Vissel Kobe

Vissel Kobe, Hyōgo Eyaleti, Kobe merkezli bir Japon profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp, ülkedeki futbolun en üst seviyesi olan J1 Ligi'nde oynuyor. Takımın stadyumu Hyōgo-ku'daki Kobe Wing Stadyumu'dur, ancak bazı ev maçları Suma-ku'daki Kobe Universiade Memorial Stadyumu'nda oynanır.
Tam Adı Vissel Kobe
Takma Adı Ushi (cows)
Kuruluş 1966; 55 years ago
Stadyum Noevir Stadium Kobe
Hyōgo-ku, Kōbe, Hyōgo
Kapasite 30,134
Sahibi Rakuten
Başkan Katsuya Ishiyama
Manager Miguel Ángel Lotina
Lig J1 Ligi
2021 J1 Ligi, 3 / 18
Website Club website

Başarıları

  • Emperor’s Cup
    • Winners: 2019
  • Japanese Super Cup
    • Winners: 2020
  • Chūgoku Soccer League (as Kawasaki Steel Mizushima)
    • Winners (5): 1980, 1981, 1982, 1984, 1985

Takım Kadrosu

2021 Takım Kadrosu 2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (13-06-2022)
Manager : Atsuhiro MiuraManager : Atsuhiro Miura
Kovuldu (20-03-2022)
Manager : Lluís Planagumà
Geçici görev sonu (08-04-2022)
Manager : Miguel Ángel Lotina
(08-04-2022-devam)
Daiya Maekawa (Kaleci)Daiya Maekawa (Kaleci)
Genta Ito (Kaleci)Genta Ito (Kaleci)
Kusatsu (01-02-2022)
Kiralık
Hiroki Iikura (Kaleci)Hiroki Iikura (Kaleci)
Ryotaro Hironaga (Kaleci)Ryotaro Hironaga (Kaleci)
Yuya Tsuboi (Kaleci)
Serbest (01-02-2022)
Yuki KobayashiYuki Kobayashi
Thomas Vermaelen (Belçika)
Kariyer sonu (31-12-2021)
Koya Yuruki
Urawa Reds (09-01-2022)
Hotaru YamaguchiHotaru Yamaguchi
Sergi Samper (İspanya)Sergi Samper (İspanya)
Yuta GokeYuta Goke
Andrés Iniesta (İspanya)Andrés Iniesta (İspanya)
Noriaki Fujimoto
Shimizu S-Pulse (Ağustos 2021)
Kiralık
Noriaki Fujimoto
Kyogo Furuhashi
FC Celtic (Temmuz 2021)
Takahiro Ogihara
Yokohoma F. Marinos (09-01-2022)
Takuya Yasui
Machida (Temmuz 2021)
Tomoaki Makino
Urawa Reds (09-01-2022)
Ryuho KikuchiRyuho Kikuchi
Ryo HatsuseRyo Hatsuse
Shion InoueShion Inoue
Junya Tanaka
FC Gifu (08-01-2022)
Kento Hashimoto
FK Rostov (27-03-2022)
Kiralık
Daiju SasakiDaiju Sasaki
Tetsushi YamakawaTetsushi Yamakawa
Gōtoku SakaiGōtoku Sakai
Leo OsakiLeo Osaki
Nagisa SakurauchiNagisa Sakurauchi
Tatsunori SakuraiTatsunori Sakurai
Tokushima (01-02-2022)
Kiralık
Lincoln (Brezilya)Lincoln (Brezilya)
Yuya NakasakaYuya Nakasaka
Asahi Masuyama
Oita Trinita (Ağustos 2021)
Kakeru Yamauchi
Tsukuba Univ. (31-03-2022)
Kiralık
Ayub Masika (Kenya)
Serbest (12-08-2021)
Yutaro OdaYutaro Oda
Douglas (Brezilya)
Kashiwa Reysol (08-01-2022)
Yoshinori Muto
Newcastle (Ağustos 2021)
Yoshinori Muto
Yuya Osako
Werder Bremen (Ağustos 2021)
Yuya Osako
Bojan Krkic (İspanya)
Club de Foot Montreal (Ağustos 2021)
Bojan Krkic (İspanya)

Managers

ManagerNat.Tenure
Stuart BaxterScotland1997
Hiroshi KatoJapan1997
Benito FloroSpain1998
Harumi KoriJapan1998
Ryoichi KawakatsuJapan1999–2002
Hiroshi MatsudaJapanJanuary 2002 – December 2002
Hiroshi SoejimaJapan2003
Ivan HašekCzech RepublicJanuary 2003 – December 2004
Hiroshi KatoJapan2004
Hideki MatsunagaJapanJanuary 2005 – April 2005
Émerson LeãoBrazilMay 2005 – June 2005
Pavel ŘehákCzech Republic2005
Stuart BaxterScotlandJanuary 2006 – December 2006
Hiroshi MatsudaJapanJanuary 2007 – December 2008
Caio JúniorBrazilDecember 2008 – June 2009
Masahiro Wada (interim)JapanJuly 2009 – August 2009
Toshiya MiuraJapanAugust 2009 – September 2010
Masahiro WadaJapanSeptember 2010 – April 2012
Ryo Adachi (interim)JapanApril 2012 – May 2012
Akira NishinoJapanMay 22, 2012 – November 8, 2012
Ryo Adachi (interim)JapanNovember 9, 2012 – December 31, 2012
Ryo AdachiJapanJanuary 1, 2013 – December 11, 2014
Nelsinho BaptistaBrazilDecember 12, 2014 – August 16, 2017
Takayuki YoshidaJapanAugust 16, 2017 – September 16, 2018
Kentaro Hayashi (interim)JapanSeptember 17, 2017 – October 4, 2018
Juan Manuel LilloSpainOctober 5, 2018 – April 17, 2019
Takayuki Yoshida JapanApril 17, 2019 – June 8, 2019
Thorsten FinkGermanyJune 8, 2019 – September 22, 2020
Atsuhiro MiuraJapanSeptember 24, 2020 – present