Kadınlar EHF Avrupa Ligi

Kadınlar Avrupa Ligi, Avrupa kadın hentbol kulüpleri için EHF tarafından organize edilmektedir. Şu anda Avrupa kulüp hentbolunun ikinci kademe müsabakası olup, sadece EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nin altında yer almaktadır.

Daha önce Kadınlar EHF Kupası olarak adlandırılan yarışma, 2020–21 sezonundan itibaren Kadınlar EHF Avrupa Ligi olarak değiştirilmiştir.
Women's EHF Cup logo.svg
Spor Hentbol
Başlangıç 1981
Takım Sayısı 32
Ülkeler EHF üyeleri
Bölge Avrupa
Son Şampiyon Siófok KC
(1st title)
En Çok Kazanan Viborg HK
(3 titles)
Bağlantılı Turnuvalar EHF Champions League
Resmi Web Sitesi EHF Cup

Turnuva Bilgileri

  Winners 
Viborg HK3
Debreceni2
Dunaújváros2
HC Leipzig2
FC Midtjylland2
Team Tvis Holstebro2
Oltchim Râmnicu Vâlcea2
Vorwärts Frankfurt2
Lada Togliatti2
Eglė Vilnius1
ZRK Budućnost1
Itxako Navarra1
Rostov-Don1
Trešnjevka Zagreb1
Avtomobilist Baku1
Lokomotiva Zagreb1
Rapid Bucharest1
Robit Olimpija Ljubljana1
El Ferrobús Mislata1
Montex Lublin1
Slagelse1
Alba Fehérvár1
Ferencvárosi TC1
Zvezda Zvenigorod1
Dinamo Volgograd1
Randers1
SCM Craiova1
SezonŞampiyon
(Baş Antrenör)
Final SkorFinalist
1981–82Trešnjevka Zagreb30-27
17-19
Eglė Vilnius
1982–83Avtomobilist Baku20-14
18-15
Empor Rostock
1983–84Chimistul Râmnicu Vâlcea22–18
29–21
VfL Oldenburg
1984–85Vorwärts Frankfurt17-19
19-13
Vasas Budapest
1985–86HC Leipzig16-22
25-15
Debreceni VSC
1986–87Budućnost Titograd21-23
34-27
Start Bratislava
1987–88Eglė Vilnius34-20
22-32
Budućnost Titograd
1988–89Chimistul Râmnicu Vâlcea26-18
21-26
Eglė Vilnius
1989–90Vorwärts Frankfurt19-22
21-16
Spartak Kiev
1990–91Lokomotiva Zagreb19-11
19-20
Bayer Leverkusen
1991–92HC Leipzig24-19
28-18
Tempo Partizánske
1992–93Rapid Bucharest28-16
22-24
CSL Dijon
1993–94Viborg HK23–20
21–24
Debreceni VSC
1994–95Debreceni VSC22–14
22–30
Baekkelagets Oslo
1995–96Debreceni VSC20–23
18–15
Larvik HK
1996–97Robit Olimpija Ljubljana26–18
26–30
Borussia Dortmund
1997–98Dunaferr SE26–22
34–27
HC SCP Banska Bystrica
1998–99Viborg HK21–24
28–21
Győri Graboplast ETO
1999–00El Ferrobus Mislata24–22
18–19
Tertnes Idrettslag
2000–01MKS Montex Lublin28–21
24–24
Podravka Koprivnica
2001–02FC Midtjylland Håndbold25–30
36–23
Győri Graboplast ETO
2002–03Slagelse FH22–27
27–20
Dunaferr SE
2003–04Viborg HK A/S27–27
37–21
Győri Graboplast ETO
2004–05Cornexi Alcoa21–27
28–19
Győri ETO Kezilabda Club
2005–06FTC Budapest37–36
33–32
Podravka Vegeta
2006–07SC Zvezda Zvenigorod25–30
32–22
FC Midtjylland Håndbold
2007–08HC Dinamo Volgograd27–25
23–20
Itxako Navarra
2008–09Itxako Navarra
Ambros Martín
27–19
25–26
HC Leipzig
2009–10Randers HK20–22
30–24
Prosolia Elda
2010–11FC Midtjylland Håndbold26–24
21–28
Team Tvis Holstebro
2011–12Lada Togliatti30–24
20–21
HC Zalău
2012–13Team Tvis Holstebro31–35
33–28
Metz Handball
2013–14WHC Lada Togliatti36–25
32–23
Team Esbjerg
2014–15Team Tvis Holstebro33-20
22-33
Rostov-Don
2015–16Dunaújváros26-28
29-21
TuS Metzingen
2016–17Rostov-Don(53–46)
28–25
25–21
Bietigheim
2017–18SCM Craiova
Bogdan George Burcea
(52–51)
22–26
30–25
Vipers Kristiansand
2018–19Siófok KC Hungary
Tor Odvar Moen
(47-42)
21-21
26-21
Team Esbjerg
2019–20COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi
2020–21