Dünya Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonası

Erkekler Toplam

SeasonLocationWinnerRunner-upThird
1976Champaign  Alan Rattray  Gaetan Boucher  Andre Chabrerie
1977Grenoble  Gaetan Boucher  Craig Kressler  Hiroshi Toda
1978Solihull  James Lynch  Harry Spragg  Alan Rattray
1979Québec  Hiroshi Toda  Louis Baril  Nick Thometz
1980Milan  Gaetan Boucher (2)  Louis Grenier  Marc Bella
1981Meudon  Benoit Baril  Gaetan Boucher  Michael Richmond
1982Moncton  Guy Daignault  Gaetan Boucher  Louis Grenier
1983Tokyo  Louis Grenier  Michel Delisle  Guy Daignault
1984Peterborough  Guy Daignault (2)  Tatsuyoshi Ishihara  Michel Daignault
1985Amsterdam  Toshinobu Kawai  Tatsuyoshi Ishihara  Louis Grenier
1986Chamonix  Tatsuyoshi Ishihara  Guy Daignault  Robert Dubreuil
1987Montréal  Michel Daignault  none awarded  Charles Veldhoven
  Toshinobu Kawai (2)
1988St. Louis  Peter van de Velde  Richard Suyten  Tatsuyoshi Ishihara
1989Solihull  Michel Daignault (2)  Kim Ki-Hoon  Mark Lackie
1990Amsterdam  Lee Joon-Ho  Yuichi Akasaka  none awarded
  Wilf O'Reilly
1991Sydney  Wilf O'Reilly  Kim Ki-Hoon  Lee Joon-Ho
1992Denver  Kim Ki-Hoon  Mo Ji-Soo  Lee Joon-Ho
1993Beijing  Marc Gagnon  Sylvain Gagnon  Chae Ji-Hoon  
  Kim Ki-Hoon
1994Guildford  Marc Gagnon  Chae Ji-Hoon  none awarded
  Frederic Blackburn
1995Gjøvik  Chae Ji-Hoon  Marc Gagnon  Song Jae-Kun
1996The Hague  Marc Gagnon  Chae Ji-Hoon  Orazio Fagone
1997Nagano  Kim Dong-Sung  Marc Gagnon  Saturo Terao
1998Vienna  Marc Gagnon (4)  Fabio Carta  Kim Dong-Sung
1999Sofia  Li Jiajun  Saturo Terao  Fabio Carta
2000Sheffield  Min Ryoung  Éric Bédard  Li Jiajun
2001Jeonju  Li Jiajun (2)  Apolo Anton Ohno  Marc Gagnon
2002Montreal  Kim Dong-Sung (2)  Ahn Hyun-Soo  Fabio Carta
2003Warsaw  Ahn Hyun-Soo  Li Jiajun  Song Suk-Woo
2004Gothenburg  Ahn Hyun-Soo  Song Suk-Woo  Li Jiajun
2005Beijing  Ahn Hyun-Soo  Apolo Anton Ohno  François-Louis Tremblay
2006Minneapolis  Ahn Hyun-Soo  Lee Ho-Suk  François-Louis Tremblay
2007Milan  Ahn Hyun-Soo  Charles Hamelin  Apolo Anton Ohno
2008Gangneung  Apolo Anton Ohno  Lee Ho-Suk  Song Kyung-Taek
2009Vienna  Lee Ho-Suk  J.R. Celski  Charles Hamelin
2010Sofia  Lee Ho-Suk (2)  Kwak Yoon-Gy  Liang Wenhao
2011Sheffield  Noh Jin-Kyu  Charles Hamelin  Liang Wenhao
2012Shanghai  Kwak Yoon-Gy  Noh Jin-Kyu  Olivier Jean
2013Debrecen  Sin Da-Woon  Kim Yun-Jae  Charles Hamelin
2014Montréal  Viktor Ahn (6)  J.R. Celski  Charles Hamelin
2015Moscow  Sjinkie Knegt  Park Se-yeong  Wu Dajing
2016Seoul  Han Tianyu  Charles HamelinShaolin Sandor Liu (Macaristan)
2017Rotterdam  Seo Yi-ra  Sjinkie KnegtSamuel Girard
2018MontréalCharles HamelinShaolin Sandor Liu (Macaristan)Hwang Dae-Heon
2019SofiaLim Hyo-jun (South Korea)Hwang Dae-heon
(South Korea)
Semion Elistratov (Rusya)(Russia)
2021DordrechtShaonan Liu (Macaristan)Shaolin Sandor Liu (Macaristan)Semion Elistratov (Rusya)
2022

Kadınlar Toplam

SeasonLocationWinnerRunner-upThird
1976Champaign  Celeste Chlapaty  Kathy Vogt  Peggy Hartrich
1977Grenoble  Brenda Webster  Kathy Vogt  Valie Reimann
1978Solihull  Sarah Docter  Miyoshi Kato  Patty Lyman
1979Québec  Sylvie Daigle  Cathy Turnbull  Miyoshi Kato
1980Milan  Miyoshi Kato  Mika Kato  Cathy Turnbull
1981Meudon  Miyoshi Kato (2)  Mika Kato  Louise Begin
1982Moncton  Maryse Perreault  Louise Begin  Sylvie Daigle
1983Tokyo  Sylvie Daigle  Mika Kato  Miyoshi Kato  
  Maryse Perreault
1984Peterborough  Mariko Kinoshita  Sylvie Daigle  Bonnie Blair  
  Nathalie Lambert
1985Amsterdam  Eiko Shishii  Bonnie Blair  Nathalie Lambert
1987Montréal  Eiko Shishii (2)  Nathalie Lambert  Mariko Kinoshita
1988St. Louis  Sylvie Daigle  Yumiko Yamada  Eiko Shishii
1989Solihull  Sylvie Daigle  Maryse Perreault  Guo Hongru
1990Amsterdam  Sylvie Daigle (5)  Joelle van Koestveld  Eden Donatelli
1991Sydney  Nathalie Lambert  Sylvie Daigle  Zhang Yanmei
1992Denver  Kim So-hee  Yan Li  Nobuku Yamada
1993Beijing  Nathalie Lambert  Chun Lee-kyung  Zhang Yanmei
1994Guildford  Nathalie Lambert (3)  Kim So-hee  Kim Ryang-hee
1995Gjøvik  Chun Lee-kyung  Wang Chunlu  Kim Yoon-mi
1996The Hague  Chun Lee-kyung  Won Hye-kyung  Isabelle Charest
1997Nagano  Chun Lee-kyung (3)
  Yang Yang (A)  
none awarded  Won Hye-kyung
1998Vienna  Yang Yang (A)  Chun Lee-kyung
  Wang Chunlu 
none awarded
1999Sofia  Yang Yang (A)  Yang Yang (S)  Kim Moon-jung
2000Sheffield  Yang Yang (A)  An Sang-mi  Yang Yang (S)
2001Jeonju  Yang Yang (A)  Wang Chunlu  Evgenia Radanova
2002Montréal  Yang Yang (A) (6)  Ko Gi-hyun  Evgenia Radanova
2003Warsaw  Choi Eun-kyung  Yang Yang (A)  Kim Min-jee
2004Gothenburg  Choi Eun-kyung (2)  Wang Meng  Byun Chun-sa
2005Beijing  Jin Sun-yu  Choi Eun-kyung  Kang Yun-mi
2006Minneapolis  Jin Sun-yu  Wang Meng  Kalyna Roberge
2007Milan  Jin Sun-yu (3)  Jung Eun-ju  Kalyna Roberge
2008Gangneung  Wang Meng  Zhou Yang  Yang Shin-young
2009Vienna  Wang Meng  Kim Min-jung  Zhou Yang
2010Sofia  Park Seung-hi  Wang Meng  Cho Ha-ri
2011Sheffield  Cho Ha-ri  Katherine Reutter  Arianna Fontana
2012Shanghai  Li Jianrou  Valérie Maltais  Arianna Fontana
2013Debrecen  Wang Meng (3)  Park Seung-hi  Shim Suk-hee
2014Montréal  Shim Suk-hee  Park Seung-hi  Valérie Maltais
2015Moscow  Choi Min-jeong
(South Korea)
Arianna Fontana (İtalya)  Shim Suk-hee
2016Seoul  Choi Min-jeong
(South Korea)
  Marianne St-Gelais  Elise Christie
2017Rotterdam  Elise Christie  Marianne St-Gelais  Shim Suk-hee
2018Montréal  Choi Min-jeong
(South Korea)   (3)
  Shim Suk-hee  Li Jinyu
2019 SofiaSuzanne Schulting (Hollanda)(Netherlands) Choi Min-jeong
(South Korea)
Kim Boutin (Canada)
2021DordrechtSuzanne Schulting (Hollanda)Courtney Sarault (Kanada)Arianna Fontana (İtalya)
2022