Wimbledon Tenis Turnuvası – Karışık Çiftler

Bu, 1913'te şampiyonaya ilk kez katılan Wimbledon Karışık Çiftler Şampiyonası turnuvasının şampiyonlarının ve ikincilerinin listesidir. 1915'ten 1918'e ve 1940'tan 1945'e kadar, iki Dünya Savaşı nedeniyle hiçbir yarışma yapılmadı.

1888'den itibaren, Kuzey Birliği Turnuvası sırasında (Manchester veya Liverpool'da) "Tüm İngiltere" karma çiftler şampiyonası düzenlendi.
SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1913 Hope Crisp James Cecil Parke3–6, 5–3 ayrıldı.
 Agnes Tuckey Ethel Larcombe
1914 James Cecil Parke Anthony Wilding4–6, 6–4, 6–2
 Ethel Larcombe Marguerite Broquedis
19151. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19161. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19171. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19181. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1919 Randolph Lycett Albert Prebble6–0, 6–0
 Elizabeth Ryan Dorothea Lambert Chambers
1920 Gerald Patterson Randolph Lycett7–5, 6–3
 Suzanne Lenglen Elizabeth Ryan
1921 Randolph Lycett Max Woosnam6–3, 6–1
 Elizabeth Ryan Phyllis Howkins
1922 Pat O'Hara Wood Randolph Lycett6–4, 6–3
 Suzanne Lenglen Elizabeth Ryan
1923 Randolph Lycett Lewis Deane6–4, 7–5
 Elizabeth Ryan Dorothy Shepherd-Barron
1924 Brian Gilbert Leslie Godfree6–3, 3–6, 6–3
 Kitty McKane Dorothy Shepherd-Barron
1925 Jean Borotra Uberto de Morpurgo6–3, 6–3
 Suzanne Lenglen Elizabeth Ryan
1926 Leslie Godfree Howard Kinsey6–3, 6–4
 Kitty Godfree Mary Browne
1927 Francis Hunter Leslie Godfree8–6, 6–0
 Elizabeth Ryan Kitty Godfree
1928 Pat Spence Jack Crawford7–5, 6–4
 Elizabeth Ryan Daphne Akhurst
1929 Francis Hunter Ian Collins6–1, 6–4
 Helen Moody Joan Fry
1930 Jack Crawford Daniel Prenn6–1, 6–3
 Elizabeth Ryan Hilde Krahwinkel Sperling
1931 George Lott Ian Collins6–3, 1–6, 6–1
 Anna Harper Joan Ridley
1932 Enrique Maier Harry Hopman7–5, 6–2
 Elizabeth Ryan Josane Sigart
1933 Gottfried von Cramm Norman Farquharson7–5, 8–6
 Hilde Krahwinkel Mary Heeley
1934 Ryuki Miki Bunny Austin3–6, 6–4, 6–0
 Dorothy Round Dorothy Shepherd-Barron
1935 Fred Perry Harry Hopman7–5, 4–6, 6–2
 Dorothy Round Nell Hopman
1936 Fred Perry Don Budge7–9, 7–5, 6–4
 Dorothy Round Sarah Fabyan
1937 Don Budge Yvon Petra6–4, 6–1
 Alice Marble Simonne Mathieu
1938 Don Budge Henner Henkel6–1, 6–4
 Alice Marble Sarah Palfrey Cooke
1939 Bobby Riggs Frank Wilde9–7, 6–1
 Alice Marble Nina Brown
19402. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19412. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19422. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19432. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19442. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
19452. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1946 Tom Brown Geoff Brown6–4, 6–4
 Louise Brough Dorothy Bundy
1947 John Bromwich Colin Long1–6, 6–4, 6–2
 Louise Brough Nancye Bolton
1948 John Bromwich Frank Sedgman6–2, 3–6, 6–3
 Louise Brough Doris Hart
1949 Eric Sturgess John Bromwich9–7, 9–11, 7–5
 Sheila Summers Louise Brough
1950 Eric Sturgess Geoff Brown11–9, 1–6, 6–4
 Louise Brough Patricia Todd
1951 Frank Sedgman Mervyn Rose7–5, 6–2
 Doris Hart Nancye Bolton
1952 Frank Sedgman Enrique Morea4–6, 6–3, 6–4
 Doris Hart Thelma Long
1953 Vic Seixas Enrique Morea9–7, 7–5
 Doris Hart Shirley Fry
1954 Vic Seixas Ken Rosewall5–7, 6–4, 6–3
 Doris Hart Margaret duPont
1955 Vic Seixas Enrique Morea8–6, 2–6, 6–3
 Doris Hart Louise Brough
1956 Vic Seixas Gardnar Mulloy2–6, 6–2, 7–5
 Shirley Fry Althea Gibson
1957 Mervyn Rose Neale Fraser6–4, 7–5
 Darlene Hard Althea Gibson
1958 Bob Howe Kurt Nielsen6–3, 13–11
 Lorraine Coghlan Althea Gibson
1959 Rod Laver Neale Fraser6–4, 6–3
 Darlene Hard Maria Bueno
1960 Rod Laver Bob Howe13–11, 3–6, 8–6
 Darlene Hard Maria Bueno
1961 Fred Stolle Bob Howe11–9, 6–2
 Lesley Turner Bowrey Edda Buding
1962 Neale Fraser Dennis Ralston2–6, 6–3, 13–11
 Margaret duPont Ann Haydon
1963 Ken Fletcher Bob Hewitt11–9, 6–4
 Margaret Court Darlene Hard
1964 Fred Stolle Ken Fletcher6–4, 6–4
 Lesley Turner Margaret Court
1965 Ken Fletcher Tony Roche12–10, 6–3
 Margaret Court Judy Tegart
1966 Ken Fletcher Dennis Ralston4–6, 6–3, 6–3
 Margaret Court Billie Jean King
1967 Owen Davidson Ken Fletcher7–5, 6–2
 Billie Jean King Maria Bueno
Açık Dönem
1968 Ken Fletcher Alex Metreveli6–1, 14–12
 Margaret Court Olga Morozova
1969 Fred Stolle Tony Roche6–2, 6–3
 Ann Jones Judy Tegart
1970 Ilie Năstase Alex Metreveli6–3, 4–6, 9–7
 Rosemary Casals Olga Morozova
1971 Owen Davidson Marty Riessen3–6, 6–2, 15–13
 Billie Jean King Margaret Court
1972 Ilie Năstase Kim Warwick6–4, 6–4
 Rosemary Casals Evonne Goolagong Cawley
1973 Owen Davidson Raúl Ramírez6–3, 6–2
 Billie Jean King Janet Newberry
1974 Owen Davidson Mark Farrell6–3, 9–7
 Billie Jean King Lesley Charles
1975 Marty Riessen Allan Stone6–4, 7–5
 Margaret Court Betty Stöve
1976 Tony Roche Dick Stockton6–3, 2–6, 7–5
 Françoise Dürr Rosemary Casals
1977 Bob Hewitt Frew McMillan3–6, 7–5, 6–4
 Greer Stevens Betty Stöve
1978 Frew McMillan Ray Ruffels6–2, 6–2
 Betty Stöve Billie Jean King
1979 Bob Hewitt Frew McMillan7–5, 7–6(9–7)
 Greer Stevens Betty Stöve
1980 John Austin Mark Edmondson4–6, 7–6(8–6), 6–3
 Tracy Austin Dianne Fromholtz
1981 Frew McMillan John Austin4–6, 7–6(7–2), 6–3
 Betty Stöve Tracy Austin
1982 Kevin Curren John Lloyd2–6, 6–3, 7–5
 Anne Smith Wendy Turnbull
1983 John Lloyd Steve Denton6–7(5–7), 7–6(7–5), 7–5
 Wendy Turnbull Billie Jean King
1984 John Lloyd Steve Denton6–3, 6–3
 Wendy Turnbull Kathy Jordan
1985 Paul McNamee John Fitzgerald7–5, 4–6, 6–2
 Martina Navratilova Elizabeth Smylie
1986 Ken Flach Heinz Günthardt6–3, 7–6(9–7)
 Kathy Jordan Martina Navratilova
1987 Jeremy Bates Darren Cahill7–6(12–10), 6–3
 Jo Durie Nicole Provis
1988 Sherwood Stewart Kelly Jones6–1, 7–6(7–3)
 Zina Garrison Gretchen Magers
1989 Jim Pugh Mark Kratzmann6–4, 5–7, 6–4
 Jana Novotná Jenny Byrne
1990 Rick Leach John Fitzgerald7–5, 6–2
 Zina Garrison Elizabeth Smylie
1991 John Fitzgerald Jim Pugh7–6(7–4), 6–2
 Elizabeth Smylie Natasha Zvereva
1992 Cyril Suk Jacco Eltingh7–6(7–2), 6–2
 Larisa Savchenko Neiland Miriam Oremans
1993 Mark Woodforde Tom Nijssen6–3, 6–4
 Martina Navratilova Manon Bollegraf
1994 Todd Woodbridge T. J. Middleton3–6, 7–5, 6–3
 Helena Suková Lori McNeil
1995 Jonathan Stark Cyril Suk6–4, 6–4
 Martina Navratilova Gigi Fernández
1996 Cyril Suk Mark Woodforde1–6, 6–3, 6–2
 Helena Suková Larisa Savchenko Neiland
1997 Cyril Suk Andrei Olhovskiy4–6, 6–3, 6–4
 Helena Suková Larisa Savchenko Neiland
1998 Max Mirnyi Mahesh Bhupathi6–4, 6–4
 Serena Williams Mirjana Lučić
1999 Leander Paes Jonas Björkman6–4, 3–6, 6–3
 Lisa Raymond Anna Kournikova
2000 Donald Johnson Lleyton Hewitt6–4, 7–6(7–3)
 Kimberly Po Kim Clijsters
2001 Leoš Friedl Mike Bryan4–6, 6–3, 6–2
 Daniela Hantuchová Liezel Huber
2002 Mahesh Bhupathi Kevin Ullyett6–2, 1–6, 6–1
 Elena Likhovtseva Daniela Hantuchová
2003 Leander Paes Andy Ram6–3, 6–3
 Martina Navratilova Anastasia Rodionova
2004 Wayne Black Todd Woodbridge3–6, 7–6(10–8), 6–4
 Cara Black Alicia Molik
2005 Mahesh Bhupathi Paul Hanley6–4, 6–2
 Mary Pierce Tatiana Perebiynis
2006 Andy Ram Bob Bryan6–3, 6–2
 Vera Zvonareva Venus Williams
2007 Jamie Murray Jonas Björkman6–4, 3–6, 6–1
 Jelena Janković Alicia Molik
2008 Bob Bryan Mike Bryan7–5, 6–4
 Samantha Stosur Katarina Srebotnik
2009 Mark Knowles Leander Paes7–5, 6–3
 Anna-Lena Grönefeld Cara Black
2010 Leander Paes Wesley Moodie6–4, 7–6(7–5)
 Cara Black Lisa Raymond
2011 Jürgen Melzer Mahesh Bhupathi6–3, 6–2
 Iveta Benešová Elena Vesnina
2012 Mike Bryan Leander Paes6–3, 5–7, 6–4
 Lisa Raymond Elena Vesnina
2013 Daniel Nestor Bruno Soares5–7, 6–2, 8–6
 Kristina Mladenovic Lisa Raymond
2014 Nenad Zimonjić Max Mirnyi6–4, 6–2
 Samantha Stosur Chan Hao-ching
2015 Leander Paes Alexander Peya6–1, 6–1
 Martina Hingis Tímea Babos
2016 Henri Kontinen Robert Farah7–6(7–5), 6–4
 Heather Watson Anna-Lena Grönefeld
2017 Jamie Murray Henri Kontinen6–4, 6–4
 Martina Hingis Heather Watson
2018 Alexander Peya Jamie Murray7–6(7–1), 6–3
 Nicole Melichar Victoria Azarenka
2019 Ivan Dodig Robert Lindstedt6–2, 6–3
 Latisha Chan Jeļena Ostapenko
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)
Joe Salisbury (Avustralya)
Harriet Dart (Avustralya)
7–6, 6–2
2022Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)
Matthew Ebden (Avustralya)
Samantha Stosur (Avustralya)
6-2, 6-2
2023