Dünya Okçuluk Şampiyonası

Bu, açık hava hedef okçuluğunda Dünya Şampiyonalarında madalya kazananların bir listesidir. Dünya Okçuluk Şampiyonası, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen üç doruk etkinlikten biri ve en uzun tarihi olan etkinlik, diğerleri Olimpik okçuluk yarışması (1972–) ve Dünya Kupası (2006–).

Recurve

Erkekler Bireysel

format:

  • 1933–1955: International long and short rounds (various)
  • 1957–1985: FITA round (90m, 70m, 50m, 30m)
  • 1987–: Olympic round (set system from 2011)
ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1933 London Donald MacKenzie (USA) Emil Heilborn (SWE) Georges de Rons (BEL)
1934 Båstad Henry Kjelsson (SWE) Emil Heilborn (SWE) Oscar Kessels (BEL)
1935 Brussels Adrien Van Kolen (BEL) Georges De Rons (BEL) Frans Walraevens (BEL)
1936 Prague Emil Heilborn (SWE) Georges De Rons (BEL) Jan Musilek (TCH)
1937 Paris Georges De Rons (BEL) Feliks Majewski (POL) Oscar Kessels (BEL)
1938 London Frantisek Hadas (TCH) Feliks Majewski (POL) C. Smith  (GBR)
 1939 Oslo Roger Beday (FRA) Gaston Questemann (FRA) A. H. Mole  (GBR)
1946 Stockholm Einar Tang-Holbeck (DEN) Hans Deutgen (SWE) Ove Hansen (DEN)
1947 Prague Hans Deutgen (SWE) Vaclav Karola (DEN) Josef Brejcha (TCH)
1948 London Hans Deutgen (SWE) Einar Tang-Holbeck (DEN) Josef Brejcha (TCH)
1949 Paris Hans Deutgen (SWE) Frantisek Hadas (TCH) Einar Tang-Holbeck (DEN)
1950 Copenhagen Hans Deutgen (SWE) Einar Tang-Holbeck (DEN) Russ Reynolds (USA)
1952 Brussels Stellan Andersson (SWE) Bror Lundgren (SWE) Einar Tang-Holbeck (DEN)
1953 Oslo Bror Lundgren (SWE) Einar Tang-Holbek (DEN) Carl-Eric Bissman (SWE)
1955 Helsinki Nils Andersson (SWE) Robert Rhode (USA) Bertil Olsson (SWE)
1957 Prague O.K. Smathers (USA) Joe Fries (USA) Sylvester Chessman (USA)
1958 Brussels Stig Thysell (SWE) Olavi Kallionpaä (FIN) Roy Matthews (GBR)
1959 Stockholm James Caspers (USA) Robert Kadiee (USA) James Needey (USA)
1961 Oslo Joe Thornton (USA) Clayton Sherman (USA) Jorma Sandelin (FIN)
1963 Helsinki Charles Sandlin (USA) Joe Thornton (USA) David Keaggy, Jr. (USA)
1965 Västerås Matti Haikonen (FIN) Joe Thornton (USA) Ben Walker (USA)
1967 Amersfoort Ray Rogers (USA) Ian Dixon (GBR) Hardy Ward (USA)
1969 Valley Forge Hardy Ward (USA) John Williams (USA) Graeme Telford (AUS)
1971 York John Williams (USA) Kyösti Laasonen (FIN) Wayne Pullen (CAN)
1973 Grenoble Victor Sidoruk (URS) Kyösti Laasonen (FIN) Stephen Lieberman (USA)
1975 Interlaken Darrell Pace (USA) Richard McKinney (USA) Kauko Laasonen (FIN)
1977 Canberra Richard McKinney (USA) Takashi Kamei (JPN) Leandro De Nardi (ITA)
1979 West Berlin Darrell Pace (USA) Richard McKinney (USA) Rodney Baston (USA)
1981 Punta Ala Kyosti Laasonen (FIN) Darrell Pace (USA) Richard McKinney (USA)
1983 Los Angeles Richard McKinney (USA) Darrell Pace (USA) Marnix Vervinck (BEL)
1985 Seoul Richard McKinney (USA) Koo Ja-Chong (KOR) Takayoshi Matsushita (JPN)
1987 Adelaide Vladimir Yesheyev (URS) Andreas Lippoldt (FRG) Jay Barrs (USA)
1989 Lausanne Stanislav Zabrodsky (URS) Steven Hallard (GBR) Tomi Poikolainen (FIN)
1991 Krakow Simon Fairweather (AUS) Wadim Szikariew (URS) Chung Jae-Hun (KOR)
1993 Antalya Park Kyung-Mo (KOR) Kim Kyung-Ho (KOR) Stanislav Zabrodsky (UKR)
1995 Jakarta Lee Kyung-Chul (Güney Kore)  Wu Tsung-Yi (TPE) Oh Kyo-Moon (Güney Kore)
1997 Victoria Kim Kyung-Ho (Güney Kore)  Christophe Peignois (BEL) Jang Yong-Ho (Güney Kore)
1999 RiomHong Sung-Chil (Güney Kore)  Jari Lipponen (FIN) Lionel Torres (FRA)
2001 BeijingYeon Jung-Ki (Güney Kore)  Lionel Torres (FRA) Park Kyung-Mo (Güney Kore)
2003 New YorkMichele Frangilli (ITA) Im Dong-Hyun (KOR) David Barnes (AUS)
2005 MadridChung Jae-Hun (Güney Kore)  Ryuichi Moriya (JPN) Choi Won-Jong (Güney Kore)
2007 LeipzigIm Dong-Hyun (Güney Kore) Baljinima Tsyrempilov (RUS)Alan Wills (GBR)
2009 UlsanLee Chang-Hwan (Güney Kore) Im Dong-Hyun (KOR)Viktor Ruban (UKR)
2011 TurinKim Woo-Jin (Güney Kore) Oh Jin-Hyek (KOR)Brady Ellison (USA)
2013 BelekLee Seung-Yun (KOR)Oh Jin-Hyek (Güney Kore) Crispin Duenas (CAN)
2015 CopenhagenKim Woo-Jin (Güney Kore) Rick van der Ven (NED)Takaharu Furukawa (JPN)
2017 Mexico CityIm Dong-Hyun (Güney Kore) Wei Chun-heng (TPE)Steve Wijler (NED)
2019 's-HertogenboschBrady Ellison (United States)Khairul Anuar Mohamad (Malaysia)Ruman Shana
(Bangladesh)
2021 YanktonKim Woo-jin (Güney Kore) Marcus Vinicius D'Almeida (Brezilya)Brady Ellison (ABD)
2023 Berlin

Kadınlar Bireysel

format:

  • 1933–1955: International long and short rounds (various)
  • 1957–1985: FITA round (70m, 60m, 50m, 30m)
  • 1987–: Olympic round (set system from 2011)
ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
  1933 London Janina Kurkowska (POL) Louisa Sandford (GBR) Marja Trajdosowna (POL)
  1934 Båstad Janina Kurkowska (POL) Anna Moczulska (POL) Elsa Waldenström (SWE)
  1935 Brussels Ina Catani (SWE) E. Atkinson (GBR) Janina Kurkowska (POL)
  1936 Prague Janina Kurkowska (POL) Maria Pankow (POL) Ina Catani (SWE)
  1937 Paris Erna Simon (GBR) Irene Crupenninck (FRA) Zofia Bunsch (POL)
  1938 London Nora Weston-Martyr (GBR)  Janina Kurkowska (POL)
 Louise Nettleton (GBR)
  1939 Oslo Janina Kurkowska (POL) Natalia Szczyzinska (POL) Louise Nettleton (GBR)
  1946 Stockholm Petronella de Wharton-Burr (GBR) Julia Stranne (SWE) Louise Nettleton (GBR)
  1947 Prague Janina Kurkowska (POL) Astrid Trølsen (DEN) Petronella de Wharton-Burr (GBR)
  1948 London Petronella de Wharton-Burr (GBR) Dana Picková (TCH) Helena Sachová (TCH)
  1949 Paris Barbara Waterhouse (GBR) Ragnhild Windahl (SWE) Trogie Fisher (GBR)
  1950 Copenhagen Jean Lee (USA) Jean Richards (USA) Ragnhild Windahl (SWE)
  1952 Brussels Jean Lee (USA) Jean Richards (USA) Dorothy Hinton (GBR)
  1953 Oslo Jean Richards (USA) Ilta-Meri Santaoja (FIN) Jacqueline Lang (FRA)
  1955 Helsinki Katarzyna Wisniowska (POL) Joyce Warner (GBR) Impi Hartikainen (FIN)
  1957 Prague Carole Meinhart (USA) Ann Clark (USA) Betty Schmidt (USA)
  1958 Brussels Sigrid Johansson (SWE) Ann Corby (USA) Carole Meinhart (USA)
  1959 Stockholm Ann Corby (USA) Sigrid Johansson (SWE) Lucille Shine (USA)
  1961 Oslo Nancy Vonderheide (USA) Laurie Fowler (GBR) Bozena Deptova (TCH)
  1963 Helsinki Victoria Cook (USA) Nancy Vonderheide (USA) Marjatta Niemi (FIN)
  1965 Västerås Maire Lindholm (FIN) Anita Schlebusch (SAF) Juliette Rijff (SAF)
  1967 Amersfoort Maria Mączyńska (POL) Zofia Piskorek (POL) Irena Szadlowska (POL)
  1969 Valley Forge Dorothy Lidstone (CAN) Doreen Wilber (USA) Nina Kozina (URS)
  1971 York Emma Gapchenko (URS) Doreen Wilber (USA) Maria Mączyńska (POL)
  1973 Grenoble Linda Myers (USA) Valentina Kovpan (URS) Emma Gapchenko (URS)
  1975 Interlaken Zebiniso Rustamova (URS) Valentina Kovpan (URS) Han Sun-Hi (PRK)
  1977 Canberra Luann Ryon (USA) Jadwiga Wilejto (POL) Irene Daubenspeck (USA)
  1979 West Berlin Kim Jin-Ho (KOR) Judi Adams (USA) Carole Mary Toy (AUS)
  1981 Punta Ala Natalya Butuzova (URS) Alicija Ciskowska (POL) Marilyn Rumley (AUS)
  1983 Los Angeles Kim Jin-Ho (KOR) Jung Jea-Bong (KOR) Liselotte Andersson (SWE)
  1985 Seoul Irina Soldatova (URS) Liudmila Arzhanikova (URS) Kim Jin-Ho (KOR)
  1987 Adelaide Ma Xiangjun (CHN) Wang Hee-Kyung (KOR) Yao Yawen (CHN)
  1989 Lausanne Kim Soo-Nyung (KOR) Kim Kyung-Woog (KOR) Denise Parker (USA)
  1991 Krakow Kim Soo-Nyung (KOR) Lee Eun-Kyung (KOR) Zehra Oktem (TUR)
  1993 Antalya Kim Hyo-Jung (KOR) Cho Youn-Jeong (KOR) Iana Tuniants (KAZ)
  1995 Jakarta Natalia Valeeva (MDA) Barbara Mensing (GER) Yoom Yoon-Ja (KOR)
  1997 Victoria Kim Du-Ri (KOR) Cornelia Pfohl (GER) Kim Jo-Sun (KOR)
  1999 Riom Lee Eun-Kyung (KOR) Alison Williamson (GBR) Kim Jo-Sun (KOR)
  2001 Beijing Park Sung-Hyun (KOR) Kim Kyung-Wook (KOR) Kateryna Palekha (UKR)
  2003 New York Yun Mi-Jin (KOR) Park Sung-Hyun (KOR) Lee Hyun-Jeong (KOR)
  2005 Madrid Lee Sung-Jin (KOR) Lee Tuk-Young (KOR) Park Sung-Hyun (KOR)
  2007 Leipzig Natalia Valeeva (ITA) Park Sung-Hyun (KOR) Natalya Erdyniyeva (RUS)
  2009 UlsanJoo Hyun-Jung (KOR)Kwak Ye-Ji (KOR)Natalia Sanchez (COL)
  2011 TurinDenisse Van Lamoen (CHI)Kristine Esebua (GEO)Fang Yuting (CHN)
  2013 BelekMaja Jager (DEN)Xu Jing (CHN)Yun Ok-Hee (South Korea)
  2015 CopenhagenKi Bo-Bae (South Korea)Lin Shih-chia (TPE)Choi Mi-Sun (South Korea)
  2017 Mexico CityKsenia Perova (RUS)Chang Hye-Jin (South Korea)Tan Ya-ting (TPE)
2019 's-HertogenboschLei Chien-ying
(Chinese Taipei)
Kang Chae-young
(South Korea)
Choi Mi-Sun (South Korea)
2021 YanktonJang Min-hee (Güney Kore)Casey Kaufhold (ABD) An San (Güney Kore)
2023 Berlin

Men’s team

Competition format:

  • 1933–1955: International long and short rounds (various), cumulative total of leading archers per country (1933–36 unofficial)
  • 1957–1985: FITA round (90m, 70m, 50m, 30m), cumulative total of leading archers per country
  • 1987–: Olympic round
ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  1933 LondonBelçikaBüyük BritanyaFransa
  1934 BåstadİsveçBelçikaÇekoslavakya
  1935 BrusselsÇekoslavakyaBelçikaİsveç
  1936 PragueÇekoslavakyaBelçikaİsveç
  1937 ParisPolonyaBelçikaİsveç
  1938 LondonÇekoslavakyaPolonyaFransa
  1939 OsloFransaBüyük Britanyaİsveç
  1946 StockholmDanimarkaÇekoslavakyaFransa
  1947 PragueÇekoslavakyaDanimarkaİsveç
  1948 LondonİsveçDanimarka CzechÇekoslavakyaoslovakia
  1949 ParisÇekoslavakyaİsveçDanimarka
  1950 CopenhagenDanimarkaİsveçÇekoslavakya
  1952 BrusselsİsveçDanimarkaBüyük Britanya
  1953 OsloİsveçDanimarkaBelçika
  1955 HelsinkiİsveçFinlandiyaBelçika
  1957 PragueABDİsveçFinlandiya
  1958 BrusselsFinlandiyaİsveçABD
  1959 StockholmABDBelçikaİsveç
  1961 OsloABDBelçika Finlandiya
  1963 HelsinkiABDFransaİsveç
  1965 VästeråsABDFinlandiyaİsveç
  1967 AmersfoortABDİsveçBüyük Britanya
  1969 Valley ForgeABDDanimarkaBüyük Britanya
  1971 YorkABDFinlandiyaKanada
  1973 GrenobleABDSSCBFinlandiya
  1975 InterlakenABDJaponyaFinlandiya
  1977 CanberraABDİtalyaJaponya
  1979 West BerlinABDBatı AlmanyaBelçika
  1981 Punta AlaABDFinlandiyaSSCB
  1983 Los AngelesABDGüney KoreBelçika
  1985 SeoulGüney KoreABDİsveç
  1987 AdelaideBatı AlmanyaABDÇin
  1989 LausanneSSCBABDGüney Kore
  1991 KrakowGüney KoreSSCBABD
  1993 AntalyaFransaGüney KoreHollanda
  1995 JakartaGüney KoreİtalyaABD
  1997 VictoriaGüney Kore NorveçRusya
  1999 RiomİtalyaGüney KoreABD
  2001 BeijingGüney KoreİtalyaÇin
  2003 New YorkGüney Koreİsveçİtalya
  2005 MadridGüney KoreHindistanPolonya
  2007 LeipzigGüney KoreBüyük BritanyaTaywan
  2009 UlsanGüney KoreFransaJaponya
  2011 TurinGüney KoreFransaİtalya
  2013 BelekABDHollandaFransa
  2015 CopenhagenGüney KoreİtalyaTaywan
  2017 Mexico CityİtalyaFransa SouGüney Koreth Korea
2019 's-HertogenboschÇin
Ding Yiliang
Feng Hao
Wei Shaoxuan
Hindistan
Atanu Das
Pravin Ramesh Jadhav
Tarundeep Rai
Güney Kore
Kim Woo-jin
Lee Seung-yun
Lee Woo-seok
2021 YanktonGüney Kore
Kim Woo-jin
Kim Je-deok
Oh Jin-hyek
ABD
Brady Ellison
Matthew Nofel
Jack Williams
Taywan
Hung Cheng-hao
Wei Chun-heng
Yu Guan-lin
2023 Berlin

Women’s team

Competition format:

  • 1933–1955: International long and short rounds (various), cumulative total of leading archers per country (1933–36 unofficial)
  • 1957–1985: FITA round (90m, 70m, 50m, 30m), cumulative total of leading archers per country
  • 1987–: Olympic round
ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  1933 London Poland Great Britain
  1934 Båstad Poland Sweden
  1935 Brussels Great Britain Sweden Poland
  1936 Prague Poland Czechoslovakia United Kingdom
  1937 Paris Great Britain Poland France
  1938 London Poland Great Britain Sweden
  1939 Oslo Poland Great Britain Sweden
  1946 Stockholm Great Britain Sweden
  1947 Prague Denmark France Great Britain
  1948 London Czechoslovakia Great Britain Denmark
  1949 Paris Great Britain Sweden France
  1950 Copenhagen Finland Sweden Great Britain
  1952 Brussels United States Great Britain Sweden
  1953 Oslo Finland France Sweden
  1955 Helsinki Great Britain Finland Poland
  1957 Prague United States Czechoslovakia Great Britain
  1958 Brussels United States Czechoslovakia South Africa
  1959 Stockholm United States Great Britain Czechoslovakia
  1961 Oslo United States Great Britain South Africa
  1963 Helsinki United States Finland Great Britain
  1965 Västerås United States Finland Great Britain
  1967 Amersfoort Poland United States Sweden
  1969 Valley Forge Soviet Union Canada Poland
  1971 York Poland Soviet Union United States
  1973 Grenoble Soviet Union United States Great Britain
  1975 Interlaken Soviet Union North Korea United States
  1977 Canberra United States Soviet Union Australia
  1979 West BerlinGüney Kore Australia Great Britain
  1981 Punta Ala Soviet UnionGüney Kore China
  1983 Los AngelesGüney Kore West Germany United States
  1985 Seoul Soviet UnionGüney Kore West Germany
  1987 Adelaide Soviet UnionGüney Kore France
  1989 LausanneGüney Kore Sweden Soviet Union
  1991 KrakowGüney Kore Soviet Union Sweden
  1993 AntalyaGüney Kore Russia China
  1995 JakartaGüney Kore Turkey Indonesia
  1997 VictoriaGüney Kore Ukraine Turkey
  1999 Riomİtalya China Germany
  2001 Beijing China ItalyGüney Kore
  2003 New YorkGüney Kore Japan Ukraine
  2005 MadridGüney Kore UkraineRusya
  2007 LeipzigGüney Kore Chinese Taipei Great Britain
  2009 UlsanGüney Kore JapanRusya
  2011 TurinİtalyaHindistanGüney Kore
  2013 BelekGüney Kore Belarus Denmark
  2015 CopenhagenRusyaHindistanGüney Kore
  2017 Mexico CityGüney KoreMeksika Chinese Taipei
2019 's-HertogenboschGüney Kore
Lee Woo-seok
Kang Chae-young
Hollanda
Sjef van den Berg
Gabriela Bayardo
İtalya
Mauro Nespoli
Vanessa Landi
2021 YanktonGüney Kore
An San
Jang Min-hee
Kang Chae-young
Meksika
Aída Román
Alejandra Valencia
Ana Vázquez
Fransa
Lisa Barbelin
Caroline Lopez
Mélodie Richard
2023 Berlin

Mixed team

Competition format:

  • 2011–: Olympic round
ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
2011 TurinGüney KoreMeksikaBüyük Britanya
2013 BelekGüney KoreABDTaywan
2015 CopenhagenGüney KoreTaywanÇin
2017 Mexico CityGüney KoreAlmanyaBüyük Britanya
2019 's-HertogenboschGüney Kore
Lee Woo-seok
Kang Chae-young
Hollanda
Sjef van den Berg
Gabriela Bayardo
İtalya
Mauro Nespoli
Vanessa Landi
2021 YanktonGüney Kore
An San
Kim Woo-jin
Rusya Okçuluk Federasyonu
Elena Osipova
Galsan Bazarzhapov
Türkiye
Yasemin Anagöz
Mete Gazoz
2023 Berlin

Compound

Men’s individual

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  1995 JakartaGary Broadhead (ABD)John Vozzy (ABD)Phillip Tremelling (Avustralya)
  1997 VictoriaDee Wilde (ABD)Terry Ragsdale (ABD)Clint Freeman (Avustralya)
  1999 RiomDave Cousins (ABD)Stephen Gooden (Büyük Britanya)Tibor Ondrik (Macaristan)
  2001 BeijingDejan Sitar (Slovenya)Morgan Lundin (İsveç)Morten Boe (Norveç)
  2003 New YorkClint Freeman (Avustralya)Dave Cousins (ABD)Braden Gellenthien (ABD)
  2005 MadridMorgan Lundin (İsveç)Morten Boe (Norveç)Dejan Sitar (Slovenya)
  2007 LeipzigDietmar Trillus (Kanada)Braden Gellenthien (ABD) Martin Damsbo ((Büyük Britanya))
  2009 UlsanReo Wilde (ABD)Liam Grimwood (Büyük Britanya)Stephen Clifton (Yeni Zelenda)
  2011 TurinChristopher Perkins (Kanada)Jesse Broadwater (ABD)Reo Wilde (ABD)
  2013 BelekMike Schloesser (Hollanda)Pierre Julien Deloche (Fransa)Alexander Dambaev (Rusya)
  2015 CopenhagenStephan Hansen (Danimarka)Rajat Chauhan (IND)Adam Ravenscroft (Büyük Britanya)
  2017 Mexico CitySebastien Peineau (Fransa) Stephan Hansen (Danimarka)Braden Gellenthien (ABD)
2019 's-HertogenboschJames Lutz (ABD)Anders Faugstad
(Norveç)
Kim Jong-ho
(Güney Kore)
2021 YanktonNico Wiener (Avusturya)Mike Schloesser (Hollanda)Robin Jäätma (Estonya
2023 Berlin

Women’s individual

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  1995 Jakarta Angela Moscarelli (USA) Petra Ericsson (SWE) Inga Low (USA)
  1997 Victoria Fabiola Palazzini (ITA) Catherine Pellen (FRA) Jamie van Natta (USA)
  1999 Riom Catherine Pellen (FRA) Shih Ya-Ping (TPE) Fabiola Palazzini (ITA)
  2001 Beijing Ulrika Sjoewall (SWE) Bettina Thiele (GER) Sirkka Sokka-Matikainen (FIN)
  2003 New York Mary Zorn (USA) Amber Dawson (USA) Irma Luyting (NED)
  2005 Madrid Sofia Goncharova (RUS) Arminda Bastos (MEX) Svetlana Kondrashenko (RUS)
  2007 Leipzig Eugenia Salvi (ITA) Albina Loginova (RUS) Amandine Bouillot (FRA)
  2009 Ulsan Albina Loginova (RUS) Jorina Coetzee (RSA) Laura Longo (ITA)
  2011 Turin Albina Loginova (RUS) Pascale Lebecque (FRA) Erika Anschutz (USA)
  2013 Belek Kristina Berger (GER) Ivana Buden (CRO) Gerda Roux (RSA)
  2015 Copenhagen Kim Yun-Hee (KOR) Crystal Gauvin (USA) Sara López (COL)
  2017 Mexico City Song Yun-Soo (KOR) Yeşim Bostan (TUR) Kristina Heigenhauser (GER)
2019 's-HertogenboschNatalia Avdeeva
(Russia)
Paige Pearce
(United States)
Jyothi Surekha Vennam (India)
2021 YanktonSara López (Kolombiya)Jyothi Surekha Vennam (Hindistan)Andrea Becerra (Meksika)
2023 Berlin

Men’s team

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  1995 JakartaFransaABDAvustralya
  1997 VictoriaMacaristanİspanyaKanada
  1999 RiomABDMacaristanBüyük Britanya
  2001 BeijingNorveçAlmanyaBüyük Britanya
  2003 New YorkABDİtalyaKanada
  2005 MadridABDFransaAvustralya
  2007 LeipzigABDAvustralyaİsveç
  2009 UlsanABDRusyaEl Salvador 
  2011 TurinABDDanimarkaKanada
  2013 BelekDanimarkaGüney AfrikaFransa
  2015 CopenhagenİranKanadaDanimarka
  2017 Mexico CityABDİtalyaKolombiya
2019 's-HertogenboschGüney Kore
Choi Yong-hee
Kim Jong-ho
Yang Jae-won
Türkiye
Süleyman Araz
Evren Çağıran
Muhammed Yetim
Hollanda
Peter Elzinga
Sil Pater
Mike Schloesser
2021 YanktonABD
Braden Gellenthien
James Lutz
Kris Schaff
Meksika
Miguel Becerra
Antonio Hidalgo
Uriel Olvera
Avusturya
Stefan Heincz
Michael Matzner
Nico Wiener
2023 Berlin

Women’s team

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  1995 JakartaABD Swedenİtalya
  1997 VictoriaİtalyaABDFransa
  1999 RiomTaywanHollandaAlmanya
  2001 BeijingFransaİtalyaHollanda
  2003 New YorkABDFransaAlmanya
  2005 MadridFransaABDDanimarka 
  2007 Leipzig BelçikaİtalyaABD
  2009 UlsanRusyaGüney KoreABD
  2011 TurinABDİranVenezuela 
  2013 BelekKolombiyaHollandaFransa
  2015 CopenhagenUkraynaHollandaGüney Kore
  2017 Mexico CityKolombiyaHindistan South Korea
2019 's-HertogenboschTaywan
Chen Li-ju
Chen Yi-hsuan
Huang I-jou
ABD
Cassidy Cox
Paige Pearce
Alexis Ruiz
Hindistan
Raj Kaur
Muskan Kirar
Jyothi Surekha Vennam
2021 YanktonKolombiya
Sara López
Alejandra Usquiano
Nora Valdez
Hindistan
Priya Gurjar
Muskan Kirar
Jyothi Surekha Vennam
ABD
Linda Ochoa-Anderson
Paige Pearce
Makenna Proctor
2023 Berlin

Mixed team

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
  2011 Turin İtalyaHollandaGüney Kore
  2013 BelekİtalyaRusyaABD
  2015 CopenhagenGüney KoreFransaGüney Afrika
  2017 Mexico CityGüney KoreAlmanyaİtalya
2019Güney Kore
Kim Jong-ho
So Chae-won
Fransa
Pierre-Julien Deloche
Sophie Dodemont
Taywan
Chen Chieh-lun
Chen Yi-hsuan
2021 YanktonKolombiya
Sara López
Daniel Muñoz
Hindistan
Abhishek Verma
Jyothi Surekha Vennam
Güney Kore
Kim Jong-ho
Kim Yun-hee
2023 Berlin