U.S. Sassuolo Calcio

Sassuolo Calcio, İtalya’nın Sassuolo şehrinde kurulan futbol kulübü. Serie A’da mücadele etmektedir. 2015-16 sezonunu 6. sırada tamamlama başarısı göstermiş ve UEFA Avrupa Ligi için ön eleme oynama hakkı kazanarak tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında boy göstermiştir.

Tam Adı Unione Sportiva Sassuolo
Calcio S.r.l.
Takma ad I Neroverdi (The Black and Greens),
The Watermelon Peel
Kuruluş 16 Temmuz 1920
Stadyum Mapei Stadium – Città del Tricolore
Kapasite 21,584
Sahibi Mapei
Başkan Carlo Rossi
Manager Alessio Dionisi
Lig Serie A
2020–21 Serie A, 8.
Website Club website

Başarıları

  • Serie B
Şampiyon (1) : 2012–13
  • Supercoppa di Serie C
Şampiyon (1) : 2008

Takım Kadrosu

2021/2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (02-02-2022)
Manager : Alessio Dionisi
Giacomo Satalino (Kaleci)
Andrea Consigli (Kaleci)
Gianluca Pegolo (Kaleci)
Alessandro Russo (Kaleci)
Sint Truiden (Ocak 2022)
Kiralık
Edoardo Goldaniga
Cagliari (Ocak 2022)
Francesco Magnanelli
Vlad Chiricheș (Romanya)
Filippo Romagna
Giacomo Raspadori
Mert Müldür (Türkiye)
Davide Frattesi
Pedro Obiang (Ekvator Ginesi)
Federico Peluso
Filip Đuričić (Sırbistan)
Maxime Lopez (Fransa)
Jérémie Boga (Fildişi Sahilleri)
Atalanta BC (Ocak 2022)
Kiralık
Kaan Ayhan (Türkiye)
Rogeiro (Brezilya)
Jeremy Toljan (Almanya)
Hamed Traorè (Fildişi Sahilleri)
Domenico Berardi
Gian Marco Ferrari
Giorgos Kyriakopoulos (Yunanistan)
Gianluca Scamacca
Grégoire Defrel (Fransa)
Matheus Henrique (Brezilya)
Gremio (Eylül 2021)
Kiralık
Abdou Harroui (Hollanda)
Sparta Rotterdam (Eylül 2021)
Kiralık
Nicolás Schiappacasse (Uruguay)
Khouma Babacar (Senegal)
Alanyaspor (Eylül 2020)
Kiralık
Kiralık Döndü (Ocak 2022)
FC Copenhagen (Ocak 2022)
Ruan (Brezilya)
Gremio (Ocak 2022)
Luca Moro
Padova (Ocak 2022)
Catania (Ocak 2022) Kiralık
Emil Konradsen Ceide (Norveç)
Rosenborg
(Ocak 2022) Kiralık
Riccardo Ciervo
AS Roma
(Ocak 2022) Kiralık

Manager Geçmişi

  • Ezio Pascutti (1986–87)
  • Loris Boni (1997–98)
  • Stefano Garuti
  • Roberto Busi
  • Gianni Balugani
  • Daniele Simeoni
  • Fabio Bedogni
  • Paolo Magnani (2000 – 26 March 2002)
  • Oscar Lamagni
  • Cesare Maestroni (2002 – 13 January 2003)
  • Cristiano Bergodi (1 July 2003 – 30 June 2004)
  • Giuseppe Brucato (1 July 2004 – 30 June 2005)
  • Gian Marco Remondina (1 July 2005 – 30 June 2007)
  • Massimiliano Allegri (17 July 2007 – 28 May 2008)
  • Andrea Mandorlini (7 July 2008 – 30 June 2009)
  • Stefano Pioli (12 June 2009 – 9 June 2010)
  • Daniele Arrigoni (26 June 2010 – 3 October 2010)
  • Angelo Gregucci (3 October 2010 – 9 May 2011)
  • Paolo Mandelli (9 May 2011 – 9 June 2011)
  • Fulvio Pea (9 June 2011 – 10 June 2012)
  • Eusebio Di Francesco (19 June 2012 – 28 January 2014)
  • Alberto Malesani (29 January 2014 – 3 March 2014)
  • Eusebio Di Francesco (3 March 2014 – 13 June 2017)
  • Cristian Bucchi (20 June 2017 – 27 November 2017)
  • Giuseppe Iachini (27 November 2017 – 5 June 2018)
  • Roberto De Zerbi (13 June 2018 – 25 May 2021)
  • Alessio Dionisi (16 June 2021 –)