Dünya Genç Kadınlar Eskrim Şampiyonası

Gençler Dünya Eskrim Şampiyonası, Uluslararası Eskrim Federasyonu tarafından 20 yaşına kadar olan sporcular için düzenlenen yıllık bir uluslararası eskrim yarışmasıdır.

Épée

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Athens, Yunanistan Ildikó Mincza (HUN)
1990Mödling, Avusturya Viktoria Titova (URS)
1991İstanbul, Türkiye Oksana Yermakova (URS)
1992Genoa, İtalya Claudia Bokel (GER)
1993Denver, ABD Claudia Bokel (GER)
1994Mexico City, Meksika Yang Shaoqi (CHN)
1995Paris, Fransa Kim Hee-jeong (KOR)
1996Tournai, Belçika Lee Jeun-nam (KOR)
1997Tenerife, İspanya Rhena Wolf (GER)
1998Valencia, İspanya Veronica Rossi (ITA)
1999Keszthely, Macaristan Lee Jung-eun (KOR)
2000South Bend, ABD Olga Aleksejeva (EST)
2001Gdańsk, Polonya Patricia Osyczka (POL)
2002Antalya, Türkiye Ana Maria Brânză (ROU)
2003Trapani, İtalya Ren Lei (CHN)
2004Plovdiv, Bulgaristan Ana Maria Brânză (ROU)
2005Linz, Avusturya Sophie Lamon (SUI)
2006Taebaek, Güney Kore  Noam Mills   (ISR) [1]
2007Belek, Türkiye Emma Samuelsson (SWE)
2008Acireale, İtalya Kelley Hurley (USA)
2009Belfast, Kuzey İrlanda Sun Yujie (CHN)
2010Baku, Azerbaycan Johanna Bergdahl (SWE)
2011Dead Sea, Jordan Violetta Kolobova (RUS)
2012Moscow, Rusya Tatyana Gudkova (RUS)
2013Poreč, Hırvatistan Tatyana Gudkova (RUS)
2014Plovdiv, Bulgaristan Katrina Lehis (EST)
2015Tashkent, ÖzbekistanCoraline Vitalis (Fransa)Nadine Stahlberg (Almanya)Qin Xue (Çin)
Yuliya Svystil (Ukrayna)
2016Bourges, FransaAlice Clerici (ITA)
2017Plovdiv, BulgaristanAliya Bayram (Fransa)Catherine Nixon (ABD)Federica Isola (İtalya)
Nuo Xu (Çin)
2018Verona, İtalyaAnastasia Soldatova (Rusya)Julia Falińska (Polonya)Kinga Nagy (Macaristan)
Emma Borsody (Macaristan)
2019Toruń, PolonyaFederica Isola (İtalya)Gaia Traditi (İtalya)Kim Si-eun (Güney Kore)
Greta Candreva (ABD)
2021Cairo, MısırPolina Khaertdinova (Rusya)Jessica Lin (ABD)Kim So-hiu (Güney Kore)
Anastasiia Zelentsova  (Ukrayna)
2022Dubai, BAE

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998  ValenciaMacaristan
1999  KeszthelyPolonya
2000  South BendRusya
2001  GdańskÇin
2002  AntalyaRusya
2003  TrapaniÇin
2004  PlovdivÇin
2005  Linzİsviçre
2006  TaebaekRusya
2007  BelekFransa
2008  AcirealeABD
2009  BelfastRusya
2010  BakuEstonya
2011  Dead SeaÇin
2012  MoscowRusya
2013  PorečRusya
2014  PlovdivRusya
2015  TashkentItalya
Alice Clerici
Eleonora De Marchi
Nicol Foietta
Roberta Marzani
Rusya
Viktoria Kuzmenkova
Alina Bagaeva
Alena Komarova
Daria Filina
Almanya
Nadine Stahlberg
Anna Hornischer
Alexandra Ehler
Kristin Werner
2016  BourgesFransa
2017  PlovdivFransa
Aliya Bayram
Camille Nabeth
Oceane Tahe
Diane von Kerssenbrock
Italya
Alessandra Bozza
Beatrice Cagnin
Eleonora De Marchi
Federica Isola
ABD
Greta Candreva
Ariana Mangano
Catherine Nixon
Giana Vierheller
2018  VeronaItalya
Eleonora De Marchi
Beatrice Cagnin
Federica Isola
Alessandra Bozza
Romanya
Bianca Benea
Zsuzsa Schlier
Denisa Barosan
Rusya
Ekaterina Tarasova
Anastasia Soldatova
Kristina Yasinskaya
Marina Kesaeva
2019  ToruńFransa
Emma Lauvray
Aliya Luty
Eloise Vanryssel
Léa Varela
Rusya
Aizanat Murtazaeva
Manana Saumova
Anastasia Soldatova
Evgeniya Zharkova
İsviçre
Angeline Favre
Aurore Favre
Emilie Gabutti
Fiona Hatz
2021Cairo, MısırRusya
Iana Bekmurzova
Anna Gzyunova
Polina Khaertdinova
Aizanat Murtazaeva
İspanya
Claudia Arribas
Nicole Lixandru
Dana Raposo
Paula Zugasti
Polonya
Zofia Janelli
Alicja Klasik
Gloria Klughardt
Kinga Zgryźniak
2022Dubai, BAE

Foil

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1955  Budapest Vera Kelemen (HUN)
1956  Luxembourg Ildikó Rejtő (HUN)
1957  Varșovia Ildikó Rejtő (HUN)
1958  București Aleksandra Zabelina (URS)
1959  Paris Valentina Prudskova (URS)
1960  Leningrad Alla Șepeleva (URS)
1961  Duisburg Catherine Rousselet (FRA)
1962  Cairo Karolina Mirzoeva (URS)
1963  Gent Ana Ene (ROU)
1964  Budapest Brigitte Gapais (FRA)
1965  Rotterdam Ecaterina Iencic (ROU)
1966  Vienna Kerstin Palm (SWE)
1967  Teheran Nadejda Kondratieva (URS)
1968  Londra Natalia Kozlenko (URS)
1969  Genova Tatiana Kanurkina (URS)
1970  Minsk Valentina Nikonova (URS)
1971  South Bend Ildikó Tordasi (HUN)
1972  Madrid Zoia Filatova (URS)
1973  Buenos Aires Valentina Burocikina (URS)
1974  Istanbul Valentina Sidorova (URS)
1975  Ciudad de México Véronique Trinquet (FRA)
1976  Pozńan Irina Dolguih (URS)
1977  Vienna Christine Fekete (HUN)
1978  Madrid Brigitte Latrille (FRA)
1979  South Bend Anna Sparaciari (ITA)
1980  Venezia Isabelle Bégard (FRA)
1981  Lausanne Marina Soboleva (URS)
1982  Buenos Aires Laurence Modaine (FRA)
1983  Budapest Dorina Vaccaroni (ITA)
1984  Leningrad Margherita Zalaffi (ITA)
1985  Arnhem Anja Fichtel (GER)
1986  Stuttgart Reka Szabo (ROU)
1987  São Paulo Francesca Bortolozzi (ITA)
1988South Bend, ABD Anja Fichtel (GER)
1989Athens, Yunanistan  Giovanna Trillini   (ITA) [2]
1990Mödling, Avusturya Nicoletta Hein (GER)
1991İstanbul, Türkiye Aida Mohamed (HUN)
1992Genoa, İtalya Aida Mohamed (HUN)
1993Denver, ABD Valentina Vezzali (ITA)
1994Mexico City, Meksika Valentina Vezzali (ITA)
1995Paris, Fransa Rita König (GER)
1996Tournai, Belçika Aida Mohamed (HUN)
1997Tenerife, İspanya Anna Rybicka (POL)
1998Valencia, İspanya Ilaria Salvatori (ITA)
1999Keszthely, Macaristan Magdalena Mroczkiewicz (POL)
2000South Bend, ABD Iris Zimmermann (USA)
2001Gdańsk, Polonya Małgorzata Wojtkowiak (POL)
2002Antalya, Türkiye Carolin Neckermann (GER)
2003Trapani, İtalya Claudia Pigliapoco (ITA)
2004Plovdiv, Bulgaristan Virginie Ujlaki  (FRA)
2005Linz, Avusturya Emily Cross (USA)
2006Taebaek, Güney Kore Emily Cross (USA)
2007Belek, Türkiye Sandra Bingenheimer (GER)
2008Acireale, İtalya Inna Deriglazova (RUS)
2009Belfast, Kuzey İrlanda Ekaterina Kazhikina (RUS)
2010Baku, Azerbaycan Inna Deriglazova (RUS)
2011Dead Sea, Jordan Nzingha Prescod (USA)
2012Moscow, Rusya Alice Volpi (ITA)
2013Poreč, Hırvatistan Camilla Mancini (ITA)
2014Plovdiv, BulgaristanLee Kiefer (ABD)
2015Tashkent, ÖzbekistanSara Taffel (ABD)Eleanor Harvey (Kanada)Leonie Ebert (Almanya)
Fu Yiting (Çin)
2016Bourges, FransaSabrina Massialas (ABD)
2017Plovdiv, BulgaristanKomaki Kikuchi (Japonya)Serena Rossini (İtalya)Iman Blow (ABD)
Ali Huang (Çin)
2018Verona, İtalyaYuka Ueno (Japonya)Martina Favaretto (İtalya)Lauren Scruggs (ABD)Eva Lacheray (Fransa)
2019Toruń, PolonyaLauren Scruggs (ABD)Martina Favaretto (İtalya)Yuka Ueno (Japonya)
Park Ji-hee (Güney Kore)
2021Cairo, MısırMay Tieu (ABD)Nicole Pustilnik (İsrail)Joo Yeong-ji (Güney Kore)
Jessica Zi Jia Guo (Kanada)
2022Dubai, BAE

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Valencia, İspanyaPolonya
1999Keszthely, MacaristanPolonya
2000South Bend, ABDPolonya
2001Gdańsk, PolonyaPolonya
2002Antalya, TürkiyeRusya
2003Trapani, İtalyaİtalya
2004Plovdiv, BulgaristanRusya
2005Linz, AvusturyaRusya
2006Taebaek, Güney Koreİtalya
2007Belek, TürkiyeRusya
2008Acireale, İtalyaPolonya
2009Belfast, Kuzey İrlanda United States
2010Baku, AzerbaycanRusya
2011Dead Sea, Jordanİtalya
2012Moscow, Rusyaİtalya
2013Poreč, Hırvatistanİtalya
2014Plovdiv, Bulgaristan United States
2015Tashkent, Özbekistanİtalya
Elisabetta Bianchin
Claudia Borella
Erica Cipressa
Camilla Rivano
ABD
Iman Blow
Sabrina Massialas
Megan Partridge
Sara Taffel
Polonya
Julia Walczyk
Anna Szymczak
Marika Chrzanowska
Martyna Długosz
2016Bourges, FransaPolonya
2017Plovdiv, BulgaristanPolonya
Julia Chrzanowska
Renata Tomczak
Julia Walczyk
Beata Zurowska
ABD
Sylvia Binder
Iman Blow
Elyssa Kleiner
Sabrina Massialas
Macaristan
Csilla Kokai
Kata Kondricz
Flora Pasztor
Janka Toth
2018Verona, İtalyaABD
May Tieu
Sylvie Binder
Lauren Scruggs
Delphine DeVore
Singapur
Tatiana Yu Rong Wong
Amita Berthier
Nicole Mae Hui Shan Wong
Maxine Jie Xin Wong
Almanya
Sophia Werner
Aliya Dhuique-Hein
Zsofia Posgay
Leonie Ebert
2019Toruń, PolonyaRusya
Adelina Bikbulatova
Elena Petrova
Alexandra Sunduchkova
Anna Udovichenko
Japonya
Sera Azuma
Arisa Kano
Sumire Tsuji
Yuka Ueno
Güney Kore
Choi Yu-min
Ji Celine
Joo Yeong-ji
Park Ji-hee
2021Cairo, MısırRusya
Vitalina Anaschenkova
Adelina Bikbulatova
Angelina Kononova
Daria Malysheva
ABD
Zander Rhodes
Lauren Scruggs
May Tieu
Maia Mei Weintraub
Ukrayna
Kateryna Budenko
Kristina Petrova
Alina Poloziuk
Olga Sopit
2022Dubai, BAE

Sabre

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1999Keszthely, Macaristan Anne-Lise Touya (FRA)
2000South Bend, ABD Anne-Lise Touya (FRA)
2001Gdańsk, Polonya Mariel Zagunis (USA)
2002Antalya, Türkiye Bao Yingyin (CHN)
2003Trapani, İtalya Sada Jacobson (USA)
2004Plovdiv, Bulgaristan Sada Jacobson (USA)
2005Linz, Avusturya Mariel Zagunis (USA)
2006Taebaek, Güney Kore Rebecca Ward (USA)
2007Belek, Türkiye Olha Kharlan (UKR)
2008Acireale, İtalya Olha Kharlan (UKR)
2009Belfast, Kuzey İrlanda Olha Kharlan (UKR)
2010Baku, Azerbaycan Olha Kharlan (UKR)
2011Dead Sea, Jordan Dina Galiakbarova (RUS)
2012Moscow, Rusya Yana Egorian (RUS)
2013Poreč, Hırvatistan Alina Komashchuk (UKR)
2014Plovdiv, Bulgaristan Anna Márton (HUN)
2015Tashkent, ÖzbekistanCaroline Quéroli (Fransa)Manon Brunet (Fransa)Sage Palmedo (ABD)
Anna Bashta (Rusya)
2016Bourges, FransaCaroline Quéroli (Fransa)
2017Plovdiv, BulgaristanNatalia Botello (Meksika)Theodora Gkountoura (Yunanistan)Liza Pusztai (Macaristan)
Olga Nikitina (Rusya)
2018Verona, İtalyaOlga Nikitina (Rusya)Natalia Botello (Meksika)Liza Pusztai (Macaristan)
Lucia Lucarini (iTALYA)
2019Toruń, PolonyaAlina Mikhailova (Rusya)Natalia Botello (Meksika)Yoana Ilieva (Bulgaristan)
Benedetta Taricco (Italya)
2021Cairo, MısırJeon Ha-young (Güney Kore)Nisanur Erbil (Türkiye)Dariya Drozd (Rusya)
Valeriia Prochenko (Ukrayna)
2022Dubai, BAE

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1999Keszthely, Macaristan Venezuella
2000South Bend, ABDItalya
2001Gdańsk, Polonya United States
2002Antalya, TürkiyeRusya
2003Trapani, İtalyaRusya
2004Plovdiv, BulgaristanABD
2005Linz, AvusturyaABD
2006Taebaek, Güney KoreABD
2007Belek, TürkiyeUkrayna
2008Acireale, İtalyaUkrayna
2009Belfast, Kuzey İrlandaUkrayna
2010Baku, AzerbaycanUkrayna
2011Dead Sea, JordanItalya
2012Moscow, RusyaFransa
2013Poreč, HırvatistanABD
2014Plovdiv, BulgaristanRusya
2015Tashkent, ÖzbekistanItalya
Sofia Ciaraglia
Chiara Mormile
Eloisa Passaro
Rebecca Gargano
Rusya
Valeria Bolshakova
Anna Bashta
Yana Obvintseva
Svetlana Sheveleva
Macaristan
Anna Márton
Mirabella Kelecsényi
Petra Záhonyi
Borbála Papp
2016Bourges, FransaRusya
2017Plovdiv, BulgaristanRusya
Olga Nikitina
Evgenia Podpaskova
Sofia Pozdniakova
Svetlana Sheveleva
Italya
Michela Battiston
Chiara Crovari
Lucia Lucarini
Eloisa Passaro
Meksika
Natalia Botello
Kin Escamilla
Julieta Toledo
Abigail Valdez Andrade
2018Verona, İtalyaRusya
Alina Mikhailova
Evgenia Podpaskova
Valeria Kobzeva
Olga Nikitina
ABD
Edith Johnson
Elizabeth Tartakovsky
Chloe Fox-Gitomer
Zara Moss
Italya
Beatrice Dalla Vecchia
Claudia Rotili
Giulia Arpino
Lucia Lucarini
2019Toruń, PolonyaMacaristan
Sugar Katinka Battai
Dorottya Berczy
Valentina Nagy
Liza Pusztai
Almanya
Anna-Lena Bürkert
Larissa Eifler
Julika Funke
Lisa Gette
Italya
Giulia Arpino
Chiara Pagano Fusco
Claudia Rotili
Benedetta Taricco
2021Cairo, MısırGüney Kore
Jang Bo-ryeon
Jeon Ha-young
Lee Ju-eun
Park Ju-mee
ABD
Alexis Anglade
Atara Greenbaum
Honor Johnson
Zoe Kim
Romanya
Mihaela Chițu
Felicia Iacob
Maria Matei
Ilinca Pantiș
2022Dubai, BAE