokyoBoris ShakhlinYuri TitovMiroslav Cerar
details Soviet Union Soviet Union Yugoslavia
1968 Mexico CityAkinori Nakayamanone awardedEizo Kenmotsu
details Japan Japan
Mikhail Voronin
 Soviet Union
1972 MunichMitsuo TsukaharaSawao KatoShigeru Kasamatsu
details Japan Japan Japan
1976 MontrealMitsuo TsukaharaEizo KenmotsuEberhard Gienger
details Japan Japan West Germany
1980 MoscowStoyan DeltchevAlexander DityatinNikolai Andrianov
details Bulgaria Soviet Union Soviet Union
1984 Los AngelesShinji MorisueTong FeiKōji Gushiken
details Japan China Japan
1988 SeoulVladimir Artemovnone awardedHolger Behrendt
details Soviet Union East Germany
Valeri LiukinMarius Gherman
 Soviet Union Romania
1992 BarcelonaTrent DimasAndreas Weckernone awarded
details United States Germany
Grigory Misutin
 Unified Team
1996 AtlantaAndreas WeckerKrasimir DunevFan Bin
details Germany Bulgaria China
Alexei Nemov
 Russia
Vitaly Scherbo
 Belarus
2000 SydneyAlexei NemovBenjamin VaronianLee Joo-Hyung
details Russia France South Korea
2004 AthensIgor CassinaPaul HammIsao Yoneda
details Italy United States Japan
2008 BeijingZou KaiJonathan HortonFabian Hambüchen
details China United States Germany
2012 LondonEpke ZonderlandFabian HambüchenZou Kai
details Netherlands Germany China
2016 Rio de JaneiroFabian HambüchenDanell LeyvaNile Wilson
details Germany United States Great Britain
2020 Tokyo

Paralels Bar

OyunlarAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1896 AthensAlfred FlatowLouis Zutternone awarded
1904 St. LouisGeorge EyserAnton HeidaJohn Duha
1924 ParisAugust GüttingerRobert PražákGiorgio Zampori
1928 AmsterdamLadislav VáchaJosip PrimožičHermann Hänggi
1932 Los AngelesRomeo NeriIstván PelleHeikki Savolainen
1936 BerlinKonrad FreyMichael ReuschAlfred Schwarzmann
1948 LondonMichael ReuschVeikko HuhtanenChristian Kipfer
Josef Stalder
1952 HelsinkiHans EugsterViktor ChukarinJosef Stalder
1956 MelbourneViktor ChukarinMasami KubotaTakashi Ono
Masao Takemoto
1960 RomeBoris ShakhlinGiovanni CarminucciTakashi Ono
1964 TokyoYukio EndoShuji TsurumiFranco Menichelli
1968 Mexico CityAkinori NakayamaMikhail VoroninViktor Klimenko
1972 MunichSawao KatoShigeru KasamatsuEizo Kenmotsu
1976 MontrealSawao KatoNikolai AndrianovMitsuo Tsukahara
1980 MoscowAleksandr TkachyovAlexander DityatinRoland Brückner
1984 Los AngelesBart ConnerNobuyuki KajitaniMitch Gaylord
1988 SeoulVladimir ArtemovValeri LiukinSven Tippelt
1992 BarcelonaVitaly ScherboLi JingIhor Korobchynskyi
Guo Linyao
Masayuki Matsunaga
1996 AtlantaRustam SharipovJair LynchVitaly Scherbo
2000 SydneyLi XiaopengLee Joo-HyungAlexei Nemov
2004 AthensValeriy HoncharovHiroyuki TomitaLi Xiaopeng
2008 BeijingLi XiaopengYoo Won-ChulAnton Fokin
2012 LondonFeng ZheMarcel NguyenHamilton Sabot
2016 Rio de JaneiroOleg VernyayevDanell LeyvaDavid Belyavskiy
2020 TokyoZou Jingyuan (Çin) Lukas Dauser (Almanya) Ferhat Arıcan (Türkiye)
2024 Paris
2028 Los Angeles

Pommel Bar

Oyunlar Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1896 AthensLouis ZutterHermann Weingärtnernone awarded
1904 St. LouisAnton HeidaGeorge EyserWilliam Merz
1924 ParisJosef WilhelmJean GutweningerAntoine Rebetez
1928 AmsterdamHermann HänggiGeorges MiezHeikki Savolainen
1932 Los AngelesIstván PelleOmero BonoliFrank Haubold
1936 BerlinKonrad FreyEugen MackAlbert Bachmann
1948 LondonPaavo Aaltonen
Veikko Huhtanen
Heikki Savolainen
1952 HelsinkiViktor ChukarinYevgeny Korolkov
Hrant Shahinyan
1956 MelbourneBoris ShakhlinTakashi OnoViktor Chukarin
1960 RomeEugen Ekmannone awardedShuji Tsurumi
Boris Shakhlin
1964 TokyoMiroslav CerarShuji TsurumiYury Tsapenko
1968 Mexico CityMiroslav CerarOlli LaihoMikhail Voronin
1972 MunichViktor KlimenkoSawao KatoEizo Kenmotsu
1976 MontrealZoltán MagyarEizo KenmotsuNikolai Andrianov
Michael Nikolay
1980 MoscowZoltán MagyarAlexander DityatinMichael Nikolay
1984 Los AngelesLi Ningnone awardedTimothy Daggett
Peter Vidmar
1988 SeoulDmitry Bilozerchevnone awardednone awarded
Zsolt Borkai
Lubomir Geraskov
1992 BarcelonaPae Gil-suAndreas Wecker
Vitaly Scherbo
1996 AtlantaDonghua LiMarius UrzicăAlexei Nemov
2000 SydneyMarius UrzicăEric PoujadeAlexei Nemov
2004 AthensTeng HaibinMarius UrzicăTakehiro Kashima
2008 BeijingXiao QinFilip UdeLouis Smith
2012 LondonKrisztián BerkiLouis SmithMax Whitlock (Büyük Britanya)
2016 Rio de JaneiroMax Whitlock (Büyük Britanya)Louis SmithAlexander Naddour
2020 TokyoMax Whitlock (Büyük Britanya)Lee Chih-kai (Taywan) Kazuma Kaya (Japonya)

Rings

Oyunlar Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1896 AthensIoannis MitropoulosHermann WeingärtnerPetros Persakis
1904 St. LouisHerman GlassWilliam MerzEmil Voigt
details United States United States United States
1924 ParisFrancesco MartinoRobert PražákLadislav Vácha
1928 AmsterdamLeon ŠtukeljLadislav VáchaEmanuel Löffler
1932 Los AngelesGeorge GulackBill DentonGiovanni Lattuada
1936 BerlinAlois HudecLeon ŠtukeljMatthias Volz
1948 LondonKarl FreiMichael ReuschZdenek Ruzicka
1952 HelsinkiHrant ShahinyanViktor ChukarinHans Eugster
Dmitri Leonkin
1956 MelbourneAlbert AzaryanValentin MuratovMasao Takemoto
Masami Kubota
1960 RomeAlbert AzaryanBoris ShakhlinVelik Kapsazov
Takashi Ono
1964 TokyoTakuji HayataFranco MenichelliBoris Shakhlin
1968 Mexico CityAkinori NakayamaMikhail VoroninSawao Kato
1972 MunichAkinori NakayamaMikhail VoroninMitsuo Tsukahara
1976 MontrealNikolai AndrianovAlexander DityatinDanuţ Grecu
1980 MoscowAlexander DityatinAleksandr TkachyovJiri Tabak
1984 Los AngelesKōji GushikenMitch Gaylord
Li Ning
1988 SeoulHolger BehrendtSven Tippelt
Dmitry Bilozerchev
1992 BarcelonaVitaly ScherboLi JingAndreas Wecker
1996 AtlantaJury ChechiDan Burincănone awarded
Szilveszter Csollány
2000 SydneySzilveszter CsollányDimosthenis TampakosYordan Yovchev
2004 AthensDimosthenis TampakosYordan YovchevJury Chechi
2008 BeijingChen YibingYang WeiOleksandr Vorobiov
2012 LondonArthur ZanettiChen Yibing (Çin) Matteo Morandi
2016 Rio de JaneiroEleftherios Petrounias (Yunanistan) Arthur ZanettiDenis Ablyazin
2020 TokyoLiu Yang (Çin) You Hao (Çin) Eleftherios Petrounias (Yunanistan)

Vault

GamesGoldSilverBronze
1896 AthensCarl SchuhmannLouis ZutterHermann Weingärtner
details Germany Switzerland Germany
1900 Parisnot included in the Olympic program
1904 St. LouisGeorge EyserAnton HeidaWilliam Merz
details United States United States United States
1908–1920not included in the Olympic program
1924 ParisFrank KrizJan KoutnýBohumil Mořkovský
details United States Czechoslovakia Czechoslovakia
1928 AmsterdamEugen MackEmanuel LöfflerStane Derganc
details Switzerland Czechoslovakia Yugoslavia
1932 Los AngelesSavino GuglielmettiAl JochimEd Carmichael
details Italy United States United States
1936 BerlinAlfred SchwarzmannEugen MackMatthias Volz
details Germany Switzerland Germany
1948 LondonPaavo AaltonenOlavi RoveJános Mogyorósi-Klencs
details Finland Finland Hungary
Ferenc Pataki
 Hungary
Leo Sotorník
 Czechoslovakia
1952 HelsinkiViktor ChukarinMasao TakemotoTakashi Ono
details Soviet Union Japan Japan
Tadao Uesako
 Japan
1956 MelbourneHelmut Bantznone awardedYuri Titov
details United Team of Germany Soviet Union
Valentin Muratov
 Soviet Union
1960 RomeTakashi Ononone awardedVladimir Portnoi
details Japan Soviet Union
Boris Shakhlin
 Soviet Union
1964 TokyoHaruhiro YamashitaViktor LisitskyHannu Rantakari
details Japan Soviet Union Finland
1968 Mexico CityMikhail VoroninYukio EndoSergey Diomidov
details Soviet Union Japan Soviet Union
1972 MunichKlaus KösteViktor KlimenkoNikolai Andrianov
details East Germany Soviet Union Soviet Union
1976 MontrealNikolai AndrianovMitsuo TsukaharaHiroshi Kajiyama
details Soviet Union Japan Japan
1980 MoscowNikolai AndrianovAlexander DityatinRoland Brückner
details Soviet Union Soviet Union East Germany
1984 Los AngelesLou YunMitch Gaylordnone awarded
details China United States
Kōji Gushiken
 Japan
Li Ning
 China
Shinji Morisue
 Japan
1988 SeoulLou YunSylvio KrollPark Jong-hoon
details China East Germany South Korea
1992 BarcelonaVitaly ScherboGrigory MisutinYoo Ok-ryul
details Unified Team Unified Team South Korea
1996 AtlantaAlexei NemovYeo Hong-chulVitaly Scherbo
details Russia South Korea Belarus
2000 SydneyGervasio DeferrAlexei BondarenkoLeszek Blanik
details Spain Russia Poland
2004 AthensGervasio DeferrJevgēņijs SaproņenkoMarian Drăgulescu
details Spain Latvia Romania
2008 BeijingLeszek BlanikThomas BouhailAnton Golotsutskov
details Poland France Russia
2012 LondonYang Hak-seon (Güney Kore) Denis Ablyazin (Rusya O.K.)Igor Radivilov (Ukrayna)
2016 Rio de JaneiroRi Se-gwang (Güney Kore) Denis Ablyazin (Rusya O.K.)Kenzo Shirai (Japonya)
2020 TokyoShin Jea-hwan (Güney Kore) Denis Ablyazin (Rusya O.K.)Artur Davtyan (Ermenistan)

Kadınlar Madalya Listesi

Bireysel Çok Yönlü

Takım Çok Yönlü

Floor Exercise

Balance beam

Uneven Bar

Vault

Aktif Olmayan Madalya Listesi

Club swinging

Comined 4 events

Horizontal Bar Takım

İndian Clubs

Paralels Bar Takım

Rope climbing

Sidehorse vault

Swedish system Takım

Triathlon

Tumbling