Güney Amerika Kadınlar Kulüpler Voleybol Şampiyonası

Güney Amerika Bayanlar Voleybol Kulübü Şampiyonası, sporun Güney Amerika'daki yönetim organı olan Confederación Sudamericana de Voleibol (CSV) tarafından düzenlenen uluslararası bir kadın kulüp voleybolu yarışmasıdır. Yarışma ilk kez 2009 yılında Peru, Lima'da yapıldı ve o zamandan beri her yıl turnuvalar düzenleniyor.

Güney Amerika şampiyonlarını taçlandırmanın yanı sıra, turnuva aynı zamanda FIVB Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası için bir eleme turnuvası olarak da hizmet ediyor.
  Şampiyonluk  
Osasco4
Rio de Janeiro4
Minas Tênis Clube4
SESI São Paulo1
Juventus Sipesa1
Dentil Praia Club1
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Skor
(MVP)
Finalist/İkinci
1995Medellin, KolombiyaJuventus Sipesa3-1Cristal Bancoper
2009Lima, PeruSollys/Osasco
Luizomar Moura
3–1
Jaqueline Carvalho (Sollys/Osasco)
Rio de Janeiro
2010Lima, PeruSollys/Osasco
Luizomar Moura
Round-robin
Adenízia da Silva (Sollys/Osasco)
Géminis
2011Osasco, BrezilyaSollys/Nestle
Luizomar Moura
Round-robin
Jaqueline Carvalho (Sollys/Nestle)
Universidad Católica
2012Osasco, BrezilyaSollys/Nestle
Luizomar Moura
Round-robin
Sheilla Castro (Sollys/Nestle)
Boca Juniors
2013Lima, PeruUnilever Vôlei
Bernardo Rocha de Rezende
Round-robin
Natália Pereira (Unilever)
Universidad César Vallejo
2014Osasco, BrezilyaSESI São Paulo
Curto De Oliveira Talmo
3–0
Fabiana Claudino (SESI SP)
Molico/Osasco
2015Osasco, BrezilyaRexona/Ades
Bernardo Rocha de Rezende
3–1
Kenia Carcaces (Molico/Osasco)
Molico/Osasco
2016La Plata, ArjantinRexona/Ades
Bernardo Rocha de Rezende
3–0
Ana Carolina da Silva (Rexona Ades)
Universidad San Martín
2017Uberaba/Uberlândia, BrezilyaRexona Sesc-RJ
Bernardo Rocha de Rezende
3–1
Gabriela Guimarães (Rexona-Sesc)
Praia Clube
2018Belo Horizonte, BrezilyaItambe/Minas Tênis Clube
Stefano Lavarini
3–2
Carol Gattaz (Minas Tenis Clube)
Rexona-Sesc
2019Belo Horizonte, BrezilyaItambe/Minas Tênis Clube
Stefano Lavarini
3-0
Carol Gattaz (Minas Tenis Clube)
Dentil Praia Club
2020Uberlandia, BrezilyaItambe/Minas Tênis Clube
Nicola Negro
Round Robin
Thaisa Menezes (Minas Tênis Clube)
Dentil Praia Club
2021Brasilia, BrezilyaDentil Praia Club
Paulo Coco
Round RobinItambe/Minas Tênis Clube
2022Uberlandia, BrezilyaItambe/Minas Tênis Clube
Nicola Negro
3–2
(25-22, 20-25, 16-25, 25-21, 15-13)
Kisy (Itambé Minas)
Dentil Praia Club
2023