Kadınlar Danimarka Kupası

Danimarka Kadınlar Hentbol Kupası (Danimarka: DHF's Landspokalturnering), sponsorluk nedenleriyle Santander Kupası olarak bilinir, kısmen Danimarka Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen ve denetlenen Danimarka kadın hentbol kulüpleri için ana yerli kupa turnuvasıdır.
   Şampiyonluk
FIF11
Viborg HK10
Ikast FS8
Ikast-Bording EH7
FC Midtjylland7
GOG6
GOG Svendborg TGI6
IF AIA Tranbjerg4
Lyngså BK3
HG2
Team Esbjerg2
Svendborg HK2
Glostrup IC1
Hørsholm-Usserød IK1
Helsingør IF1
Nørlem/Nørre Nissum KFUM1
Slagelse FH1
Horsens HK1
FCK Håndbold1
Randers HK1
Nykøbing Falster Håndboldklub1
Odense Håndbold1
SezonŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Skor
(MVP)
Finalist
1964FIF 13-9Helsingør IF
1965FIF 13-7Holte IF
1966HG 7-6FIF
1967FIF14-11Kvindelig IF
1968Glostrup IC7-6Kvindelig IF
1969FIF 11-9IK Skovbakken
1970FIF19DHG
1971Hørsholm-Usserød 10-7IK Skovbakken
1972FIF 13-12Funder GF
1973FIF 15-10Glostrup IC
1974HG 15-7IF AIA Tranbjerg
1975Svendborg HK 10-9FIF
1976Svendborg HK 11-10Kvindelig IF
1977IF AIA Tranbjerg 15-7GIC/Efterslægten
1978/79IF AIA Tranbjerg 15-6HK Roar
1979/80IF AIA Tranbjerg 13-10Greve IF
1980/81IF AIA Tranbjerg 15-12IF Stjernen
1981/82FIF 11-10Lynge-Uggeløse IF
1982/83Helsingør IF20-14Nørlem/Nr. Nissum
1983/84Nørlem/Nr. Nissum16-14FIF
1984/85FIF 19-16Rødvore HK
1985/86Lyngså BK 44-43IF AIA Tranbjerg
1. finaleLyngså BK16-12IF AIA Tranbjerg
2. finaleIF AIA Tranbjerg21-18Lyngså BK
1986/87Lyngså BK 39-32Rødovre HK
1. finaleLyngså BK20-13Rødovre HK
2. finaleRødovre HK19-19Lyngså BK
1987/88Lyngså BK 20-13FIF
1988GOG 28-20Lyngså BK
1988/89GOG 24-17Ribe HK
1989/90Ikast FS 16-14FIF
1991GOG 13-12FIF
1991/92GOG 17-15FIF
1992/93Viborg HK 27-14Rødovre HK
1993/94Viborg HK 29-24Ikast FS
1994/95FIF 25-19GOG
1995/96Viborg HK 29-25Frederikshavn fI
1996/97FIF 34-31Frederikshavn fI
1997/98Ikast FS 24-22FIF
1998/99Ikast-Bording EH 26-24Viborg HK
1999/2000GOG 27-24Horsens HK
2000/01Ikast-Bording EH 26-17Viborg HK
2001/02Slagelse FH38-36Ikast-Bording EH
2002/03Viborg HK 30-28Ikast-Bording EH
2003/04Horsens HK23-22Ikast-Bording EH
2004/05GOG Svendborg TGI 30-28Viborg HK
2005/06Viborg HK 27-24Slagelse DT
2006/07Viborg HK 27-21FCK Håndbold
2007/08Viborg HK 32-23KIF Vejen
2009FCK Håndbold 23-22SK Århus
2010-11Viborg HK 36-28
Nycke Groot (Team Tvis Holstebro
Team Tvis Holstebro
2011Viborg HK 33-28
Lotte Grigel (Team Esbjerg)
Team Esbjerg
2012FC Midtjylland 28-21
Nycke Groot (FC Midtjylland Håndbold)
KIF Vejen
2013Viborg HK26-21
Susan Thorsgaard (FC Midtjylland Håndbold)
FC Midtjylland
2014FC Midtjylland 32-26
Nycke Groot (FC Midtjylland Håndbold)
Team Tvis Holstebro
2015FC Midtjylland 28-26
Rikke Skov (Viborg HK)
Viborg HK
2016Randers HK27-21
Cecilie Greve (Randers HK)
FC Midtjylland
2017Team Esbjerg
Jesper Jensen
31-20
Ulrika Toft Hansen (SWE)
København Håndbold
2018Nykøbing Falster Håndboldklub
Jakob Larsen
28-26
Mette Tranborg (DEN)
Odense Håndbold
2019Herning-Ikast Håndbold
Mathias Madsen
33-25
Sabine Englert (GER)
Odense Håndbold
2020NO CHAMPİONS
2021Odense Håndbold
Ulrik Kirkely
32–26Nykøbing Falster Håndboldklub
2021-22Team Esbjerg
Jesper Jensen
32-21Odense Håndbold