Güney Amerika Kadınlar Voleybol Şampiyonası

Güney Amerika Kadınlar Voleybol Şampiyonası, Confederación Sudamericana de Voleibol (CSV) tarafından düzenlenen, Güney Amerika'nın kıdemli kadın milli voleybol takımları için resmi yarışmadır.[1] Şampiyonalar arasındaki ilk fark değişkendi, ancak 1967'den beri iki yılda bir veriliyorlar. Yarışmaya Brezilya ve Peru hakim oldu.
Şampiyon TakımŞampiyonluk
Brezilya22
Peru12
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Skor/Setler
(MVP)
İkinci/Finalist
1951Rio de JaneiroBrezilyaRound-robinUruguay
1956MontevideoBrezilyaRound-robinUruguay
1958Porto AlegreBrezilyaRound-robinPeru
1961LimaBrezilyaRound-robinPeru
1962SantiagoBrezilyaRound-robinPeru
1964Buenos AiresPeruRound-robin
Sara Pinedo (PER)
Paraguay
1967SantosPeruRound-robin
Luisa Fuentes (PER)
Brezilya
1969CaracasBrezilyaRound-robinPeru
1971MontevideoPeruRound-robinBrezilya
1973BucaramangaPeruRound-robinBrezilya
1975AsunciónPeruRound-robinBrezilya
1977Arequipa  /  LimaPeruRound-robinBrezilya
1979Rosario  /  Santa FePeruRound-robinBrezilya
1981Santo AndréBrezilyaRound-robin
Cecilia Tait (Peru)
Peru
1983São PauloPeruRound-robin
Cecilia Tait (Peru)
Brezilya
1985CaracasPeruRound-robinBrezilya
1987Punta del EstePeruRound-robin
Denisse Fajardo (Peru)
Brezilya
1989CuritibaPeruRound-robin
Gabriela Pérez del Solar (Brezilya)
Brezilya
1991OsascoBrezilya3–1
Fernanda Venturini (Brezilya)
Peru
1993CuscoPeru3–1
Sonia Ayaucán (Peru)
Brezilya
1995Porto AlegreBrezilya
Bernardo Rezende
3–0
Ana Moser (Brezilya)
Peru
1997LimaBrezilya
Bernardo Rezende
3–0
Hélia Souza "Fofão" (Brezilya)
Peru
1999ValenciaBrezilya
Bernardo Rezende
3–0Arjantin
2001MorónBrezilya
Marco Aurélio Motta
3–0
Virna Dias (Brezilya)
Arjantin
2003BogotáBrezilya
Marco Aurélio Motta
Round-robinArjantin
2005La PazBrezilya
José Roberto Guimarães
Round-robin
Valeska Menezes (Brezilya)
Peru
2007Rancagua  /  SantiagoBrezilya
José Roberto Guimarães
3–0
Paula Pequeno (Brezilya)
Peru
2009Porto AlegreBrezilya
José Roberto Guimarães
3–0
Fabiana de Oliveira (Brezilya)
Arjantin
2011CallaoBrezilya
José Roberto Guimarães
3–0
Sheilla Castro (Brezilya)
Arjantin
2013IcaBrezilya
José Roberto Guimarães
Round-robin
Madelaynne Montaño (Kolombiya)
Arjantin
2015CartagenaBrezilya
José Roberto Guimarães
3–0
Gabriela Guimarães (Brezilya)
Peru
2017CaliBrezilya
José Roberto Guimarães
Round-robin
Tandara Caixeta (Brezilya)
Kolombiya
2019CajamarcaBrezilya
José Roberto Guimarães
3–0
Lorenne Teixeira (Brezilya)
Kolombiya
2021Barrancabermeja, KolombiyaBrezilya
José Roberto Guimarães
Round-robin
Gabriela Guimarães (Brezilya)
Kolombiya
2023

Şampiyon Takım Kadroları

ŞampiyonaKadrolar
2011 Peru Brezilya
Fabiana Claudino, Dani Lins, Adenizia da Silva, Thaisa Menezes, Marianne Steinbrecher,Jaqueline Carvalho, Sassá, Sheilla Castro, Fabíola de Sousa, Fernanda Garay, Tandara Caixeta, Fabiana de Oliveira (L),
Baş AntrenörZe Roberto
2013 Peru Brezilya
Fabiana Claudino (c), Juciely Barreto, Danielle Lins, Adenízia da Silva, Michelle Pavão, Gabriela Guimarães, Natália Pereira, Sheilla Castro, Fabiana de Oliveira, Monique Pavão, Fernanda Rodrigues, Camila Brait
Baş Antrenör : José Roberto Guimarães
2015 Kolombiya Brezilya
Fabiana Claudino (c), Juciely Barreto, Dani Lins, Ana Carolina da Silva, Adenízia da Silva, Gabriela Guimarães, Natália Pereira, Sheilla Castro, Monique Pavão, Fernanda Garay, Roberta Ratzke, Camila Brait, Léia Silva, Mariana Costa
Baş Antrenör: José Roberto Guimarães
2017 Kolombiya Brezilya
Natália Pereira (c), Mara Leão, Macris Carneiro, Ana Carolina da Silva, Adenízia da Silva, Tandara Caixeta, Rosamaria Montibeller, Amanda Francisco, Suelen Pinto, Gabriella Souza, Roberta Ratzke, Drussyla Costa, Monique Pavão
Baş Antrenör : José Roberto Guimarães
2019 Peru Brezilya
Fabiana Claudino (c), Mara Leão, Macris Carneiro, Gabriela Candido, Amanda Francisco, Roberta Ratzke, Sheilla Castro, Ana Carolina da Silva, Suelen Pinto, Leia Silva, Ana Beatriz Correa, Drussyla Costa, Maira Claro, Lorenne Teixeira
Baş Antrenör : José Roberto Guimarães
2021 Kolombiya