2020 Kadınlar Hentbol Yaz Olimpiyat Oyunları

Elemeler

Eleme Turnuvası Tarih Ev Sahibi Kontenjan Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi 07 Eylül 2013 Arjantin 1 Japonya
2018 Avrupa Şampiyonası 29 Kasım– 16 Aralık 2018 Fransa 1 Fransa
2019 Pan Amerikan Oyunları 24–30 Temmuz 2019 Lima 1 Brezilya
2019 Asya Eleme Turnuvası 23–29 Eylül 2019 Chuzhou 1 Güney Kore
2019 Afrika Eleme Turnuvası 26–29 Eylül 2019 Dakar 1 Angola
2019 Dünya Şampiyonası 29 Kasım– 15 Aralık 2019 Japonya 1 Hollanda
2020 IHF Eleme Turnuvası #1 19–22 Mart 2020 İspanya 2

İspanya 
İsveç

2020 IHF Eleme Turnuvası #2 Macaristan 2 Rusya
Macaristan
2020 IHF Eleme Turnuvası #3 Karadağ 2 Karadağ
Norveç
Toplam   12

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç5500170-12310Çeyrek Final
2Hollanda5401169-1438Çeyrek Final
3Karadağ5203139-1424Çeyrek Final
4Güney Kore5113147-1653Çeyrek Final
5Angola5113130-1563
6Japonya5104124-1500
25-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoHollanda32-21Japonya
25-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoKaradağ33-22Angola
25-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoNorveç39-27Güney Kore
27-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoJaponya29-26Karadağ
27-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoGüney Kore36-43Hollanda
27-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoAngola21-30Norveç
29-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoHollanda37-28Angola
29-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoJaponya24-27Güney Kore
29-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoKaradağ23-35Norveç
31-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoAngola28-25Japonya
31-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoKaradağ28-26Güney Kore
31-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoNorveç29-27Hollanda
02-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoGüney Kore31-31Angola
02-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoHollanda30-29Karadağ
02-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoNorveç37-25Japonya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsveç5311152-1337Çeyrek Final
2Rusya5311148-1497Çeyrek Final
3Fransa5212139-1355Çeyrek Final
4Macaristan5203142-1494Çeyrek Final
5İspanya5203135-1424
6Brezilya5113133-1413
25-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoRusya24-24Brezilya
25-07-2021Yoyogi National Gymnasium, Tokyoİspanya24-31İsveç
25-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoMacaristan29-30Fransa
27-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoBrezilya33-27Macaristan
27-07-2021Yoyogi National Gymnasium, Tokyoİsveç36-24Rusya
27-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoFransa25-28İspanya
29-07-2021Yoyogi National Gymnasium, Tokyoİspanya27-23Brezilya
29-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoMacaristan31-38Rusya
29-07-2021Yoyogi National Gymnasium, Tokyoİsveç28-28Fransa
31-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoRusya28-27Fransa
31-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoBrezilya31-34İsveç
31-07-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoMacaristan29-25İspanya
02-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoFransa29-22Brezilya
02-08-2021Yoyogi National Gymnasium, Tokyoİspanya31-34Rusya
02-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoMacaristan26-23İsveç

Eleme Aşaması

Çeyrek Final

04-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoNorveç26-22Macaristan
04-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoKaradağ26-32Rusya O.K.
04-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoFransa32-22Hollanda
04-08-2021Yoyogi National Gymnasium, Tokyoİsveç39-30Güney Kore

Yarı Final

06-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoFransa29-27İsveç
06-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoNorveç26-27Rusya O.K.

Bronz Madalya Maçı

08-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoNorveç36-19İsveç

Altın Madalya Maçı

08-08-2021Yoyogi National Gymnasium, TokyoFransa 30-25Rusya O.K.

Final Sıralaması

SıraTakım
Altın MadalyaFransa
Gümüş MadalyaRusya O.K.
Bronz MadalyaNorveç
4İsveç
5Hollanda
6Karadağ
7Macaristan
8Güney Kore
9İspanya
10Angola
11Brezilya
12Japonya
Fransa (.zaferi)
Amandine Leynaud (Kaleci), Cleopatre Darleux (Kaleci), Meline Nocandy, Pauline Coatanea, Laura Flippes, Pauletta Foppa, Grâce Zaadi, Allison Pineau, Coralle Lassource, Kalidiatou Niakate, Oceane Sercien Ugolin, Beatrice Edwige, Estelle Nze Minko
Baş Antrenör : Olivier Krumbholz

Turnuva Ödülleri

PozisyonOyuncu
GoalkeeperKatrine Lunde (Norveç)
Left wingPolina Kuznetsova (Rusya O.K.)
Left backJamina Roberts (İsveç)
Centre backGrâce Zaadi (Fransa)
Right backAnna Vyakhireva (Rusya O.K.)
Right wingLaura Flippes (Fransa)
PivotPauletta Foppa (Fransa)
MVPAnna Vyakhireva (Rusya O.K.)

20162024

Olympic Games