Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası

Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası ("Dünya Gençler" veya "Genç Dünyalar"), Uluslararası Paten Birliği tarafından onaylanmış, belirlenmiş bir yaş aralığındaki artistik patinajcıların Dünya Gençler şampiyonu unvanı için yarıştığı yıllık bir artistik patinaj yarışmasıdır. Gençler uygunluğu için ISU yönergeleri yıllar boyunca değişiklik göstermiştir - şu anda patenciler en az 13 yaşında olmalı, ancak önceki 1 Temmuz'dan önce 19 yaşında olmamalıdır.

Bu etkinlik, dört yıllık ISU artistik patinaj Şampiyonasından biridir ve gençler için en prestijli uluslararası yarışma olarak kabul edilir. Madalyalar, tek erkekler, tek bayanlar, çift paten ve buz dansı disiplinlerinde verilir.

Erkekler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1976  Megève  Mark Cockerell  Takashi Mura  Brian Pockar
1977  Megève  Daniel Beland  Mark Pepperday  Richard Furrer
1978  Megève  Dennis Coi  Vladimir Kotin  Brian Boitano
1979  Augsburg  Vitali Egorov  Bobby Beauchamp  Alexander Fadeev
1980  Megève  Alexander Fadeev  Vitali Egorov  Falko Kirsten
1981  London, Ontario  Paul Wylie  Yuri Bureiko  Scott Williams
1982  Oberstdorf  Scott Williams  Paul Guerrero  Alexander König
1983  Sarajevo  Christopher Bowman  Philippe Roncoli  Nils Köpp
1984  Sapporo  Viktor Petrenko  Marc Ferland  Tom Cierniak
1985  Colorado Springs  Erik Larson  Vladimir Petrenko  Rudy Galindo
1986  Sarajevo  Vladimir Petrenko  Rudy Galindo  Yuriy Tsymbalyuk
1987  Kitchener  Rudy Galindo  Todd Eldredge  Yuriy Tsymbalyuk
1988  Brisbane  Todd Eldredge  Viacheslav Zagorodniuk  Yuriy Tsymbalyuk
1989  Sarajevo  Viacheslav Zagorodniuk  Shepherd Clark  Masakazu Kagiyama
1990  Colorado Springs  Igor Pashkevich  Alexei Urmanov  John Baldwin Jr.
1991  Budapest  Vasili Eremenko  Alexander Abt  Nicolas Pétorin
1992  Hull  Dmitri Dmitrenko  Konstantin Kostin  Damon Allen
1993  Seoul  Evgeni Pliuta  Michael Weiss  Ilia Kulik
1994  Colorado Springs  Michael Weiss  Naoki Shigematsu  Jere Michael
1995  Budapest  Ilia Kulik  Thierry Cerez  Seiichi Suzuki
1996  Brisbane  Alexei Yagudin  Takeshi Honda  Guo Zhengxin
1997  Seoul  Evgeni Plushenko  Timothy Goebel  Guo Zhengxin
1998  Saint John  Derrick Delmore  Sergei Davydov  Li Yunfei
1999  Zagreb  Ilia Klimkin  Vincent Restencourt  Yosuke Takeuchi
2000  Oberstdorf  Stefan Lindemann  Vincent Restencourt  Matthew Savoie
2001  Sofia  Johnny Weir  Evan Lysacek  Vincent Restencourt
2002  Hamar  Daisuke Takahashi  Kevin van der Perren  Stanislav Timchenko
2003  Ostrava  Alexander Shubin  Evan Lysacek  Alban Préaubert
2004  The Hague  Andrei Griazev  Evan Lysacek  Jordan Brauninger
2005  Kitchener  Nobunari Oda  Yannick Ponsero  Sergei Dobrin
2006  Ljubljana  Takahiko Kozuka  Sergei Voronov  Yannick Ponsero
2007  Oberstdorf  Stephen Carriere  Patrick Chan  Sergei Voronov
2008  Sofia  Adam Rippon  Artem Borodulin  Guan Jinlin
2009  Sofia  Adam Rippon  Michal Březina  Artem Grigoriev
2010  The Hague  Yuzuru Hanyu  Song Nan  Artur Gachinski
2011  Gangneung  Andrei Rogozine  Keiji Tanaka  Alexander Majorov
2012  Minsk  Yan Han  Joshua Farris  Jason Brown
2013  Milan  Joshua Farris  Jason Brown  Shotaro Omori
2014  Sofia  Nam Nguyen  Adian Pitkeev  Nathan Chen
2015Tallinn, Estonya  Shoma Uno  Jin Boyang  Sota Yamamoto
2016  Debrecen  Daniel Samohin  Nicolas Nadeau  Tomoki Hiwatashi
2017  Taipei  Vincent Zhou  Dmitri Aliev  Alexander Samarin
2018  Sofia  Alexey Erokhov  Artur Danielian  Matteo Rizzo (İtaly)
2019  ZagrebTomoki Hiwatashi (Japonya)Roman Savosin (Rusya)Daniel Grassl (İtalya)
2020Tallinn, EstonyaYuma Kagiyama (Japonya)Andrei Mozalev (Rusya)Andrew Torgashev (ABD)
2021Harbin, ÇinCOVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Tallinn, EstonyaIlia Malinin (ABD)Mikhail Shaidorov (Kazakistan)Tatsuya Tsuboi (Japonya)
2023Calgary, Kanada

Kadınlar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1976  Megève  Suzie Brasher  Garnet Ostermeier  Tracey Solomons
1977  Megève  Carolyn Skoczen  Christa Jorda  Corine Wyrsch
1978  Megève  Jill Sawyer  Kira Ivanova  Petra Ernert
1979  Augsburg  Elaine Zayak  Manuela Ruben  Jacki Farrell
1980  Megève  Rosalynn Sumners  Kay Thomson  Carola Paul
1981  London, Ontario  Tiffany Chin  Marina Serova  Anna Antonova
1982  Oberstdorf  Janina Wirth  Cornelia Tesch  Elizabeth Manley
1983  Sarajevo  Simone Koch  Karin Hendschke  Parthena Sarafidis
1984  Sapporo  Karin Hendschke  Simone Koch  Midori Ito
1985  Colorado Springs  Tatiana Andreeva  Susanne Becher  Natalia Gorbenko
1986  Sarajevo  Natalia Gorbenko  Susanne Becher  Linda Florkevich
1987  Kitchener  Cindy Bortz  Susanne Becher  Shannon Allison
1988  Brisbane  Kristi Yamaguchi  Junko Yaginuma  Yukiko Kashihara
1989  Sarajevo  Jessica Mills  Junko Yaginuma  Surya Bonaly
1990  Colorado Springs  Yuka Sato  Surya Bonaly  Tanja Krienke
1991  Budapest  Surya Bonaly  Lisa Ervin  Chen Lu
1992  Hull  Laëtitia Hubert  Lisa Ervin  Chen Lu
1993  Seoul  Kumiko Koiwai  Lisa Ervin  Tanja Szewczenko
1994  Colorado Springs  Michelle Kwan  Krisztina Czakó  Irina Slutskaya
1995  Budapest  Irina Slutskaya  Elena Ivanova  Krisztina Czakó
1996  Brisbane  Elena Ivanova  Elena Pingacheva  Nadezhda Kanaeva
1997  Seoul  Sydne Vogel  Elena Sokolova  Elena Ivanova
1998  Saint John  Julia Soldatova  Elena Ivanova  Viktoria Volchkova
1999  Zagreb  Daria Timoshenko  Sarah Hughes  Viktoria Volchkova
2000  Oberstdorf  Jennifer Kirk  Deanna Stellato  Sarah Meier
2001  Sofia  Kristina Oblasova  Ann Patrice McDonough  Susanna Pöykiö
2002  Hamar  Ann Patrice McDonough  Yukari Nakano  Miki Ando
2003  Ostrava  Yukina Ota  Miki Ando  Carolina Kostner
2004  The Hague  Miki Ando  Kimmie Meissner  Katy Taylor
2005  Kitchener  Mao Asada  Yuna Kim  Emily Hughes
2006  Ljubljana  Yuna Kim  Mao Asada  Christine Zukowski
2007  Oberstdorf  Caroline Zhang  Mirai Nagasu  Ashley Wagner
2008  Sofia  Rachael Flatt  Caroline Zhang  Mirai Nagasu
2009  Sofia  Alena Leonova  Caroline Zhang  Ashley Wagner
2010  The Hague  Kanako Murakami  Agnes Zawadzki  Polina Agafonova
2011  Gangneung  Adelina Sotnikova  Elizaveta Tuktamysheva  Agnes Zawadzki
2012  Minsk  Yulia Lipnitskaya  Gracie Gold  Adelina Sotnikova
2013  Milan  Elena Radionova  Yulia Lipnitskaya  Anna Pogorilaya
2014  Sofia  Elena Radionova  Serafima Sakhanovich  Evgenia Medvedeva
2015Tallinn, Estonya  Evgenia Medvedeva  Serafima Sakhanovich  Wakaba Higuchi
2016  Debrecen  Marin Honda  Maria Sotskova  Wakaba Higuchi
2017  Taipei  Alina Zagitova  Marin Honda  Kaori Sakamoto
2018  SofiaAlexandra Trusova (Rusya)  Alena Kostornaia  Mako Yamashita
2019  ZagrebAlexandra Trusova (Rusya)Anna Shcherbakova (Rusya)Ting Cui (ABD)
2020Tallinn, EstonyaKamila Valieva (Rusya)Daria Usacheva (Rusya)Alysa Liu (ABD)
2021Harbin, ÇinCOVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Tallinn, EstonyaIsabeau Levito (ABD)Shin Ji-a (Güney Kore)Lindsay Thorngren (ABD)
2023Calgary, Kanada

Çiftler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1976  Megève  Sherri Baier  /  Robin Cowan  Lorene Mitchell  /  Donald Mitchell  Elizabeth Cain  /  Peter Cain
1977  Megève  Josée France  /  Paul Mills  Elga Balk  /  Gavin MacPhersonno other competitors
1978  Megève  Barbara Underhill  /  Paul Martini  Jana Bláhová  /  Luděk Feňo  Beth Flora  /  Ken Flora
1979  Augsburg  Veronika Pershina  /  Marat Akbarov  Larisa Selezneva  /  Oleg Makarov  Lori Baier  /  Lloyd Eisler
1980  Megève  Larisa Selezneva  /  Oleg Makarov  Marina Nikitiuk  /  Rashid Kadyrkaev  Kathia Dubec  /  Xavier Douillard
1981  London, Ontario  Larisa Selezneva  /  Oleg Makarov  Lorri Baier  /  Lloyd Eisler  Marina Nikitiuk  /  Rashid Kadyrkaev
1982  Oberstdorf  Marina Avstriyskaya  /  Yuri Kvashnin  Inna Bekker  /  Sergei Likhanski  Babette Preussler  /  Torsten Ohlow
1983  Sarajevo  Marina Avstriyskaya  /  Yuri Kvashnin  Peggy Seidel  /  Ralf Seifert  Inna Bekker  /  Sergei Likhanski
1984  Sapporo  Manuela Landgraf  /  Ingo Steuer  Susan Dungjen  /  Jason Dungjen  Olga Neizvestnaya  /  Sergei Khudiakov
1985  Colorado Springs  Ekaterina Gordeeva  /  Sergei Grinkov  Irina Mironenko  /  Dmitri Shkidchenko  Elena Gud  /  Evgeni Koltun
1986  Sarajevo  Elena Leonova  /  Gennadi Krasnitski  Irina Mironenko  /  Dmitri Shkidchenko  Ekaterina Murugova  /  Artem Torgashev
1987  Kitchener  Elena Leonova  /  Gennadi Krasnitski  Ekaterina Murugova  /  Artem Torgashev  Kristi Yamaguchi  /  Rudy Galindo
1988  Brisbane  Kristi Yamaguchi  /  Rudy Galindo  Evgenia Chernyshova  /  Dmitri Sukhanov  Yulia Liashenko  /  Andrei Bushkov
1989  Sarajevo  Evgenia Chernyshova  /  Dmitri Sukhanov  Angela Caspari  /  Marno Kreft  Irina Saifutdinova  /  Alexei Tikhonov
1990  Colorado Springs  Natalia Krestianinova  /  Alexey Torchinski  Svetlana Pristav  /  Viacheslav Tkachenko  Jennifer Heurlin  /  John Frederiksen
1991  Budapest  Natalia Krestianinova  /  Alexey Torchinski  Svetlana Pristav  /  Viacheslav Tkachenko  Jennifer Heurlin  /  John Frederiksen
1992  Hull  Natalia Krestianinova  /  Alexey Torchinski  Caroline Haddad  /  Jean-Sebastien Fecteau  Svetlana Pristav  /  Viacheslav Tkachenko
1993  Seoul  Inga Korshunova  /  Dmitri Saveliev  Maria Petrova  /  Anton Sikharulidze  Isabelle Coulombe  /  Bruno Marcotte
1994  Colorado Springs  Maria Petrova  /  Anton Sikharulidze  Caroline Haddad  /  Jean-Sebastien Fecteau  Galina Maniachenko  /  Evgeni Zhigurski
1995  Budapest  Maria Petrova  /  Anton Sikharulidze  Danielle Hartsell  /  Steve Hartsell  Evgenia Filonenko  /  Igor Marchenko
1996  Brisbane  Victoria Maxiuta  /  Vladislav Zhovnirski  Evgenia Filonenko  /  Igor Marchenko  Danielle Hartsell  /  Steve Hartsell
1997  Seoul  Danielle Hartsell  /  Steve Hartsell  Maria Petrova  /  Teimuraz Pulin  Victoria Maxiuta  /  Vladislav Zhovnirski
1998  Saint John  Julia Obertas  /  Dmytro Palamarchuk  Svetlana Nikolaeva  /  Alexei Sokolov  Victoria Maxiuta  /  Vladislav Zhovnirski
1999  Zagreb  Julia Obertas  /  Dmytro Palamarchuk  Laura Handy  /  Paul Binnebose  Victoria Maxiuta  /  Vladislav Zhovnirski
2000  Oberstdorf  Aliona Savchenko  /  Stanislav Morozov  Julia Obertas  /  Dmitri Palamarchuk  Julia Shapiro  /  Alexei Sokolov
2001  Sofia  Zhang Dan  /  Zhang Hao  Yuko Kawaguchi  /  Alexander Markuntsov  Kristen Roth  /  Michael McPherson
2002  Hamar  Elena Riabchuk  /  Stanislav Zakarov  Julia Karbovskaya  /  Sergei Slavnov  Ding Yang  /  Ren Zhongfei
2003  Ostrava  Zhang Dan  /  Zhang Hao  Ding Yang  /  Ren Zhongfei  Jennifer Don  /  Jonathon Hunt
2004  The Hague  Natalia Shestakova  /  Pavel Lebedev  Jessica Dube  /  Bryce Davison  Maria Mukhortova  /  Maxim Trankov
2005  Kitchener  Maria Mukhortova  /  Maxim Trankov  Jessica Dubé  /  Bryce Davison  Tatiana Kokoreva  /  Egor Golovkin
2006  Ljubljana  Julia Vlassov  /  Drew Meekins  Kendra Moyle  /  Andy Seitz  Ksenia Krasilnikova  /  Konstantin Bezmaternikh
2007  Oberstdorf  Keauna McLaughlin  /  Rockne Brubaker  Vera Bazarova  /  Yuri Larionov  Ksenia Krasilnikova  /  Konstantin Bezmaternikh
2008  Sofia  Ksenia Krasilnikova  /  Konstantin Bezmaternikh  Lubov Iliushechkina  /  Nodari Maisuradze  Dong Huibo  /  Wu Yiming
2009  Sofia  Lubov Iliushechkina  /  Nodari Maisuradze  Anastasia Martiusheva  /  Alexei Rogonov  Marissa Castelli  /  Simon Shnapir
2010  The Hague  Sui Wenjing  /  Han Cong  Narumi Takahashi  /  Mervin Tran  Ksenia Stolbova  /  Fedor Klimov
2011  Gangneung  Sui Wenjing  /  Han Cong  Ksenia Stolbova  /  Fedor Klimov  Narumi Takahashi  /  Mervin Tran
2012  Minsk  Sui Wenjing  /  Han Cong  Yu Xiaoyu  /  Jin Yang  Vasilisa Davankova  /  Andrei Deputat
2013  Milan  Haven Denney  /  Brandon Frazier  Margaret Purdy  /  Michael Marinaro  Lina Fedorova  /  Maxim Miroshkin
2014  Sofia  Yu Xiaoyu  /  Jin Yang  Evgenia Tarasova  /  Vladimir Morozov  Maria Vigalova  /  Egor Zakroev
2015Tallinn, Estonya  Yu Xiaoyu  /  Jin Yang  Julianne Séguin  /  Charlie Bilodeau  Lina Fedorova  /  Maxim Miroshkin
2016  Debrecen  Anna Dušková  /  Martin Bidař  Anastasia Mishina  /  Vladislav Mirzoev  Ekaterina Borisova  /  Dmitry Sopot
2017  Taipei  Ekaterina Alexandrovskaya  /  Harley Windsor  Aleksandra Boikova  /  Dmitrii Kozlovskii  Gao Yumeng  /  Xie Zhong
2018  Sofia  Daria Pavliuchenko  /  Denis Khodykin Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin (Russia) Anastasia Mishina / Aleksandr Galiamov (Russia)
2019  Zagreb Anastasia Mishina / Aleksandr Galiamov (Russia) Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (Rusia) Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin (Russia)
2020Tallinn, Estonya Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (Russia)Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov (Russia)Iuliia Artemeva / Mikhail Nazarychev (Russia)
2021Harbin, ÇinCOVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Tallinn, EstonyaKarina Safina (Gürcistan)
Luka Berulava (Gürcistan)
Anastasia Golubeva (Avustralya)
Hektor Giotopoulos Moore (Avustralya)
Brooke McIntosh (Kanada)
Benjamin Mimar (Kanada)
2023Calgary, Kanada

Buz Dansı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1976  Megève  Kathryn Winter  /  Nicholas Slater  Denise Best  /  David Dagnell  Martine Olivier  /  Yves Tarayre
1977  Megève  Wendy Sessions  /  Mark Reed  Karen Barber  /  Kim Spreyer  Marie McNeil  /  Robert McCall
1978  Megève  Tatiana Durasova  /  Sergei Ponomarenko  Kelly Johnson  /  Kris Barber  Nathalie Hervé  /  Pierre Husarek
1979  Augsburg  Tatiana Durasova  /  Sergei Ponomarenko  Elena Batanova  /  Andrei Antonov  Kelly Johnson  /  Kris Barber
1980  Megève  Elena Batanova  /  Alexei Soloviev  Judit Péterfy  /  Csaba Bálint  Renée Roca  /  Andrew Ouellette
1981  London, Ontario  Elena Batanova  /  Alexei Soloviev  Natalia Annenko  /  Vadim Karkachev  Karyn Garossino  /  Rodney Garossino
1982  Oberstdorf  Natalia Annenko  /  Vadim Karkachev  Tatiana Gladkova  /  Igor Shpilband  Lynda Malek  /  Alexander Miller
1983  Sarajevo  Tatiana Gladkova  /  Igor Shpilband  Elena Novikova  /  Oleg Bliakhman  Christina Yatsuhashi  /  Keith Yatsuhashi
1984  Sapporo  Elena Krykanova  /  Evgeni Platov  Christina Yatsuhashi  /  Keith Yatsuhashi  Svetlana Liapina  /  Georgi Sur
1985  Colorado Springs  Elena Krykanova  /  Evgeni Platov  Svetlana Liapina  /  Georgi Sur  Doriane Bontemps  /  Charles Paliard
1986  Sarajevo  Elena Krykanova  /  Evgeni Platov  Svetlana Serkeli  /  Andrei Zharkov  Corinne Paliard  /  Didier Courtois
1987  Kitchener  Ilona Melnichenko  /  Gennadi Kaskov  Oksana Grishuk  /  Alexander Chichkov  Catherine Pal  /  Donald Godfrey
1988  Brisbane  Oksana Grishuk  /  Alexander Chichkov  Irina Antsiferova  /  Maxim Sevastianov  Maria Orlova  /  Oleg Ovsyannikov
1989  Sarajevo  Angelika Kirkhmaier  /  Dmitri Lagutin  Liudmila Berezova  /  Vladimir Fedorov  Marina Morel  /  Gwendal Peizerat
1990  Colorado Springs  Marina Anissina  /  Ilia Averbukh  Elena Kustarova  /  Sergei Romashkin  Marie-France Dubreuil  /  Bruno Yvars
1991  Budapest  Aliki Stergiadu  /  Yuri Razguliaiev  Marina Morel  /  Gwendal Peizerat  Elena Kustarova  /  Sergei Romashkin
1992  Hull  Marina Anissina  /  Ilia Averbukh  Yaroslava Nechaeva  /  Yuri Chesnichenko  Amelie Dion  /  Alexandre Alain
1993  Seoul  Ekaterina Svirina  /  Sergei Sakhnovski  Sylwia Nowak  /  Sebastian Kolasiński  Bérangère Nau  /  Luc Monéger
1994  Colorado Springs  Sylwia Nowak  /  Sebastian Kolasiński  Ekaterina Svirina  /  Sergei Sakhnovski  Agnes Jacquemard  /  Alexis Gayet
1995  Budapest  Olga Sharutenko  /  Dmitri Naumkin  Stéphanie Guardia  /  Franck Laporte  Iwona Filipowicz  /  Michał Szumski
1996  Brisbane  Ekaterina Davydova  /  Roman Kostomarov  Isabelle Delobel  /  Olivier Schoenfelder  Natalia Gudina  /  Vitali Kurkudym
1997  Seoul  Nina Ulanova  /  Mikhail Stifounin  Oksana Potdykova  /  Denis Petukhov  Agata Błażowska  /  Marcin Kozubek
1998  Saint John  Jessica Joseph  /  Charles Butler Jr.  Federica Faiella  /  Luciano Milo  Oksana Potdykova  /  Denis Petukhov
1999  Zagreb  Jamie Silverstein  /  Justin Pekarek  Federica Faiella  /  Luciano Milo  Natalia Romaniuta  /  Daniil Barantsev
2000  Oberstdorf  Natalia Romaniuta  /  Daniil Barantsev  Emilie Nussear  /  Brandon Forsyth  Tanith Belbin  /  Benjamin Agosto
2001  Sofia  Natalia Romaniuta  /  Daniil Barantsev  Tanith Belbin  /  Benjamin Agosto  Elena Khaliavina  /  Maxim Shabalin
2002  Hamar  Tanith Belbin  /  Benjamin Agosto  Elena Khaliavina  /  Maxim Shabalin  Elena Romanovskaya  /  Alexander Grachev
2003  Ostrava  Oksana Domnina  /  Maxim Shabalin  Nóra Hoffmann  /  Attila Elek  Elena Romanovskaya  /  Alexander Grachev
2004  The Hague  Elena Romanovskaya  /  Alexander Grachev  Nóra Hoffmann  /  Attila Elek  Morgan Matthews  /  Maxim Zavozin
2005  Kitchener  Morgan Matthews  /  Maxim Zavozin  Tessa Virtue  /  Scott Moir  Anastasia Gorshkova  /  Ilia Tkachenko
2006  Ljubljana  Tessa Virtue  /  Scott Moir  Natalia Mikhailova  /  Arkadi Sergeev  Meryl Davis  /  Charlie White
2007  Oberstdorf  Ekaterina Bobrova  /  Dmitri Soloviev  Grethe Grünberg  /  Kristjan Rand  Kaitlyn Weaver  /  Andrew Poje
2008  Sofia  Emily Samuelson  /  Evan Bates  Vanessa Crone  /  Paul Poirier  Kristina Gorshkova  /  Vitali Butikov
2009  Sofia  Madison Chock  /  Greg Zuerlein  Maia Shibutani  /  Alex Shibutani  Ekaterina Riazanova  /  Jonathan Guerreiro
2010  The Hague  Elena Ilinykh  /  Nikita Katsalapov  Alexandra Paul  /  Mitchell Islam  Ksenia Monko  /  Kirill Khaliavin
2011  Gangneung  Ksenia Monko  /  Kirill Khaliavin  Ekaterina Pushkash  /  Jonathan Guerreiro  Charlotte Lichtman  /  Dean Copely
2012  Minsk  Victoria Sinitsina  /  Ruslan Zhiganshin  Alexandra Stepanova  /  Ivan Bukin  Alexandra Aldridge  /  Daniel Eaton
2013  Milan  Alexandra Stepanova  /  Ivan Bukin  Gabriella Papadakis  /  Guillaume Cizeron  Alexandra Aldridge  /  Daniel Eaton
2014  Sofia  Kaitlin Hawayek  /  Jean-Luc Baker  Anna Yanovskaya  /  Sergey Mozgov  Madeline Edwards  /  Zhao Kai Pang
2015Tallinn, Estonya  Anna Yanovskaya  /  Sergei Mozgov  Lorraine McNamara  /  Quinn Carpenter  Oleksandra Nazarova  /  Maxim Nikitin
2016  Debrecen  Lorraine McNamara  /  Quinn Carpenter  Rachel Parsons  /  Michael Parsons  Alla Loboda  /  Pavel Drozd
2017  Taipei  Rachel Parsons  /  Michael Parsons  Alla Loboda  /  Pavel Drozd  Christina Carreira  /  Anthony Ponomarenko
2018  Sofia  Anastasia Skoptsova  /  Kirill Aleshin  Christina Carreira  /  Anthony Ponomarenko  Arina Ushakova  /  Maxim Nekrasov
2019  Zagreb Marjorie Lajoie / Zachary Lagha (Canada) Elizaveta Khudaiberdieva / Nikita Nazarov (Russia) Sofia Shevchenko / Igor Eremenko (Russia)
2020Tallinn, EstonyaElizaveta Shanaeva / Devid Naryzhnyy (Russia)Maria Kazakova / Georgy Reviya (Georgia)Avonley Nguyen / Vadym Kolesnik (United States)
2021Harbin, ÇinCOVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Tallinn, EstonyaOona Brown (ABD)
Gage Brown (ABD)
Natalie D'Alessandro (Kanada)
Bruce Waddell (Kanada)
Nadiia Bashynska (Kanada)
Peter Beaumont (Kanada)
2023Calgary, Kanada