Dünya Gençler Sürat Pateni Şampiyonası

1971'de ISU kongresi, Dünya Gençler Sürat Pateni Şampiyonası düzenlemeye karar verdi. 1972 yarışmasında sadece bir erkek yarışmasının düzenlendiği iki test şampiyonasından (1972 ve 1973) sonra, ilk resmi şampiyonluk Cortina d'Ampezzo'da tanıtıldı. Bu şampiyonada erkekler ve kızlar girebilir. Bu şampiyonadan beri her yıl Dünya Gençler Sürat Pateni Şampiyonası düzenlenmektedir.

Erkeklerin bir şampiyonada paten yapması gereken mesafeler 500m, 1500m, 3000m ve 5000m idi. 2015 yılında 1000 metre, çok yönlü yarışmanın bir parçası olarak 3000 metrenin yerini aldı. Kızlar programda 500m, 1000m, 1500m ve 3000m var. 2002'de çok yönlü yarışmaya takım takibi eklendi ve 2009 baskısı bireysel mesafeler için madalyaların tanıtımını gördü. 2015 yılında takım sprint ve toplu start etkinlikleri eklendi. 2021 yarışması, COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi.

Özet

SeneŞehirÜlkeKategori
1972LislebyNorveç1
1973AssenHollanda2
1974Cortina d'Ampezzoİtalya2
1975Strömsundİsveç2
1976Madonna di Campiglioİtalya2
1977InzellAlmanya2
1978MontrealKanada2
1979GrenobleFransa2
1980AssenHollanda2
1981ElverumNorveç2
1982InnsbruckAvusturya2
1983SarajevoYugoslavya2
1984AssenHollanda2
1985RørosNorveç2
1986Sainte-FoyKanada2
1987Strömsundİsveç2
1988SeoulGüney Kore2
1989KyivSSCB2
1990ObihiroJaponya2
1991CalgaryKanada2
1992WarsawPolonya2
1993Baselga di Pinèİtalya2
1994BerlinAlmanya2
1995SeinäjokiFinlandiya2
1996CalgaryKanada2
1997ButteABD2
1998RosevilleABD2
1999GeithusNorveç2
2000SeinäjokiFinlandiya2
2001GroningenHollanda2
2002Collalboİtalya4
2003KushiroJaponya4
2004RosevilleABD4
2005SeinäjokiFinlandiya4
2006ErfurtAlmanya4
2007InnsbruckAvusturya4
2008ChangchunÇin4
2009ZakopanePolonya12
2010MoscowRusya12
2011SeinäjokiFinlandiya12
2012ObihiroJaponya12
2013Collalboİtalya12
2014BjugnNorveç12
2015WarsawPolonya16
2016ChangchunÇin16
2017HelsinkiFinlandiya16
2018Salt Lake CityABD16
2019Baselga di Pinèİtalya16
2020Tomaszów MazowieckiPolonya16
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı
2022InnsbruckAvusturya16
2023

Erkekler Madalya Tablosu

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Lisleby Yuri Kondakov Nikolay Kuzmenko Terje Andersen
1973Assen Jan Heida Nikolaj Kuzmenko Kay Stenshjemmet
1974Cortina d'Ampezzo Manfred Winter Jan de Vries Jan Miętus
1975Strömsund Masayuki Kawahara Jan de Vries Joop Pasman
1976Madonna di Campiglio Lee Young-ha Eric Heiden Jan de Vries
1977Inzell Eric Heiden Jan Junell Hilbert van der Duim
1978Montreal Eric Heiden Vitaliy Zazerskiy Tom Erik Oxholm
1979Grenoble Tomas Gustafson Andreas Ehrig Craig Kressler
1980Assen Tomas Gustafson Craig Kressler Sergej Berezin
1981Elverum Bjørn Nyland Jean Pichette Jörg Mademann
1982Innsbruck, Avusturya Geir Karlstad Igor Zhelezovski Jean Pichette
1983Sarajevo Andrej Bobrov [nl; no] Viatsjeslav Vidov Hansjörg Baltes
1984Assen Valeri Guk Alexandr Klimov Bronislav Snetkov
1985Røros Valeri Guk Ildar Garaev Bronislav Snetkov
1986Sainte-Foy Bronislav Snetkov Ildar Garaev Takuya Nakamura
1987Strömsund Masahiko Omura Naoki Kotake Michael Spielmann
1988Seoul Michael Spielmann Cor-Jan Smulders Naoki Kotake
1989Kiev Andrej Anufrienko Rintje Ritsma Naoki Kotake
1990Obihiro Falko Zandstra Ådne Søndrål Arjan Schreuder
1991Calgary Falko Zandstra Sergey Baryshev Keiji Shirahata
1992Warsaw Jeroen Straathof Hiroyuki Noake Jakko Jan Leeuwangh
1993Baselga di Pinè Brian Smith Ids Postma Keiji Shirahata
1994Berlin Jan Bos Marco Kramer Shinya Tanaka
1995Seinäjoki Bob de Jong Mark Knoll Yusuke Imai
1996Calgary Bob de Jong Mark Knoll Mitsuru Watanabe
1997Butte Jelmer Beulenkamp André Vreugdenhil Gijs Buitelaar
1998Roseville Dmitry Shepel Mark Tuitert Bjarne Rykkje
1999Geithus Mark Tuitert Yuri Solinger Choi Jae-bong
2000Seinäjoki Johan Röjler Takaharu Nakajima Jan Friesinger
2001Groningen Shingo Doi Mun Jun Yeo Sang-yeop
2002Collalbo Beorn Nijenhuis Ivan Skobrev Remco olde Heuvel
2003Kushiro Remco olde Heuvel Robert Lehmann Lee Seung-hwan
2004Roseville Justin Warsylewicz Sven Kramer Yeo Sang-yeop
2005Seinäjoki Sven Kramer Wouter olde Heuvel Håvard Bøkko
2006Erfurt Håvard Bøkko Wouter olde Heuvel Shingo Hashibami
2007Innsbruck, Avusturya Sjoerd de Vries Tim Roelofsen Trevor Marsicano
2008Changchun Jan Blokhuijsen Koen Verweij Berden de Vries
2009Zakopane Koen Verweij Jonathan Kuck Brian Hansen
2010Moscow Koen Verweij Brian Hansen Antoine Gélinas-Beaulieu
2011Seinäjoki Sverre Lunde Pedersen Simen Spieler Nilsen Kristian Reistad Fredriksen
2012Obihiro Sverre Lunde Pedersen Thomas Krol Simen Spieler Nilsen
2013Collalbo Seo Jeong-su Simen Spieler Nilsen Andrea Giovannini
2014Bjugn Patrick Roest Willem Hoolwerf Emery Lehman
2015Warsaw Patrick Roest Kim Min-seok Marcel Bosker
2016Changchun Benjamin Donnelly Kim Min-seok Marcel Bosker
2017Helsinki Chris Huizinga Allan Dahl Johansson Tyson Langelaar
2018Salt Lake City Allan Dahl Johansson Tyson Langelaar Francesco Betti
2019Baselga di Pinè Chung Jae-won Stepan Chistiakov Francesco Betti
2020Tomaszów Mazowiecki Stepan Chistiakov Chung Jae-won Pavel Taran
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Innsbruck, AvusturyaJoep Wennemars (Hollanda)Tim Prins (Hollanda)Emil Pedersen Matre (Norveç)
2023

Kadınlar Madalya Tablosu

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1973Assen Sylvia Burka Froukje Jongsma Kay Lunda
1974Cortina d'Ampezzo Erwina Ryś-Ferens Tatyana Fradina Tatyana Timoshina
1975Strömsund Heike Lange Erwina Ryś-Ferens Pietje Postma
1976Madonna di Campiglio Liz Appleby Beth Heiden Katrin Lorenz
1977Inzell Kim Kostron Beth Heiden Bjørg Eva Jensen
1978Montreal Beth Heiden Bjørg Eva Jensen Ines Bautzmann
1979Grenoble Beth Heiden Bjørg Eva Jensen Ria Visser
1980Assen Bjørg Eva Jensen Sarah Docter Ria Visser
1981Elverum Sarah Docter Elke Wirsing Yvonne van Gennip
1982Innsbruck Angela Stahnke Yvonne van Gennip Seiko Hashimoto
1983Sarajevo Angela Stahnke Seiko Hashimoto Sjouke Hoffmann
1984Assen Angela Stahnke Galina Voilochnikova Song Hwa-son
1985Røros Cornelia Dick Ljudmila Tuberozova Monique Garbrecht
1986Sainte-Foy Monique Garbrecht Anja Ulbricht Ljudmila Tuberozova
1987Strömsund Monique Garbrecht Anja Ulbricht Silke Luding
1988Seoul Emi Tanaka Claudia Pechstein Shiho Kusunose
1989Kiev Ulrike Adeberg Anke Baier Sandra Zwolle
1990Obihiro Ulrike Adeberg Anke Baier Takako Tetsuda
1991Calgary Anke Baier Svetlana Bazhanova Sabine Völker
1992Warsaw Nami Nemoto Sabine Völker Tatyana Trapeznikova
1993Baselga di Pinè Franziska Schenk Mie Shimizu Maki Tabata
1994Berlin Mie Shimizu Anni Friesinger Marianne Timmer
1995Seinäjoki Becky Sundstrom Anni Friesinger Chris Scheels
1996Calgary Anni Friesinger Renate Groenewold Aki Tonoike
1997Butte Kirstin Holum Baek Eun-bi Kanae Kobayashi
1998Roseville Aki Tonoike Catherine Raney Frijke Schaafsma
1999Geithus Helen van Goozen Yuri Obara Keiko Taguchi
2000Seinäjoki Frédérique Ankoné Wieteke Cramer Heike Hartmann
2001Groningen Frédérique Ankoné Heike Hartmann Elma de Vries
2002Collalbo Elma de Vries Eriko Ishino Judith Hesse
2003Kushiro Shannon Rempel Eriko Ishino Maria Lamb
2004Roseville Eriko Ishino Ireen Wüst Shannon Rempel
2005Seinäjoki Ireen Wüst Annette Gerritsen Lee Sang-hwa
2006Erfurt Kim Yoo-rim Martina Sáblíková Lee Ju-yeon
2007Innsbruck Noh Seon-yeong Laurine van Riessen Fu Chunyan
2008Changchun Marrit Leenstra Justine L'Heureux Jorieke van der Geest
2009Zakopane Roxanne van Hemert  Yvonne Nauta Katarzyna Woźniak
2010Moscow Lotte van Beek Hege Bøkko Karolína Erbanová
2011Seinäjoki Karolína Erbanová Pien Keulstra  Lotte van Beek
2012Obihiro Miho Takagi Karolína Erbanová Kim Bo-reum
2013Collalbo Miho Takagi Antoinette de Jong Kaitlyn McGregor
2014Bjugn Antoinette de Jong Melissa Wijfje Elizaveta Kazelina
2015Warsaw Melissa Wijfje Sanneke de Neeling Elizaveta Kazelina
2016Changchun Elizaveta Kazelina Mei Han Park Ji-woo
2017Helsinki Jutta Leerdam Joy Beune Sanne in 't Hof
2018Salt Lake City Joy Beune Jutta Leerdam Elisa Dul
2019Baselga di Pinè Femke Kok Karolina Bosiek Ragna Wiklund
2020Tomaszów Mazowiecki Femke Kok Robin Groot Alexa Scott
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Innsbruck, AvusturyaJade Groenewoud (Hollanda)Evelien Vijn (Hollanda)Park Chae-won (Güney Kore)
2023