WTA Budapeşte Açık

Budapeşte Grand Prix (ayrıca Macaristan Grand Prix), Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen bir kadın tenis turnuvasıdır. Bu WTA Tour etkinliği, Uluslararası düzeyde bir turnuvadır ve açık toprak kortlarda oynanır.

Turnuva daha önce Poli-Farbe Budapeşte Grand Prix, Gaz de France Grand Prix, GDF Süveyş Grand Prix, Tippmix Budapeşte Grand Prix, Colortex Budapeşte Grand Prix, Westel 900 Budapeşte Açık, Budapeşte Loto Açık, Budapeşte Açık ve Budapeşte Grand Prix olarak biliniyordu. .

Etkinlik, 2014 WTA Tour'da Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen yeni bir turnuva olan Bükreş Açık ile değiştirildi.[1] 2021'de Macaristan Grand Prix'si olarak geri döndü.

Tek Kadınlar

SeneŞampiyonFinalistSetler
1996Ruxandra DragomirMelanie Schnell7–6(8–6), 6–1
1997Amanda CoetzerSabine Appelmans6–1, 6–3
1998Virginia Ruano PascualSilvia Farina Elia6–4, 4–6, 6–3
1999Sarah PitkowskiCristina Torrens Valero6–2, 6–2
2000Tathiana GarbinKristie Boogert6–2, 7–6(7–4)
2001Magdalena MaleevaAnne Kremer3–6, 6–2, 6–4
2002Martina MüllerMyriam Casanova6–2, 3–6, 6–4
2003Magüi SernaAlicia Molik3–6, 7–5, 6–4
2004Jelena JankovićMartina Suchá7–6(7–4), 6–3
2005Anna SmashnovaCatalina Castaño6–2, 6–2
2006Anna Smashnova (2)Lourdes Domínguez6–1, 6–3
2007Gisela DulkoSorana Cîrstea6–7(7–2), 6–2, 6–2
2008Alizé CornetAndreja Klepač7–6(7–5), 6–3
2009Ágnes Szávay (Macaristan)Patty Schnyder2–6, 6–4, 6–2
2010Ágnes Szávay (Macaristan)Patty Schnyder6–2, 6–4
2011Roberta VinciIrina-Camelia Begu6–4, 1–6, 6–4
2012Sara ErraniElena Vesnina7–5, 6–4
2013Simona HalepYvonne Meusburger6–3, 6–7(7–9), 6–1
2014-2022 Yapılmadı.
2021Yulia Putintseva (Kazakistan)Anhelina Kalinina (Ukrayna)6–4, 6–0
2022Bernarda Pera (ABD)Aleksandra Krunić (Sırbistan)6–3, 6–3

Çift Kadınlar

SeneŞampiyonFinalistSetler
1996 Katrina Adams
 Debbie Graham
 Radka Bobková
 Eva Melicharová
6–3, 7–63
1997 Amanda Coetzer
 Alexandra Fusai
 Eva Martincová
 Elena Wagner
6–3, 6–1
1998 Virginia Ruano Pascual
 Paola Suárez
 Cătălina Cristea
 Laura Montalvo
4–6, 6–1, 6–1
1999 Evgenia Kulikovskaya
 Sandra Načuk
 Laura Montalvo
 Virginia Ruano Pascual
6–3, 6–4
2000 Lubomira Bacheva
 Cristina Torrens Valero
 Jelena Kostanić Tošić
 Sandra Načuk
6–0, 6–2
2001 Janette Husárová
 Tathiana Garbin
 Zsófia Gubacsi
 Dragana Zarić
6–1, 6–3
2002 Émilie Loit
 Catherine Barclay-Reitz
 Elena Bovina
 Zsófia Gubacsi
4–6, 6–3, 6–3
2003 Petra Mandula
 Elena Tatarkova
 Conchita Martínez Granados
 Tatiana Perebiynis
6–3, 6–1
2004 Petra Mandula (2)
 Barbara Schett
 Ágnes Szávay
 Virág Németh
6–3, 6–2
2005 Émilie Loit (2)
 Katarina Srebotnik
 Lourdes Domínguez Lino
 Marta Marrero
6–1, 3–6, 6–2
2006 Janette Husárová (2)
 Michaëlla Krajicek
 Lucie Hradecká
 Renata Voráčová
4–6, 6–4, 6–4
2007 Ágnes Szávay
 Vladimíra Uhlířová
 Martina Müller
 Gabriela Navrátilová
7–5, 6–2
2008 Alizé Cornet
 Janette Husárová (3)
 Vanessa Henke
 Ioana Raluca Olaru
6–7(5–7), 6–1, [10–6]
2009 Alisa Kleybanova
 Monica Niculescu
 Alona Bondarenko
 Kateryna Bondarenko
6–4, 7–6(7–5)
2010 Tímea Bacsinszky
 Tathiana Garbin (2)
 Sorana Cîrstea
 Anabel Medina Garrigues
6–3, 6–3
2011 Anabel Medina Garrigues 
Alicja Rosolska
 Natalie Grandin
 Vladimíra Uhlířová
6–2, 6–2
2012 Janette Husárová (4)
 Magdaléna Rybáriková
 Eva Birnerová
 Michaëlla Krajicek
6–4, 6–2
2013 Andrea Hlaváčková
 Lucie Hradecká
 Nina Bratchikova
 Anna Tatishvili
6–4, 6–1
2014-2022 Yapılmadı.
2021 Mihaela Buzărnescu
 Fanny Stollár
 Aliona Bolsova
 Tamara Korpatsch
6–4, 6–4
2022 Ekaterine Gorgodze
 Oksana Kalashnikova
 Katarzyna Piter
 Kimberley Zimmermann
1–6, 6–4, [10–6]