WTA Internationaux de Strasbourg

Internationaux de Strasbourg (resmi adıyla Strasbourg Grand Prix), Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen profesyonel bir kadın tenis turnuvasıdır. Toprak kortlarda oynanan WTA Tour'un uluslararası düzeyde bir açık hava etkinliğidir. Turnuva, 1987'deki başlangıcından bu yana Mayıs ayında düzenleniyor ve bir hafta sonra oynanacak olan Fransa Açık'a bir ısınma etkinliği olarak hizmet ediyor.

Turnuva, 2011'de Strasbourg'daki Tenis Kulübüne taşınmadan önce Hautepierre'de oynandı.
SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1987Carling BassettSandra Cecchini6–3, 6–4
1988Sandra CecchiniJudith Wiesner6–3, 6–0
1989Jana NovotnáPatricia Tarabini6–1, 6–2
1990Mercedes PazAnn Grossman6–2, 6–3
1991Radka ZrubákováRachel McQuillan7–6 (7–3) , 7–6  (7–3)
1992Judith WiesnerNaoko Sawamatsu6–1, 6–3
1993Naoko SawamatsuJudith Wiesner4–6, 6–1, 6–3
1994Mary Joe FernandezGabriela Sabatini2–6, 6–4, 6–0
1995Lindsay DavenportKimiko Date3–6, 6–1, 6–2
1996Lindsay DavenportBarbara Paulus6–3, 7–6
1997 teffi GrafMirjana Lučić6–2, 7–5
1998Irina SpîrleaJulie Halard-Decugis7–6 (7–5) , 6–3
1999Jennifer CapriatiElena Likhovtseva6–1, 6–3
2000Silvija TalajaRita Kuti-Kis7–5, 4–6, 6–3
2001Silvia Farina EliaAnke Huber7–5, 0–6, 6–4
2002Silvia Farina Elia   Jelena Dokić6–4, 3–6, 6–3
2003Silvia Farina Elia  Karolina Šprem6–3, 4–6, 6–4
2004Claudine SchaulLindsay Davenport2–6, 6–0, 6–3
2005Anabel Medina GarriguesMarta Domachowska6–4, 6–3
2006Nicole VaidišováPeng Shuai7–6 (9–7) , 6–3
2007Anabel Medina Garrigues  Amélie Mauresmo6–4, 4–6, 6–4
2008Anabel Medina Garrigues   Katarina Srebotnik4–6, 7–6 (7–4) , 6–0
2009Aravane RezaïLucie Hradecká7–6 (7–2) , 6–1
2010Maria SharapovaKristina Barrois7–5, 6–1
2011Andrea PetkovicMarion Bartoli6–4, 1–0 ret.
2012Francesca SchiavoneAlizé Cornet6–4, 6–4
2013Alizé CornetLucie Hradecká7–6 (7–4) , 6–0
2014Monica PuigSílvia Soler Espinosa6–4, 6–3
2015Samantha StosurKristina Mladenovic3–6, 6–2, 6–3
2016Caroline GarciaMirjana Lučić-Baroni6–4, 6–1
2017Samantha Stosur  Daria Gavrilova5–7, 6–4, 6–3
2018Anastasia PavlyuchenkovaDominika Cibulková6–7 (5–7) , 7–6 (7–3) , 7–6 (8–6)
2019Dayana Yastremska Caroline Garcia6–4, 5–7, 7–6(7–3)
2020Elina SvitolinaElena Rybakina6–4, 1–6, 6–2
2021Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)Sorana Cîrstea (Romanya)6–3, 6–3
2022Angelique Kerber (Almanya)Kaja Juvan (Slovenya)7–6(7–5), 6–7(0–7), 7–6(7–5)
2023
Women's Doubles
1987  Jana Novotná  
  Catherine Suire
  Kathleen Horvath  
  Marcella Mesker
6–0, 6–2
1988  Manon Bollegraf    Jenny Byrne7–5, 6–7 (9–11) , 6–3
  Nicole Provis  Janine Thompson
1989  Mercedes Paz    Lise Gregory  6–3, 6–3
  Judith Pölzl Wiesner  Gretchen Rush Magers
1990  Nicole Provis   (2)    Kathy Jordan6–1, 6–4
  Elna Reinach  Elizabeth Sayers Smylie
1991  Lori McNeil    Manon Bollegraf6–7 (2–7) , 6–4, 6–4
  Stephanie Rehe  Mercedes Paz
1992  Patty Fendick    Lori McNeil6–3, 6–4
  Andrea Strnadová  Mercedes Paz
1993  Shaun Stafford    Jill Hetherington6–7 (5–7) , 6–3, 6–4
  Andrea Temesvári  Kathy Rinaldi
1994  Lori McNeil   (2)   Patricia Tarabini6–3, 3–6, 6–2
  Rennae Stubbs  Caroline Vis
1995  Lindsay Davenport    Sabine Appelmans6–2, 6–3
  Mary Joe Fernández  Miriam Oremans
1996  Yayuk Basuki    Marianne Werdel Witmeyer5–7, 6–4, 6–4
  Nicole Provis Bradtke   (2)  Tami Whitlinger Jones
1997  Helena Suková    Elena Likhovtseva6–1, 6–1
  Natasha Zvereva  Ai Sugiyama
1998  Alexandra Fusai    Yayuk Basuki6–4, 6–3
  Nathalie Tauziat  Caroline Vis
1999  Elena Likhovtseva    Alexandra Fusai2–6, 7–6 (8–6) , 6–1
  Ai Sugiyama  Nathalie Tauziat
2000  Sonya Jeyaseelan    Kim Grant6–4, 6–3
  Florencia Labat  María Vento
2001  Silvia Farina Elia    Amanda Coetzer6–1, 7–6 (7–0)
  Iroda Tulyaganova  Lori McNeil
2002  Jennifer Hopkins    Caroline Dhenin0–6, 6–4, 6–4
  Jelena Kostanić  Maja Matevžič
2003  Sonya Jeyaseelan   (2)    Laura Granville6–4, 6–4
  Maja Matevžič  Jelena Kostanić
2004  Lisa McShea    Tina Križan6–4, 6–1
  Milagros Sequera  Katarina Srebotnik
2005  Rosa María Andrés Rodríguez  Marta Domachowska6–3, 6–1
  Andreea Ehritt-Vanc  Marlene Weingärtner
2006  Liezel Huber    Martina Müller6–2, 7–6 (7–1)
  Martina Navratilova  Andreea Vanc
2007  Yan Zi    Alicia Molik6–3, 6–4
  Zheng Jie  Sun Tiantian
2008  Tatiana Perebiynis    Chan Yung-jan6–4, 6–7 (3–7) , [10–6]
  Yan Zi   (2)  Chuang Chia-jung
2009  Nathalie Dechy    Claire Feuerstein6–0, 6–1
  Mara Santangelo  Stéphanie Foretz
2010  Alizé Cornet    Alla Kudryavtseva3–6, 6–4, [10–7]
  Vania King  Anastasia Rodionova
2011  Akgul Amanmuradova    Natalie Grandin6–4, 5–7, [10–2]
  Chuang Chia-jung  Vladimíra Uhlířová
2012  Olga Govortsova    Natalie Grandin6–7 (4–7) , 6–3, [10–3]
  Klaudia Jans-Ignacik  Vladimíra Uhlířová
2013  Kimiko Date-Krumm    Cara Black6–4, 3–6, [14–12]
  Chanelle Scheepers  Marina Erakovic
2014  Ashleigh Barty    Tatiana Búa4–6, 7–5, [10–4]
  Casey Dellacqua  Daniela Seguel
2015  Chuang Chia-jung   (2)    Nadiia Kichenok4–6, 6–4, [12–10]
  Liang Chen  Zheng Saisai
2016  Anabel Medina Garrigues    María Irigoyen6–2, 6–0
  Arantxa Parra Santonja  Liang Chen
2017  Ashleigh Barty   (2)    Chan Hao-ching6–4, 6–2
  Casey Dellacqua   (2)  Chan Yung-jan
2018  Mihaela Buzărnescu  Nadiia Kichenok7–5, 7–5
  Raluca Olaru  Anastasia Rodionova
2019 Daria Gavrilova
Ellen Perez
Duan Yingying
Han Xinyun
6–4, 6–3
2020Nicole Melichar
Demi Schuurs
Hayley Carter
Luisa Stefani
6–4, 6–3
2021Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
Makoto Ninomiya (Japonya)
Yang Zhaoxuan (Çin)
6–2, 6–3
2022Nicole Melichar (ABD)
Daria Saville (Avustralya)
Lucie Hradecká (Çek Cumhuriyeti)
Sania Mirza (Hindistan)
5–7, 7–5, [10–6]
2023