WTA Copa Colsanitas

Copa Colsanitas, Kolombiya'nın Bogota kentinde Centro de Alto Rendimiento'da düzenlenen bir kadın profesyonel tenis turnuvasıdır. 1998'den beri düzenlenen bu WTA 250 turnuvası, açık toprak kortlarda oynanır.
  Singles 
YearChampionRunner-upScore
1998  Paola Suárez  Sonya Jeyaseelan6–3, 6–4
1999  Fabiola Zuluaga  Christína Papadáki6–1, 6–3
2000  Patricia Wartusch  Tathiana Garbin4–6, 6–1, 6–4
2001  Paola Suárez   (2)  Rita Kuti-Kis6–2, 6–4
2002  Fabiola Zuluaga   (2)  Katarina Srebotnik6–1, 6–4
2003  Fabiola Zuluaga   (3)  Anabel Medina Garrigues6–3, 6–2
2004  Fabiola Zuluaga   (4)  María Sánchez Lorenzo3–6, 6–4, 6–2
2005  Flavia Pennetta  Lourdes Domínguez Lino7–6 (7–4) , 6–4
2006  Lourdes Domínguez Lino  Flavia Pennetta7–6 (7–3) , 6–4
2007  Roberta Vinci  Tathiana Garbin6–7 (5–7) , 6–4, 0–3 ret.
2008  Nuria Llagostera Vives  María Emilia Salerni6–0, 6–4
2009  María José Martínez Sánchez  Gisela Dulko6–3, 6–2
2010  Mariana Duque Mariño  Angelique Kerber6–4, 6–3
2011  Lourdes Domínguez Lino   (2)  Mathilde Johansson2–6, 6–3, 6–2
2012  Lara Arruabarrena  Alexandra Panova6–2, 7–5
2013  Jelena Janković  Paula Ormaechea6–1, 6–2
2014  Caroline Garcia  Jelena Janković6–3, 6–4
2015Teliana PereiraYaroslava Shvedova7–6 (7–2) , 6–1
2016Irina FalconiSílvia Soler Espinosa (İspanya6–2, 2–6, 6–4
2017Francesca SchiavoneLara Arruabarrena (İspanya)6–4, 7–5
2018Anna Karolína Schmiedlová (Slovakya)Lara Arruabarrena (İspanya)6–2, 6–4
2019Amanda Anisimova (ABD)Astra Sharma (Avustralya)1–6, 6–2, [10–8]
2020COVİD-19 nedeniyle iptal edilmiştir.
2021María Camila Osorio Serrano (Kolombiya)Tamara Zidanšek (Slovenya)5–7, 6–3, 6–4
2022Tatjana Maria (Almanya)Laura Pigossi (Brezilya)6–3, 4–6, 6–2
2023
Doubles
1998  Janette Husárová    Melissa Mazzotta  3–6, 6–2, 6–3
  Paola Suárez  Ekaterina Sysoeva
1999  Christína Papadáki    Laura Montalvo6–4, 7–6 (7–5)
  Seda Noorlander  Paola Suárez
2000  Laura Montalvo    Rita Kuti-Kis  6–4, 6–2
  Paola Suárez   (2)  Petra Mandula
2001  Tathiana Garbin    Laura Montalvo  6–4, 2–6, 6–4
  Janette Husárová   (2)  Paola Suárez
2002  Virginia Ruano    Tina Križan  6–2, 6–1
  Paola Suárez   (3)  Katarina Srebotnik
2003  Katarina Srebotnik    Tina Križan  6–2, 6–4
  Åsa Svensson  Tatiana Perebiynis
2004  Barbara Schwartz    Anabel Medina  6–1, 6–3
  Jasmin Wöhr  Arantxa Parra
2005  Emmanuelle Gagliardi    Ľubomíra Kurhajcová  6–4, 6–3
  Tina Pisnik  Barbora Strýcová
2006  Gisela Dulko    Ágnes Szávay  7–6 (7–1) , 6–1
  Flavia Pennetta  Jasmin Wöhr
2007  Lourdes Domínguez Lino    Flavia Pennetta  1–6, 6–3, [11–9]
  Paola Suárez   (4)  Roberta Vinci
2008  Iveta Benešová    Jelena Kostanić Tošić  6–3, 6–3
  Bethanie Mattek  Martina Müller
2009  Nuria Llagostera Vives    Gisela Dulko  7–5, 3–6, [10–7]
  María José Martínez  Flavia Pennetta
2010  Gisela Dulko   (2)   Olga Savchuk  6–2, 7–6 (8–6)
  Edina Gallovits  Anastasiya Yakimova
2011  Edina Gallovits-Hall   (2)   Sharon Fichman  2–6, 7–6 (8–6) , [11–9]
  Anabel Medina Garrigues  Laura Pous Tió
2012  Eva Birnerová    Mandy Minella  6–2, 6–2
  Alexandra Panova  Stefanie Vögele
2013  Tímea Babos    Eva Birnerová  6–4, 6–3
  Mandy Minella  Alexandra Panova
2014  Lara Arruabarrena    Vania King  7–6 (7–5) , 6–4
  Caroline Garcia  Chanelle Scheepers
2015  Paula Cristina Gonçalves    Irina Falconi  6–3, 3–6, [10–6]
  Beatriz Haddad Maia  Shelby Rogers
2016  Lara Arruabarrena   (2)   Gabriela Cé  6–2, 4–6, [10–8]
  Tatjana Maria  Andrea Gámiz
2017  Beatriz Haddad Maia   (2)   Verónica Cepede Royg  6–3, 7–6 (7–4)
  Nadia Podoroska  Magda Linette
2018  Dalila Jakupović    Mariana Duque Mariño  6–3, 6–4
  Irina Khromacheva  Nadia Podoroska
2019Zoe Hives
Astra Sharma
Hayley Carter
Ena Shibahara
6–1, 6–2
2020
2021Elixane Lechemia (Fransa)
Ingrid Neel (ABD)
Mihaela Buzărnescu (Romanya)
Anna-Lena Friedsam (Almanya)
6–3, 6–4
2022Astra Sharma (Avustralya)
ia Aldila Sutjiadi (Endonezya)
Emina Bektas (ABD)
Tara Moore (Büyük Britanya)
4–6, 6–4, [11–9]