Dünya Gençler (U-21) Judo Şampiyonası

Dünya Judo Gençler Şampiyonası, 21 yaş ve altı gençler için uluslararası judo yarışmasının en üst seviyesidir. Şampiyonalar her yıl (Olimpiyatların yapıldığı yıllar hariç) Uluslararası Judo Federasyonu tarafından düzenlenir ve nitelikli judocular kendi kategorilerinde kendi ülkelerinin temsilcileri olarak yarışırlar. Dünya Gençler Şampiyonası, yaşlılar dünya sıralama listesi için sıralama puanları veren tek genç etkinliğidir.

Dünya Gençler Judo Şampiyonası (1974 / 2011 U-20 / 2012-devam U-21)

Erkekler Kategorisi

Erkekler -60 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasKonstantin Simeonidis (Rusya)Ahmad Yusifov (Azerbaycan)Ken Suematsu (Japonya)
Salih Yıldız (Türkiye)
2021Olbia, İtalyaGiorgi Sardalashvili (Gürcistan)Turan Bayramov (Azerbaycan)Romain Valadier-Picard (Fransa)
Sherzod Davlatov (Kazakistan)
2022Guayaquil, EkvatorTaiki Nakamura (Japonya)Giorgi Sardalashvili (Gürcistan)Romain Valadier-Picard (Fransa)
Tornike Maziashvili (Gürcistan)
2023Coimbra, Portekiz

Erkekler -66 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasWillian Lima (Brezilya)Takeshi Takeoka (Japonya)İbrahim Aliyev (Azerbaycan)
Michael Marcelino (Brezilya)
2021Olbia, İtalyaAbrek Naguchev (Rusya)Lennart Slamberger (Almanya)Maxime Gobert (Fransa)
Yevhen Honcharko (Ukrayna)
2022Guayaquil, EkvatorNurali Emomali (Tacikistan)Azizbek Ortikov (Özbekistan)Kimy Bravo Blanco (Küba)
Muhammed Demirel (Türkiye)
2023Coimbra, Portekiz

Erkekler -73 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasSomon Makhmadbekov (Türkmenistan)Georgii Elbakiev (Rusya)Edoardo Mella (İtalya)
Victor Sterpu (Moldova)
2021Olbia, İtalyaAdrian Şulcă (Romanya)Umalt Demirel (Türkiye)Luigi Centracchio (İtalya)
Daniel Pochop (Çek Cumhuriyeti)
2022Guayaquil, EkvatorRyuga Tanaka (Japonya)Giorgi Terashvili (Gürcistan)Jack Yonezuka (ABD)
Marcin Kowalski (Polonya)
2023Coimbra, Portekiz

Erkekler -81 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasVladimir Akhalkatsi (Gürcistan)David Karapetyan (Rusya)Tato Grigalashvili (Gürcistan)
Guilherme Schmidt (Brezilya)
2021Olbia, İtalyaGiorgi Sherazadishvili (Gürcistan)Adam Tsechoev (Rusya)Eljan Hajiyev (Azerbaycan)
Artem Bubyr (Ukrayna)
2022Guayaquil, EkvatorMihail Latisev (Moldova)Arnaud Aregba (Fransa)Adam Kopecky (Çek Cumhuriyeti)
Eljan Hajiyev (Azerbaycan)
2023Coimbra, Portekiz

Erkekler -90 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasLasha Bekuari (Gürcistan)Roland Goz (Macaristan)Gennaro Pirelli (İtalya)
Louis Mai (Almanya)
2021Olbia, İtalyaPéter Sáfrány (Macaristan)Tigo Renes (Hollanda)Adam Sangariev (Rusya)
Maxime-Gaël Ngayap Hambou (Fransa)
2022Guayaquil, EkvatorJakhongir Mamatrakhimov (Özbekistan)Péter Sáfrány (Macaristan)Aleksa Mitrovic (Fransa)
Alex Cret (Romanya)
2023Coimbra, Portekiz

Erkekler -100 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasKazunari Kamigaki (Japonya)Ilia Sulamanidze (Gürcistan)Mert Şişmanlar (Türkiye)
Zsombor Veg (Macaristan)
2021Olbia, İtalyaIlia Sulamanidze (Gürcistan) Sukhrob Rajabov (Özbekistan)Matvey Kanikovskiy (Rusya)
Utkirbek Turoboyev (Özbekistan)
2022Guayaquil, EkvatorKenny Liveze (Fransa)Tomohiro Nakano (Japonya)Kilian Kappelmeier (Almanya)
Benjamin Mataseje (Slovakya)
2023Coimbra, Portekiz

Erkekler +100 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasSosuke Matsumura (Japonya)Erik Abramov (Almanya)Richard Sipocz (Macaristan)
Kim Min Jong (Güney Kore)
2021Olbia, İtalyaSaba Inaneishvili (Gürcistan)Richard Sipocz (Macaristan)Irakli Demetrashvili (Gürcistan)
Yvo Witassek (Almanya)
2022Guayaquil, EkvatorYuta Nakamura (Japonya)Cruz Leon Omar (Küba)Islombek Ravshankulov (Özbekistan))
Shalva Gureshidze (Gürcistan)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar Kategorisi

Kadınlar -48 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasWakana Koga (Japonya)Shirine Boukli (Fransa)Su Song Jon (Güney Kore)
Andrea Stojadinov (Sırbistan)
2021Olbia, İtalyaAssunta Scutto (İtalya)Irena Khubulova (Rusya)Asia Avanzato (İtalya)
Rafaela Batista (Brezilya)
2022Guayaquil, EkvatorHikari Yoshioka (Japonya)Assunta Scutto (İtalya)Merve Azak (Türkiye)
Gemma Maria Gomez Antona (İspanya)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar -52 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasSosorbaram Lkhagvasuren (Moğolistan)Lin Hsuan Hsu (Taywan)Larissa Pimenta (Brezilya)
Ayumi Kawada (Japonya)
2021Olbia, İtalyaChloé Devictor (Fransa)Giulia Carnà (İtalya)Binta Ndiaye (İsviçre)
Erza Muminoviq (Kosova)
2022Guayaquil, EkvatorGiulia Carnà (İtalya)Chloe Devictor (Fransa)Binta Ndiaye (İsviçre)
Marina Castello Diez (İspanya)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar -57 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasEteri Liparteliani (Gürcistan)Kanako Hakamata (Japonya)Pleuni Cornelisse (Hollanda)
Jisu Kim (Güney Kore)
2021Olbia, İtalyaKseniia Galitskaia (Rusya)Kerem Primo (İsrail)Faïza Mokdar (Fransa)
Özlem Yıldız (Türkiye)
2022Guayaquil, EkvatorÖzlem Yıldız (Türkiye)Akari Omori (Japonya)Veronica Toniolo (İtalya)
Rin Eguchi (Japonya)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar -63 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasSzofi Osbas (Macaristan)Anja Obradoviç (Sırbistan)Asumi Ura (Japonya)
Laura Fazliu (Kosova)
2021Olbia, İtalyaJoanne van Lieshout (Hollanda)Laura Vázquez (İspanya)Brigitta Varga (Macaristan)
Katarina Krišto (Hırvatistan)
2022Guayaquil, EkvatorJoanne van Lieshout (Hollanda)Kaillany Rodrigues Cardoso (Brezilya)Melkia Auchecorne (Fransa)
Agnese Zucco (İtalya)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar -70 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasMami Asahi (Japonya)Madina Taimazova (Rusya)Marlene Galandi (Almanya)
Morgane Fereol (Fransa)
2021Olbia, İtalyaAi Tsunoda (İspanya)Lara Cvjetko (Hırvatistan)Luana Carvalho (Brezilya)
Katarzyna Sobierajska (Polonya)
2022Guayaquil, EkvatorAi Tsunoda (İspanya)Fidan Ogel (Türkiye)Samira Bock (Almanya)
Idelannis Gomez Feria (Küba)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar -78 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasRinoko Wada (Japonya)Renee Van Harselaar (Hollanda)Christina Faber (Almanya)
Patricia Sampaio (Portekiz)
2021Olbia, İtalyaAnna Monta Olek (Almanya)Yael van Heemst (Hollanda)Raffaela Igl (Almanya)
Eliza Ramos (Brezilya)
2022Guayaquil, EkvatorAki Kuroda (Japonya)Beatriz Freitas (Brezilya)Iriskhon Kurbanbaeva (Özbekistan)
Lieke Derks (Hollanda)
2023Coimbra, Portekiz

Kadınlar +78 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Rio de Janeiro, Brezilya
1976Madrid, İspanya
1983Mayagüez, Porto Riko
1986Rome, İtalya
1990Dijon, Fransa
1992Buenos Aires, Arjantin
1994Cairo, Mısır
1996Porto, Portekiz
1998Cali, Kolombiya
2000Nabeul, Tunus
2002Jeju Island, Güney Kore
2004Budapest, Macaristan
2006Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
2008Bangkok, Tayland
2009Paris, Fransa
2010Agadir, Fas
2011Cape Town, Güney Afrika
2013Ljubljana, Slovenya
2014Fort Lauderdale, ABD
2015Abu Dhabi, BAE
2017Zagreb, Hırvatistan
2018Nassau, Bahamalar
2019Marrakesh, FasRuri Takahashi (Japonya)Kim Ha Yun (Güney Kore)Tahina Durand (Fransa)
Marit Kamps (Hollanda)
2021Olbia, İtalyaCoralie Hayme (Fransa)Marit Kamps (Hollanda)Hilal Öztürk (Türkiye)
Léa Fontaine (Fransa)
2022Guayaquil, EkvatorMao Arai (Japonya)Hilal Öztürk (Türkiye)Miki Mukunoki (Japonya)
Erica Simonetti (İtalya)
2023Coimbra, Portekiz