Dünya Gençler (U-18) Judo Şampiyonası

Dünya Judo Kadet Şampiyonası, 18 yaş ve altı gençler için uluslararası judo yarışmasının en üst seviyesidir. Şampiyonalar her iki yılda bir Uluslararası Judo Federasyonu tarafından düzenlenir ve nitelikli judocular kendi kategorilerinde ülkelerinin temsilcileri olarak yarışırlar. Şampiyonaların sonuncusu 2019 yılında Kazakistan'ın Almatı kentinde gerçekleşti.
EdisyonSeneTarihEv Sahibi Şehir, ÜlkeSalonKatılan
Ülke
Katılan
Atlet
1200906-09 AğustosBudapest, Macaristan
2201111-14 AğustosKyiv, UkraynaSports Palace
3201308-11 AğustosMiami, ABDTrump National Doral92603
4201505-08 AğustosSarajevo, Bosna HersekZetra Olympic Hall59481
5201709-13 AğustosSantiago, ŞiliEstadio Nacional Julio Martínez Prádanos64428
6201925-29 EylülAlmaty, KazakistanBaluan Sholak Sports Palace61460
7202224-28 AğustosSarajevo, Bosna HersekArena Hotel Hills60483
8202323-27 AğustosZagrep, Hırvatistan

Erkekler Kategorisi

-50 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanSakhavat Gadzhiev (Rusya)Jun-Hee Chae (Güney Kore)Dmytro Atanov (Ukrayna)
Steffen Hoffmann (Almanya)
2011Kyiv, UkraynaRyuju Nagayama (Japonya)Elios Manzi (İtalya)Sadikh Maharramov (Azerbaycan)
Bogdan Iadov (Ukrayna)
2013Miami, ABDNatig Gurbanli (Azerbaycan)Robinzon Beglarashvili (Gürcistan)Amartuvshin Bayaraa (Moğolistan)
Jorre Verstraeten (Belçika)
2015Sarajevo, Bosna HersekAibolat Ystybay (Kazakistan)Biagio D’Angelo (İtalya)Narmandakh Bayanmunkh (Moğolistan)
Kazbek Naguchev (Rusya)
2017Santiago, ŞiliAldi De Oliveira (Brezilya)Maksud Ochilov (Özbekistan)Csanad Feczko (Macaristan)
Daan Moes (Hollanda)
2019Almaty, KazakistanNurkanat Serikbayev (Kazakistan)Romain Valadier Picard (Fransa)Mykyta Holoborodko (Ukrayna)
Nika Bachiashvili (Gürcistan)
2022Sarajevo, Bosna HersekYahn Motoly-Bongambé (Fransa)Sebestyén Kollár (Macaristan)Dias Zholdybayev (Kazakistan)
David Leiva (ABD)
2023Zagrep, Hırvatistan

-55 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanSeiken Fujisawa (Japonya)Jeyhun Gatayev (Azerbaycan)Kairat Agibayev (Kazakistan)
Roman Buzuk (Rusya)
2011Kyiv, UkraynaPavlo Skopnenko (Ukrayna)Tsai Ming-yen (Taywan)Yerlan Serikzhanov (Kazakistan)
Shapi Surakatov (Rusya)
2013Miami, ABDBauyrzhan Zhauyntayev (Kazakistan)Elios Manzi (İtalya)Tornike Tsjakadoea (Hollanda)
Peter Miles (Büyük Britanya)
2015Sarajevo, Bosna HersekDenislav Ivanov (Bulgaristan)Tofig Mammadov (Azerbaycan)Khamzat Akhmarov (Rusya)
Vano Khubashvili (Gürcistan)
2017Santiago, ŞiliMihraç Akkuş (Türkiye)Luka Kapanadze (Gürcistan)Abrek Naguchev (Rusya)
Hitoyoshi Sumi (Japonya)
2019Almaty, KazakistanLin Chong-You (Taywan)Yuma Sato (Japonya)Sobirjon Karimov (Özbekistan)
Vincenzo Skenderi (İtalya)
2022Sarajevo, Bosna HersekZacharie Dijol (Fransa)Shahin Orujzade (Azerbaycan)Daviti Lomitashvili (Gürcistan)
Saba Sabashvili (Gürcistan)
2023Zagrep, Hırvatistan

-60 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanNaohisa Takato (Japonya)Matheus Machado (Brezilya)Song-Chul Heyon (Kuzey Kore)
Beka Tugushi (Robinzon Beglarashvili (Gürcistan))
2011Kyiv, UkraynaYuma Oshima (Japonya)Eldar Gazimagomedov (Rusya)Arsen Ghazaryan (Ermenistan)
Rashad Rufullayev (Azerbaycan)
2013Miami, ABDTakumi Oshima (Japonya)Bogdan Iadov (Ukrayna)Dzmitry Minkou (Belarus)
Tsend-Ochiryn Tsogtbaatar (Moğolistan)
2015Sarajevo, Bosna HersekGenki Koga (Japonya)Michael Marcelino (Brezilya)Akhmed Bogatyrev (Rusya)
Robinzon Beglarashvili (Gürcistan)
2017Santiago, ŞiliKazbek Naguchev (Rusya)Nurzat Salimbayev (Kazakistan)Narmandakh Bayanmunkh (Moğolistan)
Hayato Kondo (Japonya)
2019Almaty, KazakistanKeiji Tsujioka (Japonya)Kamran Suleymanov (Azerbaycan)Chyngyzkhan Sagynaliev (Kırgızistan)
Marlen Adil (Kazakistan)
2022Sarajevo, Bosna HersekDavit Kareli (Gürcistan)Kelvin Ray (Fransa)Nizami Imranov (Azerbaycan)
Talgat Orynbassar (Kazakistan)
2023Zagrep, Hırvatistan

-66 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanArbi Khamkhoev (Rusya)Jalil Jalilov (Azerbaycan)Phuc Hong Cai (Danimarka)
Bong-Ju Kwak (Güney Kore)
2011Kyiv, UkraynaMikhail Igolnikov (Rusya)Norihito Isoda (Japonya)Viktor Makukha (Ukrayna)
Huseyn Rahimli (Azerbaycan)
2013Miami, ABDKoba Mchedlishvili (Gürcistan)Hifumi Abe (Japonya)Pavel Ershov (Rusya)
Didar Khamza (Kazakistan)
2015Sarajevo, Bosna HersekGiovanni Esposito (İtalya)Bagrati Niniashvili (Gürcistan)Hideyuki Ishigooka (Japonya)
Ugur Sarıkaya (Türkiye)
2017Santiago, ŞiliRanto Katsura (Japonya)Mark Hristov (Bulgaristan)Dhzamoliddin Abdulloev (Tacikistan)
Keagan Young (Kanada)
2019Almaty, KazakistanAbrek Naguchev (Rusya)Rostyslav Berezhnyi (Ukrayna)Tilegen Tynarbay (Kazakistan)
Matheus Pereira (Brezilya)
2022Sarajevo, Bosna HersekSaba Samadashvili (Gürcistan)Shohjakhon Otaboev (Özbekistan)Dimitrios Giannopoulos (Yunanistan)
Federico Bosis (İtalya)
2023Zagrep, Hırvatistan

-73 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakistan Adam Kopecky (Polonya)Musa Şimşek (Türkiye)Alexandre Tama (Fransa)
Vugar Talibov (Azerbaycan)
2022Sarajevo, Bosna HersekKeito Kihara (Japonya)Luka Javakhishvili (Gürcistan)Giorgi Mishvelidze (Gürcistan)
Samariddin Muxibiddinov (Özbekistan)
2023Zagrep, Hırvatistan

-81 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Ryunosuke Otake (Japonya)Tymur Valieiev (Ukrayna)Aidar Arapov (Kazakistan)
Ikhvan Edilsultanov (Rusya)
2022Sarajevo, Bosna HersekGor Karapetyan (Ermenistan)Alisher Samanov (Özbekistan)Igor Tsurkan (Ukrayna)
Dušan Grahovac (Sırbistan)
2023Zagrep, Hırvatistan

-90 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Kenny Liveze (Fransa)Dzhavad Guseinov (Rusya)Junnosuke Todaka (Japonya)
Roy Sivan (İsrail)
2022Sarajevo, Bosna HersekPeter Kenderesi (Macaristan)Abbos Shermakhmatov (Özbekistan)Oleksii Boldyriev (Ukrayna)
Milan Bulaja (Sırbistan)
2023Zagrep, Hırvatistan

+90 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Irakli Demetrashvili (Gürcistan)Giga Tatiashvili (Gürcistan)Mitsuki Sugawara (Japonya)
Nodar Onoprienko (Rusya)
2022Sarajevo, Bosna HersekJohn Jr. Messé A Bessong (Kanada)Gabriel Santos (Brezilya)Dota Arai (Japonya)
Bogdan Petre (Romanya)
2023Zagrep, Hırvatistan

Kadınlar Kategorisi

-40 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanVenera Nizamova (Rusya)Seul-Bi Bae (Güney Kore)Saori Adachi (Japonya)
Andrea Kunitz (Almanya)
2011Kyiv, UkraynaTawany Silva (Brezilya)Ruth Barna (Romanya)Evelyne Audiens (Belçika)
Ana Budescu (Moldova)
2013Miami, ABDHonoka Yamauchi (Japonya)Leyla Aliyeva (Azerbaycan)Tsvetelina Tsvetanova (Bulgaristan)
Juliana Rodrigues (Brezilya)
2015Sarajevo, Bosna HersekOlga Borisova (Rusya)Oidovchimed Baasansuren (Moğolistan)Lidia Marin (Romanya)
Oumaima Bedioui (Tunus)
2017Santiago, ŞiliMarina Vorobeva (Rusya)Ivana Nikolić (Karadağ)Anastasiia Balaban (Ukrayna)
Jente Verstraeten (Belçika)
2019Almaty, KazakistanLuca Mamira (Macaristan)Chiara Antonina Dispenza (İtalya)Pauline Cuq (Fransa)
Alima Zhumagaliyeva (Kazakistan)
2022Sarajevo, Bosna HersekAnastasiia Superson (Ukrayna)Begümnaz Doğruyol (Türkiye)Patrícia Tománková (Slovakya)
Zilan Ertem (Türkiye)
2023Zagrep, Hırvatistan

-44 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanMai Morishita (Japonya)Alexandra Pop (Romanya)Angelina Bombara (İtalya)
Evgenia Demintseva (Rusya)
2011Kyiv, UkraynaIrina Dolgova (Rusya)Misa Matsuo (Japonya)Nathalia Mercadante (Brezilya)
Sara Maria Romano (İtalya)
2013Miami, ABDMari Suzuki (Japonya)Kincső Mihalovits (Macaristan)Anastasiya Turcheva (Rusya)
Maruša Štangar (Slovenya)
2015Sarajevo, Bosna HersekDaria Bilodid (Ukrayna)Sofia Petitto (İtalya)Riko Igarashi (Japonya)
Jessica Silva (Brezilya)
2017Santiago, ŞiliHaruka Kawabata (Japonya)Jong Hung Kim (Kuzey Kore)Amanda Arraes (Brezilya)
Carlotta Avanzato (İtalya)
2019Almaty, KazakistanMerve Azak (Türkiye)Maria Gimenez (Venezuela)Laura Soken (Brezilya)
Ayuna Miyagi (Japonya)
2022Sarajevo, Bosna HersekVera Wandel (Hollanda)Zeynep Betül Sarıkaya (Türkiye)Umidakhon Burkhonjonova (Özbekistan)
Rebecca Valeriani (İtalya)
2023Zagrep, Hırvatistan

-48 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanHiromi Endō (Japonya)Odette Giuffrida (İtalya)Anna Dmitrieva (Rusya)
Julia Rosso (Fransa)
2011Kyiv, UkraynaAmi Kondo (Japonya)Demi Van Schijndel (Hollanda) Amandine Buchard (Fransa)
Anja Štangar (Slovenya)
2013Miami, ABDMikoto Tsunemi (Japonya)Hye-Kyeong Lee (Güney Kore)Kristina Shilova (Rusya)
Betina Temelkova (Bulgaristan)
2015Sarajevo, Bosna HersekDiyora Keldiyorova (Özbekistan)Jorien Visser (Hollanda)Anais Mosdier (Fransa)
Tugce Beder (Türkiye)
2017Santiago, ŞiliBrigitta Varga (Macaristan)Mascha Ballhaus (Almanya)Jana Gussenberg (Almanya)
Aiko Watanabe (Japonya)
2019Almaty, KazakistanHikari Yoshioka (Japonya)Ana Viktorija Puljiz (Hırvatistan)Assunta Scutto (İtalya)
Anna Kriza (Macaristan)
2022Sarajevo, Bosna HersekKano Miyaki (Japonya)Tara Babulfath (İsveç)Aydan Valiyeva (Azerbaycan)
Myagmarsürengiin Nandin-Erdene (Moğolistan)
2023Zagrep, Hırvatistan

-52 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Budapest, MacaristanLi Ning (Çin)Lee Eun-ju (Güney Kore)Christine Huck (Avusturya)
Takumi Miyakawa (Japonya)
2011Kyiv, UkraynaKaho Yonezawa (Japonya)Theresa Stoll (Almanya)Alexandra-Larisa Florian (Romanya)
Daniela Raia (İtalya)
2013Miami, ABDJessica Klimkait (Kanada)Mariam Janashvili (Gürcistan)Layana Colman (Brezilya)
Chishima Maeda (Japonya)
2015Sarajevo, Bosna HersekKana Tomizawa (Japonya)Tihea Topolovec (Hırvatistan)Margarita Shrainer (Rusya)
Irem Korkmaz (Türkiye)
2017Santiago, ŞiliSeija Ballhaus (Almanya)Faïza Mokdar (Fransa)Mina Kobayashi (Japonya)
Szofi Özbas (Macaristan)
2019Almaty, KazakistanVeronica Toniolo (İtalya)Liliia Nugaeva (Rusya)Mariam Amkhadova (Rusya)
Elin Henninger (Hollanda)
2022Sarajevo, Bosna HersekGaia Massimetti (İtalya)Sugdiyona Rafkatova (Özbekistan)Anna Tieliegina (Ukrayna)
Shen Yi-hsi (Taywan)
2023Zagrep, Hırvatistan

-57 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Rin Eguchi (Japonya)Sarah Souza (Brezilya)Alexe Wagemaker (Hollanda)
Kseniia Galitskaia (Rusya)
2022Sarajevo, Bosna HersekLinthoi Chanambam (Hindistan)Bianca Reis (Brezilya)Anna Gulīte (Letonya)
Savita Russo (İtalya)
2023Zagrep, Hırvatistan

-63 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Habibe Afyonlu (Türkiye)Airi Yazawa (Japonya)Katarina Kristo (Hırvatistan)
Alessia Corrao (Belçika)
2022Sarajevo, Bosna HersekSinem Oruç (Türkiye)Franziska Schlögl (Avusturya)Khurshida Razzokberdieva (Özbekistan)
Lenka Tománková (Slovakya)
2023Zagrep, Hırvatistan

-70 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Ai Tsunoda Roustant (İspanya)Moka Kuwagata (Japonya)Elisabeth Pflugbeil (Almanya)
Yael Van Heemst (Hollanda)
2022Sarajevo, Bosna HersekBarchinoy Kodirova (Özbekistan)Serena Ondei (İtalya)Ingrid Nilsson (İsveç)
Lila Mazzarino (Fransa)
2023Zagrep, Hırvatistan

+70 kg

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Almaty, Kazakhstan Anna Santos (Brezilya)Madina Paragulgova (Kazakistan)Hilal Öztürk (Türkiye)
Ion Yamaki (Japonya)
2022Sarajevo, Bosna HersekGrace-Esther Mienandi Lahou (Fransa)Celia Cancan (Fransa)Nyam-Erdene Batsuuri (Moğolistan)
Mika Nakano (Japonya)
2023Zagrep, Hırvatistan