Three Days of Bruges–De Panne

Three Days of De Panne veya Three Days of Bruges – De Panne (Hollandaca: Driedaagse Brugge – De Panne) Mart ayı sonlarında Belçika'da yapılan bir yol bisikleti yarışıdır. 2018'den beri Çarşamba günü erkek, Perşembe günü ise kadın yarışıyla iki gün boyunca yarışılıyor. Her iki yarış da Bruges'de başlar ve De Panne sahil beldesinde sona erer. 

Kadınlar etkinliği, UCI Kadınlar Dünya Turu'na dahildir; erkekler yarışı bir 1.HC etkinliği olarak UCI Avrupa Turunun bir parçasıydı, ancak 2019'da 1. WT etkinliği olarak UCI Dünya Turuna terfi etti.
Driedaagse Brugge–De Panne logo.jpg
Yarış Detayı
Tarih Mart sonu
Bölge West Flanders, Belçika
Adı Üç günlük Bruges–De Panne
Bölgesel Adı Driedaagse Brugge–De Panne
Disiplin Yol Yarışı (Road Race(
Kategori UCI World Tour (Erkekler)
UCI World Tour (Kadınlar)
Tip Üç günlük etap yarışı (2017’ye kadar)
Tek günlük yarış (2018′ den beri)
Organizatör KVC Panne Sportief
Yarış Direktörü Bernard Vandekerckhove
Web site www.driedaagse.be 

Erkekler Yarış Sonuçları

SeneŞampiyon BisikletçiTakımıİkinci BisikletçiÜçüncü Bisikletçi
1977Roger RosiersFrisol-Thirion-Gazelle
1978Guido Van SweeveltIJsboerke-Gios
1979Gustave Van RoosbroeckIJsboerke-Warncke
1980Sean KellySplendor-Admiral
1981Jan BogaertVermeer Thijs
1982Gerrie KnetemannTI–Raleigh
1983Cees PriemTI–Raleigh
1984Bert OosterboschPanasonic
1985Jean-Luc VandenbrouckeLa Redoute
1986Eric VanderaerdenPanasonic
1987Eric VanderaerdenPanasonic-Isostar
1988Eric VanderaerdenPanasonic-Isostar
1989Eric VanderaerdenPanasonic-Isostar
1990Erwin NijboerStuttgart
1991Jelle NijdamBuckler–Colnago–Decca
1992Frans MaassenBuckler–Colnago–Decca
1993Eric VanderaerdenWordPerfect–Colnago–Decca
1994Fabio RoscioliBrescialat–Ceramiche Refin
1995Michele BartoliMercatone Uno–Saeco
1996Viatcheslav EkimovRabobank
1997Johan MuseeuwMapei-GB
1998Michele BartoliAsics-C.G.A.
1999Peter Van PetegemTVM-Farm Frites
2000Viatcheslav EkimovU.S. Postal Service
2001Nico MattanCofidis
2002Peter Van PetegemLotto–Adecco
2003Raivis BelohvoščiksMarlux-Wincor Nixdorf
2004George HincapieU.S. Postal Service
2005Stijn DevolderDiscovery Channel
2006Leif HosteDiscovery Channel
2007Alessandro BallanLampre–Fondital
2008Joost PosthumaRabobank
2009Frederik WillemsLiquigas
2010David MillarGarmin–Transitions
2011Sébastien RosselerTeam RadioShack
2012Sylvain ChavanelOmega Pharma–Quick-Step
2013Sylvain ChavanelOmega Pharma–Quick-Step
2014Guillaume Van KeirsbulckOmega Pharma–Quick-Step
2015Alexander KristoffTeam Katusha
2016Lieuwe WestraAstana
2017Philippe GilbertQuick-Step Floors
2018Elia Viviani (İtalya)Quick-Step FloorsPascal Ackermann (Almanya)Jasper Philipsen (Belçika)
2019Dylan Groenewegen (Hollanda)Team Jumbo–VismaFernando Gaviria (Kolombiya)Elia Viviani (İtalya)
2020Yves Lampaert (Belçika)Deceuninck–Quick-StepTim Declercq (Belçika)Tim Merlier (Belçika)
2021Sam Bennett (İrlanda)Deceuninck–Quick-StepJasper Philipsen (Belçika)Pascal Ackermann (Almanya)
2022

Kadınlar Yarış Sonuçları

SeneŞampiyon BisikletçiTakımıİkinci BisikletçiÜçüncü Bisikletçi
2018Jolien D’Hoore (Belçika)Mitchelton–ScottChloe Hosking (Avustralya)Christine Majerus (Lüksemburg)
2019Kirsten Wild (Hollanda)WNT–Rotor Pro CyclingLorena Wiebes (Hollanda)Lotte Kopecky (Belçika)
2020Lorena Wiebes (Hollanda)Team SunwebLisa Brennauer (Almanya)Lotte Kopecky (Belçika)
2021Grace Brown (Avustralya)Team BikeExchangeEmma Norsgaard Jørgensen (Danimarka)Jolien D’Hoore (Belçika)