Dünya Erkekler Judo Şampiyonası

Açık Kategori

YearHostGoldSilverBronze
1956  Tokyo ,  Japan
1958  Tokyo ,  Japan
1961  Paris ,  France
1965  Rio de Janeiro ,  Brazil
1967  Salt Lake City ,  United States
1969  Mexico City ,  Mexico
1971  Ludwigshafen ,  West Germany
1973  Lausanne ,  Switzerland
1975  Vienna ,  Austria
1977
1979  Paris ,  France
1981  Maastricht ,  Netherlands
1983  Moscow ,  Soviet Union
1985  Seoul ,  South Korea
1987  Essen ,  West Germany
1989  Belgrade ,  Yugoslavia
1991  Barcelona ,  Spain
1993  Hamilton ,  Canada
1995  Chiba ,  Japan
1997  Paris ,  France
1999  Birmingham ,  United Kingdom
2001  Munich ,  Germany
2003  Osaka ,  Japan
2005  Cairo ,  Egypt
2007  Rio de Janeiro ,  Brazil
2009  Rotterdam ,  Netherlands
2010  Tokyo ,  Japan
2011  Paris ,  France
2013  Rio de Janeiro ,  Brazil
2014  Chelyabinsk ,  Russia
2015  Astana ,  Kazakhstan
2017  Budapest ,  Hungary
2018  Baku ,  Azerbaijan
2019  Tokyo ,  Japan
2021  Vienna ,  Austria
2022  Budapest ,  Hungary
2023  Doha ,  Qatar

Extra lightweight (- 60 kg)

60 kg (1979-)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1979Paris, FransaThierry Rey (Fransa)Gwak U-Jong (Güney Kore)Felice Mariani (İtalya)
Yasuhiko Moriwaki (Japonya)
1981Maastricht, HollandaYasuhiko Moriwaki (Japonya)Pavel Petřikov (Çekoslavakya)Felice Mariani (İtalya)
Phil Takahashi (Kanada)
1983Moskova, SSCBKhazret Tletseri (SSCB)Tamas Bujko (Macaristan)Kenichi Haraguchi (Japonya)
Klaus-Peter Stolberg (Doğu (Almanya)
1985Seul, Güney KoreShinji Hosokawa (Japonya)Peter Jupke (Almanya)Tamas Bujko (Macaristan)
Khazret Tletseri (SSCB)
1987Essen, Batı AlmanyaKim Jae-Yup (Güney Kore)Shinji Hosokawa (Japonya)Kevin Asano (ABD)
Patrick Roux (Fransa)
1989Belgrade, YugoslavyaAmiran Totikashvili (Gürcistan)Tadanori Koshino (Japonya)Yoon Hyun (Güney Kore)
Dashgombyn Battulga (Moğolistan)
1991Barcelona, İspanyaTadanori Koshino (Japonya)Yoon Hyun (Güney Kore)Philippe Pradayrol (Fransa)
Nazim Huseynov (Azerbaycan)
1993Hamilton, KanadaRyuji Sonoda (Japonya)Nazim Huseynov (Azerbaycan)Georgi Vazagashvili (Gürcistan)
Richard Trautmann (Almanya)
1995Chiba, JaponyaNikolay Ozhegin (Rusya)Georgi Vazagashvili (Gürcistan)Natig Bahirov (Belarus)
Ryuji Sonoda (Japonya)
1997Paris, FransaTadahiro Nomura (Japonya)Georgi Revazichvili (Gürcistan)Cedric Taymans (Belçika)
Fúlvio Miyata (Brezilya)
1999Birmingham, İngiltereManolo Poulot (Küba)Kazuhiko Tokuno (Japonya)Natig Bahirov (Belarus)
Nestor Khergiani (Gürcistan)
2001Munich, AlmanyaAnis Lounifi (Tunus)Cedric Taymans (Belçika)John Buchanan (Büyük Britanya)
Kazuhiko Tokuno (Japonya)
2003Osaka, JaponyaChoi Min-Ho (Güney Kore)Craig Fallon (Büyük Britanya)Tadahiro Nomura (Japonya)
Anis Lounifi (Tunus)
2005Kahire, MısırCraig Fallon (Büyük Britanya)Ludwig Paischer (Avusturya)Cho Nam-Suk (Güney Kore)
Nijat Shikhalizade (Azerbaycan)
2007Rio de Janeiro, BrezilyaRuben Houkes (Hollanda)Nestor Khergiani (Gürcistan)Ludwig Paischer (Avusturya)
Choi Min-Ho (Güney Kore)
2009Rotterdam, HollandaGeorgii Zantaraia (Ukrayna)Hiroaki Hiraoka (Japonya)Hovhannes Davtyan (Ermenistan)
Elio Verde (İtalya)
2010Tokyo, JaponyaRishod Sobirov (Özbekistan)Georgii Zantaraia (Ukrayna)Hiroaki Hiraoka (Japonya)
Arsen Galstyan (Rusya)
2011Paris, FransaRishod Sobirov (Özbekistan)Hiroaki Hiraoka (Japonya)Ilgar Mushkiyev (Azerbaycan)
Georgii Zantaraia (Ukrayna)
2013Rio de Janeiro, BrezilyaNaohisa Takato (Japonya)Dashdavaagiin Amartüvshin (Moğolistan)Orkhan Safarov (Azerbaycan)
Kim Won-jin (Güney Kore)
2014Chelyabinsk, RusyaBoldbaatar Ganbat (Moğolistan)Beslan Mudranov (Rusya)Naohisa Takato (Japonya)
Amiran Papinashvili (Gürcistan)
2015Astana, KazakistanYeldos Smetov (Kazakistan)Rustam Ibrayev (Kazakistan)Toru Shishime (Japonya)
Kim Won-jin (Güney Kore)
2017Budapeşte, MacaristanNaohisa Takato (Japonya)Orkhan Safarov (Azerbaycan)Boldbaatar Ganbat (Moğolistan)
Diyorbek Urozboev (Özbekistan)
2018Bakü, AzerbaycanNaohisa Takato (Japonya)Robert Mshvidobadze (Rusya)Ryuju Nagayama (Japonya)
Amiran Papinashvili (Gürcistan)
2019Tokyo, JaponyaLukhumi Chkhvimiani (Gürcistan)Sharafuddin Lutfillaev (Özbekistan)Yeldos Smetov (Kazakistan)
Ryuju Nagayama (Japonya)
2021Budapeşte, MacaristanYago Abuladze (Rusya)Gusman Kyrgyzbayev (Kazakistan)Karamat Huseynov (Azerbaycan)
Francisco Garrigós (İspanya)
2022Taşkent, ÖzbekistanNaohisa Takato (Japonya)Enkhtaivany Ariunbold (Moğolistan)Yeldos Smetov (Kazakistan)
Yang Yung-wei (Taywan)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail

Half lightweight (- 66 kg)

  • 65 kg (1979–1997)
  • 66 kg (1999–)
SeneEv Sahibi Şehir, Ülke Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1979Paris, Fransa Nikolai Solodukhin (SSCB)Yves Delvingt (Fransa)Janusz Pawłowski (Polonya)
Kyosuke Sahara (Japonya)
1981Maastricht, Hollanda Katsuhiko Kashiwazaki (Japonya)Constantin Niculae (Romanya)Hwang Jung-Oh (Güney Kore)
Petr Ponomarev (SSCB)
1983Moskova, SSCB Nikolai Solodukhin (SSCB)Yoshiyuki Matsuoka (Japonya)Janusz Pawłowski (Polonya)
Sandro Rosati (İtalya)
1985Seul, Güney Kore Yury Sokolov (SSCB)Lee Kyung-Keun (Güney Kore)Yoshiyuki Matsuoka (Japonya)
Stefen Gawthorpe (Büyük Britanya)
1987Essen, Batı Almanya Yosuke Yamamoto (Japonya)Yury Sokolov (SSCB)Janusz Pawłowski (Polonya)
Tamas Bujko (Macaristan)
1989Belgrade, Yugoslavya Dragomir Bečanović (Yugoslavya)Udo Quellmalz (Almanya)Sergei Kosmynin (SSCB)
Bruno Carabetta (Fransa
1991Barcelona, İspanya Udo Quellmalz (Almanya)Masahiko Okuma (Japonya)Sergei Kosmynin (SSCB)
James Pedro (ABD)
1993Hamilton, Kanada Yukimasa Nakamura (Japonya)Eric Born (İsviçre)Sergei Kosmynin (Rusya)
Udo Quellmalz (Almanya)
1995Chiba, Japonya Udo Quellmalz (Almanya)Yukimasa Nakamura (Japonya)Kim Dae-Ik (Güney Kore)
Bektaş Demirel (Türkiye)
1997Paris, Fransa Kim Gim Hyeok (Güney Kore)Larbi Benboudaoud (Fransa)Georgi Vazagashvili (Gürcistan)
Victor Bivol (Moldova)
1999Birmingham, İngiltere Larbi Benboudaoud (Fransa)Hüseyin Özkan (Türkiye)Patrick van Kalken (Hollanda)
Yordanis Arencibia (Küba)
2001Munich, Almanya Arash Miresmaili (İran)Musa Nastuyev (Ukrayna)Yordanis Arencibia (Küba)
Kim Hyung-Ju (Güney Kore)
2003Osaka, Japonya Arash Miresmaili (İran)Larbi Benboudaoud (Fransa)Yordanis Arencibia (Küba)
Magomed Dzhafarov (Rusya)
2005Kahire, Mısır João Derly (Brezilya)Masato Uchishiba (Japonya)Arash Miresmaili (İran)
Miklós Ungvári (Macaristan)
2007Rio de Janeiro, Brezilya João Derly (Brezilya)Yordanis Arencibia (Küba)Arash Miresmaili (İran)
Miklós Ungvári (Macaristan)
2009Rotterdam, Hollanda Khashbaataryn Tsagaanbaatar (Moğolistan)Sugoi Uriarte (İspanya)Miklós Ungvári (Macaristan)
An Jeong-Hwan (Güney Kore)
2010Tokyo, Japonya Junpei Morishita (Japonya)Leandro Cunha (Brezilya)Khashbaataryn Tsagaanbaatar (Moğolistan)
Loic Korval (Fransa)
2011Paris, Fransa Masashi Ebinuma (Japonya )Leandro Cunha (Brezilya)Musa Mogushkov (Rusya)
Cho Jun-Ho (Güney Kore)
2013Rio de Janeiro, Brezilya Masashi Ebinuma (Japonya )Azamat Mukanov (Kazakistan)Georgii Zantaraia (Ukrayna)
Masaaki Fukuoka (Japonya)
2014Chelyabinsk, Rusya Masashi Ebinuma (Japonya )Mikhail Pulyaev (Rusya)Georgii Zantaraia (Ukrayna)
Kamal Khan-Magomedov (Rusya)
2015Astana, Kazakistan An Ba-ul (Güney Kore)Mikhail Pulyaev (Rusya)Rishod Sobirov (Özbekistan)
Golan Pollack (İsrail)
2017Budapeşte, Macaristan Hifumi Abe (Japonya)Mikhail Pulyaev (Rusya)Tal Flicker (İsrail)
Vazha Margvelashvili (Gürcistan)
2018Bakü, AzerbaycanHifumi Abe (Japonya)Yerlan Serikzhanov (Kazakistan)An Ba-ul (Güney Kore)
Georgii Zantaraia (Ukrayna)
2019Tokyo, Japonya Joshiro Maruyama (Japonya)Kim Lim-hwan (Güney Kore)Hifumi Abe (Japonya)
Denis Vieru (Moldova)
2021Budapeşte, Macaristan Joshiro Maruyama (Japonya) Manuel Lombardo (İtalya) Yakub Shamilov (Rusya)
Baskhuu Yondonperenlei (Mongolia)
2022Taşkent, Özbekistan Hifumi Abe (Japonya)Joshiro Maruyama (Japonya) An Ba-ul (Güney Kore)
Denis Vieru (Moldova)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail

Lightweight (- 73 kg)

  • 68 kg (1965)
  • 63 kg (1967–1975)
  • 71 kg (1979–1997)
  • 73 kg (1999–)
SeneEv Sahibi Şehir, Ülke Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1956  Tokyo ,  Japan
1958  Tokyo ,  Japan
1961  Paris ,  France
1965  Rio de Janeiro ,  Brazil
1967  Salt Lake City ,  United States
1969  Mexico City ,  Mexico
1971  Ludwigshafen ,  West Germany
1973  Lausanne ,  Switzerland
1975  Vienna ,  Austria
1977
1979  Paris ,  France
1981  Maastricht ,  Netherlands
1983  Moscow ,  Soviet Union
1985  Seoul ,  South Korea
1987  Essen ,  West Germany
1989  Belgrade ,  Yugoslavia
1991  Barcelona ,  Spain
1993  Hamilton ,  Canada
1995  Chiba ,  Japan
1997  Paris ,  France
1999  Birmingham ,  United Kingdom
2001  Munich ,  Germany
2003  Osaka ,  Japan
2005  Cairo ,  Egypt
2007  Rio de Janeiro ,  Brazil
2009  Rotterdam ,  Netherlands
2010  Tokyo ,  Japan
2011  Paris ,  France
2013Rio de Janeiro, Brezilya Shohei Ono (Japonya)
2014Chelyabinsk, Rusya
2015Astana, Kazakistan Shohei Ono (Japonya)
2017Budapeşte, Macaristan Rustam Orujov (Azerbaycan)
2018Bakü, Azerbaycan An Chang-rim (Güney Kore)Soichi Hashimoto (Japonya)Hidayat Heydarov (Azerbaycan)
Mohammad Mohammadi (İran)
2019Tokyo, Japonya Shohei Ono (Japonya)Rustam Orujov (Azerbaijan)Hidayat Heydarov (Azerbaycan)
Denis Yartsev (Russia)
2021Budapeşte, Macaristan Lasha Shavdatuashvili (Gürcistan) Tommy Macias (İsveç) Bilal Çiloğlu (Türkiye)
Soichi Hashimoto (Japonya)
2022Taşkent, Özbekistan Tsend-Ochiryn Tsogtbaatar (Moğolistan)Soichi Hashimoto (Japonya)Hidayat Heydarov (Azerbaycan)
Daniel Cargnin (Brezilya)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail

Half middleweight (- 81 kg)

  • 70 kg (1967–1975)
  • 78 kg (1979–1997)
  • 81 kg (1999–)
SeneEv Sahibi Şehir, Ülke Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1956Tokyo, Japonya
1958Tokyo, Japonya
1961Paris, Fransa
1965Rio de Janeiro , Brazil
1967  Salt Lake City ,  United States
1969  Mexico City ,  Mexico
1971  Ludwigshafen ,  West Germany
1973  Lausanne ,  Switzerland
1975  Vienna ,  Austria
1977
1979  Paris ,  France
1981  Maastricht ,  Netherlands
1983  Moscow ,  Soviet Union
1985  Seoul ,  South Korea
1987  Essen ,  West Germany
1989  Belgrade ,  Yugoslavia
1991  Barcelona ,  Spain
1993  Hamilton ,  Canada
1995  Chiba ,  Japan
1997  Paris ,  France
1999  Birmingham ,  United Kingdom
2001  Munich ,  Germany
2003Osaka, Japonya
2005  Cairo ,  Egypt
2007  Rio de Janeiro ,  Brazil
2009  Rotterdam ,  Netherlands
2010Tokyo, Japonya
2011Paris, Fransa
2013Rio de Janeiro , Brazil
2014Chelyabinsk, Rusya
2015Astana, Kazakistan
2017Budapeşte, Macaristan
2018Bakü, Azerbaycan
2019Tokyo, Japonya Sagi Muki (İsrail)Matthias Casse (Belçika) Antoine Valois-Fortier (Kanada)
Luka Maisuradze (Gürcistan)
2021Budapeşte, Macaristan Matthias Casse (Belçika) Tato Grigalashvili (Gürcistan) Frank de Wit (Hollanda)
Anri Egutidze (Portekiz)
2022Taşkent, Özbekistan Tato Grigalashvili (Gürcistan) Matthias Casse (Belçika) Takanori Nagase (Japonya)
Shamil Borchashvili (Avusturya)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail

Middleweight (- 90 kg)

  • 80 kg (1965–1975)
  • 86 kg (1979–1997)
  • 90 kg (1999–)
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1956  Tokyo ,  Japan
1958  Tokyo ,  Japan
1961  Paris ,  France
1965  Rio de Janeiro ,  Brazil
1967  Salt Lake City ,  United States
1969  Mexico City ,  Mexico
1971  Ludwigshafen ,  West Germany
1973  Lausanne ,  Switzerland
1975  Vienna ,  Austria
1979  Paris ,  France
1981  Maastricht ,  Netherlands
1983  Moscow ,  Soviet Union
1985  Seoul ,  South Korea
1987  Essen ,  West Germany
1989  Belgrade ,  Yugoslavia
1991  Barcelona ,  Spain
1993  Hamilton ,  Canada
1995  Chiba ,  Japan
1997  Paris ,  France
1999  Birmingham ,  United Kingdom
2001  Munich ,  Germany
2003Osaka, Japonya
2005  Cairo ,  Egypt
2007Rio de Janeiro, Brezilya
2009  Rotterdam ,  Netherlands
2010Tokyo, Japonya
2011Paris, Fransa
2013Rio de Janeiro, Brezilya
2014Chelyabinsk, Rusya
2015Astana, Kazakistan
2017Budapeşte, Macaristan Nemanja Majdov (Sırbistan)
2018Bakü, Azerbaycan Shoichiro Mukai (Japonya)Axel Clerget (Fransa)
2019Tokyo, Japonya Noël van 't End (Hollanda)Shoichiro Mukai (Japonya)Axel Clerget (Fransa)
Nemanja Majdov (Sırbistan)
2021Budapeşte, Macaristan Nikoloz Sherazadishvili (İspanya) Davlat Bobonov (Özbekistan) Krisztián Tóth (Macaristan)
Marcus Nyman (İsveç)
2022Taşkent, Özbekistan Davlat Bobonov (Özbekistan) Christian Parlati (İtalya)Luka Maisuradze (Gürcistan)
Lasha Bekauri (Gürcistan)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail

Half heavyweight (- 100 kg)

  • 93 kg (1967–1975)
  • 95 kg (1979–1997)
  • 100 kg (1999–)
SeneEv Sahibi Şehir, Ülke Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1956Tokyo, Japonya
1958Tokyo, Japonya
1961Paris, Fransa
1965Rio de Janeiro , Brazil
1967Salt Lake City, ABD
1969  Mexico City ,  Mexico
1971  Ludwigshafen ,  West Germany
1973  Lausanne ,  Switzerland
1975  Vienna ,  Austria
1979  Paris ,  France
1981  Maastricht ,  Netherlands
1983  Moscow ,  Soviet Union
1985  Seoul ,  South Korea
1987  Essen ,  West Germany
1989  Belgrade ,  Yugoslavia
1991  Barcelona ,  Spain
1993  Hamilton ,  Canada
1995  Chiba ,  Japan
1997  Paris ,  France
1999  Birmingham ,  United Kingdom
2001  Munich ,  Germany
2003  Osaka ,  Japan
2005  Cairo ,  Egypt
2007Rio de Janeiro, Brezilya
2009Rotterdam, Hollanda
2010Tokyo, Japonya
2011Paris, Fransa
2013Rio de Janeiro, Brezilya
2014Chelyabinsk, Rusya
2015Astana, Kazakistan
2017Budapeşte, Macaristan Aaron Wolf (Japonya)
2018Bakü, Azerbaycan Niyaz Ilyasov (Rusya)
2019Tokyo, Japonya Jorge Fonseca (Portekiz) Niyaz Ilyasov (Rusya)Michael Korrel (Hollanda)
Aaron Wolf (Japonya)
2021Budapeşte, Macaristan Jorge Fonseca (Portekiz) Aleksandar Kukolj (Sırbistan) Varlam Liparteliani (Gürcistan)
Ilia Sulamanidze (Gürcistan)
2022Taşkent, Özbekistan Muzaffarbek Turoboyev (Özbekistan)Kyle Reyes (Kanada)Michael Korrel (Hollanda)
Zelym Kotsoiev (Azerbaycan)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail

Heavyweight (+ 100 kg)

  • 80+ kg (1965)
  • 93+ kg (1967–1975)
  • 95+ kg (1979–1997)
  • 100+ kg (1999–)
YearHostGoldSilverBronze
1956  Tokyo ,  Japan
1958  Tokyo ,  Japan
1961  Paris ,  France
1965  Rio de Janeiro ,  Brazil
1967  Salt Lake City ,  United States
1969  Mexico City ,  Mexico
1971  Ludwigshafen ,  West Germany
1973  Lausanne ,  Switzerland
1975  Vienna ,  Austria
1977
1979  Paris ,  France
1981  Maastricht ,  Netherlands
1983  Moscow ,  Soviet Union
1985  Seoul ,  South Korea
1987  Essen ,  West Germany
1989  Belgrade ,  Yugoslavia
1991  Barcelona ,  Spain
1993  Hamilton ,  Canada
1995  Chiba ,  Japan
1997  Paris ,  France
1999  Birmingham ,  United Kingdom
2001  Munich ,  Germany
2003  Osaka ,  Japan
2005  Cairo ,  Egypt
2007Rio de Janeiro, Brezilya
2009Rotterdam, Hollanda
2010Tokyo, Japonya
2011Paris, Fransa
2013Rio de Janeiro, Brezilya
2014Chelyabinsk, Rusya
2015Astana, Kazakistan
2017Budapeşte, Macaristan
2018Bakü, Azerbaycan Hisayoshi Harasawa (Japan)
Kim Min-jong (South Korea)
2019Tokyo, Japonya Lukáš Krpálek (Czech Republic)Hisayoshi Harasawa (Japan)Kim Min-jong (Güney Kore)
Roy Meyer (Netherlands)
2021Budapeşte, Macaristan Kokoro Kageura (Japonya) Tamerlan Bashaev (Rusya) Roy Meyer (Hollanda)
Iakiv Khammo (Ukrayna)
2022Taşkent, Özbekistan Andy Granda (Küba)Tatsuru Saito (Japonya)Kim Min-jong (Güney Kore)
Guram Tushishvili (Gürcistan)
2023Doha, Katar
2024Tel Aviv, İsrail