Baloncesto Unicaja

Baloncesto Málaga, S.A.D.,[2] sponsorluk nedenleriyle Unicaja, İspanya'nın Malaga kentinde bulunan bir İspanyol profesyonel basketbol takımıdır. Takım Liga ACB ve Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor. Takım İspanyol bankası Unicaja tarafından desteklenmektedir.
Unicaja logo
Lig Liga ACB
FİBA Şampiyonlar Ligi
Kuruluş 1977
Tarihçe Caja de Ronda
(1977–1992)
Unicaja Mayoral
(1992–1993)
Unicaja Polti
(1993–1994)
Unicaja Málaga
(1994–devam)
Arena Palacio de Deportes José María Martín Carpena
Kapasite 11,300
Yer Málaga, İspanya
Takım Renkleri Forest Green, White, Purple and Lim
Başkan Eduardo García López
Baş Antrenör Ibon Navarro
Takım Kaptanı  
Sahibi Unicaja
Şampiyonluklar 1 İspanya Şampiyonası
1 İspanya Kupası
1 EuroCup
1 Korać Cup
Emekli No 1 (5)
Website unicajabaloncesto.com

Başarıları

  • Liga ACB (Spanish League): (1)
    • 2005–06
  • Copa del Rey (Spanish Cup): (1)
    • 2005
  • 2nd division championships: (2)
    • 1ª División B: 1981, 1987
  • Andalusia Cup: (13)
    • 1996, 2001, 2003, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018
  • EuroCup: (1)
    • 2017
  • Korać Cup: (1)
    • 2001
  • EuroLeague:
    • Third Place: 2007

Baş Antrenör Geçmişi

  • Alfonso Queipo de Llano: 1977–79, 1985–86
  • José María Martín Urbano: 1979–80, 1982, 1985, 1987, 1990–92
  • Damián Caneda: 1980–81
  • Ramón Guardiola: 1981–82
  • Moncho Monsalve: 1982–84
  • Ignacio Pinedo: 1984–85
  • Arturo Ortega: 1986–87
  • Zoran Slavnić: 1987–88
  • Mario Pesquera: 1988–90
  • Javier Imbroda: 1992–98
  • Pedro Ramírez: 1998–99
  • Božidar Maljković: 1999–03
  • Paco Alonso: 2003
  • Chechu Mulero: 2003
  • Sergio Scariolo: 2003–08
  • Aito Garcia Reneses: 2008–2011
  • Chus Mateo: 2011–12
  • Luis Casimiro: 2012
  • Jasmin Repeša: 2012–13
  • Joan Plaza: 2013–2018
  • Luis Casimiro: 2018–2021
  • Fotios Katsikaris: 2021–2022
  • Ibon Navarro: 2022–devam

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu 2020/2021 Takım Kadrosu 2021/2022 Takım Kadrosu 2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (22-09-2021)
Baş Antrenör : Luis CasimiroBaş Antrenör : Luis Casimiro
Mutual Aggrement (January 2021)
Baş Antrenör : Fotios Katsikaris
Baş Antrenör : Fotios Katsikaris
Sezon sonu ayrıldı
Baş Antrenör : Ibon Navarro
Josh Adams (USA)
Virtus Bologna (July 2020)
Tim Abromaitis (ABD)
Zenit St. Petersburg (July 2020)
Tim Abromaitis (ABD)
Tenerife (Temmuz 2021)
Tyler Kalinoski (ABD)
Rio Breogan (Temmuz 2021)
Aleksa Avramoviç
Estudiantes (November 2019)
Francis Alonso
Oviedo (July 2020)
Francis AlonsoMelvin Ejim (Kanada)
KK Cedevita Olimpija (23-07-2022)
Dario BrizuelaDario BrizuelaDario BrizuelaDario Brizuela
Alberto DiazAlberto DiazAlberto DiazAlberto Diaz
Pablo Jose SanchezPablo Jose SanchezPablo Jose SanchezDylan Osetkowski (Almanya)
ASVEL Basket (02-07-2022)
Melvin Ejim (Nigeria)
Buducnost Voli (July 2020)
Malcolm Thomas
FC Bayern Munich (27 01-02-2021)
Aliağa Petkim (01-08-2021)
Michael Eric (Nijerya)
CSKA (Haziran 2021)
Tyson Carter (ABD)
Zenit Saint Petersburg (04-08-2022)
Frank Elegar
Reggio Emilia (July 2020)
Yannick Nzosa Manzila (DR Kongo)
Genç Takım (Haziran 2020)
Yannick Nzosa Manzila (DR Kongo)Yannick Manzila (DR Kongo)
Real Betis Baloncesto (01-08-2022)
Kiralık
Jaime FernandezJaime FernandezJaime Fernandez
Lenovo Tenerife (01-07-2022)
Nihad Đedović (Bosna Hersek)
Bayern Munich (22-07-2022)
Voloymyr Gerun (Ukraine)Voloymyr Gerun (Ukraine)
Büyükçekmece Basketbol (Temmuz 2021)
Jonathan Barreiro
Zaragosa (Haziran 2021)
Jonathan Barreiro
Ruben GuerreroRuben GuerreroRuben Guerrero
Monbus Obradoiro (16-07-2022)
Will Thomas (ABD)
AS Monaco Basket (15-07-2022)
Dragan Milosavljeviç (Serbia)Dragan Milosavljeviç (Serbia)
Mega Basket (17 February 2021)
Norris Cole (ABD)
ASVEL (Haziran 2021)
JL Bourg (21-03-2022)
David Kravish (ABD)
G. Saray NEF (23-07-2022)
Carlos SuarezCarlos SuarezCarlos Suarez
Fuenlabrada (Ağustos 2022)
Kendrick Perry (ABD)
Budućnost VOLI (13-07-2022)
Deon Thompson (Ivory Coast)Deon Thompson (Ivory Coast)
Ponce (Temmuz 2021)
Álvaro Fernandez
Genç Takım (Haziran 2021)
Mario Saint-Supery
Genç Takım (Haziran 2022)
Axel Toupane (France)
SIG Strasbourg (July 2020)
Jose Tachyn
Genç Takım (Haziran 2021)
Adam Waczynski (Poland)Adam Waczynski (Poland)
Zaragosa (Temmuz 2021)
Ruben Vicente
Genç Takım (Haziran 2021)
Augusto Lima (Brezilya)
UCAM Murcia (18-07-2022)
Axel Bouteille (Fransa)
RETABet Bilbao Basket (February 2020)
Axel Bouteille (Fransa)Axel Bouteille (Fransa)
Türk Telekom (15-07-2022)
Gal Mekel (Israel)
Reggio Emilia (03 March 2020)
Gal Mekel (Israel)
MoraBanc Andorra (11-10-2021)
Marko Simonoviç (Serbia)
Cedevita Olimpija (January 2020)
Crvena zvezda (July 2020)