Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi

Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından her yıl düzenlenen, Avrupa'nın en iyi kadın hentbol kulüpleri için düzenlenen yarışmadır. Sponsorluk amacıyla, yarışma resmi olarak DELO EHF Şampiyonlar Ligi adını verdi. Avrupa'nın en iyi ulusal liglerinin şampiyonlarının katıldığı kulüpler için en prestijli turnuvadır.
  Şampiyonluk 
Spartak Kiev13
Hypo Niederösterreich8
Győri Audi ETO KC5
Radnički Belgrade3
Viborg HK3
Slagelse DT3
SC Leipzig2
Krim Ljubljana2
ŽRK Budućnost2
Žalgiris Kaunas2
Vipers Kristiansand2
Vasas Budapest1
Sagunto1
Kometal Skopje1
Larvik HK1
HG København1
TV Giessen-Lützellinden1
Podravka Koprivnica1
Ştiinţa Bucharest1
Sparta Prague1
Trud Moscow1
Rapid Bucharest1
TSC Berlin1
Dunaferr NK1
Zvezda Zvenigorod1
CSM București1
European Champions Cup
Sezon Şampiyon
(Baş Antrenör)
Final Skor
(MVP)
İkinci/Finalist
1961Ştiinţa Bucharest 13–5
(8–1 / 5–4)
Dynamo Prague
1961–62Sparta Prague 11–7
(2–3 / 9–4)
ORK Belgrade
1962–63Trud Moscow 11–8 Frederiksberg IF
1963–64Rapid Bucharest 14–13 Helsingør IF
1964–65HG København 21–16
(14–6 / 7–10)
Spartacus Budapest
1965–66SC Leipzig
Peter Kretzschmar  
17–11
(10–5 / 7–6)
HG København
1966–67Žalgiris Kaunas 8–7 SC Leipzig
1967–68Žalgiris Kaunas 13–11 Empor Rostock
1969–70Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
9–7 SC Leipzig
1970–71Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
11–9 Ferencvárosi TC
1971–72Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
12–8 SC Leipzig
1972–73Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
17–8 Universitatea Timişoara
1973–74SC Leipzig
Peter Kretzschmar
12–10 Spartak Kiev
1974–75Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
14–10 Lokomotiva Zagreb
1975–76Radnicki Belgrade 22–12 Swift Roermond
1976–77Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
15–7 SC Leipzig
1977–78Berliner TSC
Kurt Lauckner
19–14 Vasas Budapest
1978–79Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
27–26
(13–17 / 14–9)
Vasas Budapest
1979–80RK Radnicki Belgrade 45–29
(22–19 / 23–10 )
Inter Bratislava
1980–81Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
39–26
(17–13 / 22–13)
Radnicki Belgrade
1981–82Vasas Budapest
Lajos Mocsai
50–43
(29–19 / 21–24)
Radnicki Belgrade
1982–83Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
48–36
(23–19 / 25–17)
Radnicki Belgrade
1983–84RK Radnicki Belgrade 42–35
(22–16 / 20–19)
Bayer Leverkusen
1984–85Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
41–31
(23–16 / 18–15)
Radnicki Belgrade
1985–86Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
52–45
(29–23 / 23–22)
Ştiinţa Bacău
1986–87Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
50–37
(25–17 / 25–20)
Hypo Niederösterreich
1987–88Spartak Kiev
Igor Yevdokimovich Turchin
33–31
(16–14 / 17–17)
Hypo Niederösterreich
1988–89Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
37–33
(16–14 / 21–19)
Spartak Kiev
1989–90Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
59–50
(29–24 / 30–26)
Kuban Krasnodar
1990–91TV Giessen-Lützellinden
Jürgen „Doc“ Gerlach
43–40
(21–15 / 22–25)
Hypo Niederösterreich
1991–92Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
34–32
(15–14 / 19–18)
TV Giessen-Lützellinden
1992–93Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
40–25
(17–14 / 23–11)
Vasas Budapest
EHF Women's Champions League (knockout system)
1993–94Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
45–39
(18–20 / 25–21)
Vasas Budapest
1994–95Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
40–36
(17–14 / 26–19)
Podravka Koprivnica
1995–96Podravka Koprivnica
Josip Šojat
38–37
(17–13 / 25–20)
Hypo Niederösterreich
1996–97Mar Valencia 58–50
(35–26 / 24–23)
Viborg HK
1997–98Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
56–47
(28–21 / 26–28)
Mar Valencia
1998–99Dunaferr SE
Gyula Zsiga
51–49
(25–23 / 26–26)
Krim Electra Ljubljana
1999–00Hypo Niederösterreich
Gunnar Prokop
52–45
(32–23 / 22–20)
Kometal Gjorče Petrov
2000–01Krim ETA N.Roberts Ljubljana
Tobe Tiselj
47–41
(22–22 / 25–19)
Viborg HK
2001–02Kometal Gjorče Petrov 51–49
(27–25 / 26–22)
Ferencvárosi TC
2002–03Krim ETA N.Roberts Ljubljana
Tobe Tiselj
63–58
(30–27 / 36–28)
Mar Valencia
2003–04Slagelse FH
Anja Andersen
61–56
(25–24 / 32–36)
Krim Ljubljana
2004–05Slagelse FH
Anja Andersen
54–43
(27–23 / 20–27)
Kometal Gjorče Petrov
2005–06Viborg HK
Tomas Ryde
44–43
(22–24 / 20–21)
Krim Ljubljana
2006–07Slagelse FH
Anja Andersen
61–53
(29–29 / 32–24)
Lada Togliatti
2007–08Zvezda Zvenigorod
Evgeni Trefilov
56–53
(25–24 / 29–31)
Hypo Niederösterreich
2008–09Viborg HK
Jakob Vestergaard
50–49
(24–26 / 23–26)
Győri ETO
2009–10Viborg HK
Jakob Vestergaard
60–52
(28–21 / 32–31)
Oltchim Râmnicu Vâlcea
2010–11Larvik HK
Tor Odvar Moen
47–46
(23–21 / 25–24)
SD Itxako
2011–12ŽRK Budućnost
Dragan Adzic
54–54
(29–27 / 27–25)
Győri Audi ETO KC
2012–13Győri Audi ETO KC
Ambros Martin
47–43
(21–24 / 23–22)
Larvik HK
EHF Women's Champions League (Final Four system)
2013–14Győri Audi ETO KC
Ambros Martin
27–21 ŽRK Budućnost
2014–15ŽRK Budućnost
Dragan Adzic
26–22 Larvik HK
2015–16CSM București
Kim Rasmussen
29–26Győri Audi ETO KC
2016–17Győri Audi ETO KC
Ambros Martin
31–30 (OT) HC Vardar
2017–18Győri Audi ETO KC
Ambros Martin
27–26(OT) HC Vardar
2018–19Győri Audi ETO KC
Gabor Danyi
25-24
Kari Aalvik Grimsbo (Györi Audi ETO KC)
Rostov Don
2019–20Corona Virüs nedeniyle iptal edildi.
2020–21Vipers Kristiansand
Ole Gustav Gjekstad
34–28Brest Bretagne Handball
2021–22Vipers Kristiansand
Ole Gustav Gjekstad
33–31
Markéta Jeřábková (Vipers Kristiansand)
Győri Audi ETO KC
2022–23

Şampiyon Takım Kadroları

2016/2017
Györi Audi ETO KC
2017/2018
Györi Audi ETO KC
2018/2019
Györi Audi ETO KC
Bianka Acs, Sara Afentaler, Eduarda Idalina Amorim Taleska (BRA), Bernadett Bodi, Kari Skaar Brattset (NOR), Yvette Broch (NED), Johanna Farkas, Csenge Fodor, Anita Görbicz, Kari Aalvik Grimsbo (NOR), Cornelia Nycke Groot (NED), Anne Mette Hansen (DEN), Dora Kallermann, Eva Kiss, Jana Knedlikova (CZE), Veronica Egebakken Kristiansen (NOR), Laura Kürthi, Amandine Suzanne Monigue Leynaud (FRA), Nora Mork (NOR), Stine Bredal Oftedal (NOR), Tamara Pal, Crina Elena Pintea (ROU), Szidonia Puhalak, Zsuzsanna Tomori, Tothova Nikolett (SVK), Wmöke Varga Baş Antrenör : Gabor Danyi
2019/2020COVİD-19 nedeniyle iptal edildi.
2020/2021
Vipers Kristiansand
Andrea Austmo Pedersen (Kaleci), Evelina Eriksson Kaleci), Katrine Lunde Kaleci), Malin Aune, Carolina Morais, Jana Knedlíková, Karoline Olsen, Vilde Jonassen, Sunniva Næs Andersen, June Andenæs, Hanna Yttereng, Heidi Løke, Emilie Hegh Arntzen, Jeanett Kristiansen, Ragnhild Valle Dahl, Tonje Refsnes, Marta Tomac, Henny Reistad, Karine Dahlum, Nora Mørk, Silje Waade, Linn Jørum Sulland
Baş Antrenör : Ole Gustav Gjekstad
2021/2022
Vipers Kristiansand
Andrea Austmo Pedersen (Kaleci), Evelina Eriksson Kaleci), Katrine Lunde Kaleci), Jana Knedlíková (Çek Cumhuriyeti), Tuva Ulsaker Høve, Vilde Jonassen, Mina Hesselberg, Sunniva Næs Andersen, Lysa Tchaptchet (İspanya), Hanna Yttereng, Ana Debelić (Hırvatistan), Heidi Løke, Martine Kårigstad Andersen, Ragnhild Valle Dahl, Zsuzsanna Tomori (Macaristan), Nora Mork, Markéta Jeřábková (Çek Cumhuriyeti),Tonje Refsnes, Marta Tomac, Nerea Pena (İspanya), Isabelle Gulldén (İsveç), Karine Dahlum, Silje Waade, Karoline Olsen
Baş Antrenör : Ole Gustav Gjekstad