UCI Gençler Track Dünya Şampiyonası

Dünya Gençler Pist Bisikleti Şampiyonaları veya resmi olarak UCI Gençler Pist Bisikleti Dünya Şampiyonaları (önceki adı 2016'dan önce UCI Gençler Pist Dünya Şampiyonalarıydı) genç biniciler için, pist bisikletinde çeşitli disiplinler ve mesafeler için bir dizi dünya şampiyonası etkinliğidir ve aşağıdakiler tarafından düzenlenir: Union Cycliste Internationale (UCI). 2005-2009 döneminde şampiyonalar UCI Gençler Dünya Şampiyonası'nın bir parçasıydı.

Güncel olaylar şunları içerir: zamana karşı, keirin, bireysel takip, takım takibi, puan yarışı, kazı kazan yarışı, sprint, takım sprinti, omnium ve sadece erkekler için, madison. Kadınların etkinlikleri erkeklerinkinden daha kısadır. Şampiyonalar, ulusal bisiklet dernekleri tarafından seçilen binicilere açıktır. Ülkelerinin renkleriyle yarışıyorlar.

UCI, kazanana altın madalya ve gökkuşağı forması, ikinci ve üçüncüye gümüş ve bronz madalya verir. Dünya şampiyonları bir sonraki yılın şampiyonasına kadar gökkuşağı formalarını giyerler, ancak sadece kazandıkları müsabaka türünde giyebilirler. Eski şampiyonlar günlük formalarına gökkuşağı manşetleri takabilir. Dünya atletizm şampiyonaları her yıl farklı ülkelere tahsis edilmektedir. Hakemler UCI tarafından sağlansa da, o ülkenin ulusal bisiklet derneği tarafından yönetiliyorlar.
SeneEv Sahibi ŞehirKategori
1975Lausanne, İsviçre4
1976Liege, Belçika4
1977Vienna, Avusturya5
1978Washington, D.C., ABD5
1979Buenos Aires, Arjantin5
1980Mexico City, Meksika5
1981Leipzig, Batı Almanya5
1982Florence, İtalya5
1983Wanganui, Yeni Zelenda5
1984Beuvron, Fransa5
1985Stuttgart, Batı Almanya 5
1986Casablanca, Fas 5
1987Dalmine, İtalya 7
1988Odense, Danimarka7
1989Moscow, SSCB 7
1990Middlesbrough, Büyük Britanya7
1991Colorado Springs, ABD7
1992Athens, Yunanistan 7
1993Perth, Avustralya 7
1994Quito, Ekvator 7
1995Forlì, San Marino7
1996Novo Mesto, Slovenya7
1997Cape Town, Güney Afrika7
1998Havana, Küba10
1999Athens, Yunanistan 10
2000Fiorenzuola d'Arda, İtalya 10
2001Trexlertown, ABD 10
2002Melbourne, Avustralya 15
2003Moscow, Rusya15
2004Los Angeles, ABD 15
2005Viyana, Avusturya15
2006Ghent, Belçika15
2007Aguascalientes, Meksika17
2008Cape Town, Güney Afrika18
2009Moscow, Rusya19
2010Montichiari, İtalya 19
2011Moscow, Rusya19
2012Invercargill, Yeni Zelenda19
2013Glasgow, İskoçya19
2014Gwangmyeong, Güney Kore19
2015Astana, Kazakistan19
2016Aigle, İsviçre19
2017Montichiari, İtalya 20
2018Aigle, İsviçre20
2019Frankfurt, Almanya20
2021Kahire, Mısır22
2022Tel Aviv, İsrail22
2023Aigle, İsviçre22

Erkekler Kategorisi

Scratch

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailDominik Ratajczak (Polonya)Daniil Yakovlev (Ukrayna)Zak Erzen (Slovenya)
2023Aigle, İsviçre

Omnium

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailCarson Mattern (Kanada)Dominik Ratajczak (Polonya)Tobias Müller (Almanya)
2023Aigle, İsviçre

Madison

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1975Lausanne, İsviçre
1976Liege, Belçika
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailÇek Cumhuriyeti
Milan Kadlec
Radovan Štec
Ukrayna
Valentyn Kabashnyi
Daniil Yakovlev
Almanya
Bruno Kessler
Jasper Schröder
2023Aigle, İsviçre

Puan Yarışı

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1975Lausanne, İsviçre
1976Liege, Belçika
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailBruno Kessler (Almanya)Dario Belletta (İtalya)Valentyn Kabashnyi (Ukrayna)
2023Aigle, İsviçre

Takım Takip

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1975Lausanne, İsviçre
1976Liege, Belçika
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailİtalya
Renato Favero
Alessio Delle Vedove
Luca Giaimi
Matteo Fiorin
Almanya
Tobias Müller
Ben Jochum
Bruno Kessler
Jasper Schröder
Yeni Zelenda
Kyle Aitken
Lewis Johnston
Joel Douglas
Oliver Watson Palmer
2023Aigle, İsviçre

1. km. zamana karşı

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailMatej Hytych (Çek Cumhuriyeti)Mattia Predomo (İtalya)Minato Nakaishi (Japonya)
2023Aigle, İsviçre

Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1975Lausanne, İsviçreOttavio Dazzan (İtalya)Gerhard Scheller (Batı Almanya)Ralf-Guido Kuschy (Doğu Almanya)
1976Liege, BelçikaLutz Heßlich (Doğu Almanya)Ralf-Guido Kuschy (Doğu Almanya)Mar Pavirani (İtalya)
1977Vienna, AvusturyaLutz Heßlich (Doğu Almanya)Sergei Kopylov (SSCB)Detlef Uibel (Doğu Almanya)
1978Washington, D.C., ABDSergei Kopylov (SSCB)Mich Hotzan (Doğu Almanya)Frank Micke (Doğu Almanya)
1979Buenos Aires, ArjantinFredy Schmidtke (Batı Almanya)Michel Cortinovis (Fransa)Stefaan De Craene (Belçika)
1980Mexico City, MeksikaMaic Malchow (Doğu Almanya)Olaf Arndt (Doğu Almanya)El Guilachvli (SSCB)
1981Leipzig, Batı AlmanyaOlaf Arndt (Doğu Almanya)P Rampazzo (İtalya)Bruno Bannes (Fransa)
1982Florence, İtalyaNikolai Kovch (SSCB)Bill Huck (Doğu Almanya)Maik Krannig (Doğu Almanya)
1983Wanganui, Yeni ZelendaTakashi Seiko (Japonya)Nikolai Kovch (SSCB)René Gullach (Danimarka)
1984Beuvron, FransaMichael Schulze (Doğu Almanya)Omar Mtchedlischwili (SSCB)Jens Glücklich (Doğu Almanya)
1985Stuttgart, Batı AlmanyaOleg Borzunov (SSCB)Heiko Rosen (Doğu Almanya)Kuraok Shintaro (Japonya)
1986Casablanca, FasDenis Lemyre (Fransa)Vladimir Sultanov (SSCB)Eyk Pokorny (Almanya)
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailMattia Predomo (İtalya)Ryan Elliott (Avustralya)Luca Spiegel (Almanya)
2023Aigle, İsviçre

Takım Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Havana, KübaFransaAvustralyaİtalya
1999Athens, YunanistanAvustralyaİtalyaAlmanya
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalyaAvustralyaRusyaİtalya
2001Trexlertown, ABDAvustralyaFransaAlmanya
2002Melbourne, AvustralyaFransaAlmanyaÇek Cumhuriyeti
2003Moscow, RusyaAlmanyaRusyaPolonya
2004Los Angeles, ABDAlmanyaJaponyaAvustralya
2005Viyana, AvusturyaAlmanyaFransaAvustralya
2006Ghent, BelçikaBüyük BritanyaAvustralyaYunanistan
2007Aguascalientes, MeksikaBüyük BritanyaFransaAvustralya
2008Cape Town, Güney AfrikaFransaAvustralyaPolonya
2009Moscow, RusyaYeni ZelendaAlmanyaPolonya
2010Montichiari, İtalyaFransaAvustralyaAlmanya
2011Moscow, RusyaAlmanyaFransaRusya
2012Invercargill, Yeni ZelendaRusyaAvustralyaMeksika
2013Glasgow, İskoçyaAvustralyaRusyaAlmanya
2014Gwangmyeong, Güney KoreRusyaGüney KorePolonya
2015Astana, KazakistanRusyaAvustralyaPolonya
2016Aigle, İsviçreRusya
Mikhail Dmitriev
Pavel Rostov
Dmitry Nesterov
Avustralya
Cameron Scott
Conor Rowley
Harrison Lodge
Almanya
Nik Schroter
Felix Zschocke
Carl Hinze
2017Montichiari, İtalyaRusya
Daniil Komkov
Dmitrii Nesterov
Pavel Rostov
Almanya
Timo Bichler
Elias Edbauer
Carl Hinze
Polonya
Cezary Laczkowski
Łukasz Kowal
Daniel Rochna
2018Aigle, İsviçreFransa
Florian Grengbo
Vincent Yon
Titouan Renvoisé
Polonya
Oskar Filipczak
Bartosz Kucharski
Cezary Łączkowski
Rusya
Daniil Komkov
Ivan Gladyshev
Danila Burlakov
2019Frankfurt, AlmanyaHindistan
Rojit Singh Yanglem
Esow Alben
Ronaldo Singh Laitonjam
Avustralya
John Trovas
Carlos Carisimo
Sam Gallagher
Büyük Britanya
James Bunting
Matti Egglestone
Rhys Thomas
2021Kahire, MısırRusya
Bogdan Medenets
David Shekelashvili
Nikita Kalachnik
Almanya
Luca Spiegel
Paul Groß
Willy Weinrich
Polonya
Tomasz Grzesiak
Marcin Marciniak
Mateusz Przymusiński
2022Tel Aviv, İsrailAvustralya
Ryan Elliott
Maxwell Liebeknecht
Dylan Stanton
Almanya
Pete Flemming
Luca Spiegel
Danny Werner
Yeni Zelenda
Luke Blackwood
Liam Cavanagh
Jaxson Russell
2023Aigle, İsviçre

Keirin

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Melbourne, AvustralyaMark French (Avustralya)Andrew Lakatosh (ABD)Alexey Hamachev (Rusya)
2003Moscow, RusyaTsubasa Kitatsuru (JPN)Daniel Thorsen (Avustralya)Mikhail Shikhalev (Rusya)
2004Los Angeles, ABDShane Perkins (Avustralya)Daniel Thorsen (Avustralya)Francesco Kanda (İtalya)
2005Viyana, AvusturyaChristos Volikakis (Yunanistan)Rafal Poper (Polonya)Rene Enders (Almanya)
2006Ghent, BelçikaJason Kenny (Büyük Britanya)Ghislain Boiron (Fransa)Nicolas Bourin (Fransa)
2007Aguascalientes, MeksikaChristian Lyte (Büyük Britanya)David Daniell (Büyük Britanya)Matteo Pelucchi (İtalya)
2008Cape Town, Güney AfrikaCharlie Conord (Fransa)Sotirios Bretas (Yunanistan)Paul Fellows (Avustralya)
2009Moscow, RusyaSam Michael Webster (Yeni Zelenda)Rino Gasparrini (İtalya)Alexander Reinelt (Almanya)
2010Montichiari, İtalyaMatthew Glaetzer (Avustralya)Mauricio Quiroga (Arjantin)Matthew Baranoski (ABD)
2011Moscow, RusyaJulien Palma (Fransa)Nikita Shurshin (Rusya)Edgar Ismael Verdugo Osuna (MEX)
2012Invercargill, Yeni ZelendaJacob Schmid (Avustralya)Emerson Harwood (Avustralya)Aleksandr Dubchenko (Rusya)
2013Glasgow, İskoçyaSergej Gorlov (Rusya)Jaroslav Snásel (Çek Cumhuriyeti)Aleksandr Dubchenko (Rusya)
2014Gwangmyeong, Güney KoreSergey Gorlov (Rusya)Benjamin Gil (Fransa)Patryk Rajkowski (POL)
2015Astana, KazakistanDerek Radzikiewicz (Avustralya)Jiri Janosek (Çek Cumhuriyeti)Moritz Meissner (Almanya)
2016Aigle, İsviçreConor Rowley (Avustralya)Martin Cechman (Çek Cumhuriyeti)David Orgambide Sagardoy (İspanya)
2017Montichiari, İtalyaPavel Perchuk (Rusya)Daniel Rochna (Polonya)James Brister (Avustralya)
2018Aigle, İsviçreJakub Stastny (Çek Cumhuriyeti)Esow Esow (Hindistan)Andrey Chugay (Kazakistan)
2019Frankfurt, AlmanyaKonstantinos Livanos (Yunanistan)Sam Gallagher (Avustralya)Esow Esow (Hindistan)
2021Kahire, MısırNikita Kalachnik (Rusya)Jakub Malasek (Çek Cumhuriyeti)David Shekelashvili (Rusya)
2022Tel Aviv, İsrailMattia Predomo (İtalya)Francisco Jaramillo Camacho (Kolombiya)Ayato Abe (Japonya)
2023Aigle, İsviçre

Individual pursuit

SeneAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Carson Mattern (CAN)Theodor Storm (DEN)Ben Jochum (GER)
2021Samuele Bonetto (ITA)Jasper Schroeder (GER)Andrea Violato (ITA)
2019Tobias Buck-Gramcko (GER)Nicolas Heinrich (GER)Tristan Jussaume (CAN)
2018Lev Gonov (RUS)Ethan Vernon (GAL)Gleb Syritsa (RUS)
2017Johan Price-Pejtersen (DEN)Xeno Young (IRL)Lev Gonov (RUS)
2016Stefan Bissegger (SWI)Rasmus Lund Pedersen (DEN)Bastian Flicke (GER)
2015Leo Appelt (GER)Daniel Staniszewski (POL)Kelland O’Brien (AUS)
2014Ivo Emanuel Alves Oliveira (POR)Regan Gough (NZL)Daniel Fitter (AUS)
2013Zachary Shaw (AUS)Callum Scotson (AUS)Pavel Chursin (RUS)
2012Tom Bohli (SWI)Dylan Kennett (NZL)Alexander Morgan (AUS)
2011Sang-hoon Park (KOR)Moritz Schaffner (GER)Jackson Law (AUS)
2010Lasse Norman Hansen (DEN)Dale Parker (AUS)Viktor Manakov (RUS)
2009Michael Hepburn (AUS)Konstantin Kuperasov (RUS)Ivan Savitskiy (RUS)
2008Taylor Phinney (USA)Rohan Dennis (AUS)Jason Christie (NZL)
2007Travis Meyer (AUS)Evgeny Kovalev (RUS)Leigh Howard (AUS)
2006Cameron Meyer (AUS)Westley Marc Gough (NZL)Jesse Harold Sergent (NZL)
2005Andrew Tennant (ENG)Sam Bewley (NZL)Ivan Rovny (RUS)
2004Michael Ford (AUS)Sascha Damrow (GER)Patrick Gretsch (GER)
2003Alexander Khatuntsev (RUS)Michael Ford (AUS)Chris Pascoe (AUS)
2002Mark Jamieson (AUS)Mikhail Ignatiev (RUS)Serguei Ulakov (RUS)
2001Christoph Meschenmoser (GER)Volodymyr Dyudiya (UKR)Sven Krauss (GER)
2000Volodymyr Dyudya (UKR)Tomas Vaitkus (LTU)Alexander Serov (RUS)
1999Andrew Mason (AUS)Nicholas Graham (AUS)Daniel Schlegel (GER)
1998Bradley Wiggins (GBR)Daniel Palicki (GER)Thue Houlberg Hansen (DEN)
1997Marco Hesselschwerdt (GER)Michael Rogers (AUS)Christian Bach (GER)
1996Matthew Meaney (AUS)Daniel Becke (GER)Timothy Lyons (AUS)
1995Luke Roberts (AUS)Matthew Meaney (AUS)Daniel Becke (GER)
1994Bradley McGee (AUS)Thorsten Rund (GER)Luke Roberts (AUS)
1993Bradley McGee (AUS)Cristian Bianchini (ITA)Thorsten Rund (GER)
1992Roman Saprykhine (RUS)Alexander Simonenko (UKR)Bogdan Bondariew (UKR)
1991Roman Saprykhine (RUS)Anthon Vermaerke (BEL)George Hincapie (USA)
1990Vasyl Yakovlev (UKR)Tim O’Shannessey (AUS)Konstantin Gorbatchev (URS)
1989Dmitri Nelyubin (URS)Vasyl Yakovlev (UKR)Servais Knaven (NED)
1988Dmitri Nelyubin (URS)Evgueny Anachkine (URS)Nathan Page (AUS)
1987Evgueny Anachkine (URS)Marcel Beumer (NED)Michael Rich (FDR)
1986Sergei Vodopianov (URS)Gianluca Bortolami (ITA)Davide Solari (ITA)
1985Arturas Kasputis (LTU)Robert Waller (AUS)Gary Anderson (NZL)
1984Dean Woods (AUS)Viatcheslav Ekimov (RUS)Mikhail Svechnikov (URS)
1983Dean Woods (AUS)Mikhail Svechnikov (URS)Roy Knickman (USA)
1982Carsten Wolf (DDR)Marat Ganeev (RUS)Reinhard Alber (GER)
1981Reinhard Alber (GER)Marat Ganeev (RUS)Martin Palis (URS)
1980Dainis Leipinch (URS)Mario Kummer (DDR)Uwe Tromer (DDR)
1979Gadis Lapinch (URS)Greg Lemond (USA)Philippe Chevallier (FRA)
1978Axel Grosser (DDR)Viktor Manakov (URS)Thomas Schnelle (DDR)
1977Hans-Joachim Pohl (DDR)Thomas Schnelle (DDR)Viatcheslav Soumarkov (URS)
1976Robert Dill-Bundi (SWI)Gerald Mortag (DDR)Mich Richards (NZL)
1975Robert Dill-Bundi (SWI)José Palma (ARG)Igor Pelipenko (URS)

Kadınlar Kategorisi

Takım Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2007Aguascalientes, MeksikaAlmanyaTaywanRusya
2008Cape Town, Güney AfrikaFransaPolonyaRusya
2009Moscow, RusyaFransaAlmanyaRusya
2010Montichiari, İtalyaRusya Yeni ZelendaAvustralya
2011Moscow, RusyaRusyaAvustralya Yeni Zelenda
2012Invercargill, Yeni ZelendaRusya Yeni ZelendaAvustralya
2013Glasgow, İskoçyaAvustralyaRusyaGüney Kore
2014Gwangmyeong, Güney KoreAlmanyaRusyaGüney Kore
2015Astana, KazakistanAlmanya Yeni Zelendaİtalya
2016Aigle, İsviçre Yeni Zelenda
Emma Cumming
Ellesse Andrews
İtalya
Gloria Manzoni
Martina Fidanza
Çin
Guo Yufang
Shen Chaoyue
2017Montichiari, İtalyaRusya
Yana Tyshenko
Polina Vashenko
Almanya
Emma Götz
Lea Friedrich
Büyük Britanya

Lauren Bate-Lowe
Georgia Hilleard
2018Aigle, İsviçreAlmanya
Lea Friedrich
Alessa Pröpster
Çin
Lei Min
Hu Jiafang
Polonya
Nikola Seremak
Nikola Sibiak
2019Frankfurt, AlmanyaÇin
Fan Bingbing
Luo Jing
Almanya
Alessa-Catriona Propster
Christina Sperlich
Polonya
Nikola Seremak
Nikola Wielowska
2021Kahire, MısırRusya
Elizaveta Bogomolova
Alina Lysenko
Elizaveta Krechkina
Almanya
Lara-Sophie Jäger
Clara Schneider
Stella Müller
İtalya
Alessia Paccalini
Sara Fiorin
Valentina Basilico
2022Tel Aviv, İsrailAlmanya
Lara Jäger
Stella Müller
Clara Schneider
Avustralya
Sophie Marr
Tyler Puzicha
Emma Stevens
Çek Cumhuriyeti
Anna Jaborníková
Natálie Mikšaníková
Sára Peterková
2023Aigle, İsviçre

Scratch

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Melbourne, AvustralyaEkaterina Merzlikina (Rusya)Sung Eun Gu (Güney Kore)Belinda Goss (Avustralya)
2003Moscow, RusyaMyriam Morreau (FRA)Ekaterina Merzlikina (Rusya)Lee Min Hye (Güney Kore)
2004Los Angeles, ABDAnnalisa Cucinotta (İtalya)Jarmila Machacova (Çek Cumhuriyeti)Bianca Rogers (Avustralya)
2005Viyana, AvusturyaSkye Lee Armstrong (Avustralya)Elizabeth Armitstead (Büyük Britanya)Evgenia Romanyuta (Rusya)
2006Ghent, BelçikaElise Van Hage (Hollanda)Evgenia Romanyuta (Rusya)Tess Downing (Avustralya)
2007Aguascalientes, MeksikaIraida Garcia (Küba)Barbara Guarischi (İtalya)Anna Mosbach (Almanya)
2008Cape Town, Güney AfrikaMegan Dunn (Avustralya)Gemma Dudley (Yeni Zelenda)Colleen Hayduk (ABD)
2009Moscow, RusyaAmy Cure (Avustralya)Lucie Zaleska (Çek Cumhuriyeti)Aleksandra Sosenko (Litvanya)
2010Montichiari, İtalyaAmy Cure (Avustralya)Harriet Owen (Büyük Britanya)Elena Cecchini (İtalya)
2011Moscow, RusyaJennifer Valente (ABD)Georgia Baker (Avustralya)Cassie Cameron (Yeni Zelenda)
2012Invercargill, Yeni ZelendaGeorgia Baker (Avustralya)Sophie Williamson (Yeni Zelenda)Shana Dalving (Belçika)
2013Glasgow, İskoçyaJessica Parra Rojas (Kolombiya)Kinley Gibson (Kanada)Amalie Dideriksen (Danimarka)
2014Gwangmyeong, Güney KoreAmalie Dideriksen (Danimarka)Soline Lamboley (Fransa)Josie Talbot (Avustralya)
2015Astana, KazakistanElisa Balsamo (İtalya)Justyna Kaczkowska (Polonya)Nicola Macdonald (Avustralya)
2016Aigle, İsviçreRebecca Raybould (Büyük Britanya)Devaney Collier (Kanada)Kristina Clonan (Avustralya)
2017Montichiari, İtalyaMartina Fidanza (İtalya)Mylene De Zoete (Hollanda)Alexandra Martin-Wallace (Avustralya)
2018Aigle, İsviçreJieun Shin (Güney Kore)Marta Jaskulska (Polonya)Katharina Hechler (Almanya)
2019Frankfurt, AlmanyaElla Sibley (Avustralya)Catalina Anais Soto Campos (Şili)Ella Barnwell (Galler)
2021Kahire, MısırJette Simon (Almanya)Marith Vanhove (Belçika)Valentina Basilico (İtalya)
2022Tel Aviv, İsrailMaja Tracka (Polonya)Chloe Patrick (ABD)Anna Kolyzhuk (Ukrayna)
2023Aigle, İsviçre

Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailClara Schneider (Almanya)Kim Chae-yeon (Güney Kore)Julie Nicolaes (Belçika)
2023Aigle, İsviçre

500 m. Zamana Karşı

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailKim Chae-yeon (Güney Kore)Clara Schneider (Almanya)Julie Nicolaes (Belçika)
2023Aigle, İsviçre

Keirin

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailClara Schneider (Almanya)Kim Do-ye (Güney Kore)Anna Jaborníková (Çek Cumhuriyeti)
2023Aigle, İsviçre

Bireysel Takip

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailFederica Venturelli (İtalya)Isabel Sharp (Büyük Britanya)Sara Lallemant (Fransa)
2023Aigle, İsviçre

Takım Takip

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailFransa
Clémence Chéreau
Aurore Pernollet
Heïdi Gaugain
Lara Lallemant
İtalya
Martina Sanfilippo
Federica Venturelli
Francesca Pellegrini
Valentina Zanzi
Almanya
Justyna Czapla
Magdalena Fuchs
Seana Littbarski-Gray
Hannah Kunz
2023Aigle, İsviçre

Eleme Yarışı

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailBarbora Němcová (Çek Cumhuriyeti)Anna Kolyzhuk (Ukrayna)Isabel Sharp (Büyük Britanya)
2023Aigle, İsviçre

Puan Yarışı

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailHeïdi Gaugain (Fransa)Chloe Patrick (ABD)Anna Kolyzhuk (Ukrayna)
2023Aigle, İsviçre

Omnium

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailAurore Pernollet (Fransa)Maja Tracka (Polonya)Grace Lister (Büyük Britanya)
2023Aigle, İsviçre

Madison

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Vienna, Avusturya
1978Washington, D.C., ABD
1979Buenos Aires, Arjantin
1980Mexico City, Meksika
1981Leipzig, Batı Almanya
1982Florence, İtalya
1983Wanganui, Yeni Zelenda
1984Beuvron, Fransa
1985Stuttgart, Batı Almanya
1986Casablanca, Fas
1987Dalmine, İtalya
1988Odense, Danimarka
1989Moscow, SSCB
1990Middlesbrough, Büyük Britanya
1991Colorado Springs, ABD
1992Athens, Yunanistan
1993Perth, Avustralya
1994Quito, Ekvator
1995Forlì, San Marino
1996Novo Mesto, Slovenya
1997Cape Town, Güney Afrika
1998Havana, Küba
1999Athens, Yunanistan
2000Fiorenzuola d’Arda, İtalya
2001Trexlertown, ABD
2002Melbourne, Avustralya
2003Moscow, Rusya
2004Los Angeles, ABD
2005Viyana, Avusturya
2006Ghent, Belçika
2007Aguascalientes, Meksika
2008Cape Town, Güney Afrika
2009Moscow, Rusya
2010Montichiari, İtalya
2011Moscow, Rusya
2012Invercargill, Yeni Zelenda
2013Glasgow, İskoçya
2014Gwangmyeong, Güney Kore
2015Astana, Kazakistan
2016Aigle, İsviçre
2017Montichiari, İtalya
2018Aigle, İsviçre
2019Frankfurt, Almanya
2021Kahire, Mısır
2022Tel Aviv, İsrailBüyük Britanya
Grace Lister
Zoe Bäckstedt
Japonya
Maho Kakita
Mizuki Ikeda
Hollanda
Babette van der Wolf
Nienke Veenhoven
2023Aigle, İsviçre