Kadınlar Coppa İtalya A 1

Coppa Italia, İtalya'da bir kulüp turnuvasıdır ve İtalya Voleybol Federasyonu'nun himayesinde, Serie A kadın voleybol ligi'nin desteğiyle düzenlenir.

Turnuvanın ilki 1978-79 yılında oynandı; En başarılı takımlar Olimpia Ravenna ve Bergamo'dur.
   Şampiyonluk 
FOPPAPEDRETTI BERGAMO6
OLİMPİA RAVENNA6
PERUGİA5
VOLLEYBALL REGGİO EMİLİA4
PVF MATERA3
IMOCO VOLLEY CONEGLIANO3
VOLLEY NOVARA3
VOLLEY MODENA2
VİRTUS REGGİO CALABRİA2
VİLLA CORTESE2
BARİ1
BUSTO ARSİZİO1
ALİDEA CATANİA1
SezonEv Sahibi ŞehirŞampiyon
(Baş Antrenör)
Final Skor
(MVP)
(MVP)
Finalist
1978-79ALİDEA CATANİA
1979-80OLİMPİA RAVENNA
Sergio Guerra
1980-81OLİMPİA RAVENNA
Sergio Guerra
1981-82PALLOVOLO REGGİO EMİLİA
1982-83PALLOVOLO REGGİO EMİLİA
1983-84OLİMPİA RAVENNA
Sergio Guerra
1984-85OLİMPİA RAVENNA
Sergio Guerra
1985-86PALLOVOLO REGGİO EMİLİA
1986-87TEODORO RAVENNA
Sergio Guerra
1987-88VİNİ DOC Dİ PUGLİA BARİ
1988-89PALLOVOLO REGGİO EMİLİA
1989-90ISOLA VERDE MODENA
1990-91TEODORO RAVENNA
Sergio Guerra
SİRİO PERUGİA
1991-92IMET PERUGİA
Bernardo Rocha De Rezende
1992-93LATTE RUGİADA MATERA
Giorgio Barbieri
1993-94LATTE RUGİADA MATERA
Massimo Barbolini
ISOLA VERDE MODENA
1994-95LATTE RUGİADA MATERA
Massimo Barbolini
3-2
(15-10, 11-15, 15-12, 12-15, 18-16)
GİERRE ROMA
1995-96FOPPAPEDRETTI BERGAMO
Atanas Malinov
3-0
(16-14, 15-11, 15-10)
ANTHESİS VOLLEY MODENA
1996-97FOPPAPEDRETTI BERGAMO
Atanas Malinov
3-0
(15-11, 15-10, 15-9)
ANTHESİS VOLLEY MODENA
1997-98FOPPAPEDRETTI BERGAMO
Marco Bonitta
3-1
(15-12, 11-15, 15-7, 15-12)
CERMAGİCA REGGİO EMİLİA
1998-99PERUGİADESPAR PERUGİA
Massimo Barbolini
3-0
(15-9, 15-10, 15-11)
MEDİNEX REGGİO CALABRİA
1999-00PERUGİAMEDİNEX REGGIO CALABRIA
Giuseppe Cuccarini
3-0
(25-14, 25-20, 25-23)
PHONE LİMİTED MODENA
2000-01MARSALACAPO SUD REGGIO CALABRIA
Giovanni Caprara
3-2
(19-25, 25-21, 20-25, 25-14, 20-18)
RADIO 105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2001-02VENEZİAEDISON MODENA
Jenny Lang Ping
3-0
(25-15, 25-19, 25-23)
Yin Yin (Edison Modena)
RADIO 105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2002-03JESİASYSTEL NOVARA
Jenny Lang Ping
3-1
(25-20, 25-14, 23-25, 25-23)
RADIO 105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2003-04BERGAMOASYSTEL NOVARA
Jenny Lang Ping
3-2
(19-25, 25-22, 19-25, 27-25, 15-9)
RADIO 105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2004-05OLBİACOLUSSI PERUGIA
Massimo Barbolini
3-2
(21-25, 25-20, 16-25, 25-13, 15-11)
RADIO 105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2005-06PERUGİARADIO105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO
Marco Fenoglio
3-1
(25-22, 25-15, 23-25, 25-14)
Angeline Greun (Fop.Bergamo)
MONTE SCHIAVO BANCA MARCHE JESI
2006-07PRATOCOLUSSI PERUGIA
Massimo Barbolini
3-1
(20-25, 25-22, 25-17, 25-20)
Francia Vasconcelos Mirka (Perugia)
SCAVOLINI PESARO
2007-08SAN LAZZARO Dİ SAVENAFOPPAPEDRETTI BERGAMO
Lorenzo Micelli
3-2
(22-25, 25-22, 19-25, 29-27, 18-16)
Piccinini Francesca (Fopp.Bergamo)
SCAVOLINI PESARO
2008-09EBOLİSCAVOLINI PESARO
José Roberto Guimaraes
3-0
(26-24, 25-23, 25-19)
ASYSTEL VOLLEY NOVARA
2009-10RİMİNİMC-CARNAGHI VILLA CORTESE
Marcello Abbondanza
3-2
(25-23, 25-22, 23-25, 17-25, 15-13) Bergamo
FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2010-11CATANİAMC-CARNAGHI VILLA CORTESE
Marcello Abbondanza
3-1
(24-26, 25-21, 25-23, 25-20)
NORDA FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2011-12MODENAYAMAMAY BUSTO ARSIZIO
Carlo Parisi
3-0
(25-13, 25-18, 25-17)
REBECCHI NORDMECCANICA PIACENZA
2012-13VARESEREBECCHI NORDMECCANICA PIACENZA
Giovanni Caprara
3-0
(25-22, 25-21, 25-20)
Meijners Floortje (Piacenza)
MC CARNAGHI VILLA CORTESE
2013-14VİLLORBAREBECCHI NORDMECCANICA PIACENZA
Giovanni Caprara
3-0
(25-16, 25-13, 25-17)
FOPPAPEDRETTI BERGAMO
2014-15RİMİNİIGOR GORGONZOLA NOVARA
Luciano Pedullà
3-1
(25-19, 28-30, 30-28, 25-23)
LIU JO MODENA
2015-16RAVENNAFOPPAPEDRETTI BERGAMO
Stefano Lavarini
3-0
(25-23, 27-25, 25-17)
NORDMECCANICA PIACENZA
2016-17VİLLORBAIMOCO VOLLEY CONEGLIANO
Davide Mazzanti
3-0
(25-23, 25-22, 25-23)
LIU JO NORDMECCANICA MODENA
2017-18BOLOGNAIGOR GORGONZOLA NOVARA
Massimo Barbolini
3-1
(25-17, 14-25, 25-21, 25-23)
IMOCO VOLLEY CONEGLIANO
2018-19VERONAIGOR GORGONZOLA NOVARA
Massimo Barbolini
3-2
(25-22, 20-25, 12-25, 25-22, 15-12)
Paolo Egonu (Novara)
IMOCO VOLLEY CONEGLIANO
2019-20BUSTO ARSİZİOIMOCO VOLLEY CONEGLIANO
Daniele Santarelli
3-0
(25-20, 25-18, 25-16)
Joanna Wolosz (Imoco Volley Conegliano)
UNET E-Woek Busto Arsizio
2020-21RİMİNİIMOCO VOLLEY CONEGLIANO
Daniele Santarelli
3-1
(25-17, 25-23, 22-25, 25-18)
Paulo Egonu (Imoco Volley Conegliano)
IGOR GORGONZOLA NOVARA
2021-22ROMAIMOCO VOLLEY CONEGLIANO
Daniele Santarelli
3-2
(19-25, 19-25, 25-21, 25-22, 15-13)
Paulo Egonu (Imoco Volley Conegliano)
IGOR GORGONZOLA NOVARA
2022-23