Vakıfbank SK

Tam adı VakıfBank Spor Kulübü
Lig Vestel Venus Sultanlar Ligi
Kuruluş 1986
Salon Vakıfbank Spor Sarayı
Renkler Sarı-Siyah        
Başkan Osman DEMREN
Koç Giovanni Guidetti
Kaptan  
Sezon 2019-2020
Pozisyon  
Web sitesi

Previous names

  • 1986–1999: Güneş Sigorta
  • 1999–2009: Vakıfbank Güneş Sigorta
  • 2009–2011: Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom
  • 2011–2012: Vakıfbank Türk Telekom
  • 2012–present: Vakıfbank SK

Honours

  • Turkish Women’s Volleyball League
    • Simple gold cup.svg Winners (11): 1992, 1993, 1997, 1998, 2004, 2005, 2013, 2014,  2016, 2018, 2019
    • Simple silver cup.svg Second (10): 1995, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2006, 2010, 2011, 2012, 2015
    • Simple bronze cup.svg Third (5): 1991, 1993, 1997, 1999, 2000,2014, 2015,2017
  • Kupa Voley
    • Simple gold cup.svg Winners (6): 1995, 1997, 1998, 2013, 2014, 2018
  • Turkish Super Cup
  • FIVB Volleyball Women’s Club World Championship
    • Simple gold cup.svg Winners (3): 2013.2017.2018
    • Simple silver cup.svg Second (1): 2011, 2019
    • Simple bronze cup.svg Third (1): 2016
  • Women’s CEV Champions League
    • Simple gold cup.svg Winners (4): 2011, 2013, 2017, 2018
    • Simple silver cup.svg Second (4): 1998, 1999, 2014, 2016
    • Simple bronze cup.svg Third (1): 2015
    • Seven-segment 4.svg  Fourth (1): 2006
  • CEV Cup
    • Simple gold cup.svg Winners (1): 2004
  • CEV Challenge Cup
    • Simple gold cup.svg Winners (1): 2008

Team Squads

2018/2019 Team Squads2019/2020 Team Squads2020/2021 Team Squads
Giovanni Guidetti (Head Coach)Giovanni Guidetti (Head Coach)Giovanni Guidetti (Head Coach)
Gizem Örge Güner (L)Gizem Örge Güner (L)Gizem Örge Güner (L)
Cansu ÖzbayCansu ÖzbayCansu Özbay
ZHU TİNG (ÇİN)
Tianjin (May 2019)
Isabella Haak (SWE)
Scandicci (May 2019)
Isabella Haak (SWE)
Kübra Akman ÇalışkanKübra Akman ÇalışkanKübra Akman Çalışkan
KELSEY ROBİNSON (USA)
F.Bahçe (May 2019)
Gabriela Guimaraes “Gabi” (BRA)
Minas Tenis Clube (May 2019)
Gabriela Guimaraes “Gabi” (BRA)
Ayşe Melis GürkaynakAyşe Melis GürkaynakAyşe Melis Gürkaynak
AYÇA AYKAÇ
Yeşilyurt (July 2019)
Meliha İsmailoğlu
Eczacıbaşı VİTRA (May 2019)
Meliha İsmailoğlu
LONNEKE SLOETJES (NED)
Pallovolo Scandicci (May 2019)
Pınar Eren Atasever
Beşiktaş (July 2019)
Aydın BŞB. (Mayıs 2020)
Selin Adalı
Junior Team
DERYA CEBECİOĞLU
Yeşilyurt (July 2019)
Maja Ognjenoviç (Serbia)
Dynamo Moscow (July 2019)
Maja Ognjenoviç (Srb)
Ebrar KarakurtEbrar Karakurt
THY (Mayıs 2020)
Ayça Aykaç
Yeşilyurt (Mayıs 2020)
Milena Rasic (Serbia)Milena Rasic (Serbia)Milena Rasic (Serbia)
Tuğba Şenoğlu
Yeşilyurt (July 2019)
Gözde Yılmaz
Eczacıbaşı VİTRA (May 2019)
Gözde Yılmaz
Zehra GüneşZehra GüneşZehra Güneş
BUKET GÜLÜBAY
Yeşilyurt (July 2019)
Michelle Bartsch-Hackley (United States)
BAIC Motors (January 2020)
Michelle Bartsch-Hackley (United States)
CHİARA Dİ İULİO (İTA)
Lardini Flottrano (Ocak 2019)
Igor Gorgonzola Novara (May 2019)
Tuğba Şenol
Yeşilyurt (Mayıs 2020)